Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 16:20   #1
hdd ili usb za 4k filmove na tvu-u

zanima me sa cime mogu gledati 4k filmove direktno spojene na tv..dali taj film mora biti na hdd-u ili moze i na nekom usb-u...filmovi su velicine 50gb i u standardnim formatima 4k koji su vec..sve sto kuci imam od usb-a su 2.0 pa nemaju dovoljnu brzinu citanja i pisanja koja treba za 4k..pomazite jedva cekam da odem kupit pa da gledam
matej101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:31   #2
Puno jeftinija solucija kupis HDMI kabel i povezes ga sa tv-om, pustis film preko hard diska odnosno kompjutera a gledas ga preko telkača.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:35   #3
problem je sto imam laptop koji je nadograđen u svrhu surfanja,skidanja i gledanja serija online na stranicama..nije dovoljno jak da bi mogao pokreniti 4k video..ulazem novac u "moje kino" tv sam uzeo..poslije njega dolazi kucno kino koje cita 4k uhd bluray..za sada dok to ne uzmem koristio bi usb ili neki hdd....trenutna mi je ideja da uzmem sto brzi ssd od 120gb i stavim ga u kuciste te ga koristim za tu svrhu..znaci samo za prijenos filmova sa laptopa na tv
matej101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 18:39   #4
Iz mog iskustva s FHD TV-ima, njihov player često zajebe, odnosno nije u stanju čitati .mkv file sa brzog HDDa kako spada.
To naravno ovisi o tvom TVu, samo te želim upozoriti da ako ti TV normalno prikazuje nešto preko HDMIa u 4K, nije 100% sigurno da će biti sposoban prikazivati sa HDDa.

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:00   #5
Rijesen problem..otisao u link i pitao dali mogu isprobati hdd sa 3.0 usb-om pa ako mi ne pase da uzmem ssd i externo kuciste..rekli moze al odma je uspilo sa hdd-om WD My Passport 1Tb
matej101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:46   #6
U vezi hdd glavno da si zadovoljan a sa druge strane.

Trebao si uzeti 3,5" eksterni hdd jer rade brže . Skoro svi 2,5" rade na 5400rpm, a ako uznes 3,5" ondašnje odma odaberes 7200rpm verziju. Ne vjerujem da je velika razlika u cijeni. Jedino su teži i deblji ali ti to nije važno ako su perfomanse bolje.



Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 12:11   #7
Mislim da za njih moraš imati i eksterno napajanje. Za gledanje filmova ili radi ok ili ne. Max brzina nije bitna.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 18:07   #8
ma zadovoljan sam sa brzinom kopiranja i sa radom...npr film od 50gb kad kopiram sa ssd-a kopira za 4 minute
matej101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 21:31   #9
Bok
Mene isto zanima da li postoji kakav stick koji može uključen u moju 4k tv reproducirati takav film bez problema.Da li to može bit običan stick sa više gb?
Pleaae help a lady in need

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
__________________
Coming out of my cage 
And I've been doing just fine 
Gotta gotta be down becouse I want it all...
marinaŠI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 12:13   #10
Quote:
marinaŠI kaže: Pogledaj post
Bok
Mene isto zanima da li postoji kakav stick koji može uključen u moju 4k tv reproducirati takav film bez problema.Da li to može bit običan stick sa više gb?
Pleaae help a lady in need

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Može, sve ovisi o TV-u, ne o sticku ili disku (dobro ne baš USB 1.1, barem 2.0 uzmi).
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 18:58   #11
Quote:
marinaŠI kaže: Pogledaj post
Bok
Mene isto zanima da li postoji kakav stick koji može uključen u moju 4k tv reproducirati takav film bez problema.Da li to može bit običan stick sa više gb?
Pleaae help a lady in need

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ipak bi iša na USB 3.0 !! zbog brzine prijenosa sa PC = USB, što je desetorostruko brže, pa tako na 2.0 USB, zna trajati jako dugo File od 4G, cca 30ak min. Prilikom kupnje obrati pozornost na brzinu prijenosa podataka, jer nije univerzalna.
Bodulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 19:07   #12
To što je 3.0 ne mora značiti da je brz. Ja imam ovog sandiska i očajan je u uploadu tj. writeu na njega. Nakon par sekundi mu drastično padne brzina, to ide dosta ispod 1mb. 1gb još nekako prebaci, no par gb u komadu može trajati 100 godina. S druge strane imam 2 kingstona (datatraveler g3 i DT50 mislim) i oni imaju dosljedne performanse.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 22:25   #13
Jako klizav teren!!!
Mene su prevarili u elipsa, prodali mi linux tv i rekli da je android.
Primjetio tek nakon pola godine, kad je došao eksterni hdd, toshiba 2tb..
Da je na televiziji čisti linux, ni po muke, ja se uopće ne bi žalija, uzea bi ga i prije androida!!
Ali nije!!
U tv-u je neka prepravljena verzija za sonijeve televizije, tako da vam za 4000 kn prodaju tv koji poželite zaminit za triput jeftiniji vivax..
Uštekate disk koji je usb3.0, ali deklarativno podržava i usb 2.0, na ulaz 2.0, i disk "klikće".. gori bila lampica umisto plave i čuju se zvukovi koje nevolim čut iz diska.
Na usb 3.0, sve ok, nema takvih zvukova.
Na tv ne mogu instalirat vlc, ni ništa, samo neke debilne aplikacije, iz nekog nikad čuja shopa...
Opera čini mi se...
Nema synaptica, čak ni onih bijednih w10 kopija shopova za armbian linuxe...
Dakle sonijev player trza, drugi nema..
Usb 2.0 ide do 500mA struje, exhd usb3.0, toshiba deklarira DO 900mA...
Ka t com internet.
OD koliko, e to kriju!!!
Samo kad kupiš, skužiš da zbog slabe struje čuješ metalno lupanje iz njega...
Ako ti tv nema bar 1 usb3.0, ne nadaj se puno čemu.
Ja ne mogu vrtit FHD, a zatrza i HD...
Trenutno je u tv uštekan stick usb3.0, na njega primištam s exhdd-a..
On ne kucka...
Dobro gledaj, ode lipa lova u vitar, i nećeš bit zadovoljan.
Da nemam 2 kompa s usb3.0 izlazima, proda bi hdd, misec nakon kupovine. A u elipsa ću tražit knjigu žalbe...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2019., 21:41   #14
@etona.: nema čistog linuxa za TV-e, svaki mora biti prilagođen za uređaj na kojem se vrti, nisu to računala već specojalizirani uređaji...ne vidim kakve to veze ima sa nedovljno napajanja za HDD...na Panasonicu imam USB utor koji je specifično predviđen da daje 900 mA umjesto 500, za HDD...i tu mi onaj Transcend od T-coma klikće...ma mogu mu spojit i dodarni usb krak pa opet klikće...sao ponekad se uspina na milost Božju...drugi pak noviji USB 3.0 HDD-ovi rade...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 19:11   #15
Ja imam 2 hdd i ipak si kupio jedan usb 3.0 od 128 gb pa na njega krcam filmove i gledam na lg tv.
Na lg uh610v mi je odlično za gledanje filmova preko usb. Može se uvećati titlove, mijenjati boju titlova itd.
Na pc mi je nekako tamno dosta kad gledam filmove i hdr mi ne radi dobro. Možda ne znam namjestiti na pc ili na cinema player, ali daleko bolje mi je na tv gledati.
Pc je g4560, rx 580 8gb, 2x8 ddr4...
Uz to mi se i čuje ventilator na cpu pa me i to živcira
Uz to lg čita šta god da skinem i pokrenem na usb.
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2020., 14:23   #16
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@etona.: nema čistog linuxa za TV-e, svaki mora biti prilagođen za uređaj na kojem se vrti, nisu to računala već specojalizirani uređaji...ne vidim kakve to veze ima sa nedovljno napajanja za HDD...na Panasonicu imam USB utor koji je specifično predviđen da daje 900 mA umjesto 500, za HDD...i tu mi onaj Transcend od T-coma klikće...ma mogu mu spojit i dodarni usb krak pa opet klikće...sao ponekad se uspina na milost Božju...drugi pak noviji USB 3.0 HDD-ovi rade...
Moj Sony, je neki rus, mislim, uspija hakirati, i u njega ubaciti čisti linux, umisto ovog Sonijevog smokvinog lista..
Samo ja nisam potkovan znanjem da idem svoj hakirati, a kako mi je drugi tv 15 godina star, i skoro duplo manji, ne ostaje mi se bez ovog.
A imam i android tv box još dobar, pa mi je Sony u principu samo monitor..
Njemu sam pisao zato da proba ispitat šta kupuje prije nego da novce, samo to.
Jer u Elipsa, ako ne zna sve u detalje moguće je da ga "ožene", ka mene.
etona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.