Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2015., 16:15   #4801
Ajmo uzgojiti najljuće chili papričice - čuvena Bhut Jolokia i ostale

Ne, nisam se s time igrao nego citao bas studije koje se igrale s raznim mitovima. Nikakve neobicne gljivice, 99% dobra stara plamenjaca.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 20:45   #4802
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Ne, nisam se s time igrao nego citao bas studije koje se igrale s raznim mitovima. Nikakve neobicne gljivice, 99% dobra stara plamenjaca.
Hmmm... Plamenjača (kod nas poznata kao "krompirjeva plesen" i "paradižnikova plesen") je gljivično obolenje uzrokovano gljivicom Phytophthora infestans. Za njeno suzbijanje se medju ostalim upotrebljava Cuprablau Z (Cinkarna Celje) na bazi bakrovog hidroksida i kalcijumovog hlorida...
Sada bakrov hidroksid... pa zabadanje bakrene žice u stablo... u tome ja vidim neku logiku jer se sa time do nekud biljka može sama obraniti gljivica.


LP
-Dule- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 11:37   #4803
CItam danas. Protiv puzeva duhanom. Znaci obicnog duhana prospete oko biljke... da li je neko pokusao ? hahaha
Amarinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 18:59   #4804
Duvan..., ti je ubedljivo najgore resenje da ti bude u blizini papri.
Ako ti golaci prave problem, cekaj ih po mraku ili jednostavno ukopaj male posude i sipaj pivo u njih, podave se kao nista, nevidjeni alkosi
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 12:02   #4805
MOze li rakija ?
Amarinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 12:28   #4806
Za puzeve jedini recept fizicko tamanjenje gdje su zamke s pivom prilicno ucinkovite ali sve se na kraju svodi na smanjenje stete, nikako opcu eliminaciju.

Meni su proslu godinu papricice bile na poziciji gdje nista od njih nije moglo opstati i samo su ponekad gricnuli pokoji list i jos rijede sam plod - mozda sve zajedno 2-3 komada u cijeloj sezoni.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 12:33   #4807
pa sad za sad , listove mi tamame. Plodova jos nemam, a svakako ce ih malo biti tako da ne bih volio da bude taj scenario. A vala ne znam odakle ih ... u Saksijama su mi , na balkonu , nisu na otvorenom.

Vjerovatno u zemlji ...
Amarinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 12:40   #4808
Ajmo uzgojiti najljuće chili papričice - čuvena Bhut Jolokia i ostale

Putem zemlje su i dosli u ove krajeve kao invazivna vrsta.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 13:57   #4809
A ima li nacina da se izborim s ovim malim zelenim gusjenicama ? postavio sam sliku malo prije... Listovi mi suplji ko svicarski sir
Amarinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 15:40   #4810
ima neko komentar na moju novu ideju za pesticid
znaci imo sam dobar uspijeh sa 70% alkoholom ali bi htio smanjiti conc alkohola da ne moram pazit da ne pretjeram (s obzirom da etilni alkohol moze ubiti biljku) pa sam mislio u 70% alk stavit na nekih mjesec dana duhan da alkohol izvuce nikotin koji je otrov kao i alkohol za svako živo biće i onda to razrijeđivat i špricat s tom otopinom
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 16:21   #4811
Kao da si pitao sta mislite o mom autu?, ne navodeci nista vise.

Akaricidi – sredstva za suzbijanje štetnih grinja
Algicidi – sredstva za suzbijanje algi
Avicidi - sredstva za suzbijanje ptica
Baktericidi - sredstva za suzbijanje bakterija
Fungicidi – sredstva za suzbijanje gljiva
Herbicidi – sredstva za suzbijanje korova
Insekticidi – sredstva za suzbijanje štetnih insekata
Limacidi – sredstva za suzbijanje puževa
Nematocidi – sredstva za suzbijanje štetnih nematoda
Okvašivači – sredstva za poboljšanje kvašljivosti i ljepljivosti
Rodenticidi – sredstva za suzbijanje štetnih glodara
Repelenti – sredstava za odbijanje divljači...

E sada protiv cega se ti boris uopste i odakle ti ideja da spricas alkoholom?
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 16:54   #4812
alkohol ubija sve isto kao i nikotin
nije specijaliziran ubija SVAKO živo biće samo treba imati dovoljno visoku conc alkohola u tijelu
a pošto su sve to jako mali organizmi a alkohol i nikotin djeluju u izrazito niskim količinama potrebna bi bila niska conc otopine pogotovo kada su u kombinaciji
alkohol ubija SVE
testirao sam na gljivicama, ušima, mušicama, ličinkama, ...
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 17:07   #4813
Nemojmo zaboraviti na detalj kako vise nije bolje, tj. da koncetracija iznad 70% gubi na ucinkovitosti.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 18:04   #4814
pa zato sam reko da ocu razrijedit
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 23:09   #4815
Aha, znaci organski pristup je u pitanju.
Po meni, jedna od boljih solucija bi bila beli luk(cesnjak), barem ne moras da pazis toliko kao sa alkoholom.
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 16:08   #4816
ja sam odustao od bitke da svojim tabasko biljkama skidam upoljke i cviće i plodove, svaka ih ima oko +100 a iman 8 biljaka te vrste i to mi na kraju oduzme 4 sata života pa ih sad puštam da cvatu i imaju plodove a primjetia sam da nemaju problema sa odacivanjem plodova i cvijeta.


A danas sam probao jednu papriku koja mi se učinila onako jestivom, tabasko još je žuta bila.

HORROR STRAH UŽAS KRAJ !!!

Dosta dug osječaj topline i paljenja u ustima, jedva čekam da postanu crveni - bit će još grozniji

Na jamajkanskim, habanerima i nagama još skidam pupoljke jer ih ima malo a i biljek su male ( osim jamajke)

mislim da će bit dobro sve na kraju
Zlotvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 00:42   #4817
Ako su formirale krosnju(tj, pocela ja da se pravi) onda ni ne moras, samo obrati paznju na zaparke i grane koje se prave pri dnu, to treba skinuti i sto pre papru odici od zemlje.

Kako sada stvari stoje i posle dosta bolesti i redukovanja, sa ovim trenutno raspolazem od biljki.

Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:22   #4818
Današnje stanje mojih papričica Habanero yellow lijepo ih je vidjeti sa plodovima cvijeta ima jako puno ja zadovoljan i ako ostane i 30% zametnutih plodova na ovako visokim temperaturama.

Par slika.





BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 15:27   #4819
Pa ko ih moze sakriti u hlad vecinu dana, prezivice Samo dovoljno zaljevati. Mislim da ih sad treba gotovo svaki dan zaljevati ... bar je kod mene tako.
Amarinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:45   #4820
Pozdrav! Imam par stabljika chilli papricica, habanero white, racoto orange, pequin, viper nagu i jos dvije. Na izravnom suncu su od nekih 12 do 5-6, zaljevaju se uredno. Na nekim ima plodova i cvijetova, dok je npr. naga skroz zaostala, visoko jedno 30 cm max. Zaljevaju se svako jutro sad kad je vruce. Stavim ovih dana slike. Preporuka za daljni razvoj? Hvala
Pesti61 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.