Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2008., 19:51   #81
ja sam živio u stanu od 60 kvadarata.al sam imao centralno iz toplane tako da je to bila mizerija.najviše sam imao za razne dodtke imao sam kablovsku ,internet i još plinski štednjak,struja perilica

tako da se nakupi sve ti ovisi šta želiš imati ili ne
__________________
kako oblikovati potpise?
fanaliticar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 23:21   #82
Quote:
dr.danijel kaže: Pogledaj post
Grijanje je plinsko etazno, nije na struju a zgrada ce imati 10cm stiropora(demit fasada). Placa netko plinsko grijanje?
Plin je 2,08 kn po m3. Dobiješ 2 računa u tromjesečju i kvartalno se radi obračun. Zimi ako se griješ normalno (ne gori cijeli dan i noć, nego recimo samo dan i to na neku OK temperaturu, bez nepotrebnog pretjerivanja) 200-300kn bi ti trebala bit rata. Liti, ako samo kuhaš na plin+topla voda 60ak kn.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 11:02   #83
Quote:
fanaliticar kaže: Pogledaj post
ja sam živio u stanu od 60 kvadarata.al sam imao centralno iz toplane tako da je to bila mizerija.najviše sam imao za razne dodtke imao sam kablovsku ,internet i još plinski štednjak,struja perilica

tako da se nakupi sve ti ovisi šta želiš imati ili ne
ooooo vjeruj mi grijanje preko toplane je sve samo ne mizerija
ono stepavala sam se od zimskih računa ove godine čak sam mislila da je u pitanju neka greška i da su sve krivo obračunali...
ćini mi se da je toplana jaaaako poskupila ....
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:03   #84
Nama je centralno preko toplane po zimi preko 400 kn....
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:11   #85
Ja se nadam da necu puno trositi na grijanje, okruzen sam stanovima, nisam na cosku zgrade i trebala bi biti dobra izolacija.


Hvala svima na pomoci
dr.danijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 14:30   #86
sly je u pravu. mislim da je grijanje prek toplane najskuplje... mi smo se do sada grijali prek nje i bili u malom stanu, a plaćali oko 300kn... ok to je s toplom vodom, a nju smo prek ljeta plaćali 57kn. a da ne kažem da mi je i ono naplaćivanje vode po broju članova kućanstva grozno.
nadam se da će nam sada stvari biti bolje jer smo u novom stanu i sve je etažno (voda i plin).
mrs. kaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 14:36   #87
Tako je i kod nas-voda po broju članova-katastrofa
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 14:36   #88
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
ooooo vjeruj mi grijanje preko toplane je sve samo ne mizerija
ono stepavala sam se od zimskih računa ove godine čak sam mislila da je u pitanju neka greška i da su sve krivo obračunali...
ćini mi se da je toplana jaaaako poskupila ....
upravo to....meni preko zime račun za grijanje bude 550 kn .....a radijatori su mi ionako uvijek na minimum jer je u stanu prevruće...da imam etažno, sigurno ne bi bilo preko 300 kn...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:12   #89
Tko nas pljačka? SVI?!

Jeste pogledali malo račune od struje, toplinarstva i sličnih...
(komunalije i voda OK!! čist račun duga ljudav, po kvadratu tolko i tolko po kubiku tolko i tolko, pljuni lovu i adio)
Usporedite obračune sa plačenim računima? Dali vam cifre ''štimaju'' ???
OOO NE MENI NIKAKO...
pa taj obracun od struje bi trebao dolaziti uz Bronštejn (matematički priručnik) i jednog računovođu koji radi na HEP-u 15 godina i SPOJEN JE NA DETEKTOR LAŽI pa da vidimo koliko struje trošimo...
ride is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 13:38   #90
Meni sve štima. Eventualno može se reći da je obračun kompliciran, pa jedan dudek mora uložiti puno znanja da prokljuva što ide gdje.
A što bi rekao da plaćaš: potrošenu energiju, angažiranu snagu i jalovu energiju preko faktora snage, posebno ide za prijenos, posebno za distribuciju, a opskrbne tarife su kvartalno ovisne o cijenama lož-ulja, plina, ugljena i uvozne el.energije???
A ja tako stalno moram kontrolirati potrošnju u firmi!

...i tebi je komplicirano očitat brojilo....
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 16:13   #91
Dubrava, starogradnja, 55m2

Pricuva: 85 kn
Struja:110 kn
Plin: Zimi 220 kn, ljeti 40 kn
Hrt preplata: 69 kn
Odvoz smeća: 35 kn
Komunalna naknada: 20 kn
Telefon/MaxADSL/MAxTV 350kn
Voda: 55 kn
mobitel: 500kn
tetak spremačica: 200kn
__________________
Stanovanje | Nekretnine
prljavih is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 10:32   #92
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
Stan 51m2, 2 osobe:
Čistoća: 58kn
Grad Zagreb: 53kn
Pričuva: 80kn
HEP: 150kn + stigla nadoplata 220kn
HRT: 73kn
Čistačica: 50kn
Plin: (grijanje, topla voda, kuhanje): cca 100kn ljeti- zimi 300-400kn
Voda: 100kn

Znači nekih 650kn ljeti i bez nadoplata koje me iznenade s vremena na vrijeme....
Zanima me, naravno ako si u istom kvartu jos uvijek, koji je to kvart, jer upravo trazim stan nekih 40m2, za dvije osobe, i ove rezije bi bile u mojim mogucnostima. fala
noemisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 11:20   #93
varaždin stan od 80m2:
pričuva 190,00
struja 83,00
voda 160,00
kabelska+telefon 120,00
plin 146,00
komunalije 120,00
i to je to, jedino mi malo pričuva previše izgleda!
vedranvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 11:25   #94
Mi stvarno imamo puno vode-vidim da je skoro većini račun za vodu donekle ok-nama je za dvije osobe,(stan nije velik) preko 150 kn.mjesečno.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:47   #95
i nama je 150. stara zgrada, uvijek nešto curka, bake u svojim ogromnim stančugama nema šanse da skucaju lovu za promjenu prastarih olovnih instalacija
vidim sad da mi je struja monstruozno velika. doduše, bojler je na struju i često sušim veš. pripaziti na tarifu i razmisliti o kupovini plinskog bojlera :/
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:21   #96
Naša zgrada nije stara baš,ali za poludit.U zgradi di sam prije živjela,za 2 mj.potrošnje smo imali oko 13o kn.Ovo je malo previše-plačam vodu i za drugoga očito.A mogu se žaliti upravi vodovoda.
Ja si svaki mjesec očitam struju i sama izračunam potrošnju i odem platiti.Iako isto mi je oko 150 kn.I već sam Hepu rekla da mi djeluje previše-tv,komp,svjetlo i frižider.Tko je tu pametan više.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:28   #97
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Iako isto mi je oko 150 kn.I već sam Hepu rekla da mi djeluje previše-tv,komp,svjetlo i frižider.Tko je tu pametan više.
Meni je struja do sad bila 185 kn, a nove uplatnice su 305 kn!? Kaj je struja poskupila 80%
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:33   #98
Pa kojem prosjeku su oni to računali-od lanjske zime do ove..Koma!Zato im ja ne plačam po njihovom obračunu već idem sa svojom stvarnom potrošnjom.Gamad.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:36   #99
meni još uvijek nisu stigle nove uplatnice za struju , a došli su očitati u 10 mj....sad će skoro 12.mj...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:40   #100
Mogle bi ti doći do kraja ovog tjedna ili početkom sljedećeg.Ni meni još nisu došle.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.