Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2016., 18:14   #2221
Quote:
tomios kaže: Pogledaj post
... kako bih ja kao predstavnik imao pristup ili ako se ukaže potreba donesem neki monitor kod snimača i tako se pregledaju snimke?...
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
... zasto bi vi kao predstavnik suvlasnika imali pristup snimkama? vi ste samo predstavnik suvlasnika i predstavljate suvlasnike zgrade kod upravitelja jel tako? jeste po tom zakonu osposobljeni i imate dozvolu za pregledavanje i obrađivanje informacija dobivenih "elektronickom zastitom" ?
Hoćeš reći da snimke nisu vlasništvo svih suvlasnika i da ih nemaju pravo vidjeti?
Npr. netko mi potrga poštanski kaslić - i kaj sad? Plaćati firmi koja je postavila kamere da dođe pogledati?
Čak i policija i te firme kažu da nek to predstavnik pogleda ... bar su nama rekli ...
Ili tipa netko rastepe smeće u liftu ... kaj da predstavnik zove tu firmu ...?


Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
...
Inače to vam je bačen novac ali nemreš ovcama dokazati..
Kod nas nije bio.

To ovisi i o tom kakva je zgrada i kakva je okolina - kvart.
Nama su toliko trgali da smo ogromnu lovu sprašili na popravke ... samo kompletno razbijena ulazna vrata su pola iznosa cijene video-nadzora ... a da ga nismo imali, opet bi sami pljunuli lovu, ovak je to lijepo snimljeno ... kaj će policija uzimati otiske svih stanara ak nema snimke?! Mislim, kak da otkriju ak nema svjedoka? A ulazna vrata od zgrade su u pitanju. I još je štošta bilo razbijeno.
Možda i djeluje kao šminka, ali neki put je korisno. Imaš snimku lopova koji ti je ukrao npr. bicikl. Inače imaš niš. Pa ti dokaži ...
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 18:49   #2222
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da snimke nisu vlasništvo svih suvlasnika i da ih nemaju pravo vidjeti?
Npr. netko mi potrga poštanski kaslić - i kaj sad? Plaćati firmi koja je postavila kamere da dođe pogledati?
Čak i policija i te firme kažu da nek to predstavnik pogleda ... bar su nama rekli ...
Ili tipa netko rastepe smeće u liftu ... kaj da predstavnik zove tu firmu ...?



Kod nas nije bio.

To ovisi i o tom kakva je zgrada i kakva je okolina - kvart.
Nama su toliko trgali da smo ogromnu lovu sprašili na popravke ... samo kompletno razbijena ulazna vrata su pola iznosa cijene video-nadzora ... a da ga nismo imali, opet bi sami pljunuli lovu, ovak je to lijepo snimljeno ... kaj će policija uzimati otiske svih stanara ak nema snimke?! Mislim, kak da otkriju ak nema svjedoka? A ulazna vrata od zgrade su u pitanju. I još je štošta bilo razbijeno.
Možda i djeluje kao šminka, ali neki put je korisno. Imaš snimku lopova koji ti je ukrao npr. bicikl. Inače imaš niš. Pa ti dokaži ...
Koliko kradljivaca bicikala je ulovljeno na osnovu snimki????
Znam za slučaj gdje je ukradeno neko cvijeće i kamera snimila dva dečka kako iznose to cvijeće.... I šta s time soli na rep.....
Prije dva tjedna iz jedne zgrade odnesen i videonadzor i video portofon u kompletu.....
Zgrada se čuva od devastacije kulturom stanovanja a ne videonadzorom.....
I da znam slućaj zgrade koja je jednom stanaru morala isplatiti oko 100 000 kn jer ga je videonadzor snimio u škakljivoj situaciji i snimka puštena preko antenskog sustava u sve stanove.........
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 10:48   #2223
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Koliko kradljivaca bicikala je ulovljeno na osnovu snimki????
Znam za slučaj gdje je ukradeno neko cvijeće i kamera snimila dva dečka kako iznose to cvijeće.... I šta s time soli na rep.....
Točno to. Video nadzor je IMHO bacanje love.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 14:51   #2224
Po tome bi onda bio isplativiji lažni video nadzor. Ima isti odvraćajući učinak, a vrlo je jeftina varijanta.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 10:58   #2225
Ekipa pozdrav.

Predstavnik sam suvlasnika zgrade koja je kod GSKG i s njima je nemoguće raditi. Referenta se ne može dobiti na telefon/mail, kad mu dostavi ponuda po kojoj treba uplatiti avans prođe mjesec dana da se avans uplati (u međuvremenu valjanost ponude istekne), za provjeru trivijalnih stvari poput stanja računa moram ići u poslovnicu (a radno vrijeme im se preklapa s mojim) i tome slično. Već se hrpu puta dogodilo da ih tražim da mi pošalju nekoliko ponuda za nešto (energetsko certificiranje, čišćenje stubišta...) i nikad mi se nitko ne javi. I tako dalje.

Razmišljam da potegnem pitanje zamjene upravitelja, ali nisam pametan s kojim. Imate li nekih preporuka (ili barem koga ne)? Može i na PM da se ne blati javno nekog...

Plus je svakako ako upravitelj ima online sustav za pristup računu zgrade (stanje računa, uplate/isplate, dugovanja/preplate stanara itd.)
zag0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:55   #2226
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Sve tvrtke za ugradnju moraju imat dozvolu MUP-a, procjenu mora napravit ovlaštena osoba, a instalaciju vrši zaštitar tehničar.
da ne bi, privatan posjed je big i batina, bez obzira na podzakonske izmišljotine
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 20:12   #2227
Quote:
joskoo kaže: Pogledaj post
da ne bi, privatan posjed je big i batina, bez obzira na podzakonske izmišljotine
a nezakonito snimanje krivično djelo pa ti vidi
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 01:05   #2228
Pričuva i upravitelji stambenih zgrada

Djelo je kao prvo kazneno, a ne već dugo "krivično", a snimanje privatnog posjeda u svrhu nadzora/sigurnosti, uz obavijest o istom (naljka, tabla il wotevr), nije nelegalno.
Imamo u zgradi, postavljao el. centar Vračarić i murja je već x puta tokom uviđaja pregledavala snimke s harda skup s predstavnikom suvlasnika.
I nikad ikakvih peoblema.

Isto ima i frend na posjedu iznad Samobora, također bili drotovi pri pokušaju provale pred par godina i opet nikakvih problema.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 14:21   #2229
Quote:
tomios kaže: Pogledaj post
Da da, mora imati odobrenje od MUP za postavljanje....

Ako nam prođe taj video nadzor, da li da ga spajamo na net kako bih ja kao predstavnik imao pristup ili ako se ukaže potreba donesem neki monitor kod snimača i tako se pregledaju snimke?


A sto se tice spajanja dizala na telefon, instalacija postoji (za fiksnu liniju), GSM modul je oko 1000kn sto mi je malo bezveze davati. Ili je putem GSM na duze isplativije? Moram jos baciti oko na cijene tel.priključka...
Mora imat odobrenje samo ako se oprema postavlja na mjesta gdje je zakonski obavezna primjena tehničke zaštite, poput kasa, trgovina i dr., a za postavljanje na privatnoj lokaciji u privatne svrhe ne mora, niti ima smisla da mora.
mark80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 10:19   #2230
Da li se za trošenje novaca iz pričuve za betoniranje prilaza u zgradu mora imati 100% suglasnost ili to ulazi pod "redovno održavanje"?
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 10:38   #2231
ne mora, redovno
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 10:44   #2232
Ok, thnx!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 18:13   #2233
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
a nezakonito snimanje krivično djelo pa ti vidi
Znači svaki turist sa kamerom, svaki vlasnik moba koji snima je počinitelj krivičnog djela?
Ljudi ne lupetajte
cardar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 20:42   #2234
nemamo iskustva s ovim, pa moram pitati.

na sto se trosi pricuva u vasoj zgradi?

kad smo kupili stan, mislila sam da skupljamo lovu za fasadu ili lift ili... bilosto...
novaca je stalno sve manje i manje, a zgrada je neodrzavana. placamo ciscenje, a nikad nisam vidjela da itko cisti. na nekim polukatovima govanca na prozoru stoje vec mjesecima. vrata se u zimskom periodu ne zatvaraju sama, pa ljudi samo odu i puste ih otvorena (navodno zbog neke masti-imali smo i dvije provale u ulazu).
nema nikakvih sastanaka. samo jednom godisnje dobijemo komad papira na kojem pise kako je novac nestao, a nista od toga se uopce ne vidi da je napravljeno npr. radovi za 16000 kuna na krovu. imamo stan u potkrovlju i nikakvi se radovi nisu izvodili. krov je nov i nemamo kredita za njega. ili neke nejasne stavke tipa "saniranje cijevi"...koje, gdje? tu su i javni biljeznik, odvjetnik, rasvjeta...

vec mjesecima trudna cistim ulaz, sami smo kupili i postavili one bodlje za golubove i napokon ih se rijesili, sami smo zvali i platili dimnjacara, redovno kupujemo zarulje jer ih valjda nitko osim nas ne bi promijenio, donosimo sol i cistimo snijeg... ne govorim ovo da se hvalim, nego treba rijesiti neke druge stvari npr. staviti nove kaslice ili prebojiti ulaz... mm kaze da sam luda ako to mislim iz svog dzepa placati...

u svakom stanu u ulazu su uglavnom stariji ljudi, umirovljenici, oni svoje plate i nista ih vise ne zanima. niti ih se vidi, niti cuje, niti ce se itko ikome zamjeriti...
__________________
napokon, mamax2 :srceko:
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 15:16   #2235
Tko vam je upravitelj zgrade? Nazovi tu firmu i pitaj za financijsku karticu. Za svaku stavku rashoda treba pisati koliko je potrošeno, naziv izvođača i kada je to bilo. U rubrici o prihodima vidi se koliko je pojedini suvlasnik uplatio pričuve. Ako misliš da radovi nisu izvedeni, nazovi izvođača pa vidi što ima za reći. Neka pokažu ugovore o radovima ili fakture pa se lako dokaže ako nešto nije stvarno napravljeno. Moguće je da se preko njih pere/zamračuje lova, u tom slučaju treba prijaviti Hrvatskoj gospodarskoj komori, a i državnim tijelima ako treba. Ovisi koliko je raznih subjekata navedeno pod izvođačima. Pričuvu uplaćujete da se poboljšaju uvjeti življenja u zgradi, a ne da se netko bogati na račun suvlasnika. Očito netko koristi nezainteresiranost starijih stanara.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 20:13   #2236
Pozdrav. NE znam jesam li u pravoj temi, no s obzirom da mi je ovo tek drugi stan koji unajmljujem neke stvari mi nisu sasvim jasne. Pa ako ima netko za razjasniti... Hvala.

1. Plaćam pričuvu 80kn na računu za Holding. Uz to, predstavnica stanara me je obavijestila da moram mjesečno davati 40 kn za čistačicu i struju zbog lifta. Njoj na ruke. Ima li ona pravo tražiti to? Ne znam kako su se stanari dogovorili. Navodno se to zna raditi jer se uzme minimalna pričuva, a zbog veličine zgrade bi realno trebala biti veća. Zgrada je s 5 katova, cca 25 stanova.

2. Najmodavac je rekao da uz stanarinu prijavu poreza dijelimo na pola. Na što sam ja pristala. S obzirom da je to porez na dohodak, dobivaju li najmodavci u povratu poreza dio novaca natrag? Ako već plaćam pola prijave, imam li pravo i ja kod prijave poreza na dohodak prijaviti plaćanje najamnine. Odnosno, donosi li mi to više koristi ili štete.
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 21:41   #2237
Za našu zgradu je pričuva oko 110 kuna, a radi se o velikoj zgradi od 8 katova, nešto oko 50 stanova. Koliko sam od drugih čula, a i ovdje čitala, pričuve su inače puno veće.
I mi dajemo 40 kuna na ruke predstavnici stanara. Od toga je 20 za čistačicu, a 20 za predstavnicu kako sam shvatila. Za to plaćanje dobijemo potvrdu od nje, tiskanu. Na računu za struju nemamo zajedničku potrošnju pa je to očito u nečemu od ovoga što plaćamo.
QueenCOZofYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 23:42   #2238
Pričuva ide po kvadratnom metru stana. Tako da u istoj zgradi stanar manjeg stana plaća i manju pričuvu. Nema to veze kolika je zgrada i koliko stanara ima. Glavna je površina stana.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:03   #2239
tak je. kod nas je npr. 2,5 kn po kvadratu, gskg.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 11:00   #2240
Quote:
titulus_ kaže: Pogledaj post
nemamo iskustva s ovim, pa moram pitati.

na sto se trosi pricuva u vasoj zgradi?

kad smo kupili stan, mislila sam da skupljamo lovu za fasadu ili lift ili... bilosto...
novaca je stalno sve manje i manje, a zgrada je neodrzavana. placamo ciscenje, a nikad nisam vidjela da itko cisti. na nekim polukatovima govanca na prozoru stoje vec mjesecima. vrata se u zimskom periodu ne zatvaraju sama, pa ljudi samo odu i puste ih otvorena (navodno zbog neke masti-imali smo i dvije provale u ulazu).
nema nikakvih sastanaka. samo jednom godisnje dobijemo komad papira na kojem pise kako je novac nestao, a nista od toga se uopce ne vidi da je napravljeno npr. radovi za 16000 kuna na krovu. imamo stan u potkrovlju i nikakvi se radovi nisu izvodili. krov je nov i nemamo kredita za njega. ili neke nejasne stavke tipa "saniranje cijevi"...koje, gdje? tu su i javni biljeznik, odvjetnik, rasvjeta...

vec mjesecima trudna cistim ulaz, sami smo kupili i postavili one bodlje za golubove i napokon ih se rijesili, sami smo zvali i platili dimnjacara, redovno kupujemo zarulje jer ih valjda nitko osim nas ne bi promijenio, donosimo sol i cistimo snijeg... ne govorim ovo da se hvalim, nego treba rijesiti neke druge stvari npr. staviti nove kaslice ili prebojiti ulaz... mm kaze da sam luda ako to mislim iz svog dzepa placati...

u svakom stanu u ulazu su uglavnom stariji ljudi, umirovljenici, oni svoje plate i nista ih vise ne zanima. niti ih se vidi, niti cuje, niti ce se itko ikome zamjeriti...
sve što ste naveli bi trebalo biti navedeno i opisano u međuvlasničkom ugovoru. Ukratko, međuvlasnički ugovor je majka svih odnosa suvlasnika.

Iz posta mogu zaključiti da vam je pod hitno potreban izvještaj o radu predstavnika suvlasnika te sastanak i izbor novog predstavnika kao i upravitelja.
zagreb00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.