Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2013., 00:50   #1061
jel isplatijvije gasit klimu po noci i dok nismo u stanu ili ju samo spustit na nekih 16?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 01:05   #1062
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
ili te deru ili slabo reklamiras...

Električni radijatori Atlas sa digitalnim termostatom, timerom i štednim modulom
pola cijene od tvojih...
heheheheh, ma nebi ja reklamiro samo se raspitujem dal neko koristi pa me zanimaju racuni i slicno

do iduce zime moramo nesto napravit jer ove zime nam jos nedaju, i sumnjam da budu jer je sezona grijanja jos

hvala ti na odg , budem zguglal te atlase, da vidim, neki dan sam naso one norveske glamox isto su jeftiniji od vikinga dosta
JDMmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 02:07   #1063
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
jel isplatijvije gasit klimu po noci i dok nismo u stanu ili ju samo spustit na nekih 16?
Manji je utrošak energije ako ju gasiš, čak i ako u startu mora raditi pol sata ili više bez prekida da zagrije prostor na željenu temperaturu
HDD1T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 07:02   #1064
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
jel isplatijvije gasit klimu po noci i dok nismo u stanu ili ju samo spustit na nekih 16?
po noci nemoj smanjivati jer je jeftina struje.
a preko dana kada nema nikoga malo smanji.
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 07:04   #1065
JDMmile

sta se odvajate od toplane?
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 10:53   #1066
Quote:
HDD1T kaže: Pogledaj post
Manji je utrošak energije ako ju gasiš, čak i ako u startu mora raditi pol sata ili više bez prekida da zagrije prostor na željenu temperaturu

Kojom matematičkom formulom si došao do tog zaključka?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 18:46   #1067
Ne treba ti matematika, samo malo logike.
Gubici topline su veći ako je i razlika u temperaturi stana i okoline veća. Točno?
Ako klima održava 16°C, a vani je 10, kroz zidove će 'iscuriti' više topline nego ako je u stanu 11 a vani 10. Slažeš?
A tu toplinu generira klima, za što trošimo energent - struju. Više energije će iscuriti kroz noć ako klima povremeno kuri nego ako je isključena, pa ujutro nahajcaš na 20. Osobito, ako ju uključiš 'samo' za se odjenuti, popiti kavu, i ideš na posao / školu / kamogod slijedećih 7-8 sati. U tih sat vremena i ako radi neprekinuto (obična) ili punom snagom (inverter) zagrijava prvo zrak a tek sekundarno zidove.
Ako je riječ o kratkim izbivanjima, sat-dva, upitna je isplativost gašenja (mada ju ja i tada gasim), ali i to ovisi o tome koliko želiš topline u stanu. To je stvar sad komfora i navike korisnika, dal mu se stoji noću u hladnijem stanu, ali to i nije bilo pitanje.
HDD1T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 20:11   #1068
Ima tu još jedan "igrač"
Noću je temperatura niža pa iskoristivost klime pada i troši više struje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 21:18   #1069
a tu je još i linijski sudac, delegat, predsjednik CK SKH, i tak....uglavnom ima tu još kojekakvih igrača i tajnih agenata koji povremeno ulaze u igru.

nitko još nikad, nije uspio izračunati niti donijeti generalni zaključak, šta je bolje, po noći gasiti grijanje, grijati sa nižom temp ili grijati 24h, nitko nikada

ali bitno da HDD1T uleti i savjetuje, jer on ima svoju logiku, ali ne i njenu računicu, kaj je bolje
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 23:48   #1070
Edgare, ako imaš nešto protiv toga da dio svog iskustva podijelim na ovom forumu, reci to otvoreno, ne moraš vrijeđati na prvu loptu. S klimama radim pokoje desetljeće...i ne trebam ni tebe ni tvoju matematiku koju si tako lijepo prezentirao, a zapravo opisao najviše sebe

@LeeChampa Jesi u pravu glede iskoristivosti, iako je cijena noćne tarife manja...ali nebitno, ovdje ima prepametnih kojima to treba dokazati matematički

@Edgar - očitaj brojilo struje kad je klima ugašena i kad klima radi, napravi to desetak puta u sličnim meteo uvijetima i izračunaj prosjek...pa mi se javi
HDD1T is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 00:09   #1071
ne nemam niš protiv da svoja iskustva prenosiš ovdje, tome i služi foruami

ali mi je više nego smiješno, da svoja iskustva prenosiš tj. savjetuješ druge kao generalno ispravna i generalno primijenjiva, bez da uopće ulaziš u to o kakvom objektu se radi i kakve su navike stanara.

Ja svoju matematiku imam, ali je ne prenosim drugima kao jedinu ispravnu i primjenjivu na sve, nego kažem ljudima da obrate na pažnju na ovo i ono pa da odluku donesu sami

navodiš nekakve temp od 16C, i još pri tome navodiš da klima i radi.....to meni govori da pričaš o slabo izoliranom objektu, a matematika nije ista za dobro i loše izolirane objekte, kao netko tko radi s klimama destljećima to bi trebao znati, čudi me da ne znaš....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 01:12   #1072
Frende, malo pažljivije čitaj što sam napisao, ima dole dio o navikama stanara.
Drugo, nisi pobio ni jednim dokazom ono što sam napisao, a temperatura od 16 stupnjeva je tu zato jer je u pitanju, kojeg također nisi dobro pročitao. Zbilja ne namjeravam raditi elaborat za svaku kombinaciju temperatura okoline, grijanja i vlage u kombinaciji sa navikama stanara, jer to ni nije bilo u pitanju (pročitaj ga - jer nisi).
Treće, izolacija je nebitna za konkretno pitanje - ne postoji savršena izolacioja u stvarnom životu - osim u tvojim formulama - pa rezultat uštede zbog gašenja klime kod bolje izolacije može biti zanemariv ili ravan nuli u odnosu na loše izolirani prostor, ali opet će u konačnici ušteda biti veća nego da klima ostane raditi na 16 u nekom duljem razdoblju, kojem, to ovisi o trenutku kad temeratura u sobi padne ispod 16. Iako i o tome možemo raspravljati, jer kad senzor klime izmjeri 16, na razini poda je možda već 8 ili 10 ili ... 16-x stupnjeva. No, pitanje nije bilo toliko precizno.
Rekoh ti, uzmi i montiraj brojilo na klimu, pa mjeri sam - ja sam to odavno napravio i meni to ne tereba, kao ni ova bespotrebna rasprava. Napuštam Tvoje Carstvo, Edgare Veličanstveni , uz ispriku što sam se usudio dirnuti u njega ponešto drugačijim načinom razmišljanja. Jer vidi mi se da se tvoja matematika svodi samo na broj postova pojedinih usera - jer nakačio si se na moju nematematiku samo zbog broja postova novog usera - a ne dira te proizvoljna tvrdnja usera Tominjo jer čini se ima ponešto veći broj postova od mene pa je u svojim tvrdnjama cijepljen protiv matematike i obrazloženja svojih tvrdnji. Baš kao i ti .
HDD1T is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 10:30   #1073
Quote:
HDD1T kaže: Pogledaj post
Frende, malo pažljivije čitaj što sam napisao, ima dole dio o navikama stanara.
Drugo, nisi pobio ni jednim dokazom ono što sam napisao
,

ne mogu to dokazati baš kao što ni ti ne možeš dokazati to što savjetuješ, sve su to pretpostavke, koje ovise od xy faktora, i nema jednozbačnih rješenja koja su univerzalno primjenjiva, i samo sam želio skrenuti pažnju na to
Quote:
HDD1T kaže: Pogledaj post
a temperatura od 16 stupnjeva je tu zato jer je u pitanju, kojeg također nisi dobro pročitao.
moguće
Quote:
HDD1T kaže: Pogledaj post

Treće, izolacija je nebitna za konkretno pitanje - ne postoji savršena izolacioja u stvarnom životu - osim u tvojim formulama - pa rezultat uštede zbog gašenja klime kod bolje izolacije može biti zanemariv ili ravan nuli u odnosu na loše izolirani prostor, ali opet će u konačnici ušteda biti veća nego da klima ostane raditi na 16 u nekom duljem razdoblju, kojem, to ovisi o trenutku kad temeratura u sobi padne ispod 16.
a) nemam ja nikakve formule, pogotovo ne za tuđe prostore
b) imam svoja iskustva u svojem prostoru, ali ona nisu primjenjiva za tuđe prostore, pa nikad ne savjetujem drugima kaj točno da rade i kaj je ispravno kod njih već im nudim opcije na kaj da obrate pažnju pa donesu sud za svoj prostor kaj im je najisplativije s obzirom na omjer trošak/komfor

Quote:
HDD1T kaže: Pogledaj post
Rekoh ti, uzmi i montiraj brojilo na klimu, pa mjeri sam - ja sam to odavno napravio i meni to ne tereba, kao ni ova bespotrebna rasprava
pa i ja sam nešto slično napravio, ali je primjenjivo za moj prostor, moje navike, moju toleranciju na smanjeni/održivi stupanj komfora isl.

Quote:
HDD1T kaže: Pogledaj post
Napuštam Tvoje Carstvo, Edgare Veličanstveni , uz ispriku što sam se usudio dirnuti u njega ponešto drugačijim načinom razmišljanja. Jer vidi mi se da se tvoja matematika svodi samo na broj postova pojedinih usera - jer nakačio si se na moju nematematiku samo zbog broja postova novog usera - a ne dira te proizvoljna tvrdnja usera Tominjo jer čini se ima ponešto veći broj postova od mene pa je u svojim tvrdnjama cijepljen protiv matematike i obrazloženja svojih tvrdnji. Baš kao i ti .
Nisam ni primjetio tvoj broj postova. Osim toga isti je nebitan, jer baš da ih i imaš par hiljada, možda si ih skupio na LJES-u ili oglasniku, i kaj bi to sad značilo u praksi?

Nisam ne tolerantan na tuđa mišljenja, to će ti nadam se reći i oni koji prate moje upise, ali me zasmetalo olako savjetovanje što je isplativije nekome bez da se išta zna o faktorima koji na to utjeću
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 10:59   #1074
Idem ja po geveru, tu postaje žestoko!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:34   #1075
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
,
Nisam ni primjetio tvoj broj postova. Osim toga isti je nebitan, jer baš da ih i imaš par hiljada, možda si ih skupio na LJES-u ili oglasniku, i kaj bi to sad značilo u praksi?
Da su na ljesu najbolji načini kako se ugrijati, sve ovo ostalo su samo loše zamjene
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:21   #1076
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Idem ja po geveru, tu postaje žestoko!
ponesi koju pancirku
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:48   #1077
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
JDMmile

sta se odvajate od toplane?
nesto slicno,
nemamo toplanu nego kotlovnicu u zgradi koja grije dva ulaza mislim da 60 stanova i moj i jos par imaju problema od kad pamtim al smo se nekak grijali i natezali oko racuna,
a ove zime ne radi ni jedan radijator i ovo je tocka na i
JDMmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 10:15   #1078
Kondenzat u prokrom dimnjaku

Poštovani, ja bihvas molila da mi odgovorite jer imam veliki problem sa dimnjakom. On je fosfrajni, s vanjske stranekuće i stalno se kondenzira. Treba ga čistitisvaki tjedan i iz njega izleti kanta smole u krutom stanju. Imam centralno na drva, kuća je odlično izolirana. Jačina peći je 50kw. Molim vas da mi pomognete ako znate kako jer ovoje suludo.

Zadnje uređivanje Majstor : 28.02.2015. at 16:07. Reason: Ispravljanje teksta teme "KONDENZAT U FOSFRAJNOM DIMNJAKU"
derdicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 14:46   #1079
Quote:
derdicka kaže: Pogledaj post
Poštovani, ja bihvas molila da mi odgovorite jer imam veliki problem sa dimnjakom. On je fosfrajni, s vanjske stranekuće i stalno se kondenzira. Treba ga čistitisvaki tjedan i iz njega izleti kanta smole u krutom stanju. Imam centralno na drva, kuća je odlično izolirana. Jačina peći je 50kw. Molim vas da mi pomognete ako znate kako jer ovoje suludo.
Dimnjak vam je rosfrajni ili kromov,a ne kako ste naveli da se zove.Dali je dimnjak izolovan,kamena vuna,pa al. plast,dali imate mis ventil, drva sirova,prejaka pec koja radi dosta priguseno, samo su neki od razloga zbog cega imate puno katrana.
silvester2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 15:10   #1080
Quote:
HDD1T kaže: Pogledaj post
Ne treba ti matematika, samo malo logike.
Gubici topline su veći ako je i razlika u temperaturi stana i okoline veća. Točno?
Ako klima održava 16°C, a vani je 10, kroz zidove će 'iscuriti' više topline nego ako je u stanu 11 a vani 10. Slažeš?
A tu toplinu generira klima, za što trošimo energent - struju. Više energije će iscuriti kroz noć ako klima povremeno kuri nego ako je isključena, pa ujutro nahajcaš na 20. Osobito, ako ju uključiš 'samo' za se odjenuti, popiti kavu, i ideš na posao / školu / kamogod slijedećih 7-8 sati. U tih sat vremena i ako radi neprekinuto (obična) ili punom snagom (inverter) zagrijava prvo zrak a tek sekundarno zidove.
Ako je riječ o kratkim izbivanjima, sat-dva, upitna je isplativost gašenja (mada ju ja i tada gasim), ali i to ovisi o tome koliko želiš topline u stanu. To je stvar sad komfora i navike korisnika, dal mu se stoji noću u hladnijem stanu, ali to i nije bilo pitanje.
ovo ko ne može da shvati ne zaslužuje da se sa njim diskutuje.
__________________
Tata spalio Đenku!!!
Superhik251 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.