Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2015., 17:16   #81
Svakako će biti bolji od windows 8, ali da će konkurirati windows sedmici, ne znam baš.
gangnamstyle0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 21:03   #82
Zasto ne? W8.1 je ionako ispred W7.

Uskoro ce poredak kvalitete biti W10 > W8.1 > W7, barem ako ispadnu tocne tvrdnje oko W10 koje su kruzile.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 21:12   #83
Windows 8 je "test" kao i Windows Vista, a po onome što znam Windows 10 će biti u prednosti raditi funkcije kao npr. meni treba software za kameru na laptopu, a jedino je mogu uključiti ako idem na internet stranicu za kamere, dok će npr. takvo nešto kod windows 10 biti dostupno i offline, odnosno bit će već instalirani softveri, što ne znači da windows 7 manje vrijedi, a ovo što si ti rekao tvrdnje oko windows 10,kakve bih to bile?
gangnamstyle0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 01:57   #84
Pregledaj malo linkove na ovoj temi, naci ces mnogo toga o Windows 10 a da nisi ni znao.
Ono kaj na pamet mogu reci je Cortana, podrska za DirectX12 (ako si gejmer onda ti je to od znacaja), jos bolja optimiziranost sustava, i mislim da ce sami Windows zauzimat manje prostora na HDDu u odnosu na recimo Windows 8 koji kako sam vidio dosta guta.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 02:02   #85
Ovo smeće neće na moj laptop. 7 radi sasvim solidno, a na starom koristim dobar stari XP. To su bili sistemi.
spectrumix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 02:08   #86
Ovo me podsjetilo na T-Com Znas da imas nekaj solidno, ali znas da postoji i bolje, ali kako si lojalan onome kaj imas onda ti bolje ni ne treba.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:52   #87
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjetilo na T-Com Znas da imas nekaj solidno, ali znas da postoji i bolje, ali kako si lojalan onome kaj imas onda ti bolje ni ne treba.
Realno ne dobivam sa desetkom ništa više ni bolje nego u odnosu na sedmicu, pa mi se ta instalacija i ne isplati. Također sedmica ima bolju softversku podršku od desetke, tako da i te probleme izbjegavam. Radije ću instalirati Linux na ext HDD nego win10.
spectrumix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 15:00   #88
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Pregledaj malo linkove na ovoj temi, naci ces mnogo toga o Windows 10 a da nisi ni znao.
Ono kaj na pamet mogu reci je Cortana, podrska za DirectX12 (ako si gejmer onda ti je to od znacaja), jos bolja optimiziranost sustava, i mislim da ce sami Windows zauzimat manje prostora na HDDu u odnosu na recimo Windows 8 koji kako sam vidio dosta guta.
Nisam gamer, ali Cortana je čista kopija od Siri personal Assistant for IOS Devices tako da bolje da je i nema , to je isto kao što je i samsung kopija iphone-a, a što se tiče optimiziranosti nasuprot windows sedmice??

Zadnje uređivanje gangnamstyle0 : 18.05.2015. at 15:28.
gangnamstyle0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 15:33   #89
Quote:
spectrumix kaže: Pogledaj post
Realno ne dobivam sa desetkom ništa više ni bolje nego u odnosu na sedmicu, pa mi se ta instalacija i ne isplati. Također sedmica ima bolju softversku podršku od desetke, tako da i te probleme izbjegavam. Radije ću instalirati Linux na ext HDD nego win10.
Potpisujem.
gangnamstyle0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 16:02   #90
Bit će optimizirana sigurno bolje, 8.1 bolje radi od Win 7.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 16:12   #91
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Bit će optimizirana sigurno bolje, 8.1 bolje radi od Win 7.
Pa, hajde neka.
gangnamstyle0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 21:38   #92
Quote:
spectrumix kaže: Pogledaj post
Realno ne dobivam sa desetkom ništa više ni bolje nego u odnosu na sedmicu, pa mi se ta instalacija i ne isplati. Također sedmica ima bolju softversku podršku od desetke, tako da i te probleme izbjegavam
Zasto si toliko uvjeren a odbijas isprobat W10? A ja samuvjeren da ne znas ni pol toga o W10.
Iskreno ne znam ni ja sve detalje, ali one osnove koje su mi poznate su mi i vise nego dovoljne da vjerujem kako ce proizvod biti za skidat kapu.

Najlakse je unapred zakljucit da nece bit bolje...

I od kud ti to da ce softverska podrska bit losija od W7?

Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Bit će optimizirana sigurno bolje, 8.1 bolje radi od Win 7.
Tocno. A W10 ce bit bolje optimiziran i od 8.1
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 10:00   #93
Announcing Windows 10 Insider Preview Build 10122 for PCs
Quote:
Today we have a new build for PCs going out to Windows Insiders in the Fast ring – Build 10122. I usually start these posts with the fun stuff at the top but want to call out our only big known Issue here right away – if you’re using an AMD GPU you’re likely to run into frequent crashes in Microsoft Edge (still branded as “Project Spartan” in this build.) If you want to avoid that, simply go to Settings > Update & security > Windows Update > Advanced and change to the Slow ring to sit this one out. We’re working with our partners at AMD on new drivers which should prevent the issue and will update this post once they’re released.

Other than that issue I think you’ll see that this build is a bit more stable and polished than the last one, which is to be expected as we begin to stabilize for the public release this summer. From here on out you’ll see fewer big feature changes from build to build, and more tuning, tweaking, stabilizing, and polishing. The Insider Previews continue to be aimed at very technical people who want to play with pre-released code, but I think you’ll feel more and more comfortable using this build and future builds on your day to day systems.

Here is what’s new in this build
Start and Continuum improvements: This build introduces some of the changes that were shown off by Joe at Build and Ignite a few weeks ago for both Start and Continuum. We’ve further refined the visual layout of Start by moving File Explorer and Settings to the bottom left of Start next to Power and All Apps for better symmetry. In addition, the ability to toggle between Start menu and Start screen has been moved to the new Start settings page under Personalization settings. We did this because on a vast set of devices like desktops, laptops or All–n-Ones, we expect users will pick the appropriate size (or just go with the default) for Start and stick with that – which makes having this button being present all the time unnecessary. We also saw that this button was creating confusion for users where many thought that is how they got to Tablet mode when all it did was resize Start. Moving the toggle to Start settings not only helps us remove this confusion, it also gave us the ability to further reduce the top chrome of Start to make it a bit sleeker. And remember for people on 2:1’s or tablets, Windows 10 will automatically resize Start to the appropriate size when you are in Tablet mode. You can enable the full screen start without being in Tablet mode by going to Settings > Personalization > Start.

New Windows 10 build smooths tablet experience, makes Edge super fast
Quote:
A new Windows 10 build is now available for Fast Ring users. Build 10122 should be available to download, but Microsoft is advising that users with AMD video cards pass on it for the time being. That's because there's currently a crashing issue in the Edge browser (still named "Project Spartan" in this release). Microsoft is working with AMD to update its drivers to address the issue, but until an update is available, AMD users are advised to switch to the Slow Ring.

The new build makes Windows 10 look the way it looked when Microsoft demonstrated it at its Build and Ignite conferences earlier this month. This has two major parts; the Start menu has been reorganized to group Explorer, Settings, Power, and All Apps together, and the Start screen now puts more focus on new, larger tiles, putting the menu-like parts (including the aforementioned grouped icons) together in a hamburger menu.

Similarly, Edge now includes the new tab screen shown off at Build. This is strongly reminiscent of iGoogle, including a search bar, popular links, news, and weather.

The build also changes the way Windows handles setting default apps. Apps can no longer ask to be made the default (something that Win32 programs could previously do, but Metro apps could not), and the prompt to specify which app to use has been updated.

Less visibly, Edge has gotten faster. Microsoft has described some of the work it has done to make its Chakra JavaScript engine faster, and the company is claiming huge performance improvements both in synthetic tests, such as Google's Octane and Apple's Jet Stream, and in real-world sites.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 13:22   #94
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Tocno. A W10 ce bit bolje optimiziran i od 8.1
MS i optimizacija ne idu u istu rečenicu.

Starog (korumpiranog) konja ne možeš naučiti novim trikovima.

Pogotovo uz NSA-ov keylogger i ostala smeća
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 13:25   #95
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Microsoft backtracks on free Windows 10 update for pirates
Ipak nece bit free upgrade za piratske verzije Windowsa na 10. Cini se kako ce W10 imati vodeni zig na desktopu koji ce informirati korisnike da koriste piratsku verziju W10.
Ma koji vodeni žig, ako se već skida piratska verzzija onda skida aktivirana ili se aktivira. i prijašnji su windowsi imali taj vodeni žig.

Quote:
gangnamstyle0 kaže: Pogledaj post
Svakako će biti bolji od windows 8, ali da će konkurirati windows sedmici, ne znam baš.
A šta fali 8.1? staviš start8 da bude old-school start i problem riješen. Sedmica je glomazna i loše optimizirana, jede resurse. Uglavnom je sada svi koriste jer je to bilo prijelazno razdoblje i svi su ugl onda kupovali kompove i sedmica je bila u điru. Isto kao nekad s xp-om. 8.1>7 u svakom slučaju.
Quote:
gangnamstyle0 kaže: Pogledaj post
Windows 8 je "test" kao i Windows Vista, a po onome što znam Windows 10 će biti u prednosti raditi funkcije kao npr. meni treba software za kameru na laptopu, a jedino je mogu uključiti ako idem na internet stranicu za kamere, dok će npr. takvo nešto kod windows 10 biti dostupno i offline, odnosno bit će već instalirani softveri, što ne znači da windows 7 manje vrijedi, a ovo što si ti rekao tvrdnje oko windows 10,kakve bih to bile?
kao šta sam gori napisao, sedmica je troma. možda ima bolju podršku za stariji HW nego osmica al to je ne čini boljom.
W8, tj 8.1 je puno bolji od sedmice. bolji fps-a u igrama, to je najprimjetnije. također guta oko 800MB rama, čak i manje ponekad, do gige uvr glave.... znači sustav bolje organizira ram i to donosi bolje performanse.
to nećeš primjetit ako imaš i7 i 8Gb rama, al svi koji imaj malo slabije konfe itekako primjećuju ogroman skok u performansama opećnito u odnosu na sedmicu, a mislim da ce tako i desetka.

Quote:
spectrumix kaže: Pogledaj post
Ovo smeće neće na moj laptop. 7 radi sasvim solidno, a na starom koristim dobar stari XP. To su bili sistemi.
LoL... vidiš meni osmica radi vrhunski. ne "solidno".
"to su bili dobri sistemi", pričaš ko da je neznan šta. XP je izbuggano smeće. Dobar, al ništa posebno, to šta je bija najkorišteniji sistem je bilo zato šta mu nema neke alternative osim Linuxa, a u Linux se ne razumiju svi.

Quote:
spectrumix kaže: Pogledaj post
Realno ne dobivam sa desetkom ništa više ni bolje nego u odnosu na sedmicu, pa mi se ta instalacija i ne isplati. Također sedmica ima bolju softversku podršku od desetke, tako da i te probleme izbjegavam. Radije ću instalirati Linux na ext HDD nego win10.
Kako ne dobivaš? bolje performanse. Ja sam osjetio razliku izmedu sedmice i osmice, pogotovo u igrama. Chrome mogu drzat otovoren satima i neće mi se usporit kao na sedmici. (memory leak valjda) neznam jel to bilo samo meni, ali znam od kad sam na osmici, preglednici rade bolje i brže.

I o kakvoj ti jebenoj podršci pričaš? Vjerujem da će desetka imat jednaku podršku kao i sedmica za sav HW šta je dosada izašao, bolji nego 8.1 .... 8.1 zna imat bedova sa driverima za zvuk na nekim konfama, al sve u svemu 8.1 ima poprilično dobar support... mislim da će desetka imat i bolji.
__________________
You don't know what you got until it's gone.
hifilofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 13:52   #96
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
Starog (korumpiranog) konja ne možeš naučiti novim trikovima.
Ak ti tako kazes, nevjerni Toma.

Quote:
hifilofi kaže: Pogledaj post
Ma koji vodeni žig, ako se već skida piratska verzzija onda skida aktivirana ili se aktivira. i prijašnji su windowsi imali taj vodeni žig.
Da, to je i meni palo na pamet (Win Loader), ali ekipa koja ce imat Windowse sa WGA ce vjerovatno onda imat taj zig.

Quote:
hifilofi kaže: Pogledaj post
Vjerujem da će desetka imat jednaku podršku kao i sedmica za sav HW šta je dosada izašao, bolji nego 8.1 .... 8.1 zna imat bedova sa driverima za zvuk na nekim konfama, al sve u svemu 8.1 ima poprilično dobar support... mislim da će desetka imat i bolji.
Hoce da, i bolju.
Zasad kolko sam vidio jedina (veca) mana W8.1 je kaj guta previse gigi.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 19:12   #97
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Hoce da, i bolju.
Zasad kolko sam vidio jedina (veca) mana W8.1 je kaj guta previse gigi.
isključiš auto-update meni je /windows mapa nekih 19gb, i to je puno al aj
__________________
You don't know what you got until it's gone.
hifilofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 00:37   #98
http://www.ghacks.net/2015/03/20/why...but-windows-8/

Uglavnom meni se desetka ne isplati, to malo ubrzanja na papiru što spominju, te ružno sjebano sučelje (metro klon sranje rađeno za tablete), problem kompatibilnosti sa starim programima i hardwareom. Ne hvala, neću.
spectrumix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 04:16   #99
Quote:
spectrumix kaže: Pogledaj post
http://www.ghacks.net/2015/03/20/why...but-windows-8/

Uglavnom meni se desetka ne isplati, to malo ubrzanja na papiru što spominju, te ružno sjebano sučelje (metro klon sranje rađeno za tablete), problem kompatibilnosti sa starim programima i hardwareom. Ne hvala, neću.
''Malo'' ubrzanja na papiru? Kaze neko ko koristi W7...
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 17:08   #100
sve šta ću reć: haters gonna hate.

onak na 8.1 sam poprilično dugo već i ne bi išo na 7 il ne daj bože xp ni da mi prijete životom. a desetka će bit gg.

zanimljivo kak je "cortana" kopija siri. pitam se šta je onda google now? oh and wait.. cortana radi 1000x bolje od siri, testirali su raznorazni ljudi, cortana je bolja i od siri i gnow. a ona me zanima jako, uz dx12 i još hrpu drugih ses stvari.
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.