Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2003., 15:16   #1
Question Golubovi pismonoše...

Danas sam nešto razmišljao (vrlo neobično stanje ).....i došao do jednog pitanja......ne znam gdje bih ga postavio...neka bude tu, pa onda može Sale premjestiti gdje bih možda dobio točniji odgovor...

....dakle, pitanje je: Kako se golub pismonoša istrenira da nosi poruke? Kako donese baš onome kome treba i gdje treba? Kako on to prepozna kome treba dostaviti mesaž?...ajde, jel zna netko.....inače ću morati pisati Kliku....

...molio bih ozbiljne odgovore.....
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 15:20   #2
Moj pokojni stric je ushao u Ginesovu knjigu rekorda kao vlasnik goluba pismonoshe s najduzhim povratnim letom.

Na zhalost, njega ne mogu pitati.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 15:21   #3
mislim da oni nose poruke jedino svojoj kući
tj, možeš ih pustiti od nekuda da se vrate doma

a ako može i pijanac, može i gloub
naći put doma
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 15:24   #4
Quote:
magic kaže:
Moj pokojni stric je ushao u Ginesovu knjigu rekorda kao vlasnik goluba pismonoshe s najduzhim povratnim letom.

Na zhalost, njega ne mogu pitati.
Šteta...bio bi nam od pomoći...stric, mislim.....
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 15:28   #5
Quote:
zvonkaaa kaže:
mislim da oni nose poruke jedino svojoj kući
tj, možeš ih pustiti od nekuda da se vrate doma

a ako može i pijanac, može i gloub
naći put doma
...daaaaaaa???....kaj fakat...?...a nema onih situacija ko iz filmova....tipa, kralj treba pomoć od nekog viteza, pa mu hitno pošalje nekakvog jastreba ili nešto s porukom i onda on njega nađe.....ne znam, nekako mi se čini da je to ipak moguće....ali, jebiga, ne znam kako......ak je ovo kaj ti kažeš, onda baš i nije tolika fora....
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 19:02   #6
a možda je moguće, a znaš ono kada je princeza zatočena u kuli dvorca
oko dvorca je jarak ispunjen vodom
a može ga se prijeći samo preko mosta
a most čuva strašan, veliki zmaj, koji riga vatru
haaaaaaa? to je iz filmova, jel ima toga, ja mislim da ima
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 20:06   #7
Ajde ne jebi... .....nisam baš mislio na tako bajkovite situacije.....nije bitan kralj i dvorac...zajebi to...bitan je golub pismonoša....i kako nađe onoga koga treba...
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 21:31   #8
Ja mislim da se on zna vratiti na "mjesto". Mislim da je u tome fora. Na koji nacin mogu preletit kilometre i prepoznat to mjesto, nemam blage. Ali je bas zanimljivo.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 21:37   #9
Ako ti je fora sto golub moze sta tek kazes za ptice selice koje prelete kontinente tamo i nazad

Mislim da golubovi lete samo u jednom smjeru ali nisam siguran. Sigurno mozes na netu naci.
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 21:41   #10
Quote:
Namche kaže:
Mislim da golubovi lete samo u jednom smjeru ali nisam siguran. Sigurno mozes na netu naci.
Da, tako nesto. Mislim da se on zna "vratiti".
Pametnjakovicu!
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 22:21   #11
Naucili su ih citati topografske mape, a dalje je bilo jednostavno.
Nemam pojma. Posalji pitanje u briljanteen imozda dobijec cede od britni spirs. Ako neces ti, ja cu...
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 22:25   #12
Quote:
Ako ti je fora sto golub moze sta tek kazes za ptice selice koje prelete kontinente tamo i nazad
Kažem im: bravo, majstore.... .....al, fakat....to je stvarno impresivno, barem meni....

Quote:
Mislim da golubovi lete samo u jednom smjeru ali nisam siguran. Sigurno mozes na netu naci
...ovaj odgovor da "pametno" lete samo jednosmjerno je nešto učestao....mora da je to ipak istina....da, budem prorošljao po netu kad najdem vremena....pa vam javim odgovor na ovo životno pitanje....

Pozdraf...
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 22:27   #13
Quote:
Naucili su ih citati topografske mape, a dalje je bilo jednostavno.


Quote:
Posalji pitanje u briljanteen imozda dobijec cede od britni spirs. Ako neces ti, ja cu...
Neka, budem ja.....pa ti pošaljem taj cedej.....ok?
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 22:28   #14
oe sve sheme iz filmova i raznih bajki nisu bas bile ispravne,
kako je netko gore i spomenuo, golubovi pismonoshe, porukonoshe ili koja im je vec namjena v
racaju se na odredjeno mjesto.

naravno da ne znaju citati topografske mape.
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2003., 14:42   #15
ma golubovi su ti pametne životinje...imam ti ja jednog šta se nastanio kod mene,,,i nevjerojatno ali točno zna na koga se treba pokenjat,a na koga ne....a nisam ga dresirala,,,pa kak onda ne bih znali nosit pisma
__________________
...Shit happens...
Amanadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 21:10   #16
U filmu "On The Waterfront" Marlon Brando kaze da se golubovi vracaju kucama jer ih tamo ceka golubica.
Nina-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 22:40   #17
OK, onaj post je mozda bio preromantican pa sam se potrudila potraziti odgovor na net-u jer je tvoje pitanje u meni izazvalo znatizelju.
Ovako:
pomisljalo se na svakojake eksplikacije dok japanski naucnici nisu 2001 godine eksperimentom potvrdili da ptice, ribe i amphibians imaju treci otolith organ (sve druge zivotinje imaju dva otolith organa smjestena u unutarnjem uhu koji im omogucavaju horizontalnu i vertikalnu orijentaciju) bogat zeljezom pa se vjeruje da na njega zemljin magnetizam posebno djeluje i da ta kombinacija omogucava pticama mnogo bolju orijentaciju.
Eksperiment se svodio na to da su se zdrave ptice vrlo brzo vratile kuci a one operirane (dvije razlicite operacije) kasnije ili nikada.
Eto, zahvaljujuci tebi i ja nesto novo naucih danas.
Nina-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 11:10   #18
Zanimljiv topic, moram priznati da imene to muči
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 07:25   #19
Dakle vitez ide u potragu za nekim ili nečim, i onda može poslati pojačanje.
Ili u slučaju nužde, da ga zatoče ili sl, m,ože psolati goluba po pomoć!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 21:50   #20
Golub pismonosa

Golubovi pismonose se uvek vrecaju svojoj kuci,to znam iz licnog iskustva jer takmicim i gajim ovu vrstu golubova. Sezona takmicenja golubova pismonosa pocinje u Aprilu a zavrsava se u Septembru.Takmicenje se odrzava svakog vikenda,tada se golubovi pakuju u kamion i voze se do odredjene razdaljine gde se pustaju da dodju svojoj kuci.Ta razdaljina ponekad i bude preko700km.pozzzzzzzzz svim golubarima koji gaje ovu vstu golubova
Aleksanar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.