Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2017., 17:02   #1501
48 sati bez sna.I večeras kad legnem opet ne mogu zaspati.Mislim ovo nije normalno.Radilo mi je 7.5 mg calixte i dalo nekih 4-5 sati sna 2 noći pre toga.Nadam se da će i večeras raditi uz 5 mg zalaste jer sinoć sama calixta nije mi radila.Preko dana sam komiran pospan ali zaspat ne mogu.
Benzodiazepini znači nula,spavam ja ali ujutru i preko dana sam kao komiran tj kao da nisam ni spavao cijelu noć.A znam skraćuju duboku fazu sna.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 19:51   #1502
Ja ne znam više stvarno šta da radim.Cijeli dan sam pospan,umoran ošamučen.
Sinoć sam popio 7.5 mg remerona+5 mg zalaste u pola 10 i ništa.I onda oko 23 sata još 7.5 mg remerona.
Patio sam se i mučio čekao san da dođe do ponoći i ništa a mrtav sam pospan jer nisam prethodne 2 noći/dana spavao nikako.
I onda popijem oko pola 1 u ponoći još 10 mg cersona i valjda sam zaspao ali to kao i da nije bio san do ujutru.Tako se umorno i pospano osjećam.
Meni je skroz paralizovano usnivanje.Ja uopšte ne mogu da zaspim.
Izgleda sam se opako navukao na tablete i one si mi napravile štetu.
Najduže sam bio zalastu do doze od 10 mg a onda kad je prestalo djelovati prešao sam na benzodiazepine.
Ne znam šta da radim.Sutra ujutru već moram na posao,bojim se srušit ću se na poslu od nespavanja i to će biti kraj.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:46   #1503
Frozen, kako se držiš?

Ja sam to već pisa da mi se čini da uzimaš previše vrsta tableta, ne može to biti dobro!!

Vidim da spominješ kako si popio tabletu u pola deset, jesi li tada i otiša u postelju? Moja ti je preporuka što kasniji odlazak na spavanje, recimo oko 11 s time da tabletu popiješ nekih sat dva prije. Treba malo dati tableti da djeluje, a i prirodno ćeš kasnije biti uspavaniji. Što manje leži po krevwtu preko dana, dugotrajno ležanje isto loše utječe, najbolja je umjerena aktivnost preko dana.

Jesi pokuša neke jednostavne stvari poput brojanja unazad, držanja otvorenih očiju u mraku, čitanja kad ti se već spava ili gledanja filma ili serije na zaslonu mobitela ili laptopa kad ti se spava?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 09:07   #1504
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Frozen, kako se držiš?

Ja sam to već pisa da mi se čini da uzimaš previše vrsta tableta, ne može to biti dobro!!

Vidim da spominješ kako si popio tabletu u pola deset, jesi li tada i otiša u postelju? Moja ti je preporuka što kasniji odlazak na spavanje, recimo oko 11 s time da tabletu popiješ nekih sat dva prije. Treba malo dati tableti da djeluje, a i prirodno ćeš kasnije biti uspavaniji. Što manje leži po krevwtu preko dana, dugotrajno ležanje isto loše utječe, najbolja je umjerena aktivnost preko dana.

Jesi pokuša neke jednostavne stvari poput brojanja unazad, držanja otvorenih očiju u mraku, čitanja kad ti se već spava ili gledanja filma ili serije na zaslonu mobitela ili laptopa kad ti se spava?
definitvno mi se čini, kod njega je već ovisnost o tabletama, a to pojačava nesanicu.
prije si je spomrdao taj mehanizam spavanja ko zna čime, možda nekim stresnim životom, i malo i nočnom smjenom, to je krenuo sa tabletama sanirati bez da išta drugo mjenja, i sad je navukao i ovisnost koja sada pojačava nesanicu. to je bolnicu, sa rješavanje ovisnosti, a za to treba duže vrijeme, i promjena života za 180.
samo za taj korak će trebati doslovno da se skljoka, jer mi se čini da je potpuno nesvjestan svega. teško mu je bilo se prije srediti što god da ga je mučilo u žživotu, a tek sada u ovom stanju ovisnosti i možda i psihoze već od nespavanja.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 21:26   #1505
Ma nije ovisan o tabletama, tablete mu trebaju, samo ne želi uzeti jedine tablete koje bi mu pomogle (a on dobro zna koje su to). Već sam mu pisao o tome. Samo se muči bez razloga. Ja sam isprobao preko 30 vrsta tableta dok nisam našao dobitnu kombinaciju
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 10:06   #1506
Prvo da zaželim svima sretnu novu, pogotovo nesaničarima

inače vjerovali ili ne, nisam dočeka novu sinoć, ma preksinoć loše spava, a i svega toga oko nove mi je već odavno više preko glave, pa tako zaboli me baš.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 10:09   #1507
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Ma nije ovisan o tabletama, tablete mu trebaju, samo ne želi uzeti jedine tablete koje bi mu pomogle (a on dobro zna koje su to). Već sam mu pisao o tome. Samo se muči bez razloga. Ja sam isprobao preko 30 vrsta tableta dok nisam našao dobitnu kombinaciju
bok i sretna nova, čuj dobro je da spavaš ali novogodišnja odluka bi ti mogla biti skidanje s tog " Lepoga", malo sam čita o tom sredstvu, popis mogućih nuspojava i iskustva korisnika su strava na kvadrat.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 11:02   #1508
A što koristi markulinčić?
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 12:06   #1509
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
A što koristi markulinčić?
Leponex- to je taj "Lepi", koliko čitam strava od lijeka. Uništava bijela krvna zrnca, uzrokuje srčani udar i dr. Propisuje se u krajnoj nuždo kad ništa drugo ne djeluje.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 14:57   #1510
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Leponex- to je taj "Lepi", koliko čitam strava od lijeka. Uništava bijela krvna zrnca, uzrokuje srčani udar i dr. Propisuje se u krajnoj nuždo kad ništa drugo ne djeluje.
ma je, vi i vaš strah od lijekova

ajd vidi za andol

Kontraindikacije
Andol C šumeće tablete kontraindicirane su u bolesnika:
s poznatom preosjetljivošću na acetilsalicilatnu kiselinu ili bilo koji drugi sastojak lijeka te druge nesteroidne protuupalne lijekove (astmatski napad, kožne promjene, angioedem), s aktivnim ulkusom želuca i/ili dvanaesnika
s povećanom sklonošću krvarenju (hemoragična dijateza, hemofilija i srodne bolesti)
mlađih od 16 godina
u zadnjem trimestru trudnoće
koji se liječe metotreksatom u dozi od 15 mg/tjedan ili više (vidjeti dio 4.5.).
kod teškog zatajenja bubrega, jetre ili srca



Posebna upozorenja
Oprez pri primjeni Andola C šumećih tableta i razmatranje mogućih rizika u odnosu na korist potreban je:
u djece i adoloescenata kod liječenja virusnih infekcija s ili bez vrućice (naročito kod infekcije virusom gripe ili vodenih kozica (moguć je nastanak Reyevog sindroma);
u bolesnika koji se liječe antikoagulansima (rizik za povećanu sklonost krvarenju) (vidjeti dio 4.5.);
u bolesnika s ulkusnom bolešću u anamnezi (rizik egzacerbacije bolesti);
u dehidriranih bolesnika (rizik zadržavanja vode i soli i oštećenja bubrežne funkcije),
u bolesnika s oštećenom funkcijom bubrega, jetre ili kardiovaskularne cirkulacije;
u bolesnika s astmom, alergijskim rinokonjunktivitisom (senzonskim ili cjelogodišnjim), nosnom polipozom, kroničnom idiopatskom uritikarijom ili drugim oblicima preosjetljivosti (rizik reakcija preosjetljivosti na acetilsalicilnu kiselinu);
u bolesnika sa smanjenim izlučivanjem mokraćne kiseline (rizik nastanka uloga).
Acetilsalicilatna kiselina smanjuje agregaciju trombocita i može prouzročiti produljeno krvarenje i nakon manjih zahvata, npr. ekstrakcije zuba. Uporabu Andola C šumećih tableta treba prekinuti najmanje 5 dana prije kirurških zahvata.
Oprez je potreban i u bolesnika s hiperoksalurijom ili bubrežnim kamencima u anamnezi (vitamin C može pojačati izlučivanje oksalata), nedostatkom glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, hemokromatozom, talasemijom i sideroblastičnom anemijom.
Postoji moguća povezanost primjene acetilsalicilatne kiselina i Reyeovog sindroma kada se primjenjuje kod djece. Reyeov sindrom je vrlo rijetka bolest koja zahvaća mozak i jetru, a može biti smrtonosna. Zato se acetilsalicilatna kiselina ne treba davati djeci mlađoj od 16
godina, osim ako nije posebno indicirano (npr. Kawasakijeva bolest).
Jedna šumeća tableta Andola C sadrži 381,04 mg natrija, što treba uzeti u obzir u bolesnika na dijeti sa smanjenim unosom soli.


NIŠTA nije bezazleno, ništa
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 16:23   #1511
Ajde pametno naše, reci ti nama da li oni koji koriste andol moraju obvezno testirati krv baš zbog korištenja tog istog andola?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 17:57   #1512
Svaki Lom ce ti poslati na vadenje krvi,bilo da se krv vadi radi provjere,ilinradi psihotropnihijekova.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 19:21   #1513
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Leponex- to je taj "Lepi", koliko čitam strava od lijeka. Uništava bijela krvna zrnca, uzrokuje srčani udar i dr. Propisuje se u krajnoj nuždo kad ništa drugo ne djeluje.
Ma Lepi je meni zakon
Uništava sve što imaš u tijelu ali zato bar spavaš ko top
Skidanje s njega? A ja baš mislio reći psihiću da mi poveća s 200 na 300 mg, čisto onako iz fore
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 20:05   #1514
Eh ovako: ja inače imam blažih problema s nesanicom (posebno otkad sam prestala piti lijek za spavanje koji sam pila nekoliko godina), na način da uspijem prespavati 6-7 sati svaku noć, rijetko više, ali kad uđem u razdoblje PMS-a moje nespavanje postane upravo užasno. Zna mi se dogoditi da ne spavam po cijelu noć, a ne mogu ni danju. Svi su mi savjetovali da opet nazovem liječnika i počnem s lijekom koji mi je pomagao, ali ja se nikako ne mogu odlučiti na to, jer dok sam ga pila udebljala sam se 17 kg i imala neobuzdani apetit (što me užasno smetalo!).
Što mi je činiti?
Prirodne metode nisu pomogle, higijenu spavanja održavam otkad je svo sranje počelo, ali očito problem leži negdje dublje. Također, nemam nikakvu psihijatrijsku dijagnozu, a uzrok moje nesanice nikad nije otkriven.
Alieta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:48   #1515
svi će ti reći da nesanica nikad nije zaseban problem nego uvijek posljedica nečeg drugog.
koji lijek si pila?
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 22:55   #1516
Zvuči ko Calixta, Mirtazapin.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 09:12   #1517
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
svi će ti reći da nesanica nikad nije zaseban problem nego uvijek posljedica nečeg drugog.
koji lijek si pila?
Olanzapin, 5 mg. Bio je super. Ali to debljanje... 👎
Alieta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:04   #1518
To je antipsihotik, još gori za debljanje. Ja probao za nesanicu i samo se udebljao, nesanica ostala pa odustao.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:52   #1519
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
To je antipsihotik, još gori za debljanje. Ja probao za nesanicu i samo se udebljao, nesanica ostala pa odustao.
Meni je to psihijatar propisao, nakon što sam zbog tri neprospavana tjedna završila u teškoj anksioznosti, a nijedan lijek namjenjen baš spavanju nije pomogao. Rekao je da to ne izaziva ovisnost (i nije) i da u više od 90% slučajeva rješava nesanicu.
Bila sam i u Vrapću na odjelu za poremećaje spavanja, gdje mi nisu našli ništa, nikakav psihički poremećaj ni bolest, već mi dijagnosticirali isključivo nesanicu. U to vrijeme napravila sam i sve hormonske pretrage i štitnjaču i krv i sve je bilo u redu...
Mojoj nesanici se jednostavno ne zna uzrok, i to je potvrđeno od strane svih liječnika... i to je ono što me najviše mući, jer sam psihički potpuno smirena, dobro raspoložena i zadovoljna, a bez tog lijeka nemrem odspavati 8 sati ni da pokušavam cijeli dan (spavam po 6-7, a ima i jaaako slabih noći). U PMS-u da i ne govorimo... već ga spomenuh.
Alieta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:43   #1520
6-7h po noći uopće nije malo spavanja. Je li to isprekidan san ili kakav, što ne valja u tih 6-7h?
Prije terapije, kad sam imala problema s nesanicom, 6-7h spavanja su mi zvučala prekrasno.
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.