Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2015., 22:31   #461
Dižem temu...

Tražila sam dosta ponuda za prozore, prvo alu-drvo - užasno skupo, onda za PVC - to je pristupačno, ali bih radije drvo.
Dobila sam jednu ponudu za drvene prozore dosta razumne cijene, pa molim ako se netko razumije u drvene prozore da prokomentira je li ovo OK:
"Proizvodi su izrađeni od lameliranih, trostruko lijepljenih elemenata suhe jelovine/smrekovine (sadržaja vode 13±2%), radijalne teksture, čime se sprečavaju naknadne deformacije proizvoda.
Tip profila Sistem 68.
U proizvode je ugrađeno staklo s low-E premazom (4+20+4) punjeno argonom.
Ust=1,1 W/m2K.
Upr=1,4 W/m2K.
U krilo proizvoda ugrađena je i dvostruka brtva izrađena od EPDM-a, a u parapetnom dijelu doprozornika i krila eloksirane aluminijske okapnice, koje dodatno štite donji dio prozora.
U cijenu uključena kompletna površinska zaštita (4 sloja premaza na bazi vode), te sav potreban
„Winkhaus“ okov.
U navedene cijene roleta uključene su rolo-kutije sa svim potrebnim priborom. Rolete su aluminijske, punjene PUR-pjenom zbog dodatne termoizolacije i dimenzijske stabilnosti.
Pdv uključen u cijenu.
Poluolive/kvake su uključene u cijenu stolarije"
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 11:33   #462
Quote:
ChocoCat kaže: Pogledaj post
Tražila sam dosta ponuda za prozore, prvo alu-drvo - užasno skupo, onda za PVC - to je pristupačno, ali bih radije drvo.
Dobila sam jednu ponudu za drvene prozore dosta razumne cijene, pa molim ako se netko razumije u drvene prozore da prokomentira je li ovo OK:
"Proizvodi su izrađeni od lameliranih, trostruko lijepljenih elemenata suhe jelovine/smrekovine (sadržaja vode 13±2%), radijalne teksture, čime se sprečavaju naknadne deformacije proizvoda.
Tip profila Sistem 68.
U proizvode je ugrađeno staklo s low-E premazom (4+20+4) punjeno argonom.
Ust=1,1 W/m2K.
Upr=1,4 W/m2K.
U krilo proizvoda ugrađena je i dvostruka brtva izrađena od EPDM-a, a u parapetnom dijelu doprozornika i krila eloksirane aluminijske okapnice, koje dodatno štite donji dio prozora.
U cijenu uključena kompletna površinska zaštita (4 sloja premaza na bazi vode), te sav potreban
„Winkhaus“ okov.
U navedene cijene roleta uključene su rolo-kutije sa svim potrebnim priborom. Rolete su aluminijske, punjene PUR-pjenom zbog dodatne termoizolacije i dimenzijske stabilnosti.
Pdv uključen u cijenu.
Poluolive/kvake su uključene u cijenu stolarije"
ovo što si napisala to je plafon ponude i stoji da su punjene rolete puno bolje od šupljih, mislim da primjedbe na tekst- nema
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 12:13   #463
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
ovo što si napisala to je plafon ponude i stoji da su punjene rolete puno bolje od šupljih, mislim da primjedbe na tekst- nema
Super, hvala !
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 21:16   #464
Quote:
ChocoCat kaže: Pogledaj post
Super, hvala !
kod ugovaranja užicaj litru i pol vodenog laka (njihovog) jer će ti trebati prilikom radova i saznaj koji je to lak i evidentiraj u računalu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 08:30   #465
Pozdrav ljudi,
trebam Vasu pomoc. U potrazi sam za ovim dijelom.FK-F 20-6/20 Winkhaus
Jel postoji gdje u zagrebu, oko centra ili na potezu od centra do sesveta, mjesto gdje mogu doci u neki ducan i uzet ovaj dio? Evo jos i link, di sam ga nasao vani, pa da vidite po slikama na sto mislim
https://www.beschlagsfachhandel.de/f...iss/a-1000821/


Ne treba mi onaj dio sto je spojen na okvir prozora, samo taj dio koji se "natakne" jer se radi o prozoru koji se moze otvarat na kant, a taj drugi do mi ostao cijeli
gaggo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 10:04   #466
Ima li netko da je ne tako davno ugradio prozore drvo-aluminij ili aluminij-drvo i kakva su iskustva? Tražeći ponude za prozore vidjeli smo da u tome ima razlike. Kod nekih su prozori više aluminijski, kod nekih više drveni, a samo rijetki imaju pola prozora drvo, pola aluminij i između pjena. U početku smo željeli takvu stolariju i bili spremni platiti i do 3x više ako je to bolje, ali nakon što smo vidjeli više nismo sigurni vrijedi li stvarno dati 2-3x više novaca ili se zapravo plaća ljepota drveta u kući i zaštita aluminija izvana. Dobili smo ponudu Windora (više aluminij), Troha dil (više drveni i pravi pola drvo -pola aluminij) i još čekamo Hoco Stabil (pola drvo-pola aluminij). Kakva su vaša iskustva s tim firmama? Zapravo nas je strah dati tolike novce, a da dobijemo mačka u vreći.
kikimef is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 13:41   #467
Zna li itko kako se riješiti smole na drvenim prozorima?
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 17:19   #468
Konačno su stavljeni drveni prozori . Zadovoljna sam prozorima i stolarijom od koje sam naručila (to su isti od kojih je ponuda za koju sam pitala još prošle godine), jedino su me špalete malo nasekirale. Alu-drvo mi je bilo daleko preskupo, ovi drveni su mi bili prihvatljivi, a da ne kažem da mi izgleda puno ljepše od PVC-a (uživo). Nadam se da se neću pokajati po zimi zbog odabira drva.






__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw

Zadnje uređivanje ChocoCat : 06.09.2016. at 17:43.
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 18:09   #469
vidim, zbog mehanizma za rolete slika broj 1, ugodno.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 16:27   #470
Quote:
ChocoCat kaže: Pogledaj post
Konačno su stavljeni drveni prozori . Zadovoljna sam prozorima i stolarijom od koje sam naručila (to su isti od kojih je ponuda za koju sam pitala još prošle godine), jedino su me špalete malo nasekirale. Alu-drvo mi je bilo daleko preskupo, ovi drveni su mi bili prihvatljivi, a da ne kažem da mi izgleda puno ljepše od PVC-a (uživo). Nadam se da se neću pokajati po zimi zbog odabira drva.






Meni izgledaju ko plasticni prozori, da nisi napisala da je to drvo mislio bi da je to plastika. Meni osobno kad se uzima cista bijela boja glupo uzimat drvo, pa pofarbat u bijelu boju bolje odmah uzet plastiku. Problem je inace kaj boja na drvetu puno brze stari nego tvornicka bijela boja pomjesana s plastikom pa kad se i postruze i dalje je tu bijela boja.

I ja imam drvene prozore, al ne nove gradnje vec iz doba yuge i onda je bila pofarana bijelom bojom. Nakon nekog vremena bijela boja je izgubila sjaj tako sto je vuklo na sivo-zutu boju pa smo postrugali tu boju i pofarbali smo sve prozore u smedu boju. Znam mnoge ljude koji su to isto to napravili.

Moje misljenje je da bi drvo trebalo imat svoju boju ili da vuce na drvenu boju tipa pofarbas u boji jasena, hrasta, bukvu, mahagonij da se dobi vizualni osjecaj da je to drvo.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 22:10   #471
A gle, tvoje mišljenje je - tvoje. Meni nije nimalo glupo imati bijele drvene prozore ako to želim, jer su mi plastični odbojni i ne bih ih stavila ni da su bili besplatni (osim ako ikada zatvorim balkon, to je drugo - tamo ne spavam, ne objedujem, ne živim toliko sati, a puno je izloženiji vremenskim uvjetima - tamo mi plastika nije odbojna). Tamne prozore imala sam čitav život (također iz doba Juge) i to je nešto što stvarno ne želim. I tamne sam prozore trebala redovito farbati, a tako ću i ove (čari drva, ili tlaka, kako kome). Tako da, svakom po njegovu ukusu i mišljenju; ako je tebi ljepše/bolje tamno, drago mi je da si ih uredio po svom ukusu
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw

Zadnje uređivanje ChocoCat : 12.09.2016. at 22:48.
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 19:36   #472
Molim preporuku proizvođača kvalitetnih drvenih prozora ili eventualno pvc prozora u bojama drveta pristupačnih cijena! Radi se o staroj drvenoj hiži koju želim renovirati, izmijeniti stare prozore koji su malih dimnzija i dvokrilni, htjela bih da imaju autentičan izgled koliko je to moguće.
junazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 21:14   #473
Choco, ako moze info gdje ste uzeli prozore? Moze i PM ako se ovdje ne dopusta "reklamiranje"..
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 12:07   #474
pozdrav svima.
moze neki savjet gdje i sta tocno pogledat kod propustanja vode na velux krovnim prozorima. PVC, bijeli. pogledam kad stane kisa koji je tocno model ako je bitno.
pred 10ak g smo kupili 2 doticna i sa jednim i to onim u dnevnom boravku doslovce stalno problemi. prvih par g se nije bas pratilo jer se nije zivjelo u prostoru tako da neznam dali je od prvog dana pustalo svaki put kad su jace kise.
kad je jaka kisa sa vjetrom propusta lagano (od nedavno sa obe strane, prije samo sa jedne). u sredini prozora otprilike.
2 puta sam zvao servis zadnjih par godina i nikad nista nisu napravili, kazu da pusta kod vijaka koji su gore na prozoru, dotegnu, stave malo silikona i odu.
neznam vise kome se obratit jer garancija je odavno istekla i ako se ides krvih snjima htjet ce mi gace skinut.
potrosis na "d best" i onda dobijes gofno od produkta.

koliko sam ja shvatio kad samo malo citao po netu to su u biti drveni prozori obuceni u PVC, sto po meni znaci ako kroz te vijke ude voda izmedu PVC-a i drva, prozor ce pit vodu i nakon nekog vremena je neizbjezno da pocne trulit i raspadat se jel tako?
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 14:13   #475
Meni ovi gornji prozori izgledaju isto plastični i ružni. Sori.
Pofarbaj ih u neku drvenu boju.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:02   #476
Molim stručno mišljenje jesu li troslojna stakla (profil TERMOline Synego) 'preteška' za jednokrilne prozore dimenzija 1200 X 1300? Firma kaže da je OK i da je to standardizirano, a prijatelj preporuča dvoslojna želim li ih ljeti držati širom otvorena...
bala lajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:54   #477
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Meni ovi gornji prozori izgledaju isto plastični i ružni. Sori.
Pofarbaj ih u neku drvenu boju.
Budući da je post sa slikama već stariji, autorice vjerojatno više nema tu da nam kaže jesu li prozori premazivani vodenim lakom ili vodenom lazurom. Ako je to lak, onda je bez veze. Ja ovih dana baš obnavljam jedan dosta stari ali zdravi drveni prozor i zbog određenih razloga ću ga lakirati. Ali kad se uhvatim unutarnjih drvenih vrata koje nam je majstor u zadnjoj intervenciji jako loše sredio, odlučila sam da svi slojevi laka idu dolje i onda na to bijela ili koja već lazura.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 09:36   #478
Question Kako učvrstiti pant na PVC prozoru ?

Molio bih savjet: kako ucvrstiti pant na PVC prozoru, kod kojega su se razlohale rupe za vijke u prozorskom okviru?
Fotke:
- https://www.dropbox.com/s/6kuhewfid8...416_n.jpg?dl=0
- https://www.dropbox.com/s/g7tsh1oavv...184_n.jpg?dl=0

Jedino mi pada na pamet uzeti sire vijke, ali mozda postoji kakav "kit za plastiku" za zapunu postojecih rupa?

Uz to, pitanje koliki je problem zategnuti dva srednja vijka (na fotki), ne znam je li potrebno rastavljati ili zamijeniti pant?

Hvala!
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 02:05   #479
Zna li itko ima li negdje kod nas u ponudi ono sto se na engleskom zove 'hung window' ili 'sash window'. Konkretno me zanima varijanta 'single hung'. To su oni okomito klizni prozori, kao giljotina, koje cesto vidjamo u americkim filmovima i serijama, ali ima ih u Engleskoj i Nizozemskoj, moguce i drugdje. Na dva mjesta u stanu bi mi takvi prozori idealno odgovarali, ali uopce ne znam ima li toga kod nas ili u blizem susjedstvu i koji bi uopce bio neengleski naziv.
 
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 21:58   #480
Dodatno pitanje, imaju li danasnji prozori neki uobicajeni mehanizam za sprecavanje zatvaranja? Imam stare zaokretne prozore u stanu iz 30ih godina, koji imaju na unutarnjoj klupici na strani gdje su sarke nesto kao zubac na opruzi (kao na vratima), pa kada bi se prozor otvorio do kraja, zubac bi se prvo utisno u klupicu i onda u krajnjem polozaju opet iskocio i sprecavao da propuh zatvori prozor. Prilicno je prakticko, ali kod nikoga na novijim prozorima nisam vidio nesto slicno.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.