Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2009., 15:56   #161
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
Imale biste manji prirez, ali to je sve. Šta je sa svim onim povlasticama koje mi nemamo? Javni prijevoz (u mom gradu ga nema, za svaku sitnicu palim auto i trošim benzin), manje plaće nego u metropoli (vjerujte mi to je istina) a isti životni troškovi za režije, struja, voda i ostalo ( a da ne govorimo o tome da nemamo plinovode i grijemo se na skupoj struji cijele zime), plaćanje skupih privatnih vrtića jer u mom mjestu ima samo jedan državni.
A šta reći što su istarski gradovi godinama na listi najskupljih gradova za život (mi nemamo Dolac, naše cijene povrća su puno više nego vaše , tijekom ljeta Konzum i ostala ekipa dižu cijene za 30% radi turizma!) ..itd,itd..

Nitko se ne žali što ne živi u Zg, najmanje ja, meni je lijepo u Istri (iako veliki komad našeg zarađenog novca završi i u zg proračunu ).

Ne se ljutiti, ali ipak se radi o tome da neke stvari ne možeš kategorizirati, a svi mi plaćamo iste cijene kolica, benkica, pelena.. bebe zaslužuju ravnopravnost.





Za istrijanke, evo članak sa iznosima naknada po gradovima u Istri:
http://www.glasistre.hr/?aa902872a07...2,22582,214427,,
od naseg prireza i ostalih zareza se financira taj isti nas besplatni prijevoz i besplatni uđbenici za djecu sto je i logicno ..kaj se tice plinovoda pa ni Zg nema cijeli plinovod a i BTW: samo das ti kazem da smo mi sa centralnog na loz ulje presli na centralno na plin i gadno se zeznuli jer me ne kosta nimalo jeftinije a ulaganje u novu pec necu ni spominjat a toplana je ipak nesto drugo ali zu povlasticu u Zg ima jako malo ljudi

I kod nas su privatni vrtici uzasno skupi a zbog prenapucenosti u ovim gradskim mnogo djece ne uspije upast pa starci muke muce kako platit tetu cuvalicu jer enmaju baka servis ili traze druge izlaze iz te situacije - eto toliko samo od mene
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 15:57   #162
vjeverice a gdje ti muž i koliko dugo ima prebivalište?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 15:57   #163
Quote:
mala vjeverica kaže: Pogledaj post
ja živim u Zg već 10 godina a neću dobit pomoć jer nisam imala gdje prijavit prebivalište...prije 1,5god sam kupila stan i prijavila prebivalište jer sam morala i sad nemam dovoljno dugo prijavljeno prebivališta tu, a u gradu od kud dolazim više nemam prebivalište pa neću dobit ni od njih...e to je pušiona....i kaj sad....zakaj je moja beba manje vrijedna a plaćam poraz i prirez i sve....znači recimo da sam imala prbivalište tu i nisam nikad radila onda bi dobila potopru...ne kužim...al kaj mogu niš...idem pisat Bandiću
a kaj je sa muzekom..kaj i on ima takvo stanje sa prebivalistem ili?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 16:08   #164
je li netko zna kakvu naknadu daje grad Solin i je li uvjet zivjeti u tom gradu neko duze vrijeme?
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 16:11   #165
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
kolegicu moje mame grad sad tuži zbog te pomoći.
naime rodila je 3. dijete i dobila za njega pare, a onda su skužili da zapravo nema prijavljeno prebivalište NIGDJE

kako??

rastavila se, muž je uz to što ju je izbacio na ulicu s djecom bez ičega i potrošio svu DJEČJU ušteđevinu sa zajedničkog računa, odjavio iz stana bez da joj je to rekao. Nije ni znala da nigdje nije prijavljena.

uvijek ima netko u goroj situaciji
o Bože jadna žena.....pa i treba ih tužit...ko da je ona kriva kaj ju je majmun izbacio iz stana
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 16:13   #166
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a kaj je sa muzekom..kaj i on ima takvo stanje sa prebivalistem ili?
a da on je došao iz Kostrene...i tek kad smo se vjenčali prijavio je tu prebivalište....od mene ...nije ni on imao gdje jer je bio podstanar...zna da je takvih puno ljudi...pisala sam na Rodu a bogme i Bandiću.....a neko mora pitat...nisam ja jedina s tim problemom...pa da vidimo da li ću dobit kakav odgovor
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 16:15   #167
Quote:
mops0807 kaže: Pogledaj post
jel mi netko moze reci sta s ovom jednokratnom pomoci u splitu?koliko je,gdje trebam otici za to i sl...hvala
Quote:
2xmama kaže: Pogledaj post
a zna li tko za Veliku Goricu, postoji li tamo kakva naknada?
Quote:
wilmica_st kaže: Pogledaj post
je li netko zna kakvu naknadu daje grad Solin i je li uvjet zivjeti u tom gradu neko duze vrijeme?
imate na Rodinim stranicama rubriku potopre gradova pa tamo piše sve
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 16:20   #168
Quote:
mala vjeverica kaže: Pogledaj post
a da on je došao iz Kostrene...i tek kad smo se vjenčali prijavio je tu prebivalište....od mene ...nije ni on imao gdje jer je bio podstanar...zna da je takvih puno ljudi...pisala sam na Rodu a bogme i Bandiću.....a neko mora pitat...nisam ja jedina s tim problemom...pa da vidimo da li ću dobit kakav odgovor
a hebemu - to su totalne budalastine i ustvari ispada kao da nisi ni drzavljanin tj. imas iste uvjete kao i netko tko je doseliu u Hr jer si se tu odjavio -tamo prijavio i naravno fali ti godina prijave pa si na na nebu ni na zemlji a svugdje ste placali porez - katastrofa
Takve i se stavri definitivno trebale iskorigirat jer takvih parova je jako mnogo
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 17:03   #169
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a hebemu - to su totalne budalastine i ustvari ispada kao da nisi ni drzavljanin tj. imas iste uvjete kao i netko tko je doseliu u Hr jer si se tu odjavio -tamo prijavio i naravno fali ti godina prijave pa si na na nebu ni na zemlji a svugdje ste placali porez - katastrofa
Takve i se stavri definitivno trebale iskorigirat jer takvih parova je jako mnogo
pa da i sad nemamo pravo niti od jedngg grada dobit bilo što...a kome se obratit...to uopće nije zakonom regulirano...pa nismo u 19 st da se rodiš i umreš u istoj kući...ljudi stalno fluktuiraju...isto kao s poslovima, da bi dobio kredit moraš imat ugovor na neodređeno....takvi su ugovori rijeđi od velebitske degenije.....ljudi ionak stalo mjenjaju poslove to je danas tako
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 17:10   #170
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
Vječita tema za prepucavanje Znam da ćete me napasti, ali...

Imale biste manji prirez, ali to je sve. Šta je sa svim onim povlasticama koje mi nemamo? Javni prijevoz (u mom gradu ga nema, za svaku sitnicu palim auto i trošim benzin), manje plaće nego u metropoli (vjerujte mi to je istina) a isti životni troškovi za režije, struja, voda i ostalo ( a da ne govorimo o tome da nemamo plinovode i grijemo se na skupoj struji cijele zime), plaćanje skupih privatnih vrtića jer u mom mjestu ima samo jedan državni.
A šta reći što su istarski gradovi godinama na listi najskupljih gradova za život (mi nemamo Dolac, naše cijene povrća su puno više nego vaše , tijekom ljeta Konzum i ostala ekipa dižu cijene za 30% radi turizma!) ..itd,itd..

Nitko se ne žali što ne živi u Zg, najmanje ja, meni je lijepo u Istri (iako veliki komad našeg zarađenog novca završi i u zg proračunu ).

Ne se ljutiti, ali ipak se radi o tome da neke stvari ne možeš kategorizirati, a svi mi plaćamo iste cijene kolica, benkica, pelena.. bebe zaslužuju ravnopravnost.
U potpunosti se slažem, ista je situacija i kod nas u Dalmaciji. S tim što smo mi u manjim gradovima zakinuti i jer nemamo velike shopping centre, pa su nam i troškovi hrane i odjeće veći nego drugdje. Kad odem u Zagreb i prošetam po dućanima plakati mi dođe koliko je jeftinije nego kod nas. A ja za svaku glupost moram natankati gorivo, platiti auto put i vozikati se u Split ili Zadar kupiti što mi treba Znam da vi u Zagrebu imate veliki prirez ali nemojte se zavaravati da bi vam u drugim dijelovima Hrvatske bilo jeftinije živjeti.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 17:20   #171
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
od naseg prireza i ostalih zareza se financira taj isti nas besplatni prijevoz i besplatni uđbenici za djecu sto je i logicno ..kaj se tice plinovoda pa ni Zg nema cijeli plinovod a i BTW: samo das ti kazem da smo mi sa centralnog na loz ulje presli na centralno na plin i gadno se zeznuli jer me ne kosta nimalo jeftinije a ulaganje u novu pec necu ni spominjat a toplana je ipak nesto drugo ali zu povlasticu u Zg ima jako malo ljudi

I kod nas su privatni vrtici uzasno skupi a zbog prenapucenosti u ovim gradskim mnogo djece ne uspije upast pa starci muke muce kako platit tetu cuvalicu jer enmaju baka servis ili traze druge izlaze iz te situacije - eto toliko samo od mene
Ma no problem, svi smo u istoj kaši!
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 17:39   #172
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem, ista je situacija i kod nas u Dalmaciji. S tim što smo mi u manjim gradovima zakinuti i jer nemamo velike shopping centre, pa su nam i troškovi hrane i odjeće veći nego drugdje. Kad odem u Zagreb i prošetam po dućanima plakati mi dođe koliko je jeftinije nego kod nas. A ja za svaku glupost moram natankati gorivo, platiti auto put i vozikati se u Split ili Zadar kupiti što mi treba Znam da vi u Zagrebu imate veliki prirez ali nemojte se zavaravati da bi vam u drugim dijelovima Hrvatske bilo jeftinije živjeti.
ma to je istina.....svi bi trebali na temelju standarda i cijena dati pomoć...i istina je da ima puno veći izbor u Zg nego u manjim mjestima...ovdje se svi borimo za sve...samo da znamo kome se obratiti da nas se posluša a ne da se na blef donose odluke kako u kojem gradu....
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 18:19   #173
Quote:
mala vjeverica kaže: Pogledaj post
ma to je istina.....svi bi trebali na temelju standarda i cijena dati pomoć...i istina je da ima puno veći izbor u Zg nego u manjim mjestima...ovdje se svi borimo za sve...samo da znamo kome se obratiti da nas se posluša a ne da se na blef donose odluke kako u kojem gradu....

E da, nemojmo zaboraviti da vi u Zg dobijete naknadu 3000 kn za prvo dijete i više za drugo, treće, pa makar i u ratama. Kod nas je draga gradonačelnica - inače dugogodišnja socijalna radnica - jednom prilikom izjavila da smatra nepotrebnim davati pomoć za djecu jer s tim baš neće pomoći roditeljima, nego će im radije dati radna mjesta (btw. još uvijek imamo skoro najveću stopu nezaposlenosti u Hrv).
A od ove godine su se probahatili, pa daju čak 1000 kn po djetetu
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 22:08   #174
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
Vječita tema za prepucavanje Znam da ćete me napasti, ali...

Imale biste manji prirez, ali to je sve. Šta je sa svim onim povlasticama koje mi nemamo? Javni prijevoz (u mom gradu ga nema, za svaku sitnicu palim auto i trošim benzin), manje plaće nego u metropoli (vjerujte mi to je istina) a isti životni troškovi za režije, struja, voda i ostalo ( a da ne govorimo o tome da nemamo plinovode i grijemo se na skupoj struji cijele zime), plaćanje skupih privatnih vrtića jer u mom mjestu ima samo jedan državni.
A šta reći što su istarski gradovi godinama na listi najskupljih gradova za život (mi nemamo Dolac, naše cijene povrća su puno više nego vaše , tijekom ljeta Konzum i ostala ekipa dižu cijene za 30% radi turizma!) ..itd,itd..

Nitko se ne žali što ne živi u Zg, najmanje ja, meni je lijepo u Istri (iako veliki komad našeg zarađenog novca završi i u zg proračunu ).

Ne se ljutiti, ali ipak se radi o tome da neke stvari ne možeš kategorizirati, a svi mi plaćamo iste cijene kolica, benkica, pelena.. bebe zaslužuju ravnopravnost.

Nitko nije ni rekao da bebe ne zaslužuju ravnopravnost i da komentirana je Bandićeva politika Da ne idem u detalje ali ovo što pišeš ne stoji iz mnogo razloga: od toga da plaćamo dupli trošak baš zbog tog javnog prijevoza jer nije besplatan + imamo auto jer ne možeš doći svuda javnim prijevozom, pa da ne ponavljam argumente od Wedding do toga da i taj komad "vašeg" zarađenog novca koji spominješ također financiraju ne samo stanovnici tvog grada nego turisti strani i domaći a između ostalog i ja

Nažalost ne živimo u savršenoj državi gdje je sve pošteno i ravnopravno pa se svi moramo boriti sa svojim problemima da ne kažem sranjima najbolje što znamo i umijemo i to je jednostavno život!
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 22:57   #175
zna li tko koliko se dobije u gradu vinkovcima , treće dijete , kolegica moja treba roditi krajem ove godine , pa bi voljela znati ! hvala unaprijed na odgovoru !
Anboledolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 12:24   #176
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
E da, nemojmo zaboraviti da vi u Zg dobijete naknadu 3000 kn za prvo dijete i više za drugo, treće, pa makar i u ratama. Kod nas je draga gradonačelnica - inače dugogodišnja socijalna radnica - jednom prilikom izjavila da smatra nepotrebnim davati pomoć za djecu jer s tim baš neće pomoći roditeljima, nego će im radije dati radna mjesta (btw. još uvijek imamo skoro najveću stopu nezaposlenosti u Hrv).
A od ove godine su se probahatili, pa daju čak 1000 kn po djetetu
niš ja ne dobijem jer nisam imala prijavit prebivalište gdje dok sam bila podstanar...a moj bivši grad mi isto ne da jar sam sad u zagrebu....a ni radna mjesta baš ne dijele...gdje god da dođeš s diplomom kažu ti da si prekvalificiran...a ti samo hoćeš raditi...ima puno prednosti u zg ali i previše veza i guranja nekompetentnih ljudi na radna mjesta....
a joj a ovaj besplatni prijevoz...ah šta da vam kažem....babe se neće ustat jer su stare...klince boli dupe kaj furaš trbuh do zubi...pijanci ti pušu za vratom a tebi zlo i bez toga...itd....meni su se 2 puta digli u 9 mjeseci pa me muž sad fura u autu jer ja ne mogu baš do volana.....i tak...ne kukam, ja sam borac pa ne razmišljam puno o tome, ionak mi nikad niš nije poklonjeno u životu, većina smo takvih....samo nigdje nije bajno i svaki grad ima mana
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 18:14   #177
Quote:
mala vjeverica kaže: Pogledaj post
niš ja ne dobijem jer nisam imala prijavit prebivalište gdje dok sam bila podstanar...a moj bivši grad mi isto ne da jar sam sad u zagrebu....
A joj vjeverice, baš mi je žao. Na tebi su se baš prelomili ti glupi birokratski propisi.
Što se tiče gornjih mojih komentara, nije mi bila namjera ni s kim se prepucavati, nego ukazati da nažalost ima gradova koji su po pitanju naknade za djecu daleko iza Zg. Ako se tko našao uvrijeđen, sorry. Svi smo na kraju u istoj kaši.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 19:04   #178
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
A joj vjeverice, baš mi je žao. Na tebi su se baš prelomili ti glupi birokratski propisi.
Što se tiče gornjih mojih komentara, nije mi bila namjera ni s kim se prepucavati, nego ukazati da nažalost ima gradova koji su po pitanju naknade za djecu daleko iza Zg. Ako se tko našao uvrijeđen, sorry. Svi smo na kraju u istoj kaši.
ma nisam ja to mislila...samo sam napisala kak stvari stoje za puno ljudi ovdje i da ih puno ostane na papiru...

joj danas idem po novu vozačku...imaju ogroman znak da trudnice imaju prednost....nitko ali nitko ma nije zvao preko reda ali je žena uzela nekog ćelavca njenog frenda preko reda...onda sam popi.... i ugurala se u neki broj koji je odustao čekati...a pita ona mene: A vi to za sebe čekate....ne jbt muž me poslao da za njega čekam s trbuhom do zubi...pomoz bog
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 19:15   #179
[QUOTE=mala vjeverica;20962130

joj danas idem po novu vozačku...imaju ogroman znak da trudnice imaju prednost....nitko ali nitko ma nije zvao preko reda ali je žena uzela nekog ćelavca njenog frenda preko reda...onda sam popi.... i ugurala se u neki broj koji je odustao čekati...a pita ona mene: A vi to za sebe čekate....ne jbt muž me poslao da za njega čekam s trbuhom do zubi...pomoz bog[/QUOTE]

To se i meni dogodilo kad sam vadila novu osobnu. Čekala u redu cca 45 min, ispred mene sve penzići i svi se prave blesavi. Na kraju sam odglumila da padam u nesvijest pa su me pustili preko reda ( doduše, da sam čekala još 15 min. vjerojatno ne bi morala glumiti)
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 19:21   #180
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
To se i meni dogodilo kad sam vadila novu osobnu. Čekala u redu cca 45 min, ispred mene sve penzići i svi se prave blesavi. Na kraju sam odglumila da padam u nesvijest pa su me pustili preko reda ( doduše, da sam čekala još 15 min. vjerojatno ne bi morala glumiti)
pa da...nisam više mogla ni sjedit ni stajat...a i zraka nema....al sve žene na šalteru ...pa šta su one zaboravile kak je teško stajat....
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.