Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2012., 20:14   #241
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
Preporuceno mi je za akne piti koprivu i umivati lice mentom...da li je to dobra kombinacija ili ima i nesto pametnije? koprivu pijem vec duze vrime sa malim pauzama ali nisam primjetila da ima ikakvog ucinka na lice...sa mentom sam umivala lice neko vrime al isto nisam vidila poboljsanje...
Čula sam da je kopriva dobra, al nisam ju probala još. Možda da i ti probaš lice s nevenom umiti, menta ti isuši kožu a ne smiri upale, nego ih isuši pa one još više polude. Za umivanje su ti dobri: neven, kamilica i zeleni čaj. Probaj piti koprivu jedan tjedan list, drugi tjedan korjen možda bude rezultata.
C.Mariù is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 09:23   #242
Najprije pozdrav svima
Je li postoji netko tko zna, koliko cajevi mogu doprinijeti ljepoti koze?
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 02:56   #243
Quote:
Miss Opium kaže: Pogledaj post
Najprije pozdrav svima
Je li postoji netko tko zna, koliko cajevi mogu doprinijeti ljepoti koze?
Čajevi mogu jako puno doprinijeti ljepoti kože na dva načina:
1. znači klasičan način da piješ čaj,
2. način da mažeš kožu čajem izvana,odnosno da se kupaš u njemu.
Poznajem osobe koje nakon što skuhaju čaj,te ga popiju,ponovno taj isti čaj skuhaju te se u njemu umiju ili ga uliju u toplu vodu u kadi. Jedan te isti čaj se može 2-3 puta pripremiti. Po mome mišljenju za kožu je definitivno najbolji bijeli čaj (biljka Camellia sinensis),jel sadrži mnogo vitamina i minerala.Inače bijeli čaj još nazivaju i "Eliksir mladosti".
I savjet za kraj, kupuj čajeve u rinfuzi,a ne u filter vrečicama.
Možeš pogledat si na ovoj stranici o bijelom,ali i o ostalim čajevima:
http://www.kucazelenogcaja.com/cajevi/bijeli-cajevi/
Cao Cao is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 03:09   #244
Quote:
helly kaže: Pogledaj post
Molim vas za preporuku nekog čaja za čišćenje jetre. Mislila sam čičak možda,njega sam prije pila zbog lica,ali je sada ok lice. A neznam koliko je uspješan za jetru samu?i također imam probleme sa crijevima,pa sam čitala da čičak pomaže i kod toga(nadutost,vjetrovi,grčevi)?
Čaj koji štiti i čisti jetru je čaj od biljke sikavice.
Moguće više pronaći ovdje: http://www.cajoteka.com.hr/ponuda.asp?show=info&ID=240
Cao Cao is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:04   #245
Quote:
Cao Cao kaže: Pogledaj post
...Po mome mišljenju za kožu je definitivno najbolji bijeli čaj (biljka Camellia sinensis),jel sadrži mnogo vitamina i minerala.Inače bijeli čaj još nazivaju i "Eliksir mladosti".
I savjet za kraj, kupuj čajeve u rinfuzi,a ne u filter vrečicama.
Možeš pogledat si na ovoj stranici o bijelom,ali i o ostalim čajevima:
http://www.kucazelenogcaja.com/cajevi/bijeli-cajevi/
biti ću iskrena- to je najveći razlog zašto sam počela piti bijeli čaj
slažem se za kzč..čajevi su kvalitetni, u rinfuzi, mlada gospodična koja radi ondje više nego ljubazna..jest da je malo skuplje, ali ne žalim..
žao mi je samo što pijem jednu šalicu dnevno pošto imam nizak tlak (tako mi je gospodična preporučila)..a voljela bi popiti koju šalicu više..osjećam se odlično i koža je zaista nekako ljepša ..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:12   #246
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
biti ću iskrena- to je najveći razlog zašto sam počela piti bijeli čaj
slažem se za kzč..čajevi su kvalitetni, u rinfuzi, mlada gospodična koja radi ondje više nego ljubazna..jest da je malo skuplje, ali ne žalim..
žao mi je samo što pijem jednu šalicu dnevno pošto imam nizak tlak (tako mi je gospodična preporučila)..a voljela bi popiti koju šalicu više..osjećam se odlično i koža je zaista nekako ljepša ..
Imam i ja nizak tlak i popijem dvije šalice na dan. Ne smeta mi.
tajana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 11:17   #247
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
biti ću iskrena- to je najveći razlog zašto sam počela piti bijeli čaj
slažem se za kzč..čajevi su kvalitetni, u rinfuzi, mlada gospodična koja radi ondje više nego ljubazna..jest da je malo skuplje, ali ne žalim..
žao mi je samo što pijem jednu šalicu dnevno pošto imam nizak tlak (tako mi je gospodična preporučila)..a voljela bi popiti koju šalicu više..osjećam se odlično i koža je zaista nekako ljepša ..
Ako imate problema sa tlakom možete piti Rooibos čaj,on ne sadrži teine,te nama utjecaja na tlak. A sadrži isto veliku količinu vitamina i minerala,te je jako ugodnog i blagog okusa. Rooibos čaj bi mogao biti dobra zamjena za bijeli čaj,s obzirom na probleme sa tlakom.
Cao Cao is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 14:10   #248
da li caj od koprive moze kako utjecat na tlak?ja iman nizak tlak i pijem 1l dnevno pa da ga ne bi jos time snizivala
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 15:36   #249
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
da li caj od koprive moze kako utjecat na tlak?ja iman nizak tlak i pijem 1l dnevno pa da ga ne bi jos time snizivala
Čaj od koprive snižava krvni tlak,tako da nije preporučljiv osobama koje pate od niskog tlaka,ili barem ne piti ga u veći količinama. Inače čaj od koprive je vrlo zdrav,ali osobe sa niskim krvnim tlakom bi trebale pripaziti.
Više o koprivi na ovom linku ima: http://biovrt.com/2010/04/01/kopriva-urtica-dioica/
__________________
Amat victoria curam
Cao Cao is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 15:59   #250
Quote:
Cao Cao kaže: Pogledaj post
Čaj od koprive snižava krvni tlak,tako da nije preporučljiv osobama koje pate od niskog tlaka,ili barem ne piti ga u veći količinama. Inače čaj od koprive je vrlo zdrav,ali osobe sa niskim krvnim tlakom bi trebale pripaziti.
Više o koprivi na ovom linku ima: http://biovrt.com/2010/04/01/kopriva-urtica-dioica/
tnx...a koji bi onda bija dobar caj za akne da ga mogu pit u vecim kolicinama a da ne snizava tlak??
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 16:25   #251
Quote:
Cao Cao kaže: Pogledaj post
Čajevi mogu jako puno doprinijeti ljepoti kože na dva načina:
1. znači klasičan način da piješ čaj,
2. način da mažeš kožu čajem izvana,odnosno da se kupaš u njemu.
Poznajem osobe koje nakon što skuhaju čaj,te ga popiju,ponovno taj isti čaj skuhaju te se u njemu umiju ili ga uliju u toplu vodu u kadi. Jedan te isti čaj se može 2-3 puta pripremiti. Po mome mišljenju za kožu je definitivno najbolji bijeli čaj (biljka Camellia sinensis),jel sadrži mnogo vitamina i minerala.Inače bijeli čaj još nazivaju i "Eliksir mladosti".
I savjet za kraj, kupuj čajeve u rinfuzi,a ne u filter vrečicama.
Možeš pogledat si na ovoj stranici o bijelom,ali i o ostalim čajevima:
http://www.kucazelenogcaja.com/cajevi/bijeli-cajevi/
Hvala na odgovoru..Jel mogu kupiti taj caj u apoteci?
Ja sam se prije umivala kamilicom, ali mi je malo isusila lice.
Bijeli caj jos nisam koristila..Bas bih isprobala,nastetiti sigurno nece
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:16   #252
a zeleni čaj? jel mogu njega niskotlakaši piti više od šalice dnevno?
C.Mariù is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:34   #253
Quote:
C.Mariù kaže: Pogledaj post
a zeleni čaj? jel mogu njega niskotlakaši piti više od šalice dnevno?
Zeleni i bijeli čaju su od iste biljke,samo se beru u različito vrijeme,te se različito obrađuju nakon berbe. TheProvense je napisala da je dobila savijet od osobe koja prodaje čaj da bijeli čaj ne konzumira više od jedne šalice dnevno,pošto se u principu svodi da su bijeli i zeleni čaj od iste biljke poslušao bih savijet koji je ona dobila.
__________________
Amat victoria curam
Cao Cao is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:45   #254
Quote:
Miss Opium kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru..Jel mogu kupiti taj caj u apoteci?
Ja sam se prije umivala kamilicom, ali mi je malo isusila lice.
Bijeli caj jos nisam koristila..Bas bih isprobala,nastetiti sigurno nece
Nisam siguran dali se može kupit bijeli čaj u apoteci,možda npr.biljnoj apoteci.
Ako ga kupujete,kupujte ga u rinfuzi,a ne u filter vrečicama jel je u principu kvalitetniji,a i sigurniji ste da kupujete taj čaj koji želite.
Jednom prilikom sam u trgovini gledao parkiranje čaja od brusnice pakirano u filter vrečice, na kojem je pisalo sljedeće: sastav čaja:
1.kamilica 80 %
2.šipak 15 %
3. brusnica 5 %
I mislim si ja pa kak je to onda čaj od brusnice,ak je ima samo 5 %,ugl obratite pažnju prilikom kupovine kaj kupujete,da ne kupite mačka u vreći,a mislite kako si činite dobru stvar .
Prodaja čajeva:
http://www.kucazelenogcaja.com/
http://www.cajoteka.info/
__________________
Amat victoria curam
Cao Cao is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:58   #255
5%? To je još i odlično.
Većinom je 1%.
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 19:54   #256
Quote:
Cao Cao kaže: Pogledaj post
Nisam siguran dali se može kupit bijeli čaj u apoteci,možda npr.biljnoj apoteci.
Ako ga kupujete,kupujte ga u rinfuzi,a ne u filter vrečicama jel je u principu kvalitetniji,a i sigurniji ste da kupujete taj čaj koji želite.
Jednom prilikom sam u trgovini gledao parkiranje čaja od brusnice pakirano u filter vrečice, na kojem je pisalo sljedeće: sastav čaja:
1.kamilica 80 %
2.šipak 15 %
3. brusnica 5 %
I mislim si ja pa kak je to onda čaj od brusnice,ak je ima samo 5 %,ugl obratite pažnju prilikom kupovine kaj kupujete,da ne kupite mačka u vreći,a mislite kako si činite dobru stvar .
Prodaja čajeva:
http://www.kucazelenogcaja.com/
http://www.cajoteka.info/
Onda cu kupiti to u rinfuzi.
Bas nisam obracala paznju prije na sastav i to. Vec sam prije cula da nekad sastav caja uopce nema veze s odredenim cajem.
Hvala
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 20:30   #257
Sastav bi trebao imati itekako veze, ali NAZIV čaja ne
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:02   #258
Quote:
hyperactive_anki kaže: Pogledaj post
Sastav bi trebao imati itekako veze, ali NAZIV čaja ne
Krivo sam se izrazila.
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:21   #259
Quote:
C.Mariù kaže: Pogledaj post
a zeleni čaj? jel mogu njega niskotlakaši piti više od šalice dnevno?
Quote:
Cao Cao kaže: Pogledaj post
Zeleni i bijeli čaju su od iste biljke,samo se beru u različito vrijeme,te se različito obrađuju nakon berbe. TheProvense je napisala da je dobila savijet od osobe koja prodaje čaj da bijeli čaj ne konzumira više od jedne šalice dnevno,pošto se u principu svodi da su bijeli i zeleni čaj od iste biljke poslušao bih savijet koji je ona dobila.
ja sam prvobitno i došla u kzč sa namjerom da kupim zeleni čaj ali me gospodična savjetovala sa bijelim čajem..koliko sam shvatila- on je malo "nježniji, mekši" za nas niskotlakaše od zelenog..i da, da neka uživam u jednoj šalici..da je to moja mjera..
pošto im je cijena ista, ne vidim razloga da me muljala
koristim Pai mu tan superior..

evo kopi pejsta:
Bijeli čaj apsolutne top kvalitete. velikih svijetlo-zelenih listova s puno bijelih listića.
Pai Mu Tan (Bijeli božur) zovu ga još i planinskim čajem, sasvim je osobit i rijedak. On je poznata vrsta bijelog kineskog čaja diljem planete. Čaj je blago zlatkaste boje. Bere se samo nekoliko dana u godini, u travnju i u ranu jesen. Kod berbe bijelog čaja listovi se posebno tretiraju te se minimalno obrađuju, a posljedica toga je njegova izrazita ljekovitost. On ima slična ljekovita svojstva kao i zeleni čaj ali je njegova ljekovitost daleko veća od vrhunskog zelenog čaja.

Šalica Pai mu tan čaja vrijedi kao 12 čaša soka od naranče.

ima blagotvoran učinak na srce i krvne žile..
izrazito je bogat vitaminom P, koji jača krvne žile (izuzetno se preporuča ženama koje imaju problema s proširenim venama)..
izrazito je bogat vitaminom C..
sprečava kardiovaskularne bolesti..
sadrži jako puno epigallocatechin gallate te ima sposobnost da zaštiti tijelo od raznih vrsta raka..
epigallocatechin gallate isto tako štiti kožu od štetnog ultraljubičastog zračenja i sprječava nastanak tumora..
jača kosti..
štiti od zubnog karijesa..
bori se protiv znakova starenja kože.. evo vam na bore
izrazito je bogat antioksidansima i do dva puta više nego u vrhunskih zelenih čajeva..
izrazito bogat vitaminima te jača imunološki sustav..

edit: drago mi je što nam je cao cao došao na temu
sad imamo koga gnjaviti sa raznoraznim pitanjima
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 22:12   #260
Jedan od čajeva koje konzumiram je i Pai mu tan,moram reći da je stvarno fenomenalan,od okusa i mirisa do blagodati kojima je podaren.
Evo upravo sad si pripremam žuti čaj "Yinzhien" iz Kzč,on je isto vrlo kvalitetan čaj kao i bijeli,jedino je malo drukčijeg okusa.
Nedavno sam naišao da i Muller trgovine imaju solidnu ponudu čajeva pakiranih u rinfuzi,imaju od zelenih i bijelih preko Rooibosa do crnih.
Nisam probao tako da nemogu potvrditi kakvoću čajeva,ali vjerujem da se isplati probati. Što se tiče sastava čaja,ali i opčenito proizvoda definitivno obratite pozornost na sadržaj kaj kupujete.
I meni je drago kaj sam došao na forum,a ako mogu pomoći naravno da ću pokušati svakome pomoći,bilo savijetom,informacijom ili kako je već potrebno.
__________________
Amat victoria curam
Cao Cao is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.