Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2011., 14:39   #41
nisam čitala ostatak topica, al meni je karfiol dobar:

- kao dodatak svim bistrim juhama - bez kojeg lista kelja, kojeg lista zelja i četvrt glavice karfiola, ne da mi se ni radit juhu...
- kuhan al dente pa preliven maslinovim uljem i češnjakom
- kuhan al dente pa preliven smjesom: maslinovo ulje, gnječen češnjak, krušne mrvice.. smjesa se brzo miješajući vrti na laganoj vatri sve dok se ne zazlati.. to mi je najfinije
- pohan - sa šniticom prešane šunke i sira ispod panir smjese... za ovo ga prvo samo super kratko blanširam u vreloj vodi.. i uz to samo home-made tartar umak..
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:08   #42
S umakom od kikirikija
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:40   #43
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
nisam čitala ostatak topica, al meni je karfiol dobar:

- kao dodatak svim bistrim juhama - bez kojeg lista kelja, kojeg lista zelja i četvrt glavice karfiola, ne da mi se ni radit juhu...
- kuhan al dente pa preliven maslinovim uljem i češnjakom
- kuhan al dente pa preliven smjesom: maslinovo ulje, gnječen češnjak, krušne mrvice.. smjesa se brzo miješajući vrti na laganoj vatri sve dok se ne zazlati.. to mi je najfinije
- pohan - sa šniticom prešane šunke i sira ispod panir smjese... za ovo ga prvo samo super kratko blanširam u vreloj vodi.. i uz to samo home-made tartar umak..
meni onda kupusnjaca preuzme cijelu juhu ak je mesna....
ne stavljam nist od kelja, kupusa, karfiola i slicno u mesnu juhu
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:45   #44
Evo ja ovo radila vec par puta, meni izvrsno, moji doma bas ne vole kaul
Inace ga radim s maslinovim uljem i cesnjakom i mrvicama ili na krem juhu s krumpirom ili na leso s krumpirom cesnjakom i maslinovim uljem

Recept:

http://www.net.hr/webkuhinja/page/20...3/0483006.html
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 15:07   #45
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
meni onda kupusnjaca preuzme cijelu juhu ak je mesna....
ne stavljam nist od kelja, kupusa, karfiola i slicno u mesnu juhu
uuu.. meni je bez toga juha totalno bezveze.. naravno, ovisno o vrsti juhe, mijenjam sastojke i omjere.. ali kelj i karfiol su mi konstante - karfiol da onu finu slatkastu komponentu, a kelj doda aromu i boju..
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 15:16   #46
Isproban a la artičoka. Jako fino , al mi je teško probavljiv. Možda sam napravila s previše ulja.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.