Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2013., 20:17   #1021
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
General Rommel bio je Nijemac, pa je za njega nekako logično da se borio na njemačkoj strani u II svjetskom ratu. Mada bi mu bilo pametnije da nije ali svejedno ne može se ni po kom kriteriju staviti u istu ravan s Francetićem.
LO, a Tito je podigao ustanak na sovjetsku zapovijed.Neš ti argumenta ...

Quote:
Aha, zato se NDH zvala Nezavisna?
E, jebote, jadnijeg projiciranja i podvaljivanja nisam vidio.Zbilja si loš...poput svojih argumenata.

Poanta je da si ti kao nekakav "argument" za "bad guy Francetića" naveo to što je ovaj "stalno" bio pod njemačkom nadležnošću.Onda kad ti netko kontrira da to nije istina, taj je odma ustašoid?A kaj si onda ti?
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:18   #1022
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
General Gotovina ne može biti za nikoga ratni zločinac budući je oslobođen na sudu, Francetić sud nije dočekao. Također, general Gotovina nije bio pod ničijim zapovjedništvom osim hrvatskim.
Vidiš tu si u krivu.
Neovisno o presudi on će za Srbe ali i za određene marginalce u Hrvatskoj uvijek biti ratni zločinac.

Kao što je za također marginalce, ali druge boje, Jure Francetić heroj.

Quote:
Kako vam uopće pada na pamet porediti Francetića bilo s Rommelom bilo s Gotovinom?
Čitaj s razumijevanjem.
Iako Rommel ne ide u kategoriju s Francetićem, Rommel nije bio SS Waffen nego redovna vojska.
Da je Francetić bio časnik domobranstva a ne ustaške vojnice onda bi se mogle vući neke paralele.
Samwell Tarly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:19   #1023
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Nikakvu.
Ukoliko bi Kalendar to prenio na taj način, odnosno da je Ante Gotovina za većinu građana RH heroj, a za određene manje skupine ratni zločinac te da je bio predmet kojekakvih kleveti određenih medija i fabriciranih biografija.
Čista faktografija.

Nego, obzirom da drugovi antife iz Građanske akcije i Stepinca smatraju ratnim zločincem imamo li očekivati njihov prosvjed i kad javna TV bude emitirala nekakav prilog o njemu koji im se ne bude svidio pa time i reakciju Deana Šoše sukladno istini kako je vidi GA?

U ovoj Hrvatskoj više me ništa ne bi čudilo. Ama baš ništa.
kako tek ljevičari znaju vrijeđati npr. šuška...on za njih nije kontroverzan nego je takav zločinac da traže micanje imena ulice....
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:19   #1024
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Ili tako, ili ćemo naizmjence u tv kalendaru govoriti da su heroji ili zločinci, ovisno koja politička opcija dođe na vlast!?
Ne, bez obzira na političku opciju zločinci ostaju zločinci. Upravo ovakve stvari - rehabilitacija Francetića i slično - bi vodile k tome, da određivanje tko je bio zločinac ovisi o tome, tko je na vlasti.
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:20   #1025
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Nikakvu.
Čisto sumnjam.

Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Ukoliko bi Kalendar to prenio na taj način, odnosno da je Ante Gotovina za većinu građana RH heroj, a za određene manje skupine ratni zločinac te da je bio predmet kojekakvih kleveti određenih medija i fabriciranih biografija.
Čista faktografija.
Gotovina faktografski nije zločinac. Ili mi ovdje možda ne znamo što je faktografija? A što nečija percepcija?
the edge is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:23   #1026
Milošević faktografski nije zločinac, zašto francetić jest?
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:27   #1027
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Vidiš tu si u krivu.
Neovisno o presudi on će za Srbe ali i za određene marginalce u Hrvatskoj uvijek biti ratni zločinac.

Kao što je za također marginalce, ali druge boje, Jure Francetić heroj.
Ok, ako je tako - neka imamo marginalce na krajevima političkoga spektra.

A kako može takav, marginalni pogled na stvari - zapravo, moram reći pogrešan i kontraproduktivan, ako već ne i po nacionalne interese izravno štetan - onda biti predočen u redovnoj obrazovnoj emisiji nacionalnog programa, kao službeni, "faktografski"? Ispada, da nam marginalni ekstremisti uređuju nacionalni program.

Ne razumijem zbog čega onda tako nešto zastupaš - kako možeš to zastupati?
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:32   #1028
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Ok, ako je tako - neka imamo marginalce na krajevima političkoga spektra.

A kako može takav, marginalni pogled na stvari - zapravo, moram reći pogrešan i kontraproduktivan, ako već ne i po nacionalne interese izravno štetan - onda biti predočen u redovnoj obrazovnoj emisiji nacionalnog programa, kao službeni, "faktografski"? Ispada, da nam marginalni ekstremisti uređuju nacionalni program.

Ne razumijem zbog čega onda tako nešto zastupaš - kako možeš to zastupati?
Znači ti si za to da se onaj tko dopusti da je francetić kontroverzan izbaci, a stavi ekstremist sa strane za kojeg je isti zločinac...tako ispada...aha za tebe je ovaj koji kaže kontroverzan, zapravo marginalac, a onaj koji kaže da je zločinac...pravovjeran?
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:38   #1029
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
Milošević faktografski nije zločinac, zašto francetić jest?
Jel Francetić kontroverzan i gleda li ga dio javnosti ovako, a dio onako - nije faktografija. To je Brnardićeva percepcija, procjena ili mišljenje. Ako je kriterij za uređivanje Kalendara faktografija, onda mu ne valja posao.
Ista je stvar i s onom pričom u Bosni. "Neki kažu", a "drugi govore" isto ne spadaju u faktografiju. Jel Crna Legija činila zločine pod Jurinim zapovjedništvom u Bosni? Ako je dokazano da je, onda reci da je. Ako nije, onda reci da nije.
I za kraj, Francetić kao hrvatski mit i spomenik u Slunju. Jel i "mit" spada u faktografiju? Nemojmo se zajebavati. A spomenik, tko ga je postavljao i zašto? Tko ga je micao i zašto? Jel i danas tamo stoji? Ništa od toga nismo čuli.
Sve u svemu, ovo je prije bio romantizirani nego faktografski prilog. Ja inače ne gledam TV Kalendar i ne znam koji su uređivački kriteriji, ali ako je to edukativna faktografija, onda ovaj prilog ne valja. Naravno, ne do te mjere da bi čovjek trebao dobiti otkaz, ali, kaj ja znam, jedno 20 posto manja plaća za prosinac bi vjerojatno bila primjerena za loš posao.
the edge is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:38   #1030
Zašto su uklonjeni postovi o GA?

Jesu li oni dio ove priče o TV Kalendaru?
Pa zašto onda da se i na ovoj temi ne vidi o kakvom se mentalnom sklopu radi?

Inače, prilog je malo romantiziran. To se mora priznat.

Je li se ili ne Francetić razišao s Pavelićem i prijetio napadom na Talijane u Dalmaciji pa mu je zato sabotiran avion što su kasnije pripisano suradnicima partizana na aerodromu - to bi bila zanimljivija priča u prilogu ukoliko još ima nekog tko može više o tome reći itd.
Ovako ni ja ne mogu reć da je prilog kvalitetan, čuli smo da je Jure bio kontroverzna osoba, a nismo čuli zašto? I pritom ne mislim na to heroj ili zločnac jer teško da možemo nekog zapovjednika iz Waffen SS, Camicie Nera pa tako i iz Ustaške Vojnice zvat herojem danas, ali te njegove akcije u ist Bosni protiv volje Nijemaca koji su tad već imali četnike kao kolaboratore i zatvarali oči pred njihovim haračenjem po Podrinju i neke druge elemente biografije je trebalo stavit, ali ne na ovakav način.

Zadnje uređivanje Samwell Tarly : 20.01.2013. at 20:47.
Samwell Tarly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:44   #1031
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Ne, bez obzira na političku opciju zločinci ostaju zločinci. Upravo ovakve stvari - rehabilitacija Francetića i slično - bi vodile k tome, da određivanje tko je bio zločinac ovisi o tome, tko je na vlasti.
Može, pod uvjetom da onda isti kriteriji vrijede za svakoga - između ostalog, i za partizanske komandante koji su isto u ratu postupali , a to uključuje i Tita.

I gdje smo onda došli?
Reći da je takva osoba kontroverzna je najbliže istini i trebala bi biti svima prihvatljiva.

Ova tema je otišla u off i ne želim više o tome.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:45   #1032
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Gotovina faktografski nije zločinac. Ili mi ovdje možda ne znamo što je faktografija? A što nečija percepcija?
Ali je faktografski točno da ga neki proglašavaju zločincem a neki herojem što je i rečeno u kalendaru. Naglasak je bio na tome što je on za javnost.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:48   #1033
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
A bili su prava ilustracija GA...sa kojom ćemo svakako ratovati...otvori novu temu oko ga pa stavi te postove.
Ima tema:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post43222799
Samwell Tarly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:49   #1034
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Jel Francetić kontroverzan i gleda li ga dio javnosti ovako, a dio onako - nije faktografija. To je Brnardićeva percepcija, procjena ili mišljenje. Ako je kriterij za uređivanje Kalendara faktografija, onda mu ne valja posao.
Ista je stvar i s onom pričom u Bosni. "Neki kažu", a "drugi govore" isto ne spadaju u faktografiju. Jel Crna Legija činila zločine pod Jurinim zapovjedništvom u Bosni? Ako je dokazano da je, onda reci da je. Ako nije, onda reci da nije.
I za kraj, Francetić kao hrvatski mit i spomenik u Slunju. Jel i "mit" spada u faktografiju? Nemojmo se zajebavati. A spomenik, tko ga je postavljao i zašto? Tko ga je micao i zašto? Jel i danas tamo stoji? Ništa od toga nismo čuli.
Sve u svemu, ovo je prije bio romantizirani nego faktografski prilog. Ja inače ne gledam TV Kalendar i ne znam koji su uređivački kriteriji, ali ako je to edukativna faktografija, onda ovaj prilog ne valja. Naravno, ne do te mjere da bi čovjek trebao dobiti otkaz, ali, kaj ja znam, jedno 20 posto manja plaća za prosinac bi vjerojatno bila primjerena za loš posao.

Pa ti ne znaš što je faktografija.

faktografija (lat.+grč.), pisanje koje se temelji na činjenicama, bez većih analiza ili komentara
http://www.hrleksikon.info/definicija/faktografija.html

Prema tome objašnjenja o kojima ti pričaš ne spadaju u faktografiju. Ovaj prilog je faktografski savršen.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:50   #1035
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Zašto su uklonjeni postovi o GA?
Ima tema. Ne bi htio da priča s HTV-a skrene na njih.
the edge is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:52   #1036
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ima tema. Ne bi htio da priča s HTV-a skrene na njih.
Je, prebacio sam jedan post tamo.
Nakon one slike, jasno je o kom se radi - ali tu oni nisu tema.
Samwell Tarly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:53   #1037
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
Pa ti ne znaš što je faktografija.
faktografija (lat.+grč.), pisanje koje se temelji na činjenicama, bez većih analiza ili komentara
http://www.hrleksikon.info/definicija/faktografija.html
Čekaj malo Williame, jel me jebeš sad? Napišem traktat o tome kako su pola priloga Brnardićevi komentari i onda mi staviš ovo? Facepalm i definiciju? I poruku da ne treba komentirati? Nemoj se ljutiti, ali jel ti znaš čitati?
the edge is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:55   #1038
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ima tema. Ne bi htio da priča s HTV-a skrene na njih.
S njima ćemo se jednom gadno sukobiti (ti ne),...treba ih dobro upoznati i ovakvi postovi su dobrodošli svuda...
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:58   #1039
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
...aha za tebe je ovaj koji kaže kontroverzan, zapravo marginalac, a onaj koji kaže da je zločinac...pravovjeran?
Kako nikada nije suđen, teško je reći decidirano je li zločinac ili nije, a procjene i ocjene o tome zapravo ne spadaju u ovu temu.

Ono što je bitno, jest da svakako nije bio neutralan /kontroverzan , u smislu da su o njemu podijeljena mišljenja, kako je predočeno u TV kalendaru. Zna se, na čijoj strani se borio i služio do svoje pogibije.
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 21:02   #1040
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Čekaj malo Williame, jel me jebeš sad? Napišem traktat o tome kako su pola priloga Brnardićevi komentari i onda mi staviš ovo? Facepalm i definiciju? I poruku da ne treba komentirati? Nemoj se ljutiti, ali jel ti znaš čitati?
Navedi njegove komentare.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.