Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2007., 01:31   #1
Suha koža

Imam problema sa jako suhom kozom ne toliko na licu i trbuhu koliko na rukama i nogama..imam 35 godina i ne znam kako da vratim vlagu kozi?????? je li netko ima kakav savjet? Gledam zene starije od sebe 20 godina a koza na rukama im je glatkija od moje sta da radim, help?????????
Nisam iz Zg vec iz Sibenika pa ako netk zna dobrog dermatologa molim preporuku........
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 08:29   #2
Preporuka Sebamed losion za tijelo ili Vichy
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 11:10   #3
probaj vise vode piti, bar litru dnevno
__________________
meni malo treba, šnita suhog hljeba, čaša čiste vode, ljubavi, slobode!
klaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 17:20   #4
Meni su problem najvise koljena jer mi se tu koza u zadnjih godinu .dvije opako pocela nabirati i smezuravati....pa me to malo brine. ne bih htjela sa 40 izgledat ko da imam 70 ... i sad nosim uglavnom haljine i hlace koje pokrivaju koljena jer me sram, pogotovo ljeti...........
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 18:09   #5
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Imam problema sa jako suhom kozom ne toliko na licu i trbuhu koliko na rukama i nogama..imam 35 godina i ne znam kako da vratim vlagu kozi?????? je li netko ima kakav savjet? Gledam zene starije od sebe 20 godina a koza na rukama im je glatkija od moje sta da radim, help?????????
Nisam iz Zg vec iz Sibenika pa ako netk zna dobrog dermatologa molim preporuku........
Ne znam kakva je voda u Ši, al u Zg je jako tvrda, pa mi se čini kako to jako doprinosi isušivanju moje kože. Naime, kad sam u St, ne moram nikad poslije tuširanja ništa mazati po sebi. U Zg je to nezamislivo. Meni pomažu pilinzi na bazi morske soli i eteričnih ulja. Poslije tuširanja nekim gelom, protrljam se tim pilingom i isperem i koža mi je skroz super meka
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 18:09   #6
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Meni su problem najvise koljena jer mi se tu koza u zadnjih godinu .dvije opako pocela nabirati i smezuravati....pa me to malo brine. ne bih htjela sa 40 izgledat ko da imam 70 ... i sad nosim uglavnom haljine i hlace koje pokrivaju koljena jer me sram, pogotovo ljeti...........
napravi dobar piling (npr. kukurzno brasno + med + maslinovo ulje...ah, te kucne radinosti )i namazi melelom!


....i konzumiraj sto vise tekucine, naravno....
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 19:01   #7
Thnks, mozda ne pijem dovoljno vode...a ovo sa plingom to redovito radim,,,ne precesto i namazem se Niveom mlijekom za suhu kozu. uvijek poslije tusiranja...cudno mi je kako mi na licu i trbuhu nije takva...
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 20:04   #8
i ja od skoro imam problema sa suhom kozom. Na licu mi je normalna, ali po telu mi je toliko suha da, cim se zategne, pocinje da me svrbi i boli...mazem se svim i svacim i nalevam se vodurinom, za sad nista...sumnjam da mi je od kontracepcijskih pilula...
nerviram se za druge is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 20:16   #9
cirkulacija
riminare is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 20:23   #10
ja ne koristim kontracepciju a kakve veze ima cirkulacija sa tim....
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 21:34   #11
ma ne vjerujem da ima veze kolichina tekucine koju popijesh sa tim kakva ce ti koza biti(jedino ako ne pijesh ekstremno malo vode).
evo, ja pijem bash puno tekucine u toku dana pa opet imam suhu kozu.
meni pomazu pilinzi i ulje neko koje je nesto laganije od ovih uobicajenih ulja pa mi ne masti kozu kako to ulja znaju, vec samo ostane onako lijepo prirodno hidrirana. ima u sebi dosta etarskih ulja citrusa, mislim da je to kljuchno, pa probaj nesto tog tipa, mozda ti pomogne.

i da, mislim da je glavni krivac za suhu kozu tvrdoca vode. barem sam se ja uvjerila u to. kad otputujem negdje gdje je voda ok nemam problem sa kozom.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:02   #12
probaj se mazati maslinovim ili jojobinim uljem, za početak samo na mjestima gdje ti je izrazito suha koža.

i pazi s čim se tuširaš, nemoj koristiti sredstva koja u sebi sadrže sapun.

gel od aderme je jako dobar, malo skup doduše.

ne znam kakva ti je prehrana, ali je jako bitno da piješ puno vode ili nezaslađenog čaja i da jedeš puno svježeg voća i povrća.


I sretno!!
thumbelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:50   #13
Da to prakticiram pogotovo preko ljeta....u Australiji sam koristila jojobino i maslinovo ulje, ovdje uglavnom maslinovo...

Hvala, mislim posto sada zivim u Dalmaciji da nije u pitanju voda, i svi koji dodju odozgor kazu kako je ovdje meka voda...
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:54   #14
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Da to prakticiram pogotovo preko ljeta....u Australiji sam koristila jojobino i maslinovo ulje, ovdje uglavnom maslinovo...
btw, ulja se stavljaju na mokru kozu. to znas,ne?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:58   #15
Da znam za to...fala...
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 00:32   #16
joj meni je isto suha koza samo mjestimicno i to na nogama, od koljena na dole, trenutno imam neku neutrogena kremu za suhu kozu i babylove ulje stavljam na jos mokru kozu
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 03:11   #17
Evo ja sam ti supatnica u ovom problemu, ali mislim da sam mu ja uspješno doskočila. Ja sam ti se prije mazala sa svim tim uljima koja se nanose na mokru kožu, koristila Niveino mlijeko za suhu kožu.....i štos je bio u tome što bih bila masna ko prasica i to se nije upijalo u kožu iako sam znala gola paradirati i po pola sata. A kad bih se obukla, onda bih sve fino robom obrisala. Točno sam osjetila da mi sva koža miriši na sve to.
E sad, problem je u tome što ti možda uopće nemaš suhu kožu nego dehidriranu, a to znači da ti koža vapi za vodom. I zato ti ovi preparati niti ne pomažu.
Tako sam ja odlučila kupit Vichijev lipidose 2-za iznimno dehidriranu kožu. To mi je bilo odlično Koža....ma savršenstvo....a na trbuhu sam prije toga imala gotovo rane.
E sad, to ti košta, 400ml-130kn i stvarrno se isplati, ali kako sam ja studentica, meni je to bilo malo previše pa sam u dm-u pogledala što ima a da je slično tome. I našla sam
Kupi si Dove hydro body losion s vitaminom F i izvorskom vodom. To ti je onaj sa svijetloplavim, onaj najjeftiniji, sad je u dm-u 19,90!

I sretno!
Znam kako sve ovo zna biti jako neugodno!!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 03:12   #18
pardon....da mi sva roba miriši po tom!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:41   #19
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Da to prakticiram pogotovo preko ljeta....u Australiji sam koristila jojobino i maslinovo ulje, ovdje uglavnom maslinovo...

Hvala, mislim posto sada zivim u Dalmaciji da nije u pitanju voda, i svi koji dodju odozgor kazu kako je ovdje meka voda...
Nije ti svugdje voda u Dalmaciji ista. Npr. u Zadru je meka, a u Splitu tvrda, ali ne kao u Zagrebu.

Osobno koristim Sluscious Salt Scrub od De Lauriera, zastupa ih tvrtka Insako doo. Ima ga za kupiti u Kozmu i 450g košta oko 50 kn. Sastav je NaCl,bademovo ulje, ulje pšeničnih klica, parfem, te ulje (u ovom slučaju, ima ih više različitih) grejpa i koromača. Dakle sve je prirodno, osim ovog parfema što može biti malo kemije Fora je da je poslije njega koža dovoljno meka i hidrirana pa ne moram više ništa nanositi na sebe.
Godinama sam imala problema s "guščjom kožom" koju sam sad, od kad ovo koristim, izgubila .
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:36   #20
@ misica
a kako izgleda suha a kako dehidrirana koza? meni je mjestimicno ljuskava... cini mi se da je to ipak suha hmm

jel neko probao garnier za suhu kozu neki novi losion? vidjela sam reklamu danas... crvena tubica??
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.