Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2008., 22:52   #201
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Pretraga na heparin inducirana protutijela morala bi se moći raditi na svakom transfuziološkom odjelu. Ako govorimo o istoj pretragi onda osoba koja ima heparin antitijela ne smije dobivati heparinske preparate odnosno ne smije dok je god rezlutat pretrage pozitivan.
ona se radi ovako..
4 sata nakon injekcije dolazi se i vadi venska periferna krv. Ona se ne zaleđuje već se friška stavlja u analizu.
4 sata je vrijeme kada terapija djeluje najjače u krvi i tada se gleda koncentracija XA
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:53   #202
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
O.k. Hvala ti.
Gdje si ti radila tu pretragu? Na Rebru?
nisam ju ni radila jer moja terapija je u 17 sati poslijepodne... znači da bi mi u 21 trebali vaditi krv i noću slati na analizu a to nitko u Hrvata ne radi.

Stoga moram promijeniti terapiju da bi mogla izvaditi ujutro
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 23:47   #203
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
hvala hoću
danas je imala PV 0,34!!!!!
valjda će biti bolje s vremenom.
recite, jel može debljina utjecati na stvaranje tromba? budući da je ona mlada pa je kao doktorima čudno što ga je dobila, a nije imala nekih dr predispozicija da ga dobije..

vidim sa je tvoj gad otopljen!!!! odlično!!!!!!!!!!
Dobar je pv sada Treba ga održavati. Bit će tu vjerovatno još malo kolebanja, padanja, skakanja, dok joj ne uštimaju neku shemu lijeka na koju će dobro reagirati. Samo strpljivo.

Pisali smo ranije o prehrani i utjecaju određenih namirnica na vrijednosti pv-a. Ja sam bila i neke linkove postavila, pa možeš pogledati, ako već nisi. Vjerovatno su joj u bolnici naglasili da ne jede zeleno lisnato povrće itd.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 09:58   #204
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Vjerovatno su joj u bolnici naglasili da ne jede zeleno lisnato povrće itd.
naravno da nisu
to sam joj ja rekla jer sam pročitala na netu.
pogledat ću linkove. tnx
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 11:29   #205
linkovi na popis namirnica koje imaju K vitamin

U nastavku vam dajem dva odlična linka sa vrlo, vrlo detaljnim popisom namirnica koje sadrže K vitamin i navedenom količinom istoga. Popisi su sadržajem identični, jedino što su na jednom namirnice navedene abecednim redom, a na drugom prema količini zastupljenosti K vitamina.

Prema zastupljenosti K vitamina:

http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcom...k/sr17w430.pdfhttp://www.nal.usda.gov/fnic/foodcom...k/sr17w430.pdf

Prema abecednom redosljedu:

http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcom...t/sr18a430.pdfhttp://www.nal.usda.gov/fnic/foodcom...t/sr18a430.pdf

Meni je ovo jako puno pomoglo u planiranju prehrane, nadam se da će i vama koristiti.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:09   #206
Samo ditta, kuži moj problem: supervisok kolesterol i tromboza. ako ne jedem zeleno, kolesterol divlja. ako jedem zeleno, pv divlja
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:53   #207
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Samo ditta, kuži moj problem: supervisok kolesterol i tromboza. ako ne jedem zeleno, kolesterol divlja. ako jedem zeleno, pv divlja
Joj, sjećam se da si na početku pominjala kolesterol.
šta su ti savjetovali doktori, s obzirom na to da si vegetarijanka (samo mi nemoj reći je prijedlog bio da počneš jesti meso )?
Da, tebi je onda nezgodno jesti i orašaste plodove zbog kolesterola.

Kako se snalaziš sa prehranom? Uspijevaš li se nekako uskladiti sa svim tim?

Ja jutros bila na Rebru vaditi pv pred operaciju i uzeti mišljenje hematologa, al' uopće nisam uspjela do dr Zupančić doći. Bilo je toliko teških slučajva, ljudi koji su se bukvalno raspadali/umirali u onoj čekaonici...da jednostavno nije primala nas "dobro držeće".

Dr koja ju je mijenjala nije htjela komentirati moje nalaze genetskih testova jer je isto bila u žurbi, samo mi je usput rekla da imam neku sitnu gensku mutaciju (koju je izgovorila takvom brzinom da nisam uspjela memorirati ni tri početna slova)al koja sama nije dovoljna za trombozu. NIje imala vremena da pregledava sve ostalo. Kao, da dođem ja nakon operacije, kad se oporavim, pa ćemo sve polako. Jbg, ja mislila znat ću danas. Ono, hoću da znam zašto mi se to desilo. Al, strpljenja, strpljenja, još malo samo.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 08:51   #208
Moja mama je ostala doma jer joj je kirurg rekao da mora odmarati nogu i da se malo preforsirala. Zbog toga joj je i otekao gležanj. Sada je bolje kada se odmara i miruje. Mora ići na još neke kontrolne pretrage jer već od prije ima problema sa bubrezima, pa će iskoristiti ovo vrijeme dok ne radi.

Ditta

Sretno na operaciji ! Ideš na operaciju sada prije Božića i Nove godine?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 13:44   #209
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Moja mama je ostala doma jer joj je kirurg rekao da mora odmarati nogu i da se malo preforsirala. Zbog toga joj je i otekao gležanj. Sada je bolje kada se odmara i miruje. Mora ići na još neke kontrolne pretrage jer već od prije ima problema sa bubrezima, pa će iskoristiti ovo vrijeme dok ne radi.

Ditta

Sretno na operaciji ! Ideš na operaciju sada prije Božića i Nove godine?
Nek se mama odmara i bit će to sve bolje s nogom. Polako samo.

Ja u petak idem u bolnicu (19.12.), operacija bi trebalo da bude u ponedjeljak. Bila sam jutros kod anesteziologa, i opet na uvz. Ciste porasle za jos jedan cm. Ono, moraju ih hitno vaditi van. Anesteziolog kaže da sam rizična al da se u taj rizik mora ići. I ginekolog kirurg isto kaže. Znam to i sama i nadam se da će sve dobro i brzo proći.

Sutra idem opet na Rebro da mi ipak tumače genetske testove, jer anesteziolog inzistira na razlozima trobmoze, što me raduje.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 14:45   #210
Dan,
nemam (na srecu) iskustva s ovakvim tipom bolesti, a kako mislim da su clanovi ove teme (na zalost) dobro upuceni u sve molim vas ako bi mi netko objasnio vrijednosti PV i INR. Naime, zanima me koja je normalna vrijednost, a sto se dogada ako je vrijednost ispod odnosno iznad normale.
Zahvaljujem svima.
tennessee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 17:28   #211
ditta

Prestati ćeš uzimati Sintrom prije operacije? Mislim da bi trebala, ali naravno trebaš pitati hemtaologa što on kaže. Moja mama je prestala uzimati dan ili dva Marivarin kada je išla vaditi zub koji se klimao i bio je zahvaćen paradentozom i prije vađenja je to jutro išla vaditi krv radi određivanja PV-a. Isto tako je bila prekinula uzimanje Marivarina i to na više dana jer je trebala ići na gastroskopiju i taj puta je zbog tog prekida antikoagulantne terapije dobila trombozu, tako da nije niti išla na tu gastroskopiju.

Ti si mlada, ali opet mi je čudno da bi išla na operaciju ako postoji mogućnost da ćeš iznenada početi krvariti. Onda je dobro da je PV viši. Mislim da oni znaju koliki PV mora točno biti odnosno koliko najniži može biti da bi mogla sigurno ići na operaciju.

U koju bolnicu ideš na operaciju? Možda da pitaš i dr. koji će te operirati za taj PV i svoje probleme sa trombozom.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 09:32   #212
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
ditta

Prestati ćeš uzimati Sintrom prije operacije? Mislim da bi trebala, ali naravno trebaš pitati hemtaologa što on kaže. Moja mama je prestala uzimati dan ili dva Marivarin kada je išla vaditi zub koji se klimao i bio je zahvaćen paradentozom i prije vađenja je to jutro išla vaditi krv radi određivanja PV-a. Isto tako je bila prekinula uzimanje Marivarina i to na više dana jer je trebala ići na gastroskopiju i taj puta je zbog tog prekida antikoagulantne terapije dobila trombozu, tako da nije niti išla na tu gastroskopiju.

Ti si mlada, ali opet mi je čudno da bi išla na operaciju ako postoji mogućnost da ćeš iznenada početi krvariti. Onda je dobro da je PV viši. Mislim da oni znaju koliki PV mora točno biti odnosno koliko najniži može biti da bi mogla sigurno ići na operaciju.

U koju bolnicu ideš na operaciju? Možda da pitaš i dr. koji će te operirati za taj PV i svoje probleme sa trombozom.
Hvala na brizi.

U bolnicu me primaju u petak (prekosutra) kako bi me stigli skinuti sa sintroma i prebaciti na heparin (injekcije kleksana). Pv treba malo podići, na nekih 50% prije nego se napravi sam zahvat. Kasnije me moraju ponovo vratiti na sintrom, prije nego me puste iz bolnice. Uglavnom, sve su mi potanko objasnili, sve sam pitala. Rizici od iskrvarenja su mali jer je riječ o laparoskopiji (koja se mora napravati, bez obzira na sve ovo ostalo, jer su ciste jako velike). Dr koji mi je radio u petak dopler kaže da ne bi trebalo da se ništa desi ni na polju grušanja krvi jer su mi vene lijepo prohodne i ipak je tromb bio u tom gornjem dijelu. Narokat će me ljekovima za smirenje dovoljno rano, da me totalno opuste kako ne bih nesvjesno grčila mišiće i žile od straha. Tako je objasnio anesteziolog. U biti, oni su se međusobno ok iskomunicirali, još samo da bolje šljaka taj odnos Rebro (gdje mi je hematolog) i Vinogradska (ginekolog), al šta da se radi.

E i nije isto kad je tromb bio u nozi, zdjelici ili ispod ključne kosti kao npr. kod mene. Ovaj u nozi nosi apsolutno najviše rizika i kaže antesteziolog da su moji najveći plusevi to što je tromb već otopljen, što je bio ispod ključne kosti i što sam mlada.

Operacija će biti u Vinogradskoj bolnici na ginekologoji. Zahvat sam dogovorila sa dr Ivičevićem koji me je i jučer pregledao ali me on neće operirati. On ne radi laparoskopije. Time se bavi tim mladih kirurga koje ću upoznati kad dođem u bolnicu.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 09:41   #213
Dobro. Vidim da je sve dobro isplanirano i da si u dobrim rukama. Možda bi bilo bolje da ideš i kod hematologa u Vinogradsku bolnicu. Iako se sjećam da si napisala da su ti tamo samo davali Martefarin koji ti nije djelovao za razliku od Sintroma. Možda da se još ipak javiš i kod hematologa u Vinogradsku kada tu ideš na operaciju. Inače znam da ta suradnja između različitih bolnica u Zagrebu i nije baš najbolja.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 10:20   #214
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Dobro. Vidim da je sve dobro isplanirano i da si u dobrim rukama. Možda bi bilo bolje da ideš i kod hematologa u Vinogradsku bolnicu. Iako se sjećam da si napisala da su ti tamo samo davali Martefarin koji ti nije djelovao za razliku od Sintroma. Možda da se još ipak javiš i kod hematologa u Vinogradsku kada tu ideš na operaciju. Inače znam da ta suradnja između različitih bolnica u Zagrebu i nije baš najbolja.
Iako sam zbog tromboze bila hospitalizirana u Vinogradskoj bolnici, moj dr (Vučičević) nije našao za shodno da pozove hematologa na konzultaciju. Ni jednom! On je napisao da sam trombozu dobila od tipkanja i da mi je pv loš jer sam vegetarijanka. U biti, sve bi bilo bolje da jedem meso, prema njegovom tumačenju. Dok se ekipa dežurnih pametnjakovića u internističkoj ambulanti sjetila da bi bilo dobro da me ipak pogleda hematolog, jer nešto ne štima, ja sam već bila otišla na Rebro i dovela pv u red. Što će reći da svog hematologa nemam u Vinogradskoj.

Anesteziolog je rekao da će u sve faze oko mene morati biti uključen i hematolog. Neko od hemaotloga iz Vinogradske. U svakom slučaju, ja ću na tome posebno inzistitrati čim dođem u bolnicu. Ne želim ništa prepuštati slučaju. Apsolutno ništa.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 10:21   #215
Quote:
tennessee kaže: Pogledaj post
Dan,
nemam (na srecu) iskustva s ovakvim tipom bolesti, a kako mislim da su clanovi ove teme (na zalost) dobro upuceni u sve molim vas ako bi mi netko objasnio vrijednosti PV i INR. Naime, zanima me koja je normalna vrijednost, a sto se dogada ako je vrijednost ispod odnosno iznad normale.
Zahvaljujem svima.
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/158/

Ovaj link smo već jednom objavili.
Pogledaj malo prethodne stranice, dosta smo pisali o pv-u.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 21:27   #216
Znam uzrok tromboze!

Heterozigot na mutaciju 677CT MTHFR + oralni kontraceptivi = tromboza

Kontracepcija je bila "okidač". Za sada sam još na lijekovima, krajem ožujka opet snimamo vene itd. Polako, al prognoza je dobra. Neću piti antikoagulanse cijeli život.

Idem u petak riješiti te ciste, pa se vraćam kao nova.

P.S. Laro, da nemaš i ti možda mutaciju poput moje?
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 09:22   #217
ditta

Koliko imaš godina? Imaš već djece?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 09:38   #218
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
ditta

Koliko imaš godina? Imaš već djece?
Još jednom, 30 godina, bez djece.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 09:50   #219
Ja sam prije tri tjedna navršila 31 godinu. Vršnjakinje smo. Nemam djece niti ih sada baš planiram imati. Počinjem raditi iza Nove godine nakon duljeg razdoblja nezaposlenosti, pa sam sada sretna zbog toga.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 10:00   #220
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Ja sam prije tri tjedna navršila 31 godinu. Vršnjakinje smo. Nemam djece niti ih sada baš planiram imati. Počinjem raditi iza Nove godine nakon duljeg razdoblja nezaposlenosti, pa sam sada sretna zbog toga.
Ne sjećam se jesi li pominjala ranije zbog čega je tvoja mama dobila tromobzu. Je li neki genetski faktor ili...?

Ja sam jučer od hematologa dobila uputu za cijelu svoju obitelj, koja mora ići napraviti iste genetske testove. Iskreno se nadam da sam ovo "nasljeđe" dobila samo ja.

Sretno na novom poslu!
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.