Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2016., 14:19   #641
160m2 grijanih. Unp plin, podno grijanje 3000kn/godina. Grijanje i topla voda.
__________________
Nije sramota odlaziti na psihoterapiju, sramota je liječiti svoje komplekse na drugima.
ninoras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 16:38   #642
koliko imas samo za grijanje? I na koliko grijes?
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 20:55   #643
klima vs plin

https://youtu.be/SW0QDpevzMA
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 00:56   #644
ja bi napomenuo jednu stvar kod grijanja koja je meni bila najvažnija: zdravlje i osjećaj ugode boravka u prostoru.

svi znamo da su jebena drva najjeftinija i da kad s njima zahajcaš da možeš hodat gol po kući, ali nema šanse da kurim i smrdim po cijele dane
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 01:00   #645
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
svi znamo da su jebena drva najjeftinija
Meni je bilo skuplje na drva se grijat nego na toplotne pumpe klime invertere.

Ali ako imas svoju šumu pa sam sebi spremas zimnicu onda moze bit cak i jeftinije nego inverterima.Jedino sto nije povoljno po ledja
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 10:41   #646
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Meni je bilo skuplje na drva se grijat nego na toplotne pumpe klime invertere.

Ali ako imas svoju šumu pa sam sebi spremas zimnicu onda moze bit cak i jeftinije nego inverterima.Jedino sto nije povoljno po ledja
Moja stara se grije na drva imamo svoju šumu i siječemo ju svake godine oko 10-12 m3 što se isiječe i doveze kući po 1 m3 dođe 25KM ili 100 kn plus rezanje, cijepanje i unos drva u šupu što na kraju izađe oko 40 KM ili 160 kn.

Potroši se sve tako da svake godine isto znači oko 480 KM jedino što se većinom na drva i kuha.

Ja se grijem na klimu i ljeti hladim tako da ja potrošim manje nego da se grijem na drva a komocija je daleko veća.

Ako je kuća ili stan solidno izoliran i ima dobar raspored prostorija klima je jedno od dobrih rješenja.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 11:02   #647
Imas i odredjenu grupu ljudi koji vole taj osjecaj kad nalozis vatru pa vrelo isijava.Kod klime postoji i to nekakvo duvkanje.Tako da nista nije savrseno.Sve ima svoje neke prednosti i mane.

Ali posto je tema o isplativosti,tu nema dileme,klima je jedno od najboljih i najpovoljnijih rjesenja.A kad se malo povede racuna o izboru uredjaja i o mjestu postavljanja,prlicno mogu da se izbjegnu i ti sitni nedostaci.
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 07:54   #648
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
koliko imas samo za grijanje? I na koliko grijes?


Na grijanje vjerujem preko 90% jer smo dvoje. U ljetnim mjesecima kada je grijanje ugaseno kazaljka na spremniku gotovo da se ne pomakne, iako smo maniaci tusiranja.
__________________
Nije sramota odlaziti na psihoterapiju, sramota je liječiti svoje komplekse na drugima.
ninoras is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:20   #649
I zaboravih, grijem na 21, jer uz podno grijanje to je vrlo ugodna temperatura.
__________________
Nije sramota odlaziti na psihoterapiju, sramota je liječiti svoje komplekse na drugima.
ninoras is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 10:08   #650
Bok,
molim vas za savjet.. prva zima u ovom stanu, lokacija Zg, stan 56m2, grijanje na toplanu, dnevna soba ima vanjski južni i zapadni zid, dječja soba vanjski zapadni i sjeverni zid.. ventili na radijatoru su stalno između 4 i 5 i u stanu temperatura ne prelazi 21°C..
hladno nam je, a radijatori su vreli.. starogradnja bez izolacije, nova pvc stolarija, iznad i ispod nas grijani stan, problem su svi ti vanjski zidovi.. Što je pametnije - ugraditi klimu u dnevnu sobu pa s njom dogrijavati ili kad završi sezona grijanja ubaciti još jedan radijator u dnevnu ili možda zamjeniti postojeći radijator za jači? Kakav model radijatora.. Dnevna soba ima 20m2, dječja 15m2..
o kupaonici neću ni počinjat

Imamo ugrađene razdjelnike..
Trenutno "vučemo" onu malu pećicu s cijevima na struju za sobom po stanu, ali stvarno je nepraktično.. znači, toplana ujutro krene grijati oko 5 mislim (radijatori su skroz otvoreni), klinci se ustaju u 7 i u stanu je hladno..

hvala na pomoći!
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 11:23   #651
dugoročno i najbolje: nagovoriti pričuvu i stanare da se stavi izolacija na zgradu - možda ima i kakvih poticaja.
kratkoroćno/dugoročno: može se staviti stiropol iznutra - dvojka će već napraviti razliku i to veliku. čak i ako niste vični tome i bude estetski neprihvatljivo za početak će biti ok. fora je u tome što će vam preko ljeta biti stan hladniji također.
sve ostalo je neisplativo jer grijati hladne zidove koji odvode tolinu van je čisto bacanje novaca i energije.

možda se još netko ubaci sa kvalitetnijim prijedlogom, ali mislim da bez izolacije ništa.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 16:37   #652
Stiropor na zid, been there done that.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 23:04   #653
I kaj će se s tom debljinom 2 cm stiropora napraviti veliki pomak? Zanima me netko tko je to radio i ima iskustva.
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 08:46   #654
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
I kaj će se s tom debljinom 2 cm stiropora napraviti veliki pomak? Zanima me netko tko je to radio i ima iskustva.
ako se ima mjesta ja bi rekao da je bolje ići na soluciju multipora 5cm, je malo skuplje ali bi ljepio na pjenu iznutra
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 16:13   #655
Quote:
sofijica kaže: Pogledaj post
Bok,
molim vas za savjet.. prva zima u ovom stanu, lokacija Zg, stan 56m2, grijanje na toplanu, dnevna soba ima vanjski južni i zapadni zid, dječja soba vanjski zapadni i sjeverni zid.. ventili na radijatoru su stalno između 4 i 5 i u stanu temperatura ne prelazi 21°C..
hladno nam je, a radijatori su vreli.. starogradnja bez izolacije, nova pvc stolarija, iznad i ispod nas grijani stan, problem su svi ti vanjski zidovi.. Što je pametnije - ugraditi klimu u dnevnu sobu pa s njom dogrijavati ili kad završi sezona grijanja ubaciti još jedan radijator u dnevnu ili možda zamjeniti postojeći radijator za jači? Kakav model radijatora.. Dnevna soba ima 20m2, dječja 15m2..
o kupaonici neću ni počinjat

Imamo ugrađene razdjelnike..
Trenutno "vučemo" onu malu pećicu s cijevima na struju za sobom po stanu, ali stvarno je nepraktično.. znači, toplana ujutro krene grijati oko 5 mislim (radijatori su skroz otvoreni), klinci se ustaju u 7 i u stanu je hladno..

hvala na pomoći!
I onda plačete na skupo grijanje....
Po ljeti na toj temperaturi palite klimu a zimi bi neznam koju temperaturu....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 17:04   #656
mjereno zidnim termometrom na cca metar i pol od poda, zimi u dnevnom boravku grijemo na 22,5 - 23' C, spavaća soba 20'.

ljeti uključujemo hlađenje kad unutra pređe 26'C, a skidam na 25', nikad mi klima nije namještena na niže od toga. ako je izrazito vruće onda će to biti 26' kao ciljana temp. u spavaćoj to bude oko 23' jer je zasjenjena od južnog sunca.

znači ugodan raspon ukupno cijele godine u dn bor mi je 22 do 25'. čudno? ne, samo individualno. neki vole toplije, neki hladnije.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 18:52   #657
Ako netko ima želju i novaca grijati na 25 u zimi zašto ne bi. Evo ja tipkam s kauča u kratkoj majici sam na ugodnih 25 u dnevnom. Grijem se na pelete i uložio sam u izolaciju da mogu grijati na koliko hoću i pri tome ne plakati koliko mi novaca troši grijanje.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 19:14   #658
Quote:
Mirage44 kaže: Pogledaj post
Ako netko ima želju i novaca grijati na 25 u zimi zašto ne bi. Evo ja tipkam s kauča u kratkoj majici sam na ugodnih 25 u dnevnom. Grijem se na pelete i uložio sam u izolaciju da mogu grijati na koliko hoću i pri tome ne plakati koliko mi novaca troši grijanje.
Evo i ja tipkam na 25*C...........samo sto trosim dva-tri puta manje nego da se grijem na pelet
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 19:31   #659
a sad sam stavio digitalni termometar iz spavaće na termostat u dnevnoj, pa vidim da pokazuje dobar stupanj manje, tak da.. istina je tu negdje u sredini
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 21:01   #660
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Evo i ja tipkam na 25*C...........samo sto trosim dva-tri puta manje nego da se grijem na pelet
Ja grijem 284m2 na pelete novogradnja.
Fasade 15cm plus porotherm cigla sve skupa 50cm izolacije.Sva stolarija je za niskoenergetsku kuću.
Kupaone na 27 sve osim soba je na 24 konstantno, a spavanje je 21.Sustav je sa spremnikom topline u kojemu je i spremnik sanitarne vode.
Potrošnja godišnje u kn je 4000 za grijanje i toplu vodu i to u Podsljemenskoj zoni.Trenutno Vani -6, a ja žena djeca u gaćama i potkosuljama.Odrzavanje je sat vremena u 15 dana zimi i jedanput u tri mjeseca proljeće i ljeto.
Pozz
Josip1978 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.