Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2018., 20:40   #21
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Vi živite u Zagrebu, Republika Hrvatska i ozbiljno mislite da to što nešto piše u nekom dokumentu znači da se negdje neće graditi nekakva zgrada?
Naravno da nitko ne može biti siguran, ali može imati bar neki stupanj sigurnosti. Što drugo predlažeš?

Dobro je kada negdje postoji DPU (detaljni plan uređenja naselja), tu je već veći stupanj sigurnosti, iako se i to, naravno, zna promijeniti. No, nikada ne bez javne rasprave (samo što to slabo vrijedi jer se za primjedbe građana mari kao za lanjski snijeg, a osim toga, ni građani u pravilu nisu zainteresirani).
saurus is offline  
Old 06.01.2018., 22:19   #22
Quote:
partizanka kaže: Pogledaj post
@saurus: iz dnevnog boravka se izlazi na vrt cca 30m2 (vise je vrtova koji ce biti omedjeni ogradom, nesto poput kuca u nizu - nije bas my cup of tea - pitanje privatnosti - ali zarucniku to i ne predstavlja neki problem jer bi uz stan volio imat komad zemljice na kojem moze s vremena na vrijeme okrenut rostilj Investitor je rekao da je na ovom zemljistu dobio dozvolu za građenje max. dvokatnice pa se mozemo jedino nadat da to isto vrijedi i za parcele koje sam navela (btw, gdje uopce mogu dobiti tu informaciju?)

@frosty840: drago mi je cut konkretan info o investitoru - zivis u kvartu ili imas nekoga ko je kupio stan od njega?Slazem se za cijenu kvadrata, ali prateci kretanje cijena nekretnina na trzistu, prilicno su skocile u posljednjih nekoliko godina, a aktualne cijene novogradnje u tom dijelu grada se krecu izmedju 1550 - 1600 E.

Kad smo, prije par godina, tek poceli razmisljat o investiciji u nekretninu, moj san je bila provjerena kvaliteta VMDove gradnje, ali me realnost osamarila kad sam zbrojila 2 i 2 i shvatila da bi se za njihov malo komforniji stan morala ozenit za ogroman kredit u banci pa je to palo u vodu. Zabrinuta za kvalitetu novogradnji na trzistu, pocela sam gledat starogradnje, ali sam dosla do slicnog zakljucka kao i Arienrhod, da, nakon renoviranja i poreza dodjes otprilike na isto (+ kolegica na radnom mjestu je kupila i renovirala starogradnju i i nesto sto je trebalo trajat tri mjeseca, otegnulo se na skoro godinu dana .. ). Tak sam se ponovo bacila na pracenje novogradnji i eliminiranjem kojekakvih cjenovno pristupacnijih gradjevinskih divova (tipa Pionir - dvije prijateljice su tamo kupile stan, one su zadovoljne, al mene bi zivot u takvoj betonskoj kosnici cinio anksioznom; bar se tako osjecam svaki put kad prolazim pored novoizgradjenih stanova na Selskoj ), naletila na ovo, e sad ... vidjet cemo hocemo li napravit the biggest mistake of our lives
Znam da se sad pravim pametan, ali zasto nisi do proljetos uzela stqn kad su cijene bile jeftinije 100 eura po kvadratu.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 06.01.2018., 22:22   #23
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Naravno da nitko ne može biti siguran, ali može imati bar neki stupanj sigurnosti. Što drugo predlažeš?

Dobro je kada negdje postoji DPU (detaljni plan uređenja naselja), tu je već veći stupanj sigurnosti, iako se i to, naravno, zna promijeniti. No, nikada ne bez javne rasprave (samo što to slabo vrijedi jer se za primjedbe građana mari kao za lanjski snijeg, a osim toga, ni građani u pravilu nisu zainteresirani).
Ma OK to, normalno je pogledati GUP iz informativnih razloga, hoću samo reći da nema smisla preozbiljno to shvaćati.

A građani da su zainteresirani, ne bi gradonačelnik bio ovaj koji je.
clouseau is offline  
Old 08.01.2018., 10:28   #24
Quote:
partizanka kaže: Pogledaj post
Ima li tko (ili zna nekoga tko je imao) iskustva sa Duspara gradnjom (grade po Gajnicama;Stenjevec, Vrapce .. )?
Kvartovski graditelj, gradi na području od Malešnice do Gajnica, zgrade im solidno izgledaju izvana. Prije dosta vremena sam gledao jedan stan izgrađen u njihovoj režiji, svidjelo mi se da i kuhinja ima prozor i da su sobe prihvatljive veličine. Prema opremi i gradnji, čini mi se srednje kvalitete, a ne sjećam se nekih žalbi na kvalitetu gradnje.
drazigor is offline  
Old 08.01.2018., 10:55   #25
Nastavno na prethodni post...od 2005. godine sam u kvartu i želim vam dobrodošlicu ako se odlučite za predmetni stan. Nažalost, u sjevernom dijelu Gospodske parkiranje je problematično i zato je bolje da riješite vlastiti parkirni prostor. Osobito su problematični petak i vikendi kada se okupira svaki slobodni prostor zbog kafića Barfly u susjedstvu.
drazigor is offline  
Old 08.01.2018., 19:32   #26
Quote:
hrd kaže: Pogledaj post
Odlično, hvala ti puno.
Ma gledam nekakav projekt na broju 147 (još nije srušena kućica ali uskoro će), pa mi se čini ok.

Jedino me muči NK Sava ne znam koliko su oni eventualno bučni i ona nekakva kuruza preko puta buduće zgrade, navodno je to nekakav zeleni pojas, samo kod nas se sve to lako prenamjeni.
Hi hrd, o čijoj gradnji se radi tu? Može malo više info?
nevermindd is offline  
Old 08.01.2018., 19:34   #27
Quote:
nevermindd kaže: Pogledaj post
Hi hrd, o čijoj gradnji se radi tu? Može malo više info?
I mene zanima.

Ja danas zalim sto nisam uzeo DIS-ov stan tamo kod Jarunske. Tjesim se da su 55 kvadrata stanovi bili orijentirani na sjever.
Zli Mali Medo is offline  
Old 09.01.2018., 10:05   #28
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/j...oglas-24243199
hrd is online now  
Old 09.01.2018., 11:34   #29
Zna li netko nešto više o ovom projektu? http://capitalnekretnine.wixsite.com/projektmedpotoki
Ruddy is offline  
Old 09.01.2018., 11:43   #30
Stan od 115m2 za novaca kolko prosječan čovjek ne može niti zamisliti, pa imaš 2 sobice od 9m2.
Svašta...
BB9 is offline  
Old 09.01.2018., 14:12   #31
Quote:
Ruddy kaže: Pogledaj post
Zna li netko nešto više o ovom projektu? http://capitalnekretnine.wixsite.com/projektmedpotoki
Kasniš...

http://www.armus-zg.hr/hr/novosti/p/?i=18
Henry Miller is offline  
Old 09.01.2018., 15:33   #32
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
a na ovom linku što sam stavila piše da ima još stanova u prodaji, pa me zavaralo
Ruddy is offline  
Old 09.01.2018., 15:46   #33
Quote:
BB9 kaže: Pogledaj post
Stan od 115m2 za novaca kolko prosječan čovjek ne može niti zamisliti, pa imaš 2 sobice od 9m2.
Svašta...
Kupili smo stan u starogradnji i spremamo se na kompletno renoviranje...
Čine mi se povoljne cijene koje ste dobili pa me zanima da li ste zadovoljni s izvođačima koji su vam odrađivali radove? Da li ste uzeli jednog izvođača pa je on dalje dogovarao pojedinačne radnike ili su ponude koje ste naveli pojedinačne od raznoraznih radnika? Ako ste zadovoljni s izvedbom, (s cijenom pretpostavljam da jeste) može preporuka izvođača na pp?

Editiram jer vidim da sam fulala temu... na starogradni ste pisali o adaptaciji? admin, obrišite ako smeta...
lilliam is offline  
Old 09.01.2018., 23:48   #34
Kad gledam neke stanove u novogradnji, vidim da je status nekih stanova rezervirano, a kod nekih prodano, koja je razlika, odnosno koje uplate su u pitanju? Uplata u cijelosti ili samo kapare kako bi se stan oznacio kao prodan? U kojem periodu banke u pravilu uplacuju iznos definiran kreditom na racun investitora, nakon zavrsetka gradnje ili?
Arienrhod is offline  
Old 10.01.2018., 00:37   #35
Ja sam nedavno bila u pregovorima za jednu novogradnju, i status rezevirano je značilo da je potencijalni kupac u pregovorima, a prodavač je 2 tjedna besplatno čuvao taj stan.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 10.01.2018., 08:15   #36
Meni je investitor dao informaciju da kod njih status "rezerviran" znači da je kupcu poslan predugovor i da čekaju da se vrati potpisan. Stan bi u tom statusu trebao biti samo kraće vrijeme. Nakon potpisa predugovora dodjeljuju mu status "prodan".
websenseavoid is offline  
Old 10.01.2018., 17:45   #37
Ljudi, ove sive zgrade, to je gradio Pionir? Sta ne? Je l' to neka bolja kvaliteta od onod sto Pionir inace gradi?

https://www.google.hr/maps/place/Jar....9381167?hl=en
Zli Mali Medo is offline  
Old 12.01.2018., 23:26   #38
Jel ima nekakav dobar projekt na Laništu da vrijedi pogledati ?
hrd is online now  
Old 13.01.2018., 03:26   #39
Quote:
hrd kaže: Pogledaj post
Jel ima nekakav dobar projekt na Laništu da vrijedi pogledati ?
Bas novogradnja, samo Mešić, ako je još ostalo išta stanova.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 13.01.2018., 09:22   #40
Što mislite o ovom objektu u Zapruđu u ulici Karla Metikoša, gradi "Kamen ukras".. 1500 po m2 ?
jeli to previše za tu istočnu lokaciju ili..?
joskop is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.