Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2009., 11:27   #1
Limeni pokrov

Moram na vikendici promjeniti postojeće gutanit ploče (užas od proizvoda), sa limenim crijepom, a tema je zadnji put spominjana prije 2 godine.
Zanima me (od onih koji su ugrađivali u skoro vrijeme) kako se kreću cijene lima, postavljanja, žljebova (orginalnih), dodatni utrošak radi preklapanja, te još stvari koje bih trebao znati svako tko se odluči za lim na krovu.

Zadnje uređivanje Majstor : 15.10.2015. at 11:39. Reason: Promjena naslova posta zbog naslova teme
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 11:41   #2
Možemo li to konkretno na pm ??
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 16:00   #3
Postoji li mogućnost da postaviš lim "od - do"?
Jednostavnije je!
Cijena profiliranog lima oko 10€/kvadratu.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 16:13   #4
Recimo da je cijena oko 100 kn po metru odnosno kvadratu(uz toleranciju ovisno o razvijenoj širini opšavnih limova) materijal i montaža bez pdv-a ako govorimo o pocinčanom bojanom limu !! Ukoliko na krovu ima dimnjaka,krovnih prozora ,instalacijskih priključaka .... praktičniji je trapezni profil od crijep ploče zbog boljih preklopa i uklapanja u cjelinu.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 16:26   #5
Rogovi dugački 520 cm, širina krova 650 cm, nema dimnjaka ni krovnih prozora.
Znači oko 70 m2 lima, 7 m kapelaja, 20 m vetrlajsne (šire da pokrije vanjski rog).
Onda još 13 m žljebova sa kukama, te dvije okomice od oko 5 m.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 16:30   #6
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Recimo da je cijena oko 100 kn po metru odnosno kvadratu(uz toleranciju ovisno o razvijenoj širini opšavnih limova) materijal i montaža bez pdv-a ako govorimo o pocinčanom bojanom limu...
Jel tih 100 Kn (bez PDV-a) i za metar dužni kapelaja, te metar žljeba sa kukama ili to ima drugu cijenu?
Koliko dođu veterlajsne koje pokrivaju vanjski rog?

Zadnje uređivanje Dadichi : 03.03.2009. at 17:13.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 17:25   #7
Montaža je 35 kuna za metar dužni ili kvadratni a cijena materijala ovisno o razvijenoj širini!! Žljeb + kuka iznosi cca 50 kuna,veterlim za opšav čitavog roga razvijene širine 60 cm stoji 50 kn , ako dodaš spojni potrošni materijal ispada po metru oko 90 kn materijal i montaža.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 18:05   #8
Ima li neki standard širine ploče te površine preklapanja ili svaka firma (lindab, trimoform...) ima svoje?
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 18:34   #9
Standarda nažalost nema . Svi su negdje oko 100cm pokrivne širine +/- 3 cm ,ovisno o preši .Trapezni lim kojim ja radim ima pokrivnu širinu 103 cm a crijep ploća 107 cm.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 23:40   #10
[QUOTE=zh1;19163029]Recimo da je cijena oko 100 kn po metru odnosno kvadratu(uz toleranciju ovisno o razvijenoj širini opšavnih limova) materijal i montaža bez pdv-a ako govorimo o pocinčanom bojanom limu .....QUOTE]

Da li letvanje krovišta ide u cijenu od 100 Kn po kvadratu jer sumnjam da paše raspored od gutanit ploča ?
Labavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 08:43   #11
Nažalost ne,cijena se odnosi samo na pokrivanje,a letve vjerojatno ne pašu jer se treba letvati na razmak od 37 cm dok se za te gutanit,bituval itd. ploče letvalo na 60-100 cm.Vjerojatno je potrebno zamijeniti i ljepenku ili pp foliju (ako je uopće ima),zaštititi impregnatom vanjske rogove.... tako da to sveukupno ispada iz gore spominjane kalkulacije.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 11:33   #12
Evo da javim svoja iskustva o cijenama.
Sisačko-Moslavačka županija. Cijena lim crijepa širine 1.2m (pokriva 1.1m) je 66 Kn/m2 (trapezni 63Kn/m2).
Postavljanje lima (bez računa) 25 Kn/m2, žljebovi, veterlajsne, kapelaji...20 Kn/m.
Meni je u cijeni i stavljena folija i preletvano, ali je majstor rekao da to inače ne rade (u toj cijeni).
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:13   #13
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Evo da javim svoja iskustva o cijenama.
Sisačko-Moslavačka županija. Cijena lim crijepa širine 1.2m (pokriva 1.1m) je 66 Kn/m2 (trapezni 63Kn/m2).
Postavljanje lima (bez računa) 25 Kn/m2, žljebovi, veterlajsne, kapelaji...20 Kn/m.
Meni je u cijeni i stavljena folija i preletvano, ali je majstor rekao da to inače ne rade (u toj cijeni).
molim te javi mi na pp broj telefona tog majstora
hvala
mobil67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 10:09   #14
Sve super, no ozbiljna firma sa mailom na gmailu?

Meni nakom 15 godina propada dio šinder koja je imala garanciju 10 godina, a radim i novu vezanu građevinu pa razmišljam da sav krov stavim pod lim. Uspoređujem Gerard, Lindab, i neke privatnike koji sami prešaju trapez (npr. u Lipovacu) i trenutno ne vidim neki pametan izbor tj. favorita.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 08:52   #15
Hehe, hvala na sugestiji, moze i obrisani kontakt podaci, ako Vam nesto znaci Mozete pogledati i web stranicu, medjutim nismo zadovoljni dizajnom tako da se jos uvijek nismo odlucili da je reklamiramo ali evo. obrisan link
A ovdje je zabranjeno reklamiranje pa ce mi vjerovatno skinuti i ovaj odgovor, tako da mozemo privatno, ukoliko imate neka pitanja, ili mail. Hvala jos jednom na sugestiji!

Zadnje uređivanje Edgar : 20.06.2009. at 08:21.
Disk d.o.o. is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.06.2009., 19:09   #16
I veliš, ti bi iz Bosne išao montirati u Hrvatsku????
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 22:33   #17
A zasto ne?! Ali prije svega, jedna ispravka, nasa firma se bavi proizvodnjom, ne i ugradnjom lima, ali svakako svim zainteresovanim mozemo preporuciti limare s kojima mi imamo dobro iskustvo do sada, i koji bi izvrsili ugradnju na najbolji nacin.
Disk d.o.o. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 08:22   #18
Quote:
Disk d.o.o. kaže: Pogledaj post
A ovdje je zabranjeno reklamiranje pa ce mi vjerovatno skinuti i ovaj odgovor, tako da mozemo privatno, ukoliko imate neka pitanja, ili mail. Hvala jos jednom na sugestiji!
dapače, reklamiranje je dozvoljeno i dobrodošlo - ali valja prvo platiti
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 11:08   #19
pitanje za stručnjake
stavljat ćemo lindabov lim (crijep ploče) na kuču pa me zanima na koji razmak se stavljaju kontraletve? u trgovini su rekli na 40cm , e sad dal se tu ubraja i onih 5cm od letve ili kako???
maltipoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 14:20   #20
Kontra letvu je dovoljno zabiti uzdužno na svaki rog ukoliko su isti u nekom prosjećnom razmaku od 80-90 cm,jer "lindab" ne spada u teže pokrove.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.