Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2015., 15:16   #1701
Obje lampe imaju (iste) škart LED a cijena je politika prodavača.
Sve preko 4V i/ili 3A šalje LED u vječna lovišta.
Ne možeš "pretvoriti" struju,samo regulirati i to na nižu vrijednost od one koju je izvor sposoban isporučiti.Kakvi su članci u tim paketima-bolje da ne pišem.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 16:42   #1702
Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
Obje lampe imaju (iste) škart LED a cijena je politika prodavača.
Sve preko 4V i/ili 3A šalje LED u vječna lovišta.
Ne možeš "pretvoriti" struju,samo regulirati i to na nižu vrijednost od one koju je izvor sposoban isporučiti.Kakvi su članci u tim paketima-bolje da ne pišem.
Prema tome svjetlost koju daju se "utrostručuje" (nimalo kako zvuči) jer se lumeni zbrajaju.

Zadnje uređivanje snikodic : 18.06.2015. at 16:53.
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 17:40   #1703
Otprilike,tako da od deklariranih "po kineski" 6000 dobiješ 1500.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 00:02   #1704
Gledam malo lampe za bajk i zanima me što mislite o Cree T6 6000lm. Radi se o ovoj lampi...

Kod:
http://www.ebay.com/itm/6000Lm-3x-CREE-XM-L-T6-LED-Bicycle-Bike-Head-Light-Lamp-Torch-HeadLight-HeadLamp-/321758242761?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item4aea4927c9
cro1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 01:48   #1705
Vrijedi te pare;specifikacije lažne ali to i nije toliko bitno jer svijetli i više nego ti treba.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 11:21   #1706
Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
Vrijedi te pare;specifikacije lažne ali to i nije toliko bitno jer svijetli i više nego ti treba.
sori robert možda si u krivu ovaj put, čovjek je možda dao točne podatke.
u2 je novija verzija koja po diodi može davati 2000lm, zašto, evo spec te ledice:

CREE XM-L U2 on Copper PCB
Special edition: CREE XM-L U2 on Copper PCB

Diameter: 16.0
Viewing Angle: 125°
Height: 4.02
Emitting Color: white
Lumen min.: 300
Lumen typ.: 300
Lumen max.: 1040
Kelvin min.: 5000
Kelvin max.: 8300
mA min.: 700 mA
mA typ.: 700 mA
mA max.: 3000 mA
V min.: 2,9 V
V typ.: 2.9 V
V max.: 4 V
Reverse Voltage: 5 V
Watt: 2,03 W

ako gledamo napon koji je za taj lumen 4v onda onih 8v bi trebalo biti duplo više svjetla i lumena.

što ju štiti da ne izgori, mala struja, ako pojačamo napon i struju nepon neče ubiti lampu več prevelika struja a to zna svaki električar.
dakle povečam napon, smanjim struju dobijem više svjetla i lampa je zaštičena.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 18:50   #1707
Ne ide to baš tako.Vmax za taj LED je,kao što si napisao,4V i nakon toga ide u vječna lovišta.Napon za LED nije toliki problem kao struja koja prolazi kroz nju.1000 lumena ima na punom naponu s dobrim hlađenjem.Gdje su gubitci u toplini,optici,padu napona..da ne spominjem kvalitetu članaka u tom paketu kad iz njih izvlačiš 3 A.
Niti taj LED što ga kinez ugrađuje nije A grade već ono što nije prošlo kontrolu kvalitete koju zahtjevaju proizvođači čije lampe koštaju par puta više.Ako misliš da veći napon daje više svjetla-ništa lakše.Spoji pa mi javi jesi uspio uhvatiti bijeli dim bez kojega,poznato je,elektronika ne radi.
P=U•I
Povećaj napon i smanji struju pa si na istom.
Onih 8.4 V je napon baterijskog paketa a ne napon koji ide kroz LED.
Još jednom:
Kinezi lažu ali većina tih lampi je solidna,svijetle više nego je potrebno i dobar su omjer uloženo/dobiveno.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 20:03   #1708
ma ok nije frka
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 21:59   #1709
Ja naručio, pa živi bili pa vidli...
Kada stigne napišem dojmove :-)

Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
Vrijedi te pare;specifikacije lažne ali to i nije toliko bitno jer svijetli i više nego ti treba.
cro1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 14:44   #1710
Ima netko Author A Flat 3 prednju lampu?
Ovu: http://en.author.eu/lights/head-ligh...led-ua12002230

Našao sam svoju koju godinama nisam koristio i sad ne znam kako da je otvorim da stavim nove baterije, pa ako netko ima i zna, neka pomogne
Indigo Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 15:15   #1711
Sudeći po položaju prekidača,vjerujem da na zadnjem dijelu ima utor u koji ubaciš odvijač i odvojiš gornju polovicu kučišta od donje.Nakon par godina su baterije vjerovatno oksidirale/iscurile pa ti slijedi čišćenje kontakata..
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 10:27   #1712
Stigla i meni lampa. Odlučio sam se na OVU. Nemam u planu neke šumske noćne vožnje ili vožnje kroz nepoznate krajeve tako da mislim da sam dobro izabrao.

E sad, par kratkih pitanja:

- Koliko dugo se treba puniti, tj. pošto je iz Kine i siguran sam da baterije nemaju zaštitu od prepunjavanja kako izbjeći oštećivanje baterije? Pošto je indikator upitan, planiram nakon svake vožnje pripunjavati baterije da se ne dogodi da mi usred slijedeće vožnje krepaju.

- Ovo je više teoretsko pitanje samo. Može li se lampa konvertirati tako da umjesto battery packa koristi obične punjive baterije? Čisto me zanima u slučaju da battery pack krepa, pa da se presloži na obične/punjive baterije.

I usput, uz lampu sam dobio i zadnje svijetlo, a pošto već imam isto takvo, ovo mi ne treba. Ukoliko nekome treba, neka se obrati na PM. Malo kasnije ću poslikati i staviti u oglase, ali radi se o ovakvom svijetlu.
Igzy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 11:09   #1713
Prema izgledu batery packa unutra su 4 komada 18650 LiPo spojene 2P2S.
Sa njima dosta dugo ne bi trebao imati problema samo ih redovito dopunjavaj. Te baterije najviše ne vole duboko pražnjenje.
Sigurno si dobio neku uputu za prvo punjenje. Obično se skladište na nižim naponima a za upotrebu se pune pojedinačno do 4,2V (od tuda podatak o 8,4V) a na kapacitet od 6400mAh zaboravi, vjerojatnije je 5000maH što je još uvijek odlično.
Kasnije samo provjeravaj napon nakon 3-4 sata punjenja, bit će ti dobar i najjeftiniji multimetar.
andjelkoasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 14:01   #1714
Quote:
Igzy20 kaže: Pogledaj post
I usput, uz lampu sam dobio i zadnje svijetlo, a pošto već imam isto takvo, ovo mi ne treba. Ukoliko nekome treba, neka se obrati na PM. Malo kasnije ću poslikati i staviti u oglase, ali radi se o ovakvom svijetlu.

Ova zadnja lampa je takvo smeče, tj. lampa je ok ali nosač lampe je ubi bože, več mi je jedno tridesetak puta iskočila iz nosača da poludiš. onda sam dodao malo na nosaču da onaj držak na lampi moraš ugurati i više se to nije dešavalo.
kako je ta lampa izdržljiva nije normalno, sva je izranjavana od padanja a još uvijek radi.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 14:08   #1715
I mislio sam ih pripunjavati nakon svake vožnje tako da se ne isprazne do kraja. Što se tiče kapaciteta to znam da nije kako je navedeno, tako da nije problem.
Malo sam čitao okolo i ovdje po forumu i bez obzira što nije full navedeni kapacitet piše da bi oko 2 sata na nekom srednjem modu trebalo raditi, a to mi je sasvim dovoljno za vožnje navečer.
Upute nisam dobio nikakve. Stiglo je u kuverti zamotano u mjehuriće. S obzirom na cijenu ja sam i zadovoljan kako to sve izgleda, a kad je počnem koristiti onda ću znati dal sam pogriješio u kupnji ili ne (iako smatram da nisam).
Ovo za multimetar nisam ni znao, tako da hvala na informaciji. Nabavit ću si neki stari koji radi baš da imam za takve situacije.
Igzy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 18:03   #1716
Ne trebaš se bojati prepunjavanja,samo ostavi punjač par sati a pack je pun kad LED na punjaču promijeni boju u zelenu.
Uključi lampu i ostavi je da svijetli dok svjetlost ne oslabi ili se sama ugasi (ako slučajno ima i zaštitu od podnapona).Nakon toga na punjač i mjeri potrebno vrijeme da se napuni do kraja.Množenjem struje punjača (najvjerovatnije 1A) i vremena punjenja dobiješ kapacitet baterijskog paketa.
Npr:ako je punjač od 1A punio 2.4 sati,kapacitet je 2.4 x 1=2.4Ah.
Unutra nije LiPo već Liion koji je dosta sigurniji od LiPo.Zamjena članaka iz paketa za standardne NiMh ili NiCd članke nije isplativa jer su teži,manjeg kapaciteta i predviđeni za niže struje pražnjenja.
Ima Liion članaka od stvarnih 3Ah po 3-4€ koje je isplativije uzeti kad jednom bude trebalo mijenjati ove koji su u kompletu.
http://eu.nkon.nl/rechargeable/18650...v-2900mah.html
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 13:41   #1717

Odlično svjetlo, ima mod jače/slabije/bljeskalica. USB punjenje, dugo traje.
http://www.bikeshop.hr/artikli/index-black-1324
Ovo imam iza
ikral9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 10:19   #1718
Trebam preporuku jake lampe za nocnu voznju otvorenom cestom ali da je dostupna u ZG (ne stignem naruciti izvana jer mi treba u roku dan-dva).

Hvala...
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 11:27   #1719
Markoprojekt drži CREE
http://www.markoprojekt.com/shop/opr...i-katadiopteri

ili njuškalo za ovo što bi inače uzeo preko neta
http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl...words=cree+xml
herci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 11:33   #1720
Njuskalo sam pregledao, za Markoprojekt nisam znao da drze Cree... Thnx
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.