Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2015., 10:05   #981
Parametar D.18 na Vaillant VUW 182/3-3M plinskom bojleru

Koja je razlika u ta 3 načina rada? Naime, kad se postavi parametar "2 (zimsko)" tada pumpa zapravo radi neprekidno... Što onda znači parametar "1 (neprekidno)", ako na parametru "2" radi neprekidno!? Ako na parametru "2" pumpa radi konstantno, neprekidno, zbog čega se u uputama za opis ovog parametra spominje "Dodatno vrijeme crpke iznosi konstantno 2 min."!? Parametar "1" zapravo ne uključuje pumpu da radi konstantno, neprekidno kao npr. kad se postavi parametar "2" kad pumpa zaista radi konstantno, neprekidno. Međutim, meni iz ovih uputa i dalje u vezi ovoga ništa nije jasno (upute jednostavno nisu prevedene profesionalno).

U uputama je definirano sljedeće:

"0" (dodatno, naknadno): Nakon završetka prijenosa grijanja interna pumpa grijanja ima zaustavni hod u vremenu koje je namješteno pod "d.1".
"1" (neprekidno): Unutrašnja crpka grijanja se uključuje kad gumb uključivanja za podešavanje temperature voda grijanja ne stoji u lijevom položaju, a toplinske odrednice se slobodno uključuju preko vanjskih regulatora ili termostata. Vrijeme zaustavnog hoda pumpe ovisi o "d.1".
"2" (zimsko): Unutrašnja crpka grijanja se uključuje kad gumb uključivanja za podešavanje temperature voda grijanja ne stoji u lijevom položaju. Dodatno vrijeme crpke iznosi konstantno 2 minute.

Zadnje uređivanje felix_0001 : 31.12.2015. at 10:24.
felix_0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 20:00   #982
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
da li si prije koristio obicni termostat?
Sori tominjo na kasnom odgovoru.

Da imao sam onaj VRT 30 najobičniji. Najneprecizniji uređaj na svijetu... Taj je imao raspon +-3 stupnja od zadane temp
hakimaajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 09:47   #983
Poštovani, imam jedan problemčić.
Prilikom zamjene baterije na termostatu sat na istom mi zablokirao! Isto tako i pokazatelj trenutne temperature.Sat ne odbrojava minute, a temp. prostorije uvijek ista.
Tek kad slijedeći put malo mrdnem gumb podaci se ažuriraju u prave.
Pokušao sam i restartirat uređaj i opet isto. Rekoh idem pitat ovdje u čemu je problem prije nego zovnem servisera.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 15:07   #984
Imam aquablok vui 242 bojler.. no socijalni vrt 30 termostat.. htio bih ugtaditi nesto bolje... kako gledam ima s on/off funkcojom i modulacijski.. ja bih modulacijski sa sto vise funkcija... minimalno da se mogu podesavati intervali grijanja u danu.. e sad ne kuzim se..ima ne stranucama hrpa modela... ebus.. bez toga.. kiji je za mene... da ne kuoim krivi model.. najnoviji najbolji model..
khideg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 20:47   #985
Kako na Vaillantu VRT 240 postaviti različitu temperaturu ponoći od on dnevne. Imam namješteno da po noći se upali svakih sat vremena po pola sata, ali bih htio da temperaturu održava na npr. 18C umjesto 23 koji su po danu.
slish is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 21:50   #986
Kad kreneš u postavke, eco temperatura je ta noćna.
Stisneš glavni gumb dok ne dodjes na eco tj. noć i podesis željenu temperaturu. Ali, naravno to funkcionira onda kada je grijanje na timeru (sat) ili na eco (noć), a ne kad je na dnevnom (sunce)

Edit:
kako mozes imati namjesteno na termostatu da se po noci pali svakih sat vremena po pola sata kada taj termostat ima 3 perioda grijanja koja mozes u jednom danu namjestiti?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 01.02.2016. at 22:31.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 20:35   #987
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Kad kreneš u postavke, eco temperatura je ta noćna.
Stisneš glavni gumb dok ne dodjes na eco tj. noć i podesis željenu temperaturu. Ali, naravno to funkcionira onda kada je grijanje na timeru (sat) ili na eco (noć), a ne kad je na dnevnom (sunce)

Edit:
kako mozes imati namjesteno na termostatu da se po noci pali svakih sat vremena po pola sata kada taj termostat ima 3 perioda grijanja koja mozes u jednom danu namjestiti?
Ovakav je tip termostata i mislim da nema ECO mode kao što si napisao.

ALBUM
slish is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 20:48   #988
Čudno. Inače vrt 230 i 240 izgledaju isto, ali ne ovako kao tvoj. Mozda je tvoj neki stari model?
No, bez obzira na to, vjerujem da ima iste funkcije / mogućnosti. Očito imaš simbol mjeseca (prvi desno od sunca) - to je eco odnosno noćna temperatura.
Obzirom da ti je na displeju znak sata i nocnog cini se da ti je grijanje cijelo vrijeme u tom eco modu ali je valjda podeseno na 21°
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 00:07   #989
o ovom ne znamo nista.
kombi bojler je VAILLANT VUW 240-3 M-H i trebamo termostat.
u cjenovnom rangu, do 400 kuna, nemamo puno izbora tj. VRT 50 i VRT 250. koja je razlika? sto uzeti?

ps. ovi digitalni displejevi stalno svijetle (plavo npr.) ?
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 09:15   #990
Quote:
titulus_ kaže: Pogledaj post
o ovom ne znamo nista.
kombi bojler je VAILLANT VUW 240-3 M-H i trebamo termostat.
u cjenovnom rangu, do 400 kuna, nemamo puno izbora tj. VRT 50 i VRT 250. koja je razlika? sto uzeti?

ps. ovi digitalni displejevi stalno svijetle (plavo npr.) ?
Razlika između vrt50 i vrt250 je što vrt50 je samo digitalni termostat i nema opcije vremenskog programiranja gašenja i paljenja. Dok vrt250 ima mogučnost programiranja 7-dnevnog rada. Plavi displej je upaljen samo kad se pritisce, inace je bez svjetla i mislim da košta tu negdje oko 400 kn
ingchef is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 18:45   #991
Novi sam sa plinskim grijanjem pa imam par pitanja prije sezone...

Dakle imam bojler Vaillant ecoTEC pro i termostat calorMATIC 370.. sistem je podno grijanje i svaka soba ima svoj posebni regulator povezan sa ventilima na podnom grijanju s kojim biram temperaturu na kojoj želim sobu..

Pitanje je sljedeće: termostat calorMATIC mi je u jednoj prostoriji koja je na 21 stupanj, a 2 prostorije u kući želim grijati na veću temperaturu recimo na 23.. To sam do sada rješavao na način da termostat calorMATIC metnem na veću temperaturu i onda on zagrije cijelu kuću i kako sobe postižu temperaturu ventili na podnom se zatvaraju, no termostat u sobi u kojoj je bojler je i dalje našitman na 21, dakle zadana temperatura na calorMATIC ne može nikada biti postignuta...

Dakle u teoriji sve šljaka ok, no brine me da li će se trošiti više plina jer će on stalno pokušavati dignuti temperaturu sobe u kojoj je termostat na zadanu temperaturu i to nikada neće postići jer sam je namjerno podigao da bi bojler grijao... ili je on dovoljno pametan da skuži da kada sve prostorije postignu svoje temperaturu da mu je temperatura povratne vode u sistemu praktički ista i onda da stane sa grijanjem ?

U biti da li je termostat dovoljno pametan da zna da iako temperatura nije postignuta da ne grije vodu ako je ona već zagrijana u povratu ???

Nadam se da sam bio jasan...
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 09:38   #992
Ne nije dovoljno pametan
Zadao si mu 23 i on e grijati dok ne dodje do te zadane
I on nema senzor na povratu nego na polazu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 10:27   #993
Kužim da ima senzor na polazu, no teoretski recimo grije neko vrijeme, sve sobe se zgriju na zadane temperature i vrti se voda praktički iste temperature jer su svi razvodi na grijanju zatvoreni sa pojedinačnim termostatima u sobama, da li onda prestane sa zagrijavanjem vode dok se voda ne ohladi malo ?

Postoji li neki drugi termostat koji bi bolje zadovoljio moje potrebe, kako se inače reguliraju ovakve situacije gdje u više soba treba biti drukčija temperatura, dakle u biti bojler samo grije vodu u sistemu, a svaka soba već ima svoj termostat ??

Iskreno ovo mi je prvo sretanje sa plinskim bojlerom pa možda pitam gluposti... Mislim mogu ja njega ručno paliti i gasiti, no onda mi se nekako gubi smisao postavljenih termostata po sobama i na bojleru ?
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 20:32   #994
pa bojler valjda ima u sebi miš ventil koji miješa polaz i povrat?
ako povrat bude dovoljno visok neće dodavati novu toplu vodu ili će to činiti vrlo malo; međutim pumpa će i dalje vrtjeti.....
Nadam se da ima bar jedan rasvod tipa onaj u kupaoni koji ostaje otvoren

da bi riješio svoj problem morao bi recimo zamijeniti taj svoj termostat koji se vodi po temp prostora, s onim koji se vodi po vanjskoj temp.


onda na njemu uključiš vođenje po vanjskoj (jer i on može voditi i po sobnoj kao tvoj pa samo treba odabrati šta hoćeš) i narikatiti krivulju i onda temp narikatavš po sobama, uzuvjet da je bar u jednoj razvod uvijek otvoren i dovod topline uvijek moguć

no onda imaš novh problema jer ćeš cijelu zimu nariktavati krivulju grijanja


ili uzmeš bežičnu varijantu svojeg termostata i odneseš ga u sobi gdi hoćeš imati 23

postoje i druge varijante ali nisu baš jeftine.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 07:35   #995
Ok, mogu ja kupiti bežićnu varijantu termostata i donesti u sobu gdje želim 23, no onda opet recimo ta soba postigne 23 stupnja i on gasi grijanje bez obzira na temperature drugih soba koje možda još nisu postigle zadanu temperaturu ako sam dobro shvatio ? Pa onda opet imam problem..

Hvala na pomoći, budem probao nazvati Vaillant direktno da vidim što oni kažu..
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 21:49   #996
mislim da ti imaš sasvim drugih problem ak ti je u jednoj sobi 23 a u sobi do ni 21

krivo dimezionirane radjatore ili krivo izbalansiran sustav centralnog

inače je navedeni gotovo nemoguć, osim ak ti je prozor širom otvoren na -10
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 08:19   #997
Ma gle ja još uvijek teoretski pričam, nisam još upalio grijanje jer mi je trenutno u kući po noći 21-22 stupnja bez grijanja ikakvog (20 cm stiropor fasada, PVC stolarija trostruko staklo, veliki prozori okrenuti prema jugu)...

Probat ću preseliti termostat u najtopliju prostoriju, pa dok dođe hladnije vrijeme vidjet ćemo kako će se ponašati cijeli sistem, u biti samo sam htio provjeriti prije zahlađenja što napraviti da nemam usred zime problem..

Hvala na strpljenju sa mojim glupim pitanjima
:P
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 14:50   #998
Pisao sam na temi o bojlerima ali nitko da mi odgovori
Imam junkers eurostar bojler sa termostatom BOSCH TR 12 i znam da mogu kao zamjena ići bosch trz 12-2 i vailliant vrt 250
Bosch je oko 550 kn a vailliant oko 380kn pa me zanima da žašto je tolika razlika u cijeni i koji mi preporučujete

lp
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 19:15   #999
Pozdrav,

Kupio sam Colormatic 332 vaillant termostati i želim ga spojiti. Na termostatu imam 7 8 9 te sam tako spojio i na bojleru.
No međutim ne želi se pokrenuti termostati kada mu se zada temperatura, vjerovatno jer nisam spojio 3 i 4 zajedno.

Molim samo potvrdu što mi je činiti dalje.

L N 0 trebam odspojiti i izolirati? A 3 i 4 spojiti žicom? Barem je tako prema shemi koju postavljam ovdje također.
Hvala na pomoći!

https://postimg.org/image/n9sc5w0wp/

https://postimg.org/image/hpj0zd2p5/
Komrads is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 19:35   #1000
Ovo je dobro spajanje: http://blog.urbansedlar.com/wp-conte...3-1024x631.jpg
Provjeri da li si dobro spojio 7,8,9....
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.