Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2016., 00:04   #41
Sesvete - sv nedjelja, nije neka sreca
Strajbala auto u dve godine
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 13:19   #42
To si isla po obilaznici?
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 13:23   #43
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
To si isla po obilaznici?
Da, pun kufer kilometara
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 14:07   #44
A je, ali bar je cesta dobra, odnosno nema rupa i lezecih, a ako nisi bas isla u najvecoj spici i relativno malo kocenja i saltanja tako da se auto unatoc kilometrazi ne unistava jako.

Koliko ti je vremenski trebalo i koliko kilometara si imala za proci?

Meni je super sve sto je blizu brzim cestama tako da za cas dolazis bilo gdje osim u Podsljeme koje je potpuno odsjeceno od svijeta, a bojim se da carobnu sjevernu obilaznicu necemo doziviti tako skoro.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 15:30   #45
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
A je, ali bar je cesta dobra, odnosno nema rupa i lezecih, a ako nisi bas isla u najvecoj spici i relativno malo kocenja i saltanja tako da se auto unatoc kilometrazi ne unistava jako.

Koliko ti je vremenski trebalo i koliko kilometara si imala za proci?

Meni je super sve sto je blizu brzim cestama tako da za cas dolazis bilo gdje osim u Podsljeme koje je potpuno odsjeceno od svijeta, a bojim se da carobnu sjevernu obilaznicu necemo doziviti tako skoro.
imala sam oko 40 km, srećom sam u sesvetama živjela nedaleko obilaznice tj blizu petlje

vremenski - stvarno se ne sjećam, davno je to bilo, prije 15-tak godina
išla sam u špicama tak da sam opet završavala u nekim gužvama, a pošto sam bila katica za sve u povratku sa posla bi još nešto trebalo u gradu obaviti tako da je bilo veselo u svakom slučaju

no onda sam slijedećih 5 godina imala 1,5 km do posla - sve to dođe u neku ravnotežu u životu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 04:41   #46
Unhappy Putovati svakodnevno 1h i 30 min u jednom smjeru?

Pozdrav! Evo samo da prije sve napomenem da mi je ovo prvi put da postavljam novu temu te nisam siguran jesam li dobro odabrao kategoriju. Da budem sto kraci, iz manjeg sam grada i sada zivim u Zagrebu , te nisam bas navikao puno putovati izmedu tocke A i tocke B. Uglavnom sada zivim na Dubecu ( 10 min pjeske od okretista) te moram putovati svakodnevno ( dobro ne bas doslovno svaki dan ali opet vecinu jesam) na Bundek s javnim prijevozom , i poslje doma, u jednom smjeru minimalno 1h i 10min pa sve do 1h i 30 min ( nekada je znalo biti manje od 1h a nekada i do 1h i 45min, ali rekao bih u 95% slucajeva se to svede na 1h i 10min do 1h i 30min) . I uzasno je! Prvo sto je tesko uopce krenuti iz kuce, drugo sto nemam sto raditi u taj relativno dug period pa se umorim od nicega, trece sto su tramvaji pun, pa ces se dignuti starijoj gospodji , stajati u sendvicu , znojiti se i jedva disati vise-manje cijeli put. Da bih na kraju dosao na odrediste depresivan , umoran (psihicki ubijen) i un-motiviran za svoje obaveze.
A kad se vratim kuci nakon jednako dugog puta, prvo provedem najmanje pola sata na kaucu da dodjem sebi , a imam i doma obaveza kojih jednostavno ne mogu obaviti i tako mi kvaliteta zivota pada i padam iz dana u dan pomalo, ali sigurno , u sve vece sranje! Te da ne spomenemo da je socijalan zivot isto jako los, ako zelim popiti pivo u gradu kad sam slobodan, to je jos najmanje 2h izdvojiti na put do grada i natrag doma. Sad me zanima jeli vama normalno da sam ja u k... zbog ovoga? Bili vi mogli pratiti ovakav ritam i izdrzati ovo sve? Te bi li mi se isplatilo dati 1500-2000 kn da s cimerom nekim zivim u dobrom stanu na dobroj lokaciji? ( zanimljivi su mi sljedeci kvartovi: Knezija, Jarun, Kajzerica, oni kvartovi oko Arene, Zaprude,Utrina i Sopot )Sto bih vi napravili da ste u situaciji? i btw samo da napomenem da zivim na Dubecu jer sam preko poznanstvana dosao do stana ovdje , radilo se o jako atraktivnoj cijeni najma. A stan je super, samo ta lokacija, i da napomenem da mi je najbliza normalna trgovina 10-15min od kuce...

Zadnje uređivanje fermina-daza : 21.12.2017. at 11:31. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
FallenAngel97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 06:40   #47
Dobrodošao u stvarni svijet

Ne može ti nitko reći kako da se ti osjećaš. Ja sam radio poslove sa 12 satnim radnim vremenom, neto. Preživi se. Međutim svatko ima svoje granice. Jedina namjena para je da si povećaš kvalitetu života. A da li ćeš kvalitetnije živiti sada, ili ćeš dok si mlad štediti da kasnije bolje živiš, to samo ti možeš odluciti.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 08:33   #48
Ako si stvarno zadovoljan stanom i najamnina je takva da razliku koju bi davao za "atraktivniju lokaciju" možeš stavljati sa strane i štedjeti, ja ne bih selila. Ali bi svakako razmislila zašto mi je putovanje takva tlaka. Pokušaj izvidjeti malo linije, poprati postoji li obrazac između tih koje voze sat i sat ipo, to nije mala razlika, kad zbrojiš to je sat više dnevno, a možda se samo radi o tome da uloviš neku liniju par minuta prije ili poslije kad neke tvrtke završavaju s poslom ili škole sa smjenama pa se stvori gužva. Isto tako, teško je krenuti iz kuće?? WTF pa nisi predškolac ili prvašić kojeg mama tjera u školu, odrasti Što se tiče da se umoriš od ničega, pretpostavljam da imaš smartphone/tablet, čitaj novine, forum, zanimljive stranice koje bi i inače, ponesi knjigu, slušaj radio/glazbu, piši/radi ono što bi radio i doma... Ako sat, sat ipo zuriš u ništa naravno da je tlaka, nikako da prođe i umireš.
Društveni život? Uvijek možeš pozvati nekoga kod sebe na pivu i gledanje tekme.
Također, ako je problem samo to trajanje puta, ako uspiješ uštedjeti za neki autić razliku cijene najamnine uložiš u to pa onda osim što će se vrijeme putovanja smanjiti imat ćeš mobilnost generalno i za izlet vikendom itd.

Ako ti se to sve čini previše gnjavaže i ulaganja, a život s cimerom ti ne bi bio problem, onda se uhvati oglasa i traži.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:15   #49
Iz Dubeca ako se popnes na Slavonsku prema bundeku, imas nekih 15km. Ako zelis da ti put bude zanimljiv, zdrav, prakticki besplatan, kraci, ne zezam se - bicikl.

Eventualno mozes ulozit i u elektricni da ti pomogne. Jednom kad se ufuras to mozes odvozit za 45min. Samo pitanje kako si na poslu ogranicen sa presvlacenjem itd jer nema sanse da se ne oznojis ko svinjica. A isto tako treba se prilagodit na ovu hladnocu, ali moguce je. Uz pravilnu opremu dok nema kise/snijega, bicikl je zakon.

Osim toga, mozda neki kolega da zivi u tvom smjeru pa da se ubacis s njim u auto il tak nes.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:52   #50
prednost je što si u najmu pa nisi ozbiljno vezan za lokaciju. ja sam u životu i preselio zbog posla i davao otkaz zbog loših okolnosti na poslu, i uvijek je vrijedilo i išlo na bolje. imaš jedan život, ne muči se tako. traži smještaj s cimerom ili više njih. razlika ti neće biti samo ušteda u vremenu koje trošiš na prijevoz, nego ćeš se riješiti i te depresije.

u međuvremenu (valjda nisi ljubitelj čitanja knjiga u prijevozu, to većina svijeta vani radi kad se vozi vlakovima) uzmeš neki poveći paket interneta na mobitelu pa se dopisuješ sa ženskama ili gledaš nogomet ili štagod ti je već tvoj gušt. ili si downloadaš filmove, serije. slušalice u uši...

ako ti je posao dobar, razmotri da se preseliš ali ne u atraktivne kvartove koji su ti skupi, nego u predgrađe koje jest zgodno smješteno s obzirom na lokaciju tvog posla. ti si sad u Dubecu, da radiš na Maksimiru ili Kvatriću bio bi tamo brzo. znači prouči sve linije prijevoza koje vode do tvog posla, južno od Save, pa tamo traži.

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 20.12.2017. at 14:21.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:43   #51
ne kužim
ja znam ekipu što autom ide svaki dan na posao iz zageba u rijeku, varaždin....

to je isto sat, sat i po - vožnje a ne sjedenja/stajanja u tramvaju dok te drugi vozi

vožnje, dakle moraš biti skoncentriran, a ne ono prst u uho i zujanje okolo

uz atraktivnu cijenu najma stana obično ide loša lokacija

imaš opcije prilagoditi se situaciji ako ide, ako ne ide, onda tražiš drugi stan, drugi posao, pokušaš se dokopati auta....

ja sam u okolici zagraba, i svaki dan izgubim cca 1,5h na vožnju na i sa posla, vožnje a ne varijanta pst u uho i šta da radim
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 17:02   #52
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
... dakle moraš biti skoncentriran
pa u tome je problem. ubija ga dosada, neudobnost i osjećaj besmisleno potraćenog vremena, a ne samo puko protjecanje sata i pol.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 17:26   #53
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
pa u tome je problem. ubija ga dosada, neudobnost i osjećaj besmisleno potraćenog vremena, a ne samo puko protjecanje sata i pol.
Barem danas, uz današnje pametne telefone, pa nije problem stvarno nešto pametno naći za raditi. Ima Duolingo, uciš jezik. Citaš knjigu. Odgovaraš na mailove. Šoping. Plaćaš režije. Sve ono što ti oduzima vrijeme kad se vratiš u stan.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 20:01   #54
teoretski možeš svašta raditi, ali ne u zagrebačkom javnom prijevozu u špici prometa. pod neudobnost mislim na ovo:

Quote:
FallenAngel97 kaže: Pogledaj post
... trece sto su tramvaji pun, pa ces se dignuti starijoj gospodji , stajati u sendvicu , znojiti se i jedva disati vise-manje cijeli put.
to je istinit opis, i razlog je zašto sam ja bacio ideju o off-peak tarifama ZETa (tamo na pdf Zagreb na Lijepoj našoj), da se malo olakša ljudima i đacima koji idu na posao i u školu, ali uglavnom fićukam u vjetar. https://www.forum.hr/showthread.php?t=1028779
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 21:30   #55
Preseli se blize gradu.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 22:09   #56
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
teoretski možeš svašta raditi, ali ne u zagrebačkom javnom prijevozu u špici prometa. pod neudobnost mislim na ovo:



to je istinit opis, i razlog je zašto sam ja bacio ideju o off-peak tarifama ZETa (tamo na pdf Zagreb na Lijepoj našoj), da se malo olakša ljudima i đacima koji idu na posao i u školu, ali uglavnom fićukam u vjetar. https://www.forum.hr/showthread.php?t=1028779
Točno to.
Vidim po upisima da se većina komentatora ne vozi ZET vozilima. U špici nemaš velike mogućnosti raditi išta smisleno, ni čitati knjigu ni tipkati po mobu.

Jedina pametna mogućnost je ili mjenjati stan ili mjenjati posao. A danas ni jedno ni drugo u Zg nije jednostavno.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 01:47   #57
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ne kužim
ja znam ekipu što autom ide svaki dan na posao iz zageba u rijeku, varaždin....

to je isto sat, sat i po - vožnje a ne sjedenja/stajanja u tramvaju dok te drugi vozi

vožnje, dakle moraš biti skoncentriran, a ne ono prst u uho i zujanje okolo

uz atraktivnu cijenu najma stana obično ide loša lokacija

imaš opcije prilagoditi se situaciji ako ide, ako ne ide, onda tražiš drugi stan, drugi posao, pokušaš se dokopati auta....

ja sam u okolici zagraba, i svaki dan izgubim cca 1,5h na vožnju na i sa posla, vožnje a ne varijanta pst u uho i šta da radim
Pa bio bih sretniji da vozim, ali eto , nemam cca 1000eura za polagat, a jos manje vremena, a i tada bih za gorivo davao ( kako su mi ljudi barem rekli ) minimalno 800kn na mjesecnoj bazi.
FallenAngel97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 01:51   #58
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ako si stvarno zadovoljan stanom i najamnina je takva da razliku koju bi davao za "atraktivniju lokaciju" možeš stavljati sa strane i štedjeti, ja ne bih selila. Ali bi svakako razmislila zašto mi je putovanje takva tlaka. Pokušaj izvidjeti malo linije, poprati postoji li obrazac između tih koje voze sat i sat ipo, to nije mala razlika, kad zbrojiš to je sat više dnevno, a možda se samo radi o tome da uloviš neku liniju par minuta prije ili poslije kad neke tvrtke završavaju s poslom ili škole sa smjenama pa se stvori gužva. Isto tako, teško je krenuti iz kuće?? WTF pa nisi predškolac ili prvašić kojeg mama tjera u školu, odrasti Što se tiče da se umoriš od ničega, pretpostavljam da imaš smartphone/tablet, čitaj novine, forum, zanimljive stranice koje bi i inače, ponesi knjigu, slušaj radio/glazbu, piši/radi ono što bi radio i doma... Ako sat, sat ipo zuriš u ništa naravno da je tlaka, nikako da prođe i umireš.
Društveni život? Uvijek možeš pozvati nekoga kod sebe na pivu i gledanje tekme.
Također, ako je problem samo to trajanje puta, ako uspiješ uštedjeti za neki autić razliku cijene najamnine uložiš u to pa onda osim što će se vrijeme putovanja smanjiti imat ćeš mobilnost generalno i za izlet vikendom itd.

Ako ti se to sve čini previše gnjavaže i ulaganja, a život s cimerom ti ne bi bio problem, onda se uhvati oglasa i traži.
Razlika izmedu tih od 1h i 1h30min je da ovaj koji je "brzi" uhvati bar nekoliko zelenih , a i nadju se kulturni vozaci koji nekada ne voze po tramvajskim tracnicama pa ne blokiraju tramvaj.
A to sto se tice pozvati doma nekoga na pivu i tekmu, yea right, probao, brzo odustanu kada im posaljem lokaciju
FallenAngel97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 01:54   #59
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
pa u tome je problem. ubija ga dosada, neudobnost i osjećaj besmisleno potraćenog vremena, a ne samo puko protjecanje sata i pol.
Tocno tako! I jos bih volio nadodati da meni jednostavno ne pase putovati 3h dnevno, te kako puno radim ne stignem to uskladiti s obavezama, mislim moze se, ali bih zrtvovao ili spavanje ili socijalan zivot, a jos uvijek sam mlad, eto znam raditi dobar posao na okej razini.
FallenAngel97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 01:57   #60
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Barem danas, uz današnje pametne telefone, pa nije problem stvarno nešto pametno naći za raditi. Ima Duolingo, uciš jezik. Citaš knjigu. Odgovaraš na mailove. Šoping. Plaćaš režije. Sve ono što ti oduzima vrijeme kad se vratiš u stan.
Pricam vec 3 strana jezika, nacitao sam se da naucim svoj posao, moji mailovi na koje moram odgovoriti zahtjevaju onoliko koliko u smrdljivom ZET-ovom tramvaju nemogu imati komoda i koncentracije. A eto shoping i rezije , nek na to izgubim 15 do 20 min, sto ostalih sat vremena?
FallenAngel97 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.