Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 07:59   #781
Pa ako je puni zid masivni, pa se na njega naslanja prozor, koji je također toplinski most u odnosu na moderan zid sa 10-30 cm izolacije, zapravo je logično kad se izračuna

Ugl, to je slučaj koji me se ne tiče previše osobno.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 13:50   #782
Ima li netko iskustva sa Terrasit Eps pločama za fasadu.Tvrtka iz BiH.Uzeti ili ići na standardne, provjerene proizvođače?
Big chill is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:15   #783
Fasada - popratni troškovi/radovi

Pozdrav!
Planiramo raditi fasadu sa stiroporom 10-12cm. Mi smo pomoću nacrta i odokativno izračunali da ima cca 250 kvadrata fasade i skontali smo da je cijena fasade (materijal + ruke) cca 200kn po kvadratu.

Razgovarali smo s jednim majstorom i on je na neku foru uspio zbrojiti 350 kvadrata (!!!) plus 80 metara dužnih nečega, ne znam čega, i samo ti dužni metri koštaju oko 20000kn. To sve skupa znatno podiže cijenu fasade naspram naše odokoativno procijenjene.

Također, još sam čula da treba mijenjati klupčice na prozorima te limariju krova radi fasad. Da li je to uračunato u tu cijenu (tj da li se inače uračunava)? Što još ima od radova potrebnih uz samu fasadu? I ima li netko ideju što spada u te dužne metre? (Znam da to sve trebam pitati majstora, i hoću, ali eto, kad smo veću tu..)
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:11   #784
Špalete oko prozora.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:02   #785
Ma ne, vansjke spalete ulaze u m2 jer ti ne izbija m2 prozora, i njih uracunava u m2
Jedino ak iz nekog razloga radi unutarnj spalete one idu po duznom metru

Mozda je mislio na te klupcice, tu se nakupi dosta metara i ak su granitne skupe su ali opet nebi smjelo ispasti 20000 kn

Mozda misli na stirodur na temeljima? Ali i za to je 20000 kn previse

Ja limariju nisam mijenjao ali sam imao neke sitne prepravke u zidnim nosacima, duzi sarafi i to, nije neki pretjerani trosak


200 kn je ok cijena za standarni materijal tipa baumit, a 350 je full nabrijana osim ak nije neki premium materijal u pitanju

Ak hoces losiju izvedbu lose majstore ide cijena i ispod 200

Ja znam jedne, rade 10tku za 175kn, i rade je jedno 3mjeseca jer zauzme 10 baustela istovremeno i na svakoj tjedno zaljepi 10m2, idealno za zavrsiti u ludari na wellnes vikendu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 14:31   #786
Vjerojatno misle na lindu, tj. vijenac
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:42   #787
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Ma ne, vansjke spalete ulaze u m2 jer ti ne izbija m2 prozora, i njih uracunava u m2
Jedino ak iz nekog razloga radi unutarnj spalete one idu po duznom metru

Mozda je mislio na te klupcice, tu se nakupi dosta metara i ak su granitne skupe su ali opet nebi smjelo ispasti 20000 kn

Mozda misli na stirodur na temeljima? Ali i za to je 20000 kn previse

Ja limariju nisam mijenjao ali sam imao neke sitne prepravke u zidnim nosacima, duzi sarafi i to, nije neki pretjerani trosak


200 kn je ok cijena za standarni materijal tipa baumit, a 350 je full nabrijana osim ak nije neki premium materijal u pitanju

Ak hoces losiju izvedbu lose majstore ide cijena i ispod 200

Ja znam jedne, rade 10tku za 175kn, i rade je jedno 3mjeseca jer zauzme 10 baustela istovremeno i na svakoj tjedno zaljepi 10m2, idealno za zavrsiti u ludari na wellnes vikendu
Ako su otvori veći od 3 m2 i ako su špalete duboke >20 cm onda ih ne možeš samo utopiti u površinu otvora.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:29   #788
Ako je netko stavio 5cm stiropora bez ikakvih premaza itd, znaci ima samo stiropor. I onda odluci da bi ipak jos 5cm stavio, da li se moze staviti na postojeci i da li je to losija opcija nego da se odma islo sa 10cm?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:41   #789
Trebalo bi biti bolje jer se dodatno smanjuje strujanje zraka, navodno.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:29   #790
Stiropor je samo zaljepljen, nije preko njega stavljena mrezica i ljepilo?

Ako je samo zaljepljen, u pogledu izolacijskih svojstava nebi trebalo biti nesto losije 5+5cm u odnosu na 1x10 cm, pod uvijetom da se ljepi pur pijenom, i da se skroz stisne stiropor na stiropor. Moze se ljepiti i građevinskim ljepilom, ali onda obavezno punoplosno navuceno nazubljnim gleterom, a taj sloj ljepila ipak nije izolator i malo smanjuje ukupna izolacijska svojstva.

Treba pripazit ako je stiropor malo duze vremena na fasadi, da se isti pobrusi i dobro otpraši prije ljepljenja novog stiropora na njega
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:19   #791
Tocno tako, ljepilo bi se gradjevinskim ljepilom. Znaci to ce bit malo slabije od 1x10cm al opet ce bit dosta bolje nego samo 5cm valjda.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:50   #792
naravno da oce!
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:15   #793
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
Vjerojatno misle na lindu, tj. vijenac
Istrijani to zovu lindra
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 09:26   #794
Ima li itko iskustva sa LB-knauf fasadnim sustavima? Kvaliteta u odnosu na druge proizvodjace, npr. Caparol, Rofix... ?
Koja je razlika u granulaciji zavrsne zbuke, recimo 1.5 mm i 3mm, osim vizualne naravno?
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 22:12   #795
Predprozorske podžbukne kutije za rolete koliko minimalno stiropor mora biti debljine da ju pokrije. na primjer stiropor je debeli 10cm dali mogu u njega urezati podžbuknu kutiju da samo primjerice 1cm stiropora prekrije kutiju.
sch35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:51   #796
Dali je netko radio sa MAGMAX fasadnim sustavima ?
sch35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:12   #797
Provjereno, stabilno firma je ok a cijene su u redu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:31   #798
kakva je kvaliteta u odnosu na baumit rofix. tko to uopće radi?
sch35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 08:18   #799
Pozdrav, gledam malo fasade naokolo i vidim jako puno lose izvedenih fasada pa me zanima u cemu je stvar. Vidio sam dosta fasada na kojima je jedan cijeli zid prljav, citao sam da je to do nekih gljivica, ovako izgleda:



Da li je to greska radnika koji su tu fasadu radili ili nesto drugo? Kako to sprijeciti?


Takodjer vidim jako puno prljavstine koja se slijeva sa strane klupcica na prozorima i ostavlja prljavu fasadu. Dakle sa svake strane klupcice metar-dva duga crta prljavstine, ne mogu naci dobru sliku. U cemu je stvar, zasto se to dogadja? Jer vidim fasada kod kojih se to nije dogodilo a vidim ih i prljavih? Do cega je to?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 09:26   #800
za prljavštinu oko prozora je jriva klupčica na kojoj nisu napravljeni šlicevi sa gornje strane paralelno sa špaletom koji odvode vodu dalje od fasade
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.