Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2006., 13:33   #21
mislim da arhitektu ne trebaju posebna znanja (treba majstorima), blok 30 cm je blok, svejedno.
meni su u Xelli rekli baš ovo: ne ide stiropor, zid je 30 cm + žbuka i neka termofasada (mislim da je sve skupa 4 cm), kaže da je 30 cm Ytonga=110 cm blok-cigle (jer je ytong ispunjen zračnim granulama koje jednostavno sprečavaju prolazak topline , u oba smjera. Znači: NEMA STIROPORA! , u tome i je poanta, jer ako stavljaš stiropor , onda je tu i armaturna mrežica, ljepilo itd, pa cijena ide dosta opet gore...zbog toga Ytong i je skuplji materijal od blok cigle.
p.s.misliš li da vjetar ipak može "progurati" hladnoću kroz zid?
moje mišljenje je da ne, jer ispred je čak i termo-fasada, koja takodjer u
sebi ima granule zraka.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 14:46   #22
Quote:
sky cruiser kaže:
mislim da arhitektu ne trebaju posebna znanja (treba majstorima), blok 30 cm je blok, svejedno.
meni su u Xelli rekli baš ovo: ne ide stiropor, zid je 30 cm + žbuka i neka termofasada (mislim da je sve skupa 4 cm), kaže da je 30 cm Ytonga=110 cm blok-cigle (jer je ytong ispunjen zračnim granulama koje jednostavno sprečavaju prolazak topline , u oba smjera. Znači: NEMA STIROPORA! , u tome i je poanta, jer ako stavljaš stiropor , onda je tu i armaturna mrežica, ljepilo itd, pa cijena ide dosta opet gore...zbog toga Ytong i je skuplji materijal od blok cigle.
p.s.misliš li da vjetar ipak može "progurati" hladnoću kroz zid?
moje mišljenje je da ne, jer ispred je čak i termo-fasada, koja takodjer u
sebi ima granule zraka.
Ne znam toliko detalja o gradnji, ali znam da kad sam bila na prezentaciji gradnje ytonga mi je rekao njihov prezenter da mogu i ne moram staviti fasadu, a ako stavim, to bolje. i kad sam ih pitala koliko treba Eur/m2 do sistema ključ u ruke, rekli su mi da procjenjuju oko 600-700 Eur/m2 bruto. Zato mi je sada čudno kad netko spominje 450 Eur/bruto.
Znam da je ona kuća koju smo išli pogledati kako se gradi imala 200m2 i da su rekli da procjenjuju da će koštati 120 000 Eur do kraja. Samo sad ne znam dal je ta kvadratura bila neto ili bruto.
Samo hoću reći da prezenteri iz ytonga nisu nikada rekli da je ytong sam po sebi jeftin, već se kao, isplati zbog grijanja. Isplati se nakon duljeg vremena od izgradnje.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 18:47   #23
to da se isplati , točno je , s godinama i to stoji.
a te cijene 600-700 eura, to je isto istina, to su Xelline cijene, odnosno oni prodaju samo materijal, ali te toliko izadje ako ides preko njih, ako ti oni bas svoje majstore dovedu, imaju nekoliko ekipa i kooperanata.
moje mišljenje: sve to možeš i sama s njima dogovorit, jer ovi iz xelle te jednostavno spoje i uzmu postotak (bar 10 % ili više)
p.s. uvijek je brutto (iako bih ja volio da nije)
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 08:44   #24
moram priznat da ne kuzim ovu konstataciju bez auta smrt smailage cengica. Ako moze pojasnjenje
babolatpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 09:10   #25
Javni prijevoz iz Galgova za ZG je tanak-preko Samobora traje podosta. Jedino ako se spuštaš na staru karlovačku, pa loviš ZET buseve za klinča sela. U svakom slučaju moraš imati auto ako želiš dobru komunik. sa ZG.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 11:10   #26
e vidiš to mene j.. kod izbora grunta, svaki član familije treba imat auto ak je negde van ruke.. da ne pričamo školske aktivnosti klinaca
__________________
Camping for Dummies
strma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 11:53   #27
Quote:
Nick Nolte kaže:
Javni prijevoz iz Galgova za ZG je tanak-preko Samobora traje podosta. Jedino ako se spuštaš na staru karlovačku, pa loviš ZET buseve za klinča sela. U svakom slučaju moraš imati auto ako želiš dobru komunik. sa ZG.
mislim zašto bi mu bio i važan kontakt sa ZG, bitno je da je vezan dobro za Samobor (pa to je samostalan i divan grad sa svim sadržajima-vrtići,škole , gimnazije...) Nije ZG centar svijeta!
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 13:05   #28
autobusna stanica je 20 m od zemljista, a inase u mjestu imaju tri autobusne stanice, a bus ide svakih 40 min i za 20 min si na savskom mostu. Predobro i za neke djelove Zagreba. A auto je najmanji problem, podrazumijeva se .
babolatpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 13:06   #29
Quote:
sky cruiser kaže:
m bitno je da je vezan dobro za Samobor (pa to je samostalan i divan grad sa svim sadržajima-vrtići,škole , gimnazije...) Nije ZG centar svijeta!
Ma slažem se u potpunosti iako sam rođeni ZG. No bus i do Samobora nije prečest. I nije problem što nije-ali jedan auto se uvijek mora imati. A i on mora tu i tamo na servis.

Ne me krivo shvatiti, lokacija mi je super, pogotovu što je Lučko u pravilu bliže od Samobora.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 13:07   #30
Quote:
babolatpro kaže:
imaju tri autobusne stanice, a bus ide svakih 40 min i za 20 min si na savskom mostu. .
Sorry, ova mi je informacija nova. Ovo je jako dobra povezanost.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 13:16   #31
savjet ti je da ne gledas preko oglasnika zemljista nego se provozas malo okolo i istrazujes tj raspitas se okolo kako sam i ja ucinio. Sve sto sam gledao preko oglasa imalo je jako los odnos cijene-kvalitete. Nitko ti nece rec preko telefona da je zemljiste na kosini ili da je repetitor ili dalekovod u blizini tako da je to samo gubljenje vremena.
babolatpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 19:11   #32
Za gradnju kuce dobio sam od jednog obrtnika ovakvu ponudu,kuca je 12,20+12,75m temelj je 80cm u zemlji +50 cm izvana sa temeljnom dekom,moj iskop temelja i sav materijal,cigla,beton sa mikserima,znaci oni trebaju izraditi sve armature ,salanje ,betoniranje-izrada ide ovako:izrada armature,betoniranje,zidanje prizemlja ,ugradnja gredica i ispuna montom-ugradnja zeljeza -betoniranje ,na to se sad zida sa ciglom tavanski stan na koji dolazi monta gredice sa ispunom i zeljezom na to beton,znaci to ce biti betonski krov na koji ce staviti grede (na spicu krova) i zavrsetak krova, i svi prezidi u kuci su njihovi,cijena samo za ruke ,moj materijal 10 000e jeli ovo puno ili?
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 19:24   #33
Quote:
maksica6 kaže:
Za gradnju kuce dobio sam od jednog obrtnika ovakvu ponudu,kuca je 12,20+12,75m temelj je 80cm u zemlji +50 cm izvana sa temeljnom dekom,moj iskop temelja i sav materijal,cigla,beton sa mikserima,znaci oni trebaju izraditi sve armature ,salanje ,betoniranje-izrada ide ovako:izrada armature,betoniranje,zidanje prizemlja ,ugradnja gredica i ispuna montom-ugradnja zeljeza -betoniranje ,na to se sad zida sa ciglom tavanski stan na koji dolazi monta gredice sa ispunom i zeljezom na to beton,znaci to ce biti betonski krov na koji ce staviti grede (na spicu krova) i zavrsetak krova, i svi prezidi u kuci su njihovi,cijena samo za ruke ,moj materijal 10 000e jeli ovo puno ili?
Imaš li pojedinačne cijene radova?
zjerneic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 20:22   #34
Nemam pojedinacnu cijenu radova nego smo gledali planove kuce i dogovarali se dogovor je za tu cijenu 10 000e
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 21:01   #35
pogledajte troškovnik, na temi troškovnik!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 00:30   #36
Quote:
babolatpro kaže:
Inace nasao sam parcelu vozeci se okolo jer ovo u oglasniku je katastrofa. a prosao sam i jako jeftino.
Da, cini se da je oglasnik magnet za FREAKOVE...
Z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 22:25   #37
Quote:
Renata kaže:
pogledajte troškovnik, na temi troškovnik!
Imam nekoliko troškovnika sa materijalom, ali zanimaju me čiste cijene radova.
zjerneic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 23:25   #38
Čekaj zar ytong materijal nije zabranjen u EU ili skandinavskim zemljama? Ili sam ja to pogrešno čula?
Ajde proguglat ću pa vam javim..

edit: ništa o tome na netu a mogla bih se zaklet da sam to negdje čula......
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 08:51   #39
Quote:
Ona007 kaže:
Čekaj zar ytong materijal nije zabranjen u EU ili skandinavskim zemljama?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 09:22   #40
Quote:
Ona007 kaže:
Čekaj zar ytong materijal nije zabranjen u EU ili skandinavskim zemljama? Ili sam ja to pogrešno čula?
Ajde proguglat ću pa vam javim..

edit: ništa o tome na netu a mogla bih se zaklet da sam to negdje čula......
ajde još reci da si čula da zrači ?!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.