Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 00:38   #41
Ne budali, ne gubi vrijeme vadjenjem i placanjem kojekakvih punomoci kad ti nisu potrebne.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 08:24   #42
Get, sve potpisujem. Gdje je vojki?
Aut je priv. vlasništvo, ujedno može biti i roba. Granica je "Šengenska".
Svatko te može tražiti što želi, i moraš udovoljiti. To što to nitko ne radi, ne znači da neće, ili da nema pravo. Ima. Ako želi, može ti u svojoj zemlji radfiti što hoće, bar za sad se možeš slikat,. Svi koji živimo blizu grane s deželom imamo puno iskustva o tome. I njihova policija , kad već uđeš i voziš se debelo, npr, oko. ljubljane, može tražit dokaz da auto koji voziš, voziš " s pravom". Ako imaš pored sebe vlasnika auta, to ne znači da te bahati slovenac neće zeuzat ak mu pukne, premda ti ne može ništa. Ali ako nemaš, e onda ti može što želi. S druge strane, bar ga nešto kužiš. Duđi u Mađarsku pa pričaj s njihovim, koji priča samo svoj jezik.
Dakle, punomoć u praksi tj 99% sluičajeva, ne treba, al onima 1% kojima se desi da treba, treba 100%.
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 09:29   #43
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
Dakle, punomoć u praksi tj 99% sluičajeva, ne treba, al onima 1% kojima se desi da treba, treba 100%.
O tome ja cijelo govorim. Ali uvijek se netko nađe tko ima uber iskustvo u svemu. Tako i ja mogu reći da možeš bez problema prenjeti preko granice 17 litara rakije da nemaš brige

Pa ti probaj :P
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 10:12   #44
Quote:
type-r kaže: Pogledaj post
ok...ajd npr da radim punomoc....jel mora biti posebno na svakom jeziku za tu drzavu u koju idem ili?..lol
Nema potrebe. Na maticnom, engleskom i njemackom jeziku je dovoljno. I to ti sve stane na jedan list. A vjeruj mi, da osoba koja ti trazi ponomoc kada te kontrolira, cijeni i sam fakt da si se potrudio uraditi ponomoci u multi-language formi i onda nema previse dodatnih pitanja i podpitanja.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 10:22   #45
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
Get, sve potpisujem. Gdje je vojki?
Aut je priv. vlasništvo, ujedno može biti i roba. Granica je "Šengenska".
Svatko te može tražiti što želi, i moraš udovoljiti. To što to nitko ne radi, ne znači da neće, ili da nema pravo. Ima. Ako želi, može ti u svojoj zemlji radfiti što hoće, bar za sad se možeš slikat,. Svi koji živimo blizu grane s deželom imamo puno iskustva o tome. I njihova policija , kad već uđeš i voziš se debelo, npr, oko. ljubljane, može tražit dokaz da auto koji voziš, voziš " s pravom". Ako imaš pored sebe vlasnika auta, to ne znači da te bahati slovenac neće zeuzat ak mu pukne, premda ti ne može ništa. Ali ako nemaš, e onda ti može što želi. S druge strane, bar ga nešto kužiš. Duđi u Mađarsku pa pričaj s njihovim, koji priča samo svoj jezik.
Dakle, punomoć u praksi tj 99% sluičajeva, ne treba, al onima 1% kojima se desi da treba, treba 100%.
Potpisujem i tvoje i get-ovo pisanje. U sustini momenat prolaska kroz granicu i nije toliko bitan, jer je velika vjerojatnoca da nece traziti punomoc. Ali unutar drzave u koju se udje i vozi je bitno imati punomoc, kao preventivu kod obicne policijske kontrole. Jer moze se desiti (ako nema punomoc) da policija u momentu sve okrene na "hajde da se malo poigramo". A onda je povuci potegni.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:00   #46
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
I meni se to sa punomoću čini kao porez na budale, policija me znala pitati svakakve stvari, pa i detaljni pregled na granici (i direktno pitanje od policajca 'Gdje si sakrio drogu?' ), ali nikad me nitko nije pitao imam li punomoć...
Mene i frenda (obojica smo kojine bliže 40 nego 30 godina starosti) su panduri na pretresu prije Sv.Roka pitali da li imamo nešto droge dragovoljno za predat. Jer će nam to uzet ko olakšavajuću okolnost.

Punomoć nikad nisu tražili. A granicu prelazim na dnevnoj bazi.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:02   #47
da, baš to, hajde da se malo poigramo te može koštat jako puno.
ja sam jednom išao s tuđim autom preko granice i taj jedan put su me tražili punomoć! neki nadrkani pandur je bio.
srećom, imao sam punomoć, u oko je ljubim
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:04   #48
A kakvu punomoć si imao?
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:09   #49
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
A kakvu punomoć si imao?
Prvu pomoć
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:13   #50
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Prvu pomoć
A pitam jer, npr. imaš ovjernu punomoć na hrvatskom jeziku sa sobom i onda, kao onaj netko tu što je napisao, naletiš na nabrijanog mađara...i koji ku.ac onda imaš od punomoći na jeziku kojeg ovaj ne bere pet posto.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:13   #51
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
A kakvu punomoć si imao?
Ja sam u bivšoj firmi svim dečkima napravio kartice (format bankovne) na kojima je pisalo da taj i taj ima neograničeno pravo raspolagat autom rege te i te u zemlji i inozemstvu prema internom pravilniku Firme .... bla truć ....

I eto punomoći.

Al volite plaćat porez na budale.

Budući da više NE radim u toj firmi neću postat slikicu kartice. Nebi bilo fer.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:24   #52
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
A pitam jer, npr. imaš ovjernu punomoć na hrvatskom jeziku sa sobom i onda, kao onaj netko tu što je napisao, naletiš na nabrijanog mađara...i koji ku.ac onda imaš od punomoći na jeziku kojeg ovaj ne bere pet posto.
Zato HAK izdaje te standardizirane. Ali očito nisi pročitao zakon.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:35   #53
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Zato HAK izdaje te standardizirane. Ali očito nisi pročitao zakon.
Zakon nisam čitao, ali znam za te hakove punomoći.

Međutim, ima i ovakvih slučajeva. Samo to sam htio reći.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:37   #54
I toliko galame oko 80 kuna za cijelu godinu i to ćete možda u životu trebati

Ako voziš auto od firme, to nije tvoja briga, a ako posuđuješ od nekoga auto to je najmanje što možeš napraviti.

Ali svi imamo različita mišljenja o svemu, zato nam i je zabavno
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:49   #55
ma od starog je auto..lol..ma nije puno..ko ga .ebe..mozd cu jednom i napravit ako uhvatim vremena...zasad bosanci ne tuse..
type-r is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:50   #56
kak godinu
ja imam punomoć već bar 6-7 godina,vozim auto koji je registriran na starog u drugoj županiji
i čak su par puta pitali (vjerojatno ono jer sam bio dugokosi klinac s dobrim autom),s time da je ovjera koštala 50kn cca,a stoji da mama,buraz i ja možemo upravljati
jedno me bugar čak uspio pitati za to (na "tečnom" engleskom)

a ovo za drogu obvezno,jednom kad smo nas 4 frenda išli u diani u trst,talijani prvo pitali imamo li mi love za ulazak,kad smo izvadili hrpu love,sa strane i pregled auta
sreća da su došli dva velika čeha (čelavi,120kg,lanci) s dve plavuše (doooooooobre ) u bmw zatamljenih stakala tako da su nas samo na brzinu pogledali i pustili
kod nas više ne brojim pretrese (nogomet,ne ),jednom mi frajer razmotavao opuške iz pepeljare,jer sam si sam motao pljuge
a ovo je istina postoji olakotna okolnost ako mu predaš (bar je prije postojalo )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:53   #57
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
kak godinu
ja imam punomoć već bar 6-7 godina,vozim auto koji je registriran na starog u drugoj županiji
i čak su par puta pitali (vjerojatno ono jer sam bio dugokosi klinac s dobrim autom),s time da je ovjera koštala 50kn cca,a stoji da mama,buraz i ja možemo upravljati
jedno me bugar čak uspio pitati za to (na "tečnom" engleskom)
Ti govoriš o punomoći kod javnog bilježnika. Ajmo reći da je to pravno OK, ali na području Hrvatske, a ova HAK se odnosi za inozemstvo.

I ova kod pravnika nema roka, ako nije definirano drugačije.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:57   #58
Vi svi o drogama, a mene je pandur jedino pitao karam li suvozačicu.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 13:44   #59
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Vi svi o drogama, a mene je pandur jedino pitao karam li suvozačicu.
Jebo te dobro sam prošao. Dakle mogao me pitat da li ja trošim svog KOLEGU
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 13:49   #60
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Vi svi o drogama, a mene je pandur jedino pitao karam li suvozačicu.
Jesi siguran da te nije pitao imaš li punomoć za karati suvozačicu?
terza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.