Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2016., 11:41   #2441
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Te ponude koje imaju su realno stanje i trebaju biti sretni da imaju ikakvu ponudu.
Moja obitelj je prije par mjeseci prodala kuću na Bijeniku. Katnica iz osamdesetih za adaptaciju, 110 kvadrata + 600 kvadrata zemljišta, pogled na Zagreb.
U doba kad su purani letjeli bila je ponuda 160.000 EUR.
Prije par mjeseci je prodana za 90.000 EUR
Isuse.

Koliko dugo ste prodavali kucu?
Zli Mali Medo is offline  
Old 16.09.2016., 11:51   #2442
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Isuse.

Koliko dugo ste prodavali kucu?
9 mjeseci, dodao sam. Dvije ponude ukupno, obje od stranaca. Amerikanac je nudio 80.000 EUR, Britanac 90.000 EUR. Prodano Britancu
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 16.09.2016., 12:19   #2443
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Da li se moze znati, bar okvirno koliko si dobila za kucu? Ono po kvadratu il tak nesto?

Bas me zanima jer iskreno ne poznajem nikoga tko je zbilja uspio i prodati kucu u Zagrebu u zadnje vrijeme, a dosta ljudi oko mene prodaju i nemaju kupce, a ni sami ne znaju koliko da traze i sto je uopce realno?

Ponude ako ih i ima su upola i vise manje, pa ne znaju da li je to zbilja realno stanje.
Nova kuća, građena prije par godina, u Markuševcu.
Ukupno cca 100 kvadrata sa kotlovnicom i garažom, 75 stambenog prostora... za 90.000EUR.
Nismo prodavali dugo, par mjeseci, jer je bila nova, solarno grijanje i pelet kotlovnica(ekologija na djelu), dobra lokacija u Markuševcu.
Ježi ga, ispod svake cijene jer je bila skroz nova, ali trebala nam je tad prodaja i što ćeš... to je bila ta cijena.
afra is offline  
Old 16.09.2016., 12:35   #2444
Zna li netko kako se kreću realizirane cijene na starim Vrbanima (originalni Vrbani građeni 80-ih)?
clouseau is offline  
Old 16.09.2016., 13:53   #2445
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Nova kuća, građena prije par godina, u Markuševcu.
Ukupno cca 100 kvadrata sa kotlovnicom i garažom, 75 stambenog prostora... za 90.000EUR.
Nismo prodavali dugo, par mjeseci, jer je bila nova, solarno grijanje i pelet kotlovnica(ekologija na djelu), dobra lokacija u Markuševcu.
Ježi ga, ispod svake cijene jer je bila skroz nova, ali trebala nam je tad prodaja i što ćeš... to je bila ta cijena.
A dobro nije bas tako lose, kad bi zbrojili vrijednost zemljista i sve utrosene novce, vjerojatno ste na nuli, jedino sto ste izgubili vrijeme i to puuno vremena.

Meni se osobno Markusevac ne cini los, dobro je povezano sa gradom, ima skolu i vrtic, neki ducan, ili se varam?

Da li je kuca bila na njuskalu, ne mogu se sjetiti da sam ju igdje vidio u ponudi?
The unforgiven is offline  
Old 17.09.2016., 08:47   #2446
Je, bila je na njuškalu i preko par agencija.
Ali ne predugo, dosta brzo je prodana. Pošto je sve bilo čisto s papirima, kupili su ljudi na kredit. Prodali smo sami na kraju, bez agencija...
Za stanovanje mi trenutno odgovara više stan, grad, blizina svega, a u mirovini tko zna, planiram ionako jednog dana neku malu viksu pa možda bude baš opet taj dio.
Ima dućane, školu, poštu, dom zdravlja, nije loše organizirano.
afra is offline  
Old 17.09.2016., 10:14   #2447
Prije sam bas pratio te kuce po Zagrebu kako se krecu cijene, i u fokusu su mi bile manje novije kuce sa manjom okucnicom i cijenom do 100k eura pa zato pitam, ali ove se ne mogu sjetiti.

A takvih kuca je jako jako malo na trzistu i odmah ih zapamtim, valjda je to bilo taman u periodu kad nisam gledao.

Mora da je stvarno bila dobra prilika kad se prodala, jer na njuskalu su jos uvijek sve iste kuce kao i prije 4godine kad sam poceo gledati.
The unforgiven is offline  
Old 21.09.2016., 10:59   #2448
Quote:
Mish mali. kaže: Pogledaj post
Bok, koliko je realna cijena po kvadratu za Ravnice (Radauševa i Šeferova) ? Zgrade iz 1976., grijanje kotlovnica u zgradi, vlasnistvo cisto, stanovi za adaptaciju?
Bok, ima netko informaciju? Barem okvirno?
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Old 30.09.2016., 10:48   #2449
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako se kreću realizirane cijene na starim Vrbanima (originalni Vrbani građeni 80-ih)?
stari vrbani, ali nešto noviji (2000.g.), prije godinu dana, 75 kvadrata, 1100 eura po kvadratu.
tisi is offline  
Old 30.09.2016., 10:50   #2450
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
stari vrbani, ali nešto noviji (2000.g.), prije godinu dana, 75 kvadrata, 1100 eura po kvadratu.
? Pa kaj je to bilo za adaptaciju skroz? Vrlo niska cijena.
Zli Mali Medo is offline  
Old 30.09.2016., 11:47   #2451
Tisi - Stari vrbani su gradeni 80-ih i nalaze se sjeverno od potoka...juzno od potoka, ali sjeverno od horvacanske su vrbani 2....tu ima zgrada s liftom i bez lifta, na toplanu razdjelnike i toplanu kalorimetre....poznanik mi je radio za mjesni odbor vrbani, pa me uputio u kvart kad sam nedavno trazila stan za najam...uzela sam u zgradi koja ima lift i kalorimetre i svida mi se lokacija koja je tvoja zgrada....

U mojoj zgradi (2003.) se nedavno prodao stan za 1500 eur/m2, dok je prijateljica kupila na starim vrbanima kompletno renovirani za 1300 eur/m2, 4. kat bez lifta...htjela je na vrbanima 2 u onoj visokoj zelenoj zgradi iz 2005., ali je zakasnila, tamo je bio 1330 eur/m2 i po toj se i prodao...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 30.09.2016., 11:50   #2452
4 kat bez lifta ne bi ni da mi besplatno daju

zamisli samo svakdnevni povratak iz dućana? hvala ali ne hvala

a djecu imat je samoubojstvo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 30.09.2016., 12:02   #2453
Ni ja ne bih bez lifta, ali njoj ne smeta, uvijek je zivjela bez na visokim katovima...djecu nece imati, tako da je njoj svejedno....bitno joj je bilo da stan gleda na jug i na park i da nema buke + da je noviji/renoviran i odmah useljiv bez ikakvih ulaganja..

Meni su samo komicni ovi oglasi na njuskalu koji ua zgradu iz 2006. stave naslov novogradnja i onda jos cijenu duplo visu od one koju su platili...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 30.09.2016., 12:32   #2454
Njuškalo je komično samo po sebi

A zabranila bi bilo kakve oglase za prodaju nekretnina bez tlocrta kak se spada

jebote sigurno ću ići pogledat stan koji ima tri mutne slike i slikovit opis

ne kužim kak ljudi mogu biti tako glupi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 30.09.2016., 12:34   #2455
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Njuškalo je komično samo po sebi

A zabranila bi bilo kakve oglase za prodaju nekretnina bez tlocrta kak se spada

jebote sigurno ću ići pogledat stan koji ima tri mutne slike i slikovit opis

ne kužim kak ljudi mogu biti tako glupi
Ni meni to nije jasno. Ali to uglavnom debilne agencije prodaju.

A koliko su debilne dokaz je i to kad ih nesto pitas samo ti odgovore da nemaju tu informaciju. Iako se radi o osnovnim informacijama. I ne bi pitali ni nis.
Zli Mali Medo is offline  
Old 30.09.2016., 12:36   #2456
I zabrana laznog oglasavanja kvarta - sve je jarun i vrbani (trazim bas to), a onda nazoves i po ulici vidis da je gajevo, staglisce, precko....samo gubis vrijeme i zivce zivkanjem a imaju te kvartove navedene u trazilici...

A agencije su katastrofa - osnovne stvari nemaju + moras ih zivkati bar 5x prije nego uspijes termin dogovoriti...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 30.09.2016., 14:15   #2457
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
? Pa kaj je to bilo za adaptaciju skroz? Vrlo niska cijena.
uopće ne.
ja sam samo prebrusila parkete i okrečila stan prije useljenja.
i nešto malo po kupaonici mijenjala.
da sam imala para, adaptirala bih kuhinju i kupaonicu, ovako će to morati pričekati koju godinu.
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Tisi - Stari vrbani su gradeni 80-ih i nalaze se sjeverno od potoka...juzno od potoka, ali sjeverno od horvacanske su vrbani 2....tu ima zgrada s liftom i bez lifta, na toplanu razdjelnike i toplanu kalorimetre....poznanik mi je radio za mjesni odbor vrbani, pa me uputio u kvart kad sam nedavno trazila stan za najam...uzela sam u zgradi koja ima lift i kalorimetre i svida mi se lokacija koja je tvoja zgrada....
ok, onda sam vrbani 2.
a koja zgrada, pp
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
4 kat bez lifta ne bi ni da mi besplatno daju

zamisli samo svakdnevni povratak iz dućana? hvala ali ne hvala

a djecu imat je samoubojstvo
eto vidiš, nama to uopće nije problem.
doduše, jest da smo se doselili kad su dečki već bili veći, tad su imali 4.5 i 6.

a i sa nošenjem stvari se pomiriš i navikneš se na to.
čak i sa slomljenom rukom se domisliš novim rješenjima (ikea vrećica na rame )
doduše, bilo bi grdo da sam slomila nogu, al sreća pa nisam
tisi is offline  
Old 30.09.2016., 14:53   #2458
Zli mali medo - ako te zanimaju vrbani 2, javi na pp sto bi htio i budzet, pa ti sibnem ako naletim na sto...i ja sam pocela i tu gledati, jer su to sve zgrade s vlastitim brojilima i gradene u razdoblju 2002-2007 (ne racunam vmd i branitelje)....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 03.10.2016., 14:36   #2459
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
I zabrana laznog oglasavanja kvarta - sve je jarun i vrbani (trazim bas to), a onda nazoves i po ulici vidis da je gajevo, staglisce, precko....samo gubis vrijeme i zivce zivkanjem a imaju te kvartove navedene u trazilici...

A agencije su katastrofa - osnovne stvari nemaju + moras ih zivkati bar 5x prije nego uspijes termin dogovoriti...
IZnaju oni jako dobro na tražilici koji je kvart, pa valjda znaju gdje žive. Samo reklamiraju sve pod "Jarun" ne bi li nabijali cijenu i bolje prodali jer je to zvučno ime pa...
Tako je i meni bilo kad sam kupovala stan na Jarunu, samo njih par su bili taj kvart a sve ostalo nije.
Oni koji nisu htjeli uopće reći niti ulicu i izmotavali se, znala sam da nije Jarun nego neki drugi kvart.
afra is offline  
Old 03.10.2016., 21:29   #2460
Ali bar osnovne stvari staviti u oglas tocno - frendica je gledala u mojoj zgradi stan - bila su dva oglasa razlicitih agencija...jedna je imala sve realno napisano i tu je i zvala, dok je druga napisala u naslovu vristeci novogradnja (a zgrada ima 13 godina), plinsko etazno grijanje (a zapravo je toplana kalorimetri), naglasen prozor u kuhinji (a zapravo je to ventilacija zgrade)
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.