Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2011., 13:18   #1161
teuta, hvala na dobrodošlici
hvala ti na objašnjenju običaja i "klime" u turskoj,dugo čitam forum i uživam u svakom postu- o slikicama da ne pričam- sasvim je drugi doživljaj gledati seriju sa forumom ili bez, radnja serije ja zanimljiva i zaslužuje sveobuhvatne analize, hvala za slike i gifiće, nadam se da ću i ja naučiti,pozdrav
cincamarinca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 13:23   #1162
Quote:
cincamarinca2 kaže: Pogledaj post
teuta, hvala na dobrodošlici
hvala ti na objašnjenju običaja i "klime" u turskoj,dugo čitam forum i uživam u svakom postu- o slikicama da ne pričam- sasvim je drugi doživljaj gledati seriju sa forumom ili bez, radnja serije ja zanimljiva i zaslužuje sveobuhvatne analize, hvala za slike i gifiće, nadam se da ću i ja naučiti,pozdrav
ako trebaš pomoć samo pitaj..tu sam/smo
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 13:27   #1163
ja sam počela gledat seriju odnedavno i nisamjoš polovila zašto je savaš morao oženit Čiček?
_tia_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 13:28   #1164
Meni je jako zalo Čiček,ona mi je bolja i ima vise razumjevanja od Jasmin koja mi se zgadila samo zato sto ne kaze Savasu da imaju zajedničko dijete,a ne da ismisljava da je od sestre mali,da Savas zna lakse bi ostavio Čiček,i vjenčao s njom i nebi Čiček toliko patila,barem bi znala da se ne smije nadati da se je Savas zavoljeti!A ona samo suti.
tina 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 13:44   #1165
Quote:
_tia_ kaže: Pogledaj post
ja sam počela gledat seriju odnedavno i nisamjoš polovila zašto je savaš morao oženit Čiček?
Zato što je ona žena Savaševa pokojnog brata koji je poginuo u prometnoj nesreći a da bi spasili Čiček vraćanja njezinoj obitelji ,koja je bila u krvnoj svađi sa savaševima
bosco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 13:46   #1166
Nije me sram rec da mi je serija o.d.l.i.c.n.a. i da mi fali jos ona jedna epizoda po veceri
ovo mi je premalo
jedva cekam veceras
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 13:47   #1167
Quote:
zora964 kaže: Pogledaj post
nisu one prevladale ni slučajno, ali smo mi ostale kojima se serija dopada, koje su osetile hemiju u odnosu izmedju Savaša i Yasemin i vidimo u tim interpretacijama dobru glumu rešile, da svoja vidjenja delimo na spojlerima... a glavnu temu ostavimo onima koji vole da gube svoje dragoceno vreme na nešto što im se ne dopada po ma kojem osnovu..ni priča, ni gluma, ni glumci, ali bože moj, imaju pravo na svoje mišljenje koje mi poštujemo...
Oprosti, ali da li ti sebe smatras nekim faktorom pa mozes da kazes da prepustas temu nekome? Da li je tvoja? Kupila si je, upisala se negdje kao vlasnica, osnovala temu? Mislim da nijednog od ponudjenog nije odgovor.
MIslim da svako ima pravo komentarisati temu pa makar njegovo misljenje nije da je Jasemin ljepotica, vrhunska glumica ili nesto drugo sto bi vama odgovaralo.


Da se vratim na seriju.
Presmijesno mi je sto je neko napisao kako se Jasemin znoji kad Savas spomene Omera, a on se znoji kad ona spomene njegovu porodicu.
Novi susret Omer - Savas Dijete moje lijepo

Mustafa
Razmazeno deriste. Da ga je mama bolje odgajala mozda bi i lici na nesto, ovako ...
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 17:07   #1168
Quote:
yasemin4010 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno da li je ovo tema koliko nema kemije u Avc?Citala sam vas na spojlerima,al mi nisu jasne ove osobe koje se ukljucuju i daju nagativno misljenje...zar su prevladale??Nek si otvore temu koliko nam ide na zivce Yasemin..itd..
Oprosti, ali nigdje u opisu teme ne pise samo za one koji kane velicat seriju. Svi imaju pravoo izrec svoje misljenje, ja kazem ne vidim kemiju izmedu njih, ima previse lazi i to mi sw ne svida. Ali serija u globalu kao neka konstrukcija mi dobra i zanimljiva, al opet daleko od toga da govorim da mi najbolja ikad videna...
zato svatko tko (ne)vidi, (ne)osjeca kemiju, kome jasemin je ili nije lijepa, isto za savasa, tko ima lijepe rijeci pohvale ili koonstrukrivne kritike ima pravo to napisat...
Ajme jucer mustafa, njega treba u vojnu skolu savas poslat.. Da ga tamo odgoje kad ga roditelji nisu...
pekmez i njegova ljubomora, uvrijedenost..pa mogel je s njom u milano i tamo je zaprosit...
a mali omer dobio mamu koja mu nije mama, baku koja mu nije baka i tetku koja mu mama ali na kraju, majcinski instinkt, omer place i savasem pogled zbunjeni pa ima mamu tamo skuzit ce on to sigurno...
bora ogavan opio nazan i sad bu on...khm... Kud njok njega bas scenaristi dodijelili ://
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:03   #1169
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
ako trebaš pomoć samo pitaj..tu sam/smo
E ovako, ja trebam pomoć
Naime, nije mi jasna jedna stvar...zna se da u Vanu žive Kurdi, jel to znači da su glavni likovi ove sapunice Turkinja i Kurd?
To bi bilo stvarno spektakularno...

Usput, bacila oko na glumce ... iako ima malo okserice, tip je stvarno zgodan, egzotičan, samo malo presitan, sitna mu je glava i čini mi se da nije njen kalibar. Ona mi onako izgleda ko žderačica muškaraca. Glavni glumac koji je na čelu mafijaške familije (ili šta su već, šverceri droge s istoka Turske) ... po meni trebao biti netko a la Ezel, eto. Onako, malo grublji muškarac.
mirjam is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:11   #1170
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
E ovako, ja trebam pomoć
Naime, nije mi jasna jedna stvar...zna se da u Vanu žive Kurdi, jel to znači da su glavni likovi ove sapunice Turkinja i Kurd?
To bi bilo stvarno spektakularno...
Mogu i ja pokušati odgovoriti.
Tokom cijele serije nije spominjano da su Kurdi, ali je naglašavan je Van, tako da mi mislimo da jesu Kurdi, ali ipak je ovo samo sapunica, pa su izbjegavali riječ Kurd...možda su se bojali kako će se to odraziti na gledanje serije (ovo je moje mišljenje jer o ipak to je osjetljiva tema kod njih)
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:22   #1171
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Mogu i ja pokušati odgovoriti.
Tokom cijele serije nije spominjano da su Kurdi, ali je naglašavan je Van, tako da mi mislimo da jesu Kurdi, ali ipak je ovo samo sapunica, pa su izbjegavali riječ Kurd...možda su se bojali kako će se to odraziti na gledanje serije (ovo je moje mišljenje jer o ipak to je osjetljiva tema kod njih)
Hmm
Pa ne znam, ako je to zbilja tako, onda bi recimo bila za očekivat malo burnija reakcija okoline na tu vezu s Kurdom. Bez obzira što je on bogat i sve to.
Ne znam, ne drži mi vodu to nikako, obzirom da znam otprilike kako je mišljenje Turaka o njima ... baš se kuži da tu nešto gadno smrdi. OK, ne mora biti pravilo, ali...
Prije će bit da se tu radi o Turcima iz Vana...ako Turaka tamo uopće i ima.
mirjam is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:42   #1172
Quote:
alicia_keys kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali nigdje u opisu teme ne pise samo za one koji kane velicat seriju. Svi imaju pravoo izrec svoje misljenje, ja kazem ne vidim kemiju izmedu njih, ima previse lazi i to mi sw ne svida. Ali serija u globalu kao neka konstrukcija mi dobra i zanimljiva, al opet daleko od toga da govorim da mi najbolja ikad videna...
zato svatko tko (ne)vidi, (ne)osjeca kemiju, kome jasemin je ili nije lijepa, isto za savasa, tko ima lijepe rijeci pohvale ili koonstrukrivne kritike ima pravo to napisat...
Ajme jucer mustafa, njega treba u vojnu skolu savas poslat.. Da ga tamo odgoje kad ga roditelji nisu...
pekmez i njegova ljubomora, uvrijedenost..pa mogel je s njom u milano i tamo je zaprosit...
a mali omer dobio mamu koja mu nije mama, baku koja mu nije baka i tetku koja mu mama ali na kraju, majcinski instinkt, omer place i savasem pogled zbunjeni pa ima mamu tamo skuzit ce on to sigurno...
bora ogavan opio nazan i sad bu on...khm... Kud njok njega bas scenaristi dodijelili ://
Meni ta njena reakcija i da nije mama ne bi toliko bila iznenađujuća. Mali je fino spavao kad su oni otišli, a ona se ne želi ljubiti s njim da ju ne vide, i iz čista mira mali odjednom počne plakati, i ona normalno da je reagirala naglo, moglo se nešto djetetu dogodit da je ona jako zaplakao, a ne odmah čudna reakcija, pa što se sekiraš, mama mu je tamo.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:37   #1173
da se odmah razumijemo, ja volim ovu seriju

ali...
Quote:
yasemin4010 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno da li je ovo tema koliko nema kemije u Avc?Citala sam vas na spojlerima,al mi nisu jasne ove osobe koje se ukljucuju i daju nagativno misljenje...zar su prevladale??Nek si otvore temu koliko nam ide na zivce Yasemin..itd..
ovo je forum, gdje se o ukusima raspravlja (!)
Ako hoćeš samo cerekiće, idealiziranje i slično, osnuj(te) si fan club.

I da, meni Savaš i Jasemin imaju dobru kemiju. Gledala, gledala, proučavala nakon vaših postova, al mi izgledaju sasvim slatko skupa. jedino me glazba smeta, ne volim tu silnu patetiku.

A ljuta sam na novu.
Kud su skratili epizodu, kud je repriza u drugo vrijeme. Pobogu, ne stignem ništ pogledat.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:55   #1174
Quote:
yasemin4010 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno da li je ovo tema koliko nema kemije u Avc?Citala sam vas na spojlerima,al mi nisu jasne ove osobe koje se ukljucuju i daju nagativno misljenje...zar su prevladale??Nek si otvore temu koliko nam ide na zivce Yasemin..itd..
Quote:
zora964 kaže: Pogledaj post
nisu one prevladale ni slučajno, ali smo mi ostale kojima se serija dopada, koje su osetile hemiju u odnosu izmedju Savaša i Yasemin i vidimo u tim interpretacijama dobru glumu rešile, da svoja vidjenja delimo na spojlerima... a glavnu temu ostavimo onima koji vole da gube svoje dragoceno vreme na nešto što im se ne dopada po ma kojem osnovu..ni priča, ni gluma, ni glumci, ali bože moj, imaju pravo na svoje mišljenje koje mi poštujemo...
Ajme curke (ostale isto), ne mislite da ipak malo pretjerujete?!

Ako netko gubi vrijeme pisuci komentare, zasto onda vi gubite dragocjeno vrijeme citajuci iste?!

I jedna i druga i treca i sve ostale strane ... u cemu je problem?!
Iskreno ne razumijem cemu tolika frka ...

- ako vam se nesto ne dopada - preskocite i produzite dalje - pa bar je to lako!
- ponasate se k'o ovaj nas smajli sto se duri ... ... smetaju vam tudji komentari, a svoje ne pisete iz protesta?! To je ravno bebacu kojem mati uzme coksu! Nemate nista protiv da vi kritizirate nas, ali vam jako smeta kad mi nekoga (i to fiktivni lik) kritiziramo. Oprostite mi, ali to djetinjasto, skroz!
- nitko nikome ne brani da pise sto mu dusa pozeli, pa izvolite ... kritike, hvalospjevi odavde do Istanbula i nazad, navalite ... po volji!
- i ok, shvatili smo: ne vole svi Yasemin, so what?! Ni sama Teuta ju nije obozavala na pocetku, a pogledajte sad. Zena poludjela za njom!

Mislim ... hvalite se nekom tolerancijom. Ne vidim to na djelu, samo na rijecima. Cast izuzetcima poput Teute, Masal i Isolte. Zbog toga im skidam kapu! ... Teuta i dalje pise kilometarske (he he) postove ... osobno se ne slazem s njom u svemu, ali je svakako lijepo procitati takvo misljenje.

Ne znam kako je bilo na Ask-i memnu, ali znam da smo na BG-temi resetali i Sehi i Onura i Bennu i Kerema i sve ostale likove uzduz i poprijeko i nije bilo frke.
Na ASI-temi je sudjelovala hrpa ljudi. U nekoliko navrata su nam se misljenja toliko razilazila da su se neki javljali samo da bi glasovali - pro ili kontra Asi il' Demir.
Sama Emica je izjavila da joj je vec bilo dosadilo silno spotanje Demira, a s druge strane, kako ga je srcano branila nasa stovana odvjetnica MI ... nikome nije palo na pamet da kaze nemojte pisati ako cete pisati samo to i to. (curke vi ste bile 'vatrene' pa ste mi zbog toga prve pale na pamet! )

S jedne strane sam razocarana ovakvim neutemeljenim stavovima, a s druge sam jako zahvalna - pokazali ste mi jos jednom kakva sjajna ekipa je bila na ASI-temi.


*****
Evo jedan od najvecih razloga zasto sam trenutno kriticna prema Savasu i Yasemin - laz!
Njihova veza se temelji na lazi. Smijesno mi je s jedne strane insistirati na casti i postenju, a s druge neprestano lagati. Najgore od svega je da to nikad ne ostaje na samo jednoj lazi ... kad se krene - nema kraja.
Zar nije zalosna ona scena kad Yaso dolazi kod Savasa, Nazan i Pale? Nazan izmislja pricu, Savas protrnuo, a Pala sav confused! Vjerojatno u sebi misle: 'Jadna ova ... da samo zna da je on ozenjen!' ... Meni je tu iskreno bilo zao Yasemin.
Ili scena kad Savas upoznaje sestru, svekrvu, necaka i ostalu ekipu? Svi prave budalu od njega, a on sav happy ni ne pomislja da je sve farsa.

Njihova sreca u nesreci je da oboje lazu, ne mogu prigovoriti jedno drugom nista, al' sto bi bilo da laze samo jedno? Mislite da bi druga strana to oprostila tako lako? Sumnjam!
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 20:11   #1175
Ova nova stvarno ubija s reklamama. I šta uopće repriziraju ovo što se dogodilo???
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 20:11   #1176
što se tiče spominjanja "Kurda" kroz seriju , naravno da ih "neće direktno" spominjati jer bi to bila diskriminacija jednog naroda ali po svemu prezentiranom kroz seriju, plemski zakoni/krvne osvete/dogovoreni brak/Van/doline/planine/ stil života/tradicija/patrijarhalna obitelj/ (indirektno) itd itd sad bi mogla nabrajati još stotine stvari, su samo asocijacija na sve što je rečeno i pokazano kroz seriju ali naravno da sad neće izričito reći "ma da ovi što se bave drogom su Kurdi koji još žive po plemskim pravilima kojeg vode age“
to su scenaristi i redatelj mudro ostavili nama na razmišljanje, da si samo "skužimo" jer smatraju da imamo bar minimum znanja da si povežemo tko je tu tko ..
jer oni ne smiju direktno prozivati jedan narod koji je većna neki način „ugrožen“ i stvarali bi napetu situaciju… njih je oko oko 15 mil.u Turskoj i to je najveći narod koji nema svoju državu i stalno su u sukobima i problemima ...i još bi trebali "uljem gasit vatru" naravno da neće jer su mudri ...
Savaš jest iz Vana , najvećeg plemena (Kurd) koji je došao živjeti u Istambul a Yasemin je Turkinja iz Bodruma koja živi u Istambulu ...
Savaš Baldari je Aga najvećeg i najmoćnijeg plemena u Vanu...njegova obitelj se bavi "distribucijom droge" a druga plemena se bave" uzgojem i pakiranjima"...naravno Savaš Aga to saznaje tek sad, priča u seriji je vezan oko toga od "Savaševa saznanja do SAvaševa priznanja" da se njegova obitelj bavi najprljavijim poslom...
ta priča je okrutna i bolna koja je začinjena neizbježnom temom o ljubavi...dvoje mladih modernih ljudi koji se bore za svoju ljubav sa svom surovom tradicijom i svim nepisanim plemskim zakonima...to i jest priča u seriji...uz svu brutalnost, bol, razočarenje priča o ljubavi je uvijek interesantna i zanimljiv ...napet mi je način kako su to scenaristi/redatelj spojili u jednu zanimljivu priču ili bolje rečeno dramu po temi ali zbog dužine trajanja nije drama...
i da još nadodam , meni je Murat Yildirim savršen lik za ulogu SAvaš Age ...njegova fizionomija potkrepljuje sve odlike naroda Kurda, njegova je majka Sirijka i najvjerovatnije da tu fizičku sličnost vuče po korijenima majke...
samo je Murat Yildirim mogao ovako utjelovit lik moćnoga Age , fizički i karakterno...
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 07.09.2011. at 21:08.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 20:21   #1177
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Evo dva članka o Vanu, gdje se ustavari vidi da je u seriji prikazano činjenično stanje, plemenski odnosi...ovo s agama, 10 000 zavisnih ljudi, droga

1. http://www.novosti.rs/vesti/planeta....stra-u-Turskoj

2. http://www.pressonline.rs/sr/vesti/P...di+i+alah.html
ovo je na početku serije seeni našla -možda je dobro ponovo staviti te članke,novi čitači stalno pristižu pa da dobiju malo informacija o tom načinu života
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 20:35   #1178
Quote:
masal kaže: Pogledaj post
ovo je na početku serije seeni našla -možda je dobro ponovo staviti te članke,novi čitači stalno pristižu pa da dobiju malo informacija o tom načinu života
Da, da i na spojlerima se raspravljalo o tome. Bilo je sličnih članaka. Moram priznati da su zanimljivi. Neki su komentirali da je serija pretjerana u stilu "zar još to negdje postoji", ali kad se pročitaju ove činjenice, onda se vidi da je možda i "uljepšano", te da su činjenice i gore-"neprobavljive za naša shvaćanja".
Meni se čini da je ova serija pomalo i propagandistički napravljena, da se Kurdi prikažu kao tradicionalno zaostali. Možda i griješim.
__________________
Ja sam samo kaplja krvi koja govori.
avalon amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 20:55   #1179
Quote:
tina 25 kaže: Pogledaj post
Meni je jako zalo Čiček,ona mi je bolja i ima vise razumjevanja od Jasmin koja mi se zgadila samo zato sto ne kaze Savasu da imaju zajedničko dijete,a ne da ismisljava da je od sestre mali,da Savas zna lakse bi ostavio Čiček,i vjenčao s njom i nebi Čiček toliko patila,barem bi znala da se ne smije nadati da se je Savas zavoljeti!A ona samo suti.

I meni je žao Čiček, žena je žrtveno janje u pravom smislu, svi svoje frustracije ispoljavaju na bespomoćnoj jadnici.

Meni je također nejasna ta situacija u kojoj Jasemin laže Šavašu za dijete, ali opravdava je činjenica da se boji da će joj Šavaš oduzeti dijete ako sazna da je njegovo.
Nije mi jasno kako Jasemin ne vjeruje u njegovu ljubav, oboje se samo zapetljavaju lažima a sve u strahu da ne izgube jedno drugo.

Za Čiček su sve opcije bolje od ove u kojoj se trenutno nalazi.
MISSYOU3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 21:10   #1180
Ajme, koji završetak, srećom pa postoji ju bi to.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.