Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 21:20   #7441
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Znam, ali opet je i to puno puno bolje nego vaditi zub.

Ne kaže bezveze stara izreka: " Svaki spašen zub, zlata i zlata vrijedi"
apsolutno
Chain is offline  
Old 30.06.2010., 21:22   #7442
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
zubi bez cakline ne postoje....moguce su genetske bolesti kod kojih se caklina drugacije razvija i izgleda....ali to je jako mala mogucnost da imas...
ovo sto si opisao mi izgleda kao tipicni parodontitis...ilitiga prije poznara parodontoza...i kod toga nema nikakve sanse da se zubi sami od sebe prestanu klimati...
ako govorimo o tome...jedina sansa koju imas za zaustavljanje te bolesti ti je kod stmatologa i preporucam ti da odes svom doktoru...jucer...a ne sutra jer bolest moze imati poprilicno brzi tijek gdje na kraju ispadaju zubi.

Dal te plasim...da...
Zasto....jer ako i nije parodontitis, treba ga iskljuciti ili zaustaviti ako je
gledaj koja ironija... neznam kako se zovu ti zubi ugl. znam da ih neki ljudi imaju ali im ti zubi ne izrastu nikada, neki ih uopce nemaju a pak nekima izraste... ugl da skratim dolje su mi narasla ta dva zuba -.-'' i kud su mi prirodno ti prednji donji zubi onako zbijeni ono jedan zub ide malo vise napred drugi ide malo nazad -.-'' a za caklinu to mi zubarka rekla da je imam al da je toliko kao jaka da je kao i da je i nemam
PhysoTronic is offline  
Old 30.06.2010., 21:34   #7443
Quote:
PhysoTronic kaže: Pogledaj post
gledaj koja ironija... neznam kako se zovu ti zubi ugl. znam da ih neki ljudi imaju ali im ti zubi ne izrastu nikada, neki ih uopce nemaju a pak nekima izraste... ugl da skratim dolje su mi narasla ta dva zuba -.-'' i kud su mi prirodno ti prednji donji zubi onako zbijeni ono jedan zub ide malo vise napred drugi ide malo nazad -.-'' a za caklinu to mi zubarka rekla da je imam al da je toliko kao jaka da je kao i da je i nemam
koliko god imas?
ovo za caklinu...uopce necu komentirat...
na kraju ce ispast da nepotrebno dizes paniku
Chain is offline  
Old 30.06.2010., 21:37   #7444
hhh 94 god ...
PhysoTronic is offline  
Old 30.06.2010., 21:39   #7445
Quote:
PhysoTronic kaže: Pogledaj post
hhh 94 god ...
Chain is offline  
Old 30.06.2010., 21:45   #7446
a jbg imo sam do sad pun k*** sr*** zbog te cakline... svaki put kad dodem kod zubarke uvijek isto kaze: ccc tebe ta caklina gadno zeza... i onda uzme ono sa cim prcka po zubima i kaze ma sve je u redu!!! a prije toga joj ja reko zaj*** me zub -.-''
jos me nesto zanima... kad ronim( a ronim dosta ) nekad me znaju bolit zubi kad zaronim... neznam dal je to zivac ili cijeli zub... onako jaka ostra bol ... i onda poslje toga cijeli dan onako ko da mi bride zub
PhysoTronic is offline  
Old 30.06.2010., 22:14   #7447
imam jedno pitanje u vezi cijene stomatoloških usluga...išao sam plombirati zub,imam dopunsko zdrastveno osiguranje,zatražio sam zubara da mi stavi bijelu plombu,bez ikakve anestezije napravljeno,samo jedan zub,što mi je naplaćeno 150 kn.zanima me da li se to naplaćuje uopće i koliko?unaprijed hvala na odgovoru
c mon c mon is offline  
Old 30.06.2010., 22:58   #7448
Imam pitanjce. Treba mi dobar stomatolog da mi napravi novu krunicu,a buduci da je rijec o jedinici gornjoj,naglasak je na tome da treba biti dobar. ja sam cula jedino za dr.Stimac pa me zanima kakva je. I da,samo oni koji rade u zg-u i ako znate okvirno cijenu to bi bilo divno. hvala
nathalie823 is offline  
Old 30.06.2010., 23:29   #7449
Quote:
c mon c mon kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje u vezi cijene stomatoloških usluga...išao sam plombirati zub,imam dopunsko zdrastveno osiguranje,zatražio sam zubara da mi stavi bijelu plombu,bez ikakve anestezije napravljeno,samo jedan zub,što mi je naplaćeno 150 kn.zanima me da li se to naplaćuje uopće i koliko?unaprijed hvala na odgovoru
Kompozitni ( bijeli) ispuni naplaćuju se sukladno s minimalnim cijenama propisanim od HR stomatološke komore. Cijena ispuna je 200 kn na više, što će reći da ti je naplaćeno manje od propisanog zakona.
HZZO pokriva isključivo amalgamske ispune i kompozitni bi se trebali naplatiti sukladno gore navedenoj cijeni.
borna07 is offline  
Old 01.07.2010., 00:24   #7450
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
i opet....nitko nije rekao da je u pitanju skripanje....samo jedna od mogucnosti
a taman i da je od toga...ne
ako si ti bila u procesu izrade krunice, od punjenja pa do brusenja za krunicu toliko malo zubi pukne da se ne moze svima raditi zastitne udlage jer bi se tako neopravdano dizala cijena rada
hvala još jednom,znam da morate pogledati snimku ali možete li otprilike pretpostaviti zašto se zub nije mogao spasiti..znači liječen je,izvađen mrtvi živac jer ga je vrlo malo ostalo,stavljen kolčić,brušen,pretkutnjak donji,i odjednom otok,bez boli..na snimci i ja kao laik vidim da ona crtica-kolčić nije ravna već kao otkinuta,ali ne uzdužno već popreko
dada89 is offline  
Old 01.07.2010., 01:35   #7451
Quote:
dada89 kaže: Pogledaj post
hvala još jednom,znam da morate pogledati snimku ali možete li otprilike pretpostaviti zašto se zub nije mogao spasiti..znači liječen je,izvađen mrtvi živac jer ga je vrlo malo ostalo,stavljen kolčić,brušen,pretkutnjak donji,i odjednom otok,bez boli..na snimci i ja kao laik vidim da ona crtica-kolčić nije ravna već kao otkinuta,ali ne uzdužno već popreko
mislim da nije puklo tu...vec je to granica dokle je zub punjen gutaperkom i dokle ide kolcic...to se cesto zna vidjeti....nadam se da tu nisam u krivu...
a ako vec imate sliku, zasto ne skenirate, ili poslikate s neke svijetle podloge pa stavite tu da se vidi???
Chain is offline  
Old 01.07.2010., 09:02   #7452
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
zubi bez cakline ne postoje....moguce su genetske bolesti kod kojih se caklina drugacije razvija i izgleda....ali to je jako mala mogucnost da imas...
ovo sto si opisao mi izgleda kao tipicni parodontitis...ilitiga prije poznara parodontoza...i kod toga nema nikakve sanse da se zubi sami od sebe prestanu klimati...
ako govorimo o tome...jedina sansa koju imas za zaustavljanje te bolesti ti je kod stmatologa i preporucam ti da odes svom doktoru...jucer...a ne sutra jer bolest moze imati poprilicno brzi tijek gdje na kraju ispadaju zubi.

Dal te plasim...da...
Zasto....jer ako i nije parodontitis, treba ga iskljuciti ili zaustaviti ako je
ako se ispostavi da imam taj parodontitis, kako bi se onda to ljecilo? nekim ljekovima il nekako drukcije?
PhysoTronic is offline  
Old 01.07.2010., 11:10   #7453
HealOzon terapija za karijes

Ovako - imam površinske karijese tj. one karijese cakline - moji karijesi su mekani i nisu dubinski
Zubar mi buši karijes koji je ekšli jedna točkica i imam previše plobmi za nekoga tko ima karijese smao zadnjih godinu dana i zubi su mi počeli reagirat na toplo i hladno odkad mi ih buši
ugl - terapija ozonom bi mi recimo spasila zub jel?
ne bi trebalo bušiti i cijena je kolko ja znam oko 190 kn po zubu?
ima li tko iskustva s liječenjem karijesa ozonom?
jer ja ne želim više bušiti većinski zdrav zub - ovako bi mi se spasilo zdravo zubno tkivo i ne bi više imala reakcije od bušenja...
može li mi netko preporučiti i polikliniku?
Hypocrite is offline  
Old 01.07.2010., 11:56   #7454
Quote:
PhysoTronic kaže: Pogledaj post
ako se ispostavi da imam taj parodontitis, kako bi se onda to ljecilo? nekim ljekovima il nekako drukcije?
skidanjem kamenca i higijenom.....
redovite posjete svom stmatologu i posebna higijena....no i tak posebna ne uzme vise od 10 min vremena dnevno
Chain is offline  
Old 01.07.2010., 11:59   #7455
Quote:
Hypocrite kaže: Pogledaj post
Ovako - imam površinske karijese tj. one karijese cakline - moji karijesi su mekani i nisu dubinski
Zubar mi buši karijes koji je ekšli jedna točkica i imam previše plobmi za nekoga tko ima karijese smao zadnjih godinu dana i zubi su mi počeli reagirat na toplo i hladno odkad mi ih buši
ugl - terapija ozonom bi mi recimo spasila zub jel?
ne bi trebalo bušiti i cijena je kolko ja znam oko 190 kn po zubu?
ima li tko iskustva s liječenjem karijesa ozonom?
jer ja ne želim više bušiti većinski zdrav zub - ovako bi mi se spasilo zdravo zubno tkivo i ne bi više imala reakcije od bušenja...
može li mi netko preporučiti i polikliniku?
sve od ovoa sto si nabrojao ti ne mozs znati nikako....
cak ni stomatolog ne moze znati koliko je karijes dubok samo na osnovu gledanja...
znam po sebi...x puta mislm da je u pitanju nesto sitno, ali kad krenem raditi onda ispod imam poslas mrcinom.
Budi siguran da ti stomatolog ne brusi hrpetinu tvog zuba za bezveze...i ako je vec tako...ozon ti moze pomoci tek nakon sto se sav karijes mehanicki makne.
A s obzirom da ti se javila postoperativna osjetljivost na hladno....znaci da je karijes jako dubok...i u tom slucaju...mozes zaboraviti na ozon bez busenja...
Chain is offline  
Old 01.07.2010., 12:57   #7456
huh... sad si makno velik teret sa ledja... mene je najvise bilo trta da bi se to moro mozda cupat zub ili tako nesto...
PhysoTronic is offline  
Old 01.07.2010., 17:15   #7457
POzdrav
Zubar mi je rekao da imam na jedinicama karijes, ja ga ne vidim, ali on kaže da je u nekoj najranijoj fazi i da bi to popravio zbog prevencije. Mene sad zanima, znam da je to pitanje već bilo postavljeno, ali ja bi u jedno dogledno vrijeme htjela izbijeliti zube, to neće biti uskoro zbog financijske prirode, ali jednom hoće. Što da radim, ne želim vadit plombe za jedno godinu dana radi izbjeljivanja i stavljati nove, nije mi baš logično davati 300kn po plombi samo zbog boje..?
feliticeria is offline  
Old 01.07.2010., 17:23   #7458
Quote:
feliticeria kaže: Pogledaj post
POzdrav
Zubar mi je rekao da imam na jedinicama karijes, ja ga ne vidim, ali on kaže da je u nekoj najranijoj fazi i da bi to popravio zbog prevencije. Mene sad zanima, znam da je to pitanje već bilo postavljeno, ali ja bi u jedno dogledno vrijeme htjela izbijeliti zube, to neće biti uskoro zbog financijske prirode, ali jednom hoće. Što da radim, ne želim vadit plombe za jedno godinu dana radi izbjeljivanja i stavljati nove, nije mi baš logično davati 300kn po plombi samo zbog boje..?
neces imati izbora...uvijek prvo izbjeljivanje a onda plombe
osim ako je stvarno najranija pa da probas sa tableticama fluora i remineralizacijom...ali to ti ne mogu za sigurno reci jer ne znam zaista o kojoj je fazi rijec
Chain is offline  
Old 01.07.2010., 17:37   #7459
ma niš mi se ne vidi, stvarno ne bih nikad pomislila da su mi jedinice pod karijesom, dosta sam kritična i znam prepoznati karijes, ali ovo me je iznenadilo..možda da odem po drugo mišljenje..inače je doktor vrhunski, privatnik..ooo nouuu ;(
feliticeria is offline  
Old 01.07.2010., 17:42   #7460
Quote:
feliticeria kaže: Pogledaj post
ma niš mi se ne vidi, stvarno ne bih nikad pomislila da su mi jedinice pod karijesom, dosta sam kritična i znam prepoznati karijes, ali ovo me je iznenadilo..možda da odem po drugo mišljenje..inače je doktor vrhunski, privatnik..ooo nouuu ;(
probaj potraziti drugo misljenje...nemas sta izgubiti
Chain is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.