Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2010., 10:36   #1
Alu felge za Škodu Fabiju

ljudi ovak:
planiram kupit alu felgu za škodilak fabiu iz 2004 1,2 htp....
koju colažu bi mi preporučili max i dimenziju guma?ja sam gledao jedne 16"-ice pa mi je frend rekao da je to malo previše....
i jedno podpitanje:
sad sam našao na auti.hr jedne 15" bbs sa gumama 195/nešto za 1600kn....
e sad mene zanima znam da moram kupit duže šarafe(ak netko zna di ima najpovoljnije za kupit)ali cuo sam da moram kupit i onaj nekakav prsten za centralnu rupu(makar mi je felga tam jer je srednja rupa 57.1,a i felga toliko ima)
zahvaljujem
__________________

kak taj svemir i sve to?
kaj_buljiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 10:44   #2
Quote:
kaj_buljiš kaže: Pogledaj post
ljudi ovak:
planiram kupit alu felgu za škodilak fabiu iz 2004 1,2 htp....
koju colažu bi mi preporučili max i dimenziju guma?ja sam gledao jedne 16"-ice pa mi je frend rekao da je to malo previše....
i jedno podpitanje:
sad sam našao na auti.hr jedne 15" bbs sa gumama 195/nešto za 1600kn....
e sad mene zanima znam da moram kupit duže šarafe(ak netko zna di ima najpovoljnije za kupit)ali cuo sam da moram kupit i onaj nekakav prsten za centralnu rupu(makar mi je felga tam jer je srednja rupa 57.1,a i felga toliko ima)
zahvaljujem
Svako odstupanje od tvornički propisane dimenzije donosi cjeli niz promjena u ponašanju vozila.

BBS nemre biti loš, samo ga hiti kod vulkanizera na balansirku prije nego što ih skeširaš i pripazi da nisu varene...

Navedi koja ti je tvornička dimenzija felge (ET, visina, širina) i gume, pa ćemo probat nešto skemijat...

O ET ovisi i dužina šarafa...

Ne znam koliki je tvornički borung na škodi, ali ako ti felga naliježe na disk i nema pomaka ni u koju stranu dok šarafi nisu gore, onda bi to trebalo biti to i prsten ti ne treba. U koliko je možeš pomaknuti i milimetar daj si stokariti centralni prsten.

Na kojem su autu BBS-ice bile?
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 11:37   #3
bez problema možeš stavit 16" felge,to je serijska dimenzija koja je dolazila uz nadoplatu na tom autu......za ove 195/nešto ne vjerujem da su standardne dimenzije,što znači da bi trebao atest.....najlakši način za provjerit koju gumu smiješ stavit na auto je da uzmeš priručnik koji si dobio uz auto,i tamo ti uredno piše koje sve dimenzije su dolazile na tom autu (s tim da se ne obazireš na motorizaciju,jer bez problema možeš stavit i dimenziju sa fabie rs)

p.s.probaj nać nešto lakše felge tipa o.z racing,uz dovoljno lagane felge razlika u ubrzanju itd. će bit neprimjetna
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 11:54   #4
205/45/16 i 195/55/15 te 195/50/15

Te dimenzije ti mogu ići bez problema. Tak mi piše na poklopcu rezervara na VW Polu

Imaš preslab motor (1,2L 3 cilindra), netrebaju ti široke gume, stromit ćeš još više auto
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 11:56   #5
koju dimenziju sad imaš? jedna od tvorničkih dimenzija je bila 195/50/15 i mislim da bi to bilo najbolje staviti. gume nisu skupe, a na ubrzanju (mada i nema neko ubrzanje) buš malo izgubil. možeš stavit i 205/45/16, ali bu ti auto lijen ko mazga.
__________________
Tutorial - kako pokrenuti auto-pojačalo kod kuće?! KLIK ZA DOWNLOAD
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:11   #6
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Svako odstupanje od tvornički propisane dimenzije donosi cjeli niz promjena u ponašanju vozila.

BBS nemre biti loš, samo ga hiti kod vulkanizera na balansirku prije nego što ih skeširaš i pripazi da nisu varene...

Navedi koja ti je tvornička dimenzija felge (ET, visina, širina) i gume, pa ćemo probat nešto skemijat...

O ET ovisi i dužina šarafa...

Ne znam koliki je tvornički borung na škodi, ali ako ti felga naliježe na disk i nema pomaka ni u koju stranu dok šarafi nisu gore, onda bi to trebalo biti to i prsten ti ne treba. U koliko je možeš pomaknuti i milimetar daj si stokariti centralni prsten.
?
LOL...kakvi pomaci u ponašanju???

ja imam 195/50-15 i nikakvih razlika nema u odnosu na zimske felge 165/70-14

uredno upisano u knjižicu i prolazi teh. bez pitanja...

imam alu prstene i šefrafe za te alu felge i sve 5

al ako ide na 16-17-25-50" onda valjda treba neki atest.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:12   #7
Quote:
charly2 kaže: Pogledaj post
koju dimenziju sad imaš? jedna od tvorničkih dimenzija je bila 195/50/15 i mislim da bi to bilo najbolje staviti. gume nisu skupe, a na ubrzanju (mada i nema neko ubrzanje) buš malo izgubil. možeš stavit i 205/45/16, ali bu ti auto lijen ko mazga.
bitno da Fijat ima ubrzanje....
ko kupuje Škodu zbog ubrzanja???
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:00   #8
moj prijedlog, imaš masu felgi od vw, seata, škode, audija koji bi ti odgovarale na auto i koje su sigurno puno bolje od nekakvih iz molydona i sl.

i ako felga ima centralnu rupu 57.1 netrebaju nikakvi prsteni

daj sliku tih felgi i sliku auta pa ti ja složim to u photoshopu da vidiš kak bi stajale
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:24   #9
Quote:
tomo88 kaže: Pogledaj post
moj prijedlog, imaš masu felgi od vw, seata, škode, audija koji bi ti odgovarale na auto i koje su sigurno puno bolje od nekakvih iz molydona i sl.

i ako felga ima centralnu rupu 57.1 netrebaju nikakvi prsteni

daj sliku tih felgi i sliku auta pa ti ja složim to u photoshopu da vidiš kak bi stajale
ovo potpisujem,ili traži nešto od VAG koncerna što bi dobro pasalo na auto,ili stisni zube i iskeširaj za neke premium felge,jer ovo što molydon prodaje s razlogom ima takve "akcijske" cijene
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:34   #10
Quote:
kaj_buljiš kaže: Pogledaj post
ljudi ovak:
planiram kupit alu felgu za škodilak fabiu iz 2004 1,2 htp....
koju colažu bi mi preporučili max i dimenziju guma?ja sam gledao jedne 16"-ice pa mi je frend rekao da je to malo previše....
i jedno podpitanje:
sad sam našao na auti.hr jedne 15" bbs sa gumama 195/nešto za 1600kn....
e sad mene zanima znam da moram kupit duže šarafe(ak netko zna di ima najpovoljnije za kupit)ali cuo sam da moram kupit i onaj nekakav prsten za centralnu rupu(makar mi je felga tam jer je srednja rupa 57.1,a i felga toliko ima)
zahvaljujem
Najbolje bi bilo da staviš 15",, jer ako staviš 15 ovjes bu jako trpil.

Kaj se tiće šarafa, zovu se konverteri, imaš ih u molydonu, kao i prstene za centriranje, taj prsten ti dođe cca. 12 kn. komad, a šaraf cca. 16 kn. kom.

Ako kupiš original felgu netreba ti taj prsten, ali za sve druge treba.

Šarafe nemoj prije kupovati dok ne vidiš odgovaraju li možda ovi originalni koje imaš gore.

Ja sam za grande punto kupil felge i pasali su mi original šarafi, dok recimo za bravu sam moral kupovati te konvertere.

E i da pogledaj si kod furlana imaš tamo neke akcije, ja sam prije tri godine tam kupil nove felge 15" za 200€ bez ddv-a., i nemam nikakvih problema sa njima, dosta puta sam ruknul u neku rupu na cesti i sve je bilo ok.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:32   #11
pa te bbs-ice sam nasao na auti.hr tip prodaje vise komada različitih među kojima su i te i veli stavi će gore gume i sve za 1600....
ako se ne varam te su felge dolazile na golfu 3 gt verzijama...
kad dođem do kompa potrazit ću oglas i stavit link...
sto se tiče seat-a folcike itd tražio sam al bez većeg uspjeha...budžet mi je ograničen na nekih 1600kn tako da bi u toj cijeni volio nać i gume i felge...
SAD trenutno imam gore celicanu 13" i auto zgleda koda vozim na kotacima od tacki :-)
__________________

kak taj svemir i sve to?

Zadnje uređivanje kaj_buljiš : 04.06.2010. at 14:41.
kaj_buljiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:55   #12
Gle ide i 17" gore bez beda...samo cemu?? stavi 15 i to ti je to.... jeftine gume i sve 5...ako kupujes orginalne felge netreba nikakav prsten...nekakve aftermarket..onda treba.... Ali definitivno mjenjaj tj stavljaj vece od tih 13"....
__________________
"Znate da ste ostarjeli kad se sagnete da zavežete cipelu, a onda razmišljate što biste još mogli napraviti dok ste tamo dolje."
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:59   #13
Ja imam Xtreme X1 iz molydona i nikakvih problema s njima nisam imao, jedino sam morao kupiti KRAĆE vijke jer su moji stari za origigi AR alu felge bili predugi za nove tak da neznam zakaj bi molydon bio problem kao izvor felgi...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:10   #14
zato jer molydon po defaultu nabavlja teški škart i onda prodaje po tobože akcijskim cijenama,cca 90% asortimana je čisti drek,imaš sreće pa si ulovio model koji nešto vrijedi.....
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:24   #15
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
LOL...kakvi pomaci u ponašanju???

ja imam 195/50-15 i nikakvih razlika nema u odnosu na zimske felge 165/70-14

uredno upisano u knjižicu i prolazi teh. bez pitanja...

imam alu prstene i šefrafe za te alu felge i sve 5

al ako ide na 16-17-25-50" onda valjda treba neki atest.
Ma u pravu si frende! nemam ti ja o felgama pojma!
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 17:28   #16
Quote:
kaj_buljiš kaže: Pogledaj post
pa te bbs-ice sam nasao na auti.hr tip prodaje vise komada različitih među kojima su i te i veli stavi će gore gume i sve za 1600....
ako se ne varam te su felge dolazile na golfu 3 gt verzijama...
kad dođem do kompa potrazit ću oglas i stavit link...
sto se tiče seat-a folcike itd tražio sam al bez većeg uspjeha...budžet mi je ograničen na nekih 1600kn tako da bi u toj cijeni volio nać i gume i felge...
SAD trenutno imam gore celicanu 13" i auto zgleda koda vozim na kotacima od tacki :-)
gle valjda ne očekuješ da budeš za tu cifru dobil neke dobre gume...rađe kupi nove gume radi svoje sigurnosti
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 17:57   #17
znači koturaš se na 155/80/13 gumama. imaš li servo upravljač? 54ks? 64ks?
ramak rupa ti je 5x100 . središnja 57.0

optimalno bi ti bilo 6x14 sa 185/60/14 gumama.
Ivo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 18:05   #18
ma 15" mi je taman...nekak brijem da bi ta bbs fino legla gore...e sad treba izvidit...htio jesam kupit novu felge al onda me sam felge ispadnu oko 1500kn+gume nekih cca 800kn+šarafi i to me ispadne oko 2500 a toliko fakat nemam pogotovo prije mora
__________________

kak taj svemir i sve to?
kaj_buljiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 19:12   #19
nemoj stavljat 16 cola....malo je to previše za 64 ks...imo ja na svojoj 16 cola pa znam...isto 1.2. troklipica

15 taman i neke opruge -3 -4 i naj taman
barut.matko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 20:12   #20
Quote:
kaj_buljiš kaže: Pogledaj post
ma 15" mi je taman...nekak brijem da bi ta bbs fino legla gore...e sad treba izvidit...htio jesam kupit novu felge al onda me sam felge ispadnu oko 1500kn+gume nekih cca 800kn+šarafi i to me ispadne oko 2500 a toliko fakat nemam pogotovo prije mora
Za gume probaj nekoliko dana tražiti po njuškalu. Ja sam za GP našao originalne gume za 250 kn. (sve 4) gume imaju 6 mm ripnu. Liku doma smetale, pa ih prvo tržio za 400, pa 300, ja ponudio 250, onak iz zeza, a on prihvatio ponudu.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.