Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2015., 16:11   #101
Imam stan odmah uz trafostanicu. U početku mi je bilo teško zaspati uz zujanje, sad ga slabije primjećujem. A mislim da ni ne zuji uvijek jednako jako. U istoj trafostanici su 3 stana za trafostaničare (izgrađena je 1942god) i poznanik živi u jednom od tih stanova, kaže da nitko nije umro od raka. S tim da trafostanica nije tako ogroma kao ona na Jarunu.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 13:12   #102
Hvala ti na odgovoru.
Ako mi se svidi stan zanemarit cu sto je blizu trafostanica.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 13:53   #103
Mišljenja molim:
stan je u centru Zagreba, sve nam je super sa stanom, ali u zatvorenom bloku/dvorištu ima mala trafostanica, veličine cca 3x2 m, koja ne zuji. Stan je na drugom kraju dvorišta, cca 15 metara od trafostanice. A na tu stranu dvorišta gledaju wc i kuhinja, a ne sobe.

Sve skupa, ne djeluje mi kao problem. Što mislite?
Wolowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 14:17   #104
To je jako mala stanica koja napaja samo nekoliko susjednih zgrada. Vjeruj mi puno veci problem je mobitel kojeg mozda drzis na nocnom ormaricu radi budjenja nego mali distributivni trafo. Mnoge zgrade imaju takve stanice u podrumima, zaduzene za napajanje zgrade.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 15:25   #105
Tako je...rekao bi čak i da je bilo kakva trafostanica na toj udaljenosti, pa čak i visoki napon, manje šteti od mobitela.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 21:40   #106
Mišljenje molim, ovo je trafo, a ovo rozo kuća, dakle blizu. Osim toga i betonski stupovi sa žicama su tu. Iza negdje ide i dalekovod (Brezje kod Sv. Nedjelje).
Dosta se kuća prodaje i iznajmljuje okolo pa meni paranoičnoj nije trebalo puno da se bacim na istraživanje..
Kako vama ovo izgleda? Je li roza kuća jako "ozračena"?
Hvala
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 02:38   #107
Možda ćeš čuti zujanje za vrijeme tišine.
Nije nešto poželjno sigurno,ali možda nije preiritantno.
Bijela kuća je već gnjavaža.
A i do trafa je.
Loše sklopljni trafo,a to su skoro svi koji postoje kod nas.
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 16:56   #108
Ni tu niti igdje drugdje nema nikavog "zračenja" a bome ni zračenja.

Mirno spavaj
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 20:45   #109
Imas Laniste, Remetinec i Sveta Klara su doslovce stanovi sagradeni ispod dalekovoda pa su ljudi zivi i zdravi.

Imas i na drugim lokacijama, ove znam sa sigurnoscu.

Cak bi ti rekao da ti je bitnije pogledati podzemne vode i takve stvari nego nadzemne stvari.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 14:36   #110
Ponavljam: Mobitel kod pričate (a pogotovo dok spaja poziv) zrači nekoliko puta više nego cijeli dan ispod nekog visokonaponskog dalekovoda. Pa takve male trafostanice su u svakoj zgradi u prizemlju ili podrumu.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 16:43   #111
Jedan od prijatelja koji stalno ima sve živo uključeno možda i gps na mobitelu i u hlačama pa još nije ništa dobio. Ali mislim da je to bolest koja se godinama razvija jer nije jako mag polje, zato vj. ni nema puno slučajeva za mobitele. Drugi kojeg znam sumnja da je dobio karcinom od utičnice od računala blizu kreveta.
I ja sam također davno gledao na potrošačkom kodu o tim kuća blizu dalekovoda iz nekog sela ne znam, gdje su skoro svi oboljeli.
Valjda je očito da se treba kloniti takvih mjesta.

Također kupovao sam štedne žarulje jučer -LED, a danas pročitao da one spiralne plinske otpuštaju kancerogene tvari.. evo link koga zanima ili ih ima.
"Stručnjaci laboratorija Alab su, naime, otkrili da štedne žarulje čim se upale počnu ispuštati kancerogene kemikalije kao što su fenol, naftalin i stiren. Fenol iz žarulja u organizam dospijeva disanjem...."
Ja imam fluorescentnu žarulju ispod ogledala koju mislim zamijeniti sa LED. I jedan prof iz elektrotehnike nam jedanput rekao da su štetne a svuda su u školama.

Zadnje uređivanje Don Michael : 11.11.2016. at 17:27.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 18:03   #112
tako je, bježi od trafostanica, odašiljača za mobitele i spiralnih žarulja.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.