Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2010., 19:12   #1
BMW 330xd ili Audi A4 2.5 TDi

koja od ta dva auta je bolje uzet?

koji je skuplji za odrzavanje?

opremljenost, vozne karakteristike....

znaci do 15000 eura , godiste od 2000 pa na dalje...
1.8t is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:30   #2
Da nisi ovaj x stavio kraj BMWa moglo bi se raspravljat, u ovom slučaju definitivno Audi, quattro pogon je ipak broj 1.
ts0kie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:50   #3
Ja kao Audi fan se nebi dvoumil ni sekunde...
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:53   #4
a sta fali X na bmw?
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:08   #5
al fora je ovo XD (tko ne zna, oznaka za smajli)

inače, xDrive se po nekim testovima smatra naprednijim od quattra...
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:31   #6
oba auta su vrhunska, ali tu ti je sad stvar ukusa, ovisi ''kakav si tip''

volis li vise sportsku voznju, zvuk motora, onda BMW, dok Audi je neki balans izmedju komfora i sporta, recimo ovako: ako je BMW rasni sportas, a Mercedes gospodski komfor (+snaga naravno) onda je Audi negdje izmedju..

mana i jednom i drugom su spone na ovjesu
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:31   #7
oba auta su vrhunska, ali tu ti je sad stvar ukusa, ovisi ''kakav si tip''

volis li vise sportsku voznju, zvuk motora, onda BMW, dok Audi je neki balans izmedju komfora i sporta, recimo ovako: ako je BMW rasni sportas, a Mercedes gospodski komfor (+snaga naravno) onda je Audi negdje izmedju..

mana i jednom i drugom su spone na ovjesu
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:32   #8
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
a sta fali X na bmw?
Niš ne fali, quattro je jednostavno bolji. Ko je probao zna, ko nije, nek proba...

Ima i na youtube-u hrpetina filmića gdje BMW xDrive zapne u snijegu, a quattro nastavlja...
ts0kie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:45   #9
Quote:
ts0kie kaže: Pogledaj post
Niš ne fali, quattro je jednostavno bolji. Ko je probao zna, ko nije, nek proba...

Ima i na youtube-u hrpetina filmića gdje BMW xDrive zapne u snijegu, a quattro nastavlja...
Pošto sad dolazi lito izbaci to x i uzimaj bmw-a osim ako nisi antitalent za voznju onda uzmi x , autmatika , sve živo
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:45   #10
Quote:
ts0kie kaže: Pogledaj post
Niš ne fali, quattro je jednostavno bolji. Ko je probao zna, ko nije, nek proba...

Ima i na youtube-u hrpetina filmića gdje BMW xDrive zapne u snijegu, a quattro nastavlja...
Quattro je naj bolj 4pogon svih vremena, ostalo može biti samo manje ili više loša kopija
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:52   #11
pogon mi nije bitan, 330 d ili xd meni je sve jedno, zanima me opcenito koji je motor bolji audi ili bmw i koji je lakse odrzavat...

znam da bmw ima lanac a za audi nisam siguran mislim da on ima zupcasti pa je to vec dodatno ulaganje naspram bmw-a...
1.8t is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 21:01   #12
Quote:
ts0kie kaže: Pogledaj post
Niš ne fali, quattro je jednostavno bolji. Ko je probao zna, ko nije, nek proba...

Ima i na youtube-u hrpetina filmića gdje BMW xDrive zapne u snijegu, a quattro nastavlja...
u cemu je bolji? i pola metra dubokom blatu? pola metra dubkom snijegu? jesi ti gledao usporedbu kad suzuki jimny 1.5d pobijedi audi q7 3.0tdi na snijegu?! evo ako nadjem novine slikam ti mocni quattro. dok je bmw3 pobijedio sa svojim xd samo neznam protiv kojeg auta.

EDIT: nasao: http://slike.hr/slike/slika0058_e0b49.jpg.html

Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
Quattro je naj bolj 4pogon svih vremena, ostalo može biti samo manje ili više loša kopija
aha.
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 21:11   #13
Thumbs up

[QUOTE=jasmin16v;24594225]u cemu je bolji? i pola metra dubokom blatu? pola metra dubkom snijegu? jesi ti gledao usporedbu kad suzuki jimny 1.5d pobijedi audi q7 3.0tdi na snijegu?! evo ako nadjem novine slikam ti mocni quattro. dok je bmw3 pobijedio sa svojim xd samo neznam protiv kojeg auta.

EDIT: nasao: http://slike.hr/slike/slika0058_e0b49.jpg.html



Znaš onu narodnu ? Piše i na plotu pi*ka pa su se mnogi nabili kad su ga preskakivali.......

Da imam toliko love Q7 je na prvom mjestu, nema ni bmw-a ni mercedesa ni suzukija..... w12 tdi..... audi u srcu! bez zamjerke lega....
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 21:35   #14
[QUOTE=Josip09;24594428]
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
u cemu je bolji? i pola metra dubokom blatu? pola metra dubkom snijegu? jesi ti gledao usporedbu kad suzuki jimny 1.5d pobijedi audi q7 3.0tdi na snijegu?! evo ako nadjem novine slikam ti mocni quattro. dok je bmw3 pobijedio sa svojim xd samo neznam protiv kojeg auta.

EDIT: nasao: http://slike.hr/slike/slika0058_e0b49.jpg.html



Znaš onu narodnu ? Piše i na plotu pi*ka pa su se mnogi nabili kad su ga preskakivali.......

Da imam toliko love Q7 je na prvom mjestu, nema ni bmw-a ni mercedesa ni suzukija..... w12 tdi..... audi u srcu! bez zamjerke lega....

naravno, neces uzeti suzukija ako je bolji po snijegu, to i jest moja poanta.
ja bi bio zadovoljan sa 535d
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 21:54   #15
na fifth gearu je x dobil qattro i 4matic
COREK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 21:54   #16
to kaj mi imamo par dana godišnje snijega nebi baš trebalo odlučivat o autu
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 22:00   #17
vec sam napisao gore al evo opet pogon nije bitan jel 4x4 ili zadnji...bmw xd sam uzeo samo za primjer
1.8t is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 22:07   #18
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
to kaj mi imamo par dana godišnje snijega nebi baš trebalo odlučivat o autu
Agreed.

To može biti argument samo ako netko kojim slučajem živi u Gorskom Kotaru, a i onda su ti potrebne zimske gume i sl. Ljudi mješaju cestovni 4x4 (u biti ESP sa proširenim funkcijama) i pravi kao što su Wrangler, Defender i sl.

BMW X3
Q5
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 22:55   #19
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
Quattro je naj bolj 4pogon svih vremena, ostalo može biti samo manje ili više loša kopija
da ne duljim

Quote:
COREK kaže: Pogledaj post
na fifth gearu je x dobil qattro i 4matic
Auto motor und sport je na testovima proglasio 4matic najboljim! Audiu su zamjerili bježanje nosa zbog preteškog prednjeg kraja, ali dali je bio bolji X drive ili quattro sada nisam siguran! Vozna dinamika je uvijek bila bolja kod BMW-a, pa mislim da je od ove trojice ipak quattro zadnji! Ne kažem da je loš, svakako bolji od klasičnog prednjeg pogona, ali ipak zadnji! Inače Audi Q7 je skoro bio lošiji i od Fiata pande, panda bi doduše pobjedila, ali ju je vozač nasukao na neku kvrgu! Q7 zapravo nije terenac!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 23:48   #20
to sto BMW ima pogon bregastih vratila preko radilice lancem, a audi zupcastim remenom, ne znaci da je bmw jeftiniji za odrzavanje
kad tad moras mjenjati i taj lanac koji je mislim cak i skluplji u cijelom kompletu (sa vodilicama i ostalim...)
tako da ti ta usporedba ne znaci nista. inace prave brojke su ove: filter za zrak na BMW-u ti je mislim oko 1000 kn, tako je mislim napisao netko na forumu u prijasnjim temama o ovakvom autu, te se izjasnio kako bi odrzavanje ovakvog auta godisnje kostalo oko 5-6 000 kn, pouzdano znam da je za Audi servis puno jeftiniji, godisnje te nebi trebalo kostati u prosjeku vise od 2500 kn. inace sav potrosni materijal koji ces mjenjati (filteri, spone, remenje, itd..) mozes nabavit u svim VW servisima i nisu toliko skupi kao u samom Audiju a u osnovi su isti djelovi, provjereno je: cak su i spone za Passat B6 iste kao i za Audi A4 takodjer B6.

sto se tice konkretno razlike u performansama, BMW bi tu trebao biti bolji.
bojim se da ces se razocarati, ali u 2.5 TDI motorima, prve serije su imale svega 150 KS sto za V6 nije puno, evo jedan oglas:
http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a-4...i-oglas-882215
kasniji modeli dobivaju nekih 180 ak KS..

dok je BMW vec tada bio na 170 KS (kasnije nakon 2003. 204 KS)
e taj nakon 2003, je pravi stroj!!! ali su i skuplji...

Zadnje uređivanje BB87 : 18.01.2010. at 23:56.
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.