Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2015., 20:52   #5101
Quote:
jimmyfromzg kaže: Pogledaj post
Evo za one koji razmišljaju da se prebace na optiku kod iskona:

Nije loše za 160kn telefon + internet.
Ma odlično i točno koliko su mi i rekli da je istestirano.
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 21:23   #5102
Da, čini se da su ok u Iskonu.
Malo sam još u šoku od brzine. Ha, ha.
jimmyfromzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 14:04   #5103
Je li netko zna šta nam rade u zgradi (B blok)? Čini se kao da provlače optiku do vrata (FTTH). To je ili Amis ili HT.
jimmyfromzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 13:48   #5104
Quote:
jimmyfromzg kaže: Pogledaj post
Je li netko zna šta nam rade u zgradi (B blok)? Čini se kao da provlače optiku do vrata (FTTH). To je ili Amis ili HT.
Amis je na zalost zavrsio sa ulaganjima u opticku mrezu pocetkom ljeta kada je obznanjena mogucnost pripajanja Telekomu Austria/ VIPnet lokalno. Do daljnjeg ce se spajati samo korisnici sa vec izgradjenom infrastrukturom (optika) i xDSL korisnici (ADSL i VDSL) dok je strateski cilj da se svi prebace, ukoliko je moguce, na bnet ili vip kablsku/hfc mrezu.

Iskon trenutno ima sirenje na zgrade koje su udaljenije od centrala pa VDSL/ADSL daju slabije brzine. Tehnologija je FTTB - optika do zgrade (ne do stana!) a u zgradi se spaja na lokalnu bakrenu paricu. VIP/Bnet koriste slicnu tehnologiju ali se unutar zgrade spajaju na "antensku"/kablsku infrastrukturu sto je onda njihov "hfc".

Trenutno jedini koji ce provoditi FTTH ce biti HT, dok ostali ne promijene strategije.

Ajde nam javi ako otkrijes za koga se izvode radovi. Thanx
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 00:25   #5105
Quote:
CashBoy kaže: Pogledaj post
Iskon trenutno ima sirenje na zgrade koje su udaljenije od centrala pa VDSL/ADSL daju slabije brzine. Tehnologija je FTTB - optika do zgrade (ne do stana!) a u zgradi se spaja na lokalnu bakrenu paricu. VIP/Bnet koriste slicnu tehnologiju ali se unutar zgrade spajaju na "antensku"/kablsku infrastrukturu sto je onda njihov "hfc".

Trenutno jedini koji ce provoditi FTTH ce biti HT, dok ostali ne promijene strategije.

Ajde nam javi ako otkrijes za koga se izvode radovi. Thanx
Jučer mi je rekao jedan radnik da je optika od HT-a i da je to FTTH.
Ja sam trenutno na iskonu i zadovoljan sam s 80/40. Do prije mjesec dana sam imao 12/1
jimmyfromzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 10:52   #5106
Optika je od iskona. Ht nece povlaciti kod nas optiku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
zdgrunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 12:54   #5107
Quote:
zdgrunf kaže: Pogledaj post
Optika je od iskona. Ht nece povlaciti kod nas optiku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ukoliko su radovi samo u prizemlju / -1 etaži onda je riječ o Iskon optici FTTB (ali istu mogu radit i VIP, Bnet, Terrakom koji imaju HFC). HT jedini trenutno vuce do svakog stana (FTTH).

HT-u je strateski cilj pokriti sve vece zgrade u gradu s optikom tako da ne stoji izjava da nece
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 17:48   #5108
Quote:
zdgrunf kaže: Pogledaj post
Optika je od iskona. Ht nece povlaciti kod nas optiku.
Od kuda ti ova informacija? Iskon je već prije 2 mjeseca došao do zgrade, znači FTTB i neke su već spojili poput mene. Ovi koji su radili prošli tjedan su razvlačili optiku po cijeloj zgradi i jedan mi je radnik rekao da su iz HT-a te da će ići do svakog stana. Nema logike da su iskon postavlja optiku do svakog stana ako su već prije mjesec dana odlučili doći samo do zgrade, znači ostatak ide po bakru do stana.
jimmyfromzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 21:22   #5109
malo upadam kao padobranac, ali stvarno mi treba pomoc!!

vjerujem da vas ima dosta ovdje koji ste platili svoje stanove kreditom u splitskoj banci, ono cemu se ja nadam da vas ima dosta koji ste taj kredit uzeli sa valutnom klauzulom EUR.

Ako se prepoznajete molim vas da mi javite neke osnovne podatke: 1. kada ste uzeli kredit (dali je to bio kredit za klijente, dali je to bio kredit u suradnji sa firmom profektus spansko....) 2.koja je bila pocetna kamata; 3. tijek promjena kamata!!

svaki info ce mi biti zlata vrijedan!!
HVALA!
kolimoli1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 14:53   #5110
Quote:
kolimoli1 kaže: Pogledaj post
malo upadam kao padobranac, ali stvarno mi treba pomoc!!

vjerujem da vas ima dosta ovdje koji ste platili svoje stanove kreditom u splitskoj banci, ono cemu se ja nadam da vas ima dosta koji ste taj kredit uzeli sa valutnom klauzulom EUR.

Ako se prepoznajete molim vas da mi javite neke osnovne podatke: 1. kada ste uzeli kredit (dali je to bio kredit za klijente, dali je to bio kredit u suradnji sa firmom profektus spansko....) 2.koja je bila pocetna kamata; 3. tijek promjena kamata!!

svaki info ce mi biti zlata vrijedan!!
HVALA!
Pozdrav svima, eto i ja imam isti problem .. nikako doći do kta. u eru iz splitske banke....pa ako ima koja dobra duša da nam napiše tijek promjene i početnu kta. u eur bili bismo stvarno
piccola1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 12:56   #5111
Mozda pomognem,

Digla sam kredit u EUR-u prije 2,5 god u ZABI. Nije bio u kombinaciji sa firmom Profectus Špansko. Kredit je bio "zeleni" i kamata je bila 4,5% fikns prve dvije godine. Sada imam kamatu koja je trenutno aktualna ali mi se u ovih 6 mj jednom smanjila (u ljeto) Kolika je trenutno nisam skroz sigurna ali mislim negdje oko 6%
slonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 12:51   #5112
Digao sam ja kredit u ZABI prije 4,5 godine mada nije u kombinaciji s Profectusom, ali je zgrada tik uz Profectus, a ZABA je djelovala kroz tu moju zgradu. Imao sam akciju 4,5 % kta prve četiri godine, pa onda nakon akcije dobio sam 5,79% samo jedan mjesec da bih sada otplaćivao uz 5,59% kta. Svakih 6 mjeseci se mijenjaju postoci kta. uvijek u siječnju i u srpnju svake godine.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 23:20   #5113
Sutra se otvara Billa kod bloka E. Konačno nemam više razlog da idem u Konzum i jedem trulo voće, kruha kojeg nema i da trpim bezobrazluk starih baba. One mlađe koje su bile su bile ljubazne. Ali poćeralo. Također izbor pivice za ljubitelje pive se u Billi ne svodi na žkp sranje ponudu, kao u konzumu. Inače su konzumi sve skuplji a roba sve gora. Bar u ovim manjim konzumima.

Vezano za stambene kredite, ljudima preporučujem da, čim prebace kredit u eurski odmah isti zatvore s kunskim (uz fixnu kamatu). Isplati se kako god okrenuli. A sad kreće borba banaka za klijente pa iskoristite to.

Zadnje uređivanje gnu : 16.12.2015. at 23:35.
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 10:53   #5114
Pozdrav,

Nadam se da mogu postati tu, ako smeta molim admina da brise.

Trazimo četverosobni stan za kupnju u profectusovim zgradama, pa ako imate informaciju da netko prodaje, molim da mi javite na pp, u oglasima trenutno nema nista zanimljivo...
pepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 18:15   #5115
Je li netko bio na sastanku za HT opremu koju nam žele staviti u zgradu u B blok? To je bilo prije koji tjedan ali nisam bio doma.
jimmyfromzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 21:15   #5116
Već mjesecima ne radi rasvjetna lampa između bloka B1 i B2. Jel netko zna zašto? To navodno ne pripada nama nego gradu pa mi nije jasno u čemu je kvaka..radila je prije....sad je mrkli mrak u tom famoznom prolazu....Iako meni još nije sasvim jasno do kuda je zemlja naše vlasništvo a koji je dio od grada....
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 22:40   #5117
Question stanje danas - kupiti ili ne

Razmišljamo o kupnji stana u Profectusoj zgradi na Španskom (Konzumova zgrada). Vidim da je tema bila jako aktivna i pročitala sam svakakve i pozitivne i negativne komentare, možete mi reći kakva je sada situacija? Bi li preporučili mladom bračnom paru kupnju stana u tim zgradama ili ne?
Hvala vam unaprijed, bilo kakav komentar će nam puno značiti.
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 08:47   #5118
Dobio neki dan "Drugu obavijest" (a nikad nisam dobio prvu) od dimnjačara da moram ugraditi mjerno mjesto na dimnjaku... Da li netko zna nešto o tome... da li je to stvarno obavezno? Našao na netu neku odluku grada Zg o tome i da ugradnja dođe oko 150-400kn, ali da se može i samostalno ugraditi..

Zadnje uređivanje jozica.hr : 28.11.2016. at 09:22.
jozica.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 11:09   #5119
Obavijest od strane dimnjačara je informativna, svi stanovi u Profectusu Špansko imaju već ugrađena mjerna mjesta u dimovodnom sustavu. Možeš provjeriti osobno cijev koja izlazi iz bojlera te ulazi u dimnjak, te na koljenu se nalaze dva kruzna poklopčića. Ukoliko to imaš onda je sve u redu, pa mirno spavaj dalje.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 09:00   #5120
Pozdrav!
U potrazi sam za stanom pa pratim ovu temu već neko vrijeme iz prikrajka. Nadam se da nikome neće smetati ako i tu napišem...
Kupujem trosobni stan s balkonom sa pogledom na potok pa ako netko prodaje ili zna nekoga da prodaje molila bih da mi se javi na PP. Trenutno je samo jedan takav dostupan, no položaj mu iskreno i nije neka sreća.
Yassian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.