Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2011., 11:31   #401
Ništa čudno kod nas..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 11:39   #402
Čudno je što se mi još ljutimo i frustriramo...

Bar ja svako malo ispalim na živce
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 13:37   #403
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Oprosti ako je zvučako kao neki atak, nije mi bilo u cilju ali kad svakodnevno netko postavi takvo i slično pitanje ispada da lju misle da je napraviti završni isto kao i npr skuhati kavu u par poteza
znam ja jako dobro šta znači napraviti završni račun nisam ga nikad sama radila (hvala bogu ) ali znam o kakvom je poslu riječ..

mene zanima cijena čisto informativno jer sam dobila jučer jednu ponudu pa tek tolko da znam dali je ponuda realna..meni se već sad čini da nije ali rekoh idem pitat prvo..
i još uvijek nema odgovora..
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 13:50   #404
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Čudno je što se mi još ljutimo i frustriramo...

Bar ja svako malo ispalim na živce
Pričaj mi o tome..što je najbolje onda ispada da smo mi neupućeni i slično..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 14:01   #405
Quote:
Anson kaže: Pogledaj post
znam ja jako dobro šta znači napraviti završni račun nisam ga nikad sama radila (hvala bogu ) ali znam o kakvom je poslu riječ..

mene zanima cijena čisto informativno jer sam dobila jučer jednu ponudu pa tek tolko da znam dali je ponuda realna..meni se već sad čini da nije ali rekoh idem pitat prvo..
i još uvijek nema odgovora..
Evo ako ce ti nesto pomoci.
Meni ce knjigovođa ove godine naplatiti 1.500 kn bez pdv-a. I ja sam s tim zadovoljna, jer mi je bivsi naplacivao duplo.
Inace se neki precjenjuju.
A u stvari razlika je o d firme do firme, nece svakome isto naplatiti. Ovisi koliko kod tebe ima posla za napravit zavrsni racun.
Po tome se određuje neka cijena.... ja bar tako mislim.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:16   #406
Quote:
Jessica kaže: Pogledaj post
Evo ako ce ti nesto pomoci.
Meni ce knjigovođa ove godine naplatiti 1.500 kn bez pdv-a. I ja sam s tim zadovoljna, jer mi je bivsi naplacivao duplo.
Inace se neki precjenjuju.
A u stvari razlika je o d firme do firme, nece svakome isto naplatiti. Ovisi koliko kod tebe ima posla za napravit zavrsni racun.
Po tome se određuje neka cijena.... ja bar tako mislim.
ja svoje završne račune i porezne prijave ne naplaćujem posebno to je uključeno u mjesečni iznos knjigovodstvenih usluga... ustvari ništa dodatno ne naplaćujem... možda bi trebao
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:20   #407
I ja, i ja

Kako ćemo naplaćivati? Jel' dosta 5 000 kn
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:26   #408
Quote:
Anson kaže: Pogledaj post
o kojim ciframa pričamo u oba slučaja? može i na pm
kažem ti das ovisi o knjiženjima i količini posla koju treba odradit... nemogu ti sad s neba bacit cifru pošto treba vidjet što je dosad napravljeno, da li su usklađeni saldakonti, da li su proknjižene obveze za plaće (po mjesečnim obračunima), dali su obračunate i proknjižene obveze za HGK, TZ, SR, OKFŠ, da li PDV-K štima s mjesečnim PDV obrascima, da li je dobro proknjiženo 70/30, 30/70, obračun amortizacije i blablablabla...

ima tu milijon stvari koje bi ja trebao znat da bi ti mogao reći cifru...

samo popunjavanje gfi-pod i pd obrasca i biljažaka uz fin. izv. sa već pripremljenom bilancom nebi trebalo koštat više od 1500-2000kn... ali napominjem - PRIPREMLJENA BILANCA znači da su sva knjiženja napravljena i utvrđen porez na dobit
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:28   #409
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
I ja, i ja

Kako ćemo naplaćivati? Jel' dosta 5 000 kn
porezna prijava za obrtnike - 4000 + pdv
porez na dobit + gfi pod - 15.000 + PDV + trošak psihijatra
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:30   #410
: pljucuruku: Dogovoreno
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:33   #411
Quote:
Anson kaže: Pogledaj post
znam ja jako dobro šta znači napraviti završni račun nisam ga nikad sama radila (hvala bogu ) ali znam o kakvom je poslu riječ..

mene zanima cijena čisto informativno jer sam dobila jučer jednu ponudu pa tek tolko da znam dali je ponuda realna..meni se već sad čini da nije ali rekoh idem pitat prvo..
i još uvijek nema odgovora..
Evo ja nikad ne bih pristala na izradu završnog računa, a da sama ne proknjižim cijelu godinu.
Nema tih para. Naravno ni na jednom obrascu ne bi bio moj potpis ili dokaz da sam to ja napravila
Hm, možda i ima, ali bi bilo jeftinije platiti knjiženje cijele godine, nego samo izrada završnog
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 19:27   #412
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
ja svoje završne račune i porezne prijave ne naplaćujem posebno to je uključeno u mjesečni iznos knjigovodstvenih usluga... ustvari ništa dodatno ne naplaćujem... možda bi trebao
Iskreno.... nikad jos nisam cula da se to dodatno nenaplacuje. Svi naplacuju i cijene su razlicite.
Skidam kapu , bez obzira koliko placaju mjesecno. To je ipak veliko postovanje prema klientu.
A ne kao meni prosli knjigovodja.... naplatila mi je cak dodatno biljeske ( 500 kn). To me naljutilo i onda sam odlucila potraziti drugog.
Zato kazem da sam sada zadovoljna.
A vidim da ima i bolje.... oni koji ti knjige vode cijelu da ti to nenaplacuju.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 19:33   #413
bok ekipica ja sam veliki zaljubljenik u računovodstvo, knjigovodstvo i poreze i baš mi je drago da je tu tak super ekipica i evo sad bi vam se i ja pridružil ak me primate

šaljem vam svima pusice i vibrice ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 02:21   #414
Quote:
Jessica kaže: Pogledaj post
Iskreno.... nikad jos nisam cula da se to dodatno nenaplacuje. Svi naplacuju i cijene su razlicite.
Skidam kapu , bez obzira koliko placaju mjesecno. To je ipak veliko postovanje prema klientu.
A ne kao meni prosli knjigovodja.... naplatila mi je cak dodatno biljeske ( 500 kn). To me naljutilo i onda sam odlucila potraziti drugog.
Zato kazem da sam sada zadovoljna.
A vidim da ima i bolje.... oni koji ti knjige vode cijelu da ti to nenaplacuju.
evo baz ikakvog seruckanja ili uvlačenja bilo kome... NIKADA NIKOME NISAM NAPLATIO NŠTA DODATNO...

Ajmo primjer...

Obrt-plaća 1000kn (sa PDV-om) mjesečno za knjigovodstvene ulsuge i u tom je uključena i porezna prijava i svi obrasci i sve - i usklađivanja i odjave radnika i prijave radnika i odlazak na poreznu, REGOS i sl. (ukupni trošak 12.000kn godišnje)

Firma - plaća 2000kn mjesečno, uključeno sve kao i kod obrta pls dodatno GFI_POD, porezna prijava, usklađivanja i sl. ukupni trošak godišnje - 24.000,00kn

čak se neki ne udostoje niti registratore za papire donjeti pa im i to poklonim

možda sam glup što tako radim - vjerovatno jesam...

možda i promjenim modus operandi

uz to moram napomenuti da ja predajem sve RSm obrasce, ID obrasce, IP, ID-1, IPP, popunjavam prijave i odjave radnika, odluke o prekidu ugovora o radu, prijave i odjave na HZMO/HZZO i sl.


Jesam li ja kreten?????
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 07:27   #415
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
evo baz ikakvog seruckanja ili uvlačenja bilo kome... NIKADA NIKOME NISAM NAPLATIO NŠTA DODATNO...

Ajmo primjer...

Obrt-plaća 1000kn (sa PDV-om) mjesečno za knjigovodstvene ulsuge i u tom je uključena i porezna prijava i svi obrasci i sve - i usklađivanja i odjave radnika i prijave radnika i odlazak na poreznu, REGOS i sl. (ukupni trošak 12.000kn godišnje)

Firma - plaća 2000kn mjesečno, uključeno sve kao i kod obrta pls dodatno GFI_POD, porezna prijava, usklađivanja i sl. ukupni trošak godišnje - 24.000,00kn

čak se neki ne udostoje niti registratore za papire donjeti pa im i to poklonim

možda sam glup što tako radim - vjerovatno jesam...

možda i promjenim modus operandi

uz to moram napomenuti da ja predajem sve RSm obrasce, ID obrasce, IP, ID-1, IPP, popunjavam prijave i odjave radnika, odluke o prekidu ugovora o radu, prijave i odjave na HZMO/HZZO i sl.


Jesam li ja kreten?????
Ja se sa svojima na početku dogovorim, da li hoće mjesečne račune bez izvještaja (tromjesečnih, godišnjih) a izvještaje onda kad se odrade ili da to ukalkuliramo u mjesečnu cijenu i rascjepkamo sve na 12 mjeseci i to je to..Svi hoće da se odmah uračuna a ne ništa posebno i to mi je ok..a što se tiče izrade završnog računa po pripremljenoj bilanci, mišljenja sam da to mogu napraviti ali za to nikako neću odgovarati. Svoj potpis stavljam samo ako sam prethodno provjerila sva knjiženja i utvrdila da je ta bilanca kako treba ili ju po potrebi i ispravila a to se onda već svodi na kontrolu cijele godine itd itd..Ili mogu naplatiti samo sastavljanje obrazaca po postojećoj bilanci bez kontrole i pitanja, objasniti vlasniku gdje sam šta ubacila i zašto a vlasnik nakon toga preuzima odgovornost i sva daljnja objašnjenja daje on..mene kao da nikad nije bilo u toj priči..druge nema..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 08:32   #416
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
evo baz ikakvog seruckanja ili uvlačenja bilo kome... NIKADA NIKOME NISAM NAPLATIO NŠTA DODATNO...


Jesam li ja kreten?????
Ma nisi.
Bolje i tako, sad u ova krizna vremena, nego ostati bez posla (klienta).

Ova moja bivsa knjigovodja je pocela svima poskupljivati pa je ostala bez posla tako da je morala otpustiti radnicu. Kaze nije joj mogla ni za placu zaraditi. Znaci da su je ljudi napustili. Posle se zalila, ali joj je kasno bilo.


Samo cu jos reci da mi se neki poznanici zale da su im knjigovodje pocele poskupljivati i dodatno cak i izvjestaje naplacivati. I vec razmisljaju da ih napuste.

Pa ti vidi sta je sad bolje - raditi malo jeftinije ili ostati bez klienta.
Ti si posten covjek i imas puno znanja, vidi se to u tvojim postovima.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 10:18   #417
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post

Jesam li ja kreten?????
Ma nisi kreten, ali si pošten...Hm, to u konačnici i nije tako različito
Ti si moj omiljeni kolega, pa te moram malo zezati




Spy?!?!?!
Zalutao si?
Neka si, samo nam ti navrati
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 13:19   #418
Quote:
Jessica kaže: Pogledaj post
Pa ti vidi sta je sad bolje - raditi malo jeftinije ili ostati bez klienta.
Ti si posten covjek i imas puno znanja, vidi se to u tvojim postovima.
2Jessica & lili

budem se umislio ako budete me tak hvalile...

ja sam mišljenja da je bolje imat 100 klijenata koji plaćaju 100 kn mjesečno nego 1 klijenta koji plaća 10.000 mjesečno...

što se tiče samog naplaćivanja usluga, ja ne volim kad se meni nešto dodatno naplaćuje, a ako i treba dodatno platit nešto, radije to platim kroz godinu nego odjednom... pa se stoga isto ponašam prema svojim klijentima...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:45   #419
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
budem se umislio ako budete me tak hvalile...
Je, je...treba ti još malo pa da budeš umišljen. Sad si skroz skroman

__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:48   #420
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Je, je...treba ti još malo pa da budeš umišljen. Sad si skroz skroman

VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.