Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2009., 10:54   #81
zeleni čaj
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 12:43   #82
zeleni čaj ako držimo minutu dvije razbuđuje a ako ga držimo 5min. onda umiruje i najbolje ga je popiti takvog navečer, ja zaspim ko beba!!!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 15:59   #83
Ok, sad sam i ja zapela na čaj I to za čišćenje kože, znači čičak-maćuhica.

Mislila sam ovako: dva puta dnevno čaj od čička (normalno ga napraviti, u vrelu vodu staviti čičak pa zakuhati i nek odstoji) i tako 4 tjedna. Onda bih napravila pauzu tjedan dana i ponovila sve isto s maćuhicom iz razloga da vidim koji mi bolje paše da znam za dalje.

Bi li to bilo pametno? Pročitala sam cijelu temu, ali pardon ako je ovo sve već bilo objašnjeno, možda sam preskočila. Mogu od babe s placa kupit?
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 08:33   #84
Moja baka se umivala čajem od kamilice (nakon umivanja isprala bi lice još čajem)...uvijek je imala tako fino lice!
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 09:31   #85
Žuti čaj

Da li ga je netko probao? Da li je zbilja toliko učinkovit koliko ga se predstavlja? Moja prijateljica tvrdi da je pomoću njega izgubila 4 kg u 10 dana. Meni je to malo sumnjivo. Vjerujem da takve promjene u kilaži mogu nastati samo smanjenim unosom hrane i vježbom. Ali ima li on pozitivnih učinaka na imunitet, kao bijeli čaj?
kikina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 10:36   #86
Quote:
LadyMA kaže: Pogledaj post
Ok, sad sam i ja zapela na čaj I to za čišćenje kože, znači čičak-maćuhica.

Mislila sam ovako: dva puta dnevno čaj od čička (normalno ga napraviti, u vrelu vodu staviti čičak pa zakuhati i nek odstoji) i tako 4 tjedna. Onda bih napravila pauzu tjedan dana i ponovila sve isto s maćuhicom iz razloga da vidim koji mi bolje paše da znam za dalje.

Bi li to bilo pametno? Pročitala sam cijelu temu, ali pardon ako je ovo sve već bilo objašnjeno, možda sam preskočila. Mogu od babe s placa kupit?
Obično ti je kura 3 tjedna 10 dana pauze pa se ponovi (ukoliko treba) još 3 tjedna.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 13:18   #87
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Obično ti je kura 3 tjedna 10 dana pauze pa se ponovi (ukoliko treba) još 3 tjedna.
... a trebat će Hvala, Merlina

Evo dobila sam čaj korijena čička te neki naputak uz njega. Jel stvarno ima veze da ga pijem 20-30 min prije obroka? Nekak mi se čini da se tu neću moći snaći
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 13:59   #88
Quote:
Anrob kaže: Pogledaj post
Hallo? Metabolizam? Čaj? Koji? Ima koga?
Subanov čaj od imele (na pakovanju uputa i ima u svakoj ljekarnoj) pomaže u ubrzanju metabolizma i time mršavljenju. Koliko dugo piti? Phyto, molim pomoć
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 14:23   #89
Quote:
LadyMA kaže: Pogledaj post
... a trebat će Hvala, Merlina

Evo dobila sam čaj korijena čička te neki naputak uz njega. Jel stvarno ima veze da ga pijem 20-30 min prije obroka? Nekak mi se čini da se tu neću moći snaći
naputak? Ja nisam nista dobila...sta ti pise kako se konzumira...teta u apoteci mi rekla da ga jednu zlicu stavim u prokuhalu vodu i da pustim da kuha par minuta jer je korijen cicka jak pa tak treba i to je to
koliko puta na dan ga treba piti?
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 15:35   #90
Quote:
tinika22 kaže: Pogledaj post
naputak? Ja nisam nista dobila...sta ti pise kako se konzumira...teta u apoteci mi rekla da ga jednu zlicu stavim u prokuhalu vodu i da pustim da kuha par minuta jer je korijen cicka jak pa tak treba i to je to
koliko puta na dan ga treba piti?
Ma možda sam se krivo izrazila, nisam ga DOBILA, nego mi ga je dala kozmetičarka, da se lakše snađem.

Kaže ovako: dvije jušne žlice kuhati 5 minuta u 250 mL vode, maknuti s vatre, ostaviti poklopljeno 10 minuta pa procijediti i piti 2-3 puta na dan, 20-30 minuta prije jela, uvijek svježe pripremljeno.

Ja se baš ne mogu pridržavati toga prije jela jer kao putujući student jedem s nogu kako god. Valjda će i bez toga raditi. Zna li tko jel to baš tak jako važno?
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 15:38   #91
ja sam odustala od te kure...a jos nisam ni pocela nego citala malo po netu i vecina je imala taj prvi kontra efekt,a to si ne mogu trenutno priustiti tako da nista od toga...
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 15:46   #92
Pa meni se čini bolje na početku malo pretrpjeti, jer iza kiša dolazi sunce I to nadam se, sunce puno sjajnije nego dosad Ja idem u to, lice mi je znalo biti i gore, tak da mi svejedno...
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 18:31   #93
Quote:
LadyMA kaže: Pogledaj post
... a trebat će Hvala, Merlina

Evo dobila sam čaj korijena čička te neki naputak uz njega. Jel stvarno ima veze da ga pijem 20-30 min prije obroka? Nekak mi se čini da se tu neću moći snaći
evo ti linka
tu je stribor pisao kako pripremiti i kako piti čaj od čička
Čičak

Zadnje uređivanje phyto : 13.03.2009. at 13:13. Reason: link
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 18:32   #94
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Subanov čaj od imele (na pakovanju uputa i ima u svakoj ljekarnoj) pomaže u ubrzanju metabolizma i time mršavljenju. Koliko dugo piti? Phyto, molim pomoć
Nije mi poznata takva upotreba imele.
Preporuka je zeleni čaj (više na temi mršavljenje).
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 21:56   #95
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
evo ti linka
tu je stribor pisao kako pripremiti i kako piti čaj od čička
Čičak
Hvala ti lijepa Skoro pa slično s ovim mojim. Ne mogu pogriješiti. Samo me zanima još jel to život važno piti 20 min prije obroka :/

Zadnje uređivanje phyto : 13.03.2009. at 13:21. Reason: link
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 22:32   #96
I da obavijestim sve: ovaj čičak je nešto najgore što sam probala fuuuuuj

Ima li maćuhica sto posto isti učinak kao čičak? Da na nju prijeđem...

Mislila sam taj čičak čaj kao tonik namazati malo pa ćemo vidjeti.
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 09:38   #97
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Nije mi poznata takva upotreba imele.
Preporuka je zeleni čaj (više na temi mršavljenje).
Više o koristi bijele imele u ubrzavanju metabolizma i ostalim blagodatima njene uporabe, u knjizi Marie Treben "Zdravlje iz Božje ljekarne".

Pozdrav
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 10:14   #98
Quote:
LadyMA kaže: Pogledaj post
I da obavijestim sve: ovaj čičak je nešto najgore što sam probala fuuuuuj

Ima li maćuhica sto posto isti učinak kao čičak? Da na nju prijeđem...

Mislila sam taj čičak čaj kao tonik namazati malo pa ćemo vidjeti.
, u čičku se u usporedbi sa maćuhicom, može uživati . Ukoliko ne možeš piti čaj postoji i pitkija zamjena a to je SIPF korijena čička (koji se između ostalog može nabaviti i ovdje ). Potrebne su ti 3 boce od 100 ml za kuru od 3 tjedna. Pije se pola sata prije jela i ima prilično blag i neutralan okus.

Zadnje uređivanje phyto : 13.03.2009. at 13:22. Reason: link
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 10:28   #99
Quote:
LadyMA kaže: Pogledaj post
I da obavijestim sve: ovaj čičak je nešto najgore što sam probala fuuuuuj

Ima li maćuhica sto posto isti učinak kao čičak? Da na nju prijeđem...

Mislila sam taj čičak čaj kao tonik namazati malo pa ćemo vidjeti.
da, macuhica ti je fina, imam iskustva s oboje
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 10:48   #100
meni je isto maćuhica bila skroz ok što se okusa tiče... ali nisam bila zadovoljna rezultatom, dapače.. ali ne želim nikog obeshrabriti, jer nismo svi isti. a možda nije bilo od nje, možda mi mješavina nije odgovarala.
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.