Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2011., 10:22   #1
Enteralna prehrana: Prosure, Ensure i sl.

nisam našla otvorenu temu, ako postoji molim spojite

S obzirom na nagli gubitak cca 7 kg (s 62 na 55), kolega mi je preporučio Ensure plus. normalno jedem, ok prežderavam se ali kile ni makac. imam problema sa štitnjačom

kakva su vaša iskustva, da li pomaže i u kojem vremenskom roku? može li se dobiti samo tako na recept, tj ako velim da trebam nešto za debljanje?
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:42   #2
ako imaš problem sa štitnjačom (pretpostavljam da hiper tireoza obzirom na gubitak kila)
nema te hrane koja će ti stabilizirat težinu, ako nije hormonska slika u redu

probaj se zdravo hranit i izliječi štitnjaču
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:46   #3
Ne znam dali možeš do dobiti bez lječničkog recepta, moj sin je pio 2 godine pediasure, ali nisam vidjela neko poboljšanje, onda sam sasvim slučajno naišla na ljekovitost magarečega mlijeka, u početku sam ga kupovala po cijeni od 400 kn za litru a sada i sama držim magarice, i prozvodim mlijeko, tako mi se činilo isplativije.....
Još uvijek ga koristi svako jutro natašte po 2,5 dcl i zadovoljna sam, nema gubitka kilaže, nema viroza, nema upala, nema alergija i bronhitisa. Navečer pije obavezno 2,5 dcl kozjega mlijeka.
pilarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 12:12   #4
Može na recpet, mislim da je bio par kuna na recept, a bez recepta 20. Da, to ti liječnik MOŽE I TREBA prepisati na recept, ako je iz medicinskih razloga. Kod nas je bila riječ o osobi oboljeljoj od karcinoma. Mislim da ti na konto svoje dijagnoze isto možeš dobiti na recept.

TO je "zamjenska hrana", kao mlijeko u tetrepaktiću. Dobro je da ga možeš puno pocuclat tijekom dana, pa će ti, ako ništa drugo, pomoći da ne padaš na kilaži...Osim kalorija, daje ti i vitamine i minerale, ali trebala bi ga dosta trošiti da bi imala efekt u dobivanju kilaže....može se dobiti i bez recepta...a slična stvar je i FRESUBIN...pročitaj sastav kad ga kupiš...
svi_umiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 15:02   #5
hvala svima narucila sam se kod doktorice u petak, pa ćemo vidjeti
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 21:24   #6
da,mozes ga dobiti na recept..
ali ima i drugih preparata..ja sam jedno vrijeme pila ensure(nekih 3 tjedna), i pomogao mi je,ali mi ima preodvratan okus tako da sam prestala..dok je recimo mojoj sestrični to super okusa..tako da ne znam,kako kome paše..
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 21:51   #7
Quote:
Rinna kaže: Pogledaj post
nisam našla otvorenu temu, ako postoji molim spojite

S obzirom na nagli gubitak cca 7 kg (s 62 na 55), kolega mi je preporučio Ensure plus. normalno jedem, ok prežderavam se ali kile ni makac. imam problema sa štitnjačom

kakva su vaša iskustva, da li pomaže i u kojem vremenskom roku? može li se dobiti samo tako na recept, tj ako velim da trebam nešto za debljanje?
Malo mi je bez veze raspravljati o Ensureu a s druge strane spominješ nagli gubitak težine, štitnjaču i sl....Kao recimo da negdje aktivno krvariš a ideš ovdje pitat koji preprat željeza bi bio dobar jer imaš anemiju....

Hoću reći, besmisleno je pričat o bilo kojem pripravku enteralne prehrane a s druge strane postoji neka nedefinirana patologija...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:59   #8
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Malo mi je bez veze raspravljati o Ensureu a s druge strane spominješ nagli gubitak težine, štitnjaču i sl....Kao recimo da negdje aktivno krvariš a ideš ovdje pitat koji preprat željeza bi bio dobar jer imaš anemiju....

Hoću reći, besmisleno je pričat o bilo kojem pripravku enteralne prehrane a s druge strane postoji neka nedefinirana patologija...
gle, stvar je u tome da sam ''na cekanju'', tj. oni cekaju da se ''prema svim pravilima struke'' hiper pretvori u hipo ili obrnuto- već sam se izgubila u tome. znaci ne smijem piti nikakve lijekove! dok to cekam pretvoriti cu se u kostur, vec sad tak izgledam. imam drugi izbor?
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 23:43   #9
O kakvim problemima sa štitnjačom govoriš? Hiper u hipo...sugerira da imam Hashimotoa....Moram ti opet napisati slično prvom postu - nikakva hrana ti neće pomoći ako su ti hormoni štitnjače u pitanju. Dok se "hiper ne pretvori u hipo" ako je riječ o spomenutoj bolesti, ljudi dakako uzimaju tablete, najčešće Athyrazol...hm...ne znam, malo mi je neobičan tvoj opis...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 10:26   #10
meni su rekli da mi ne mogu dati tablete
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 10:36   #11
Rinna ajd na temi o štitnjači nam fino objasni koja je tvoja situacija pa da te znamo ja i curke savjetovati. Ovdje smo sa ovim sa štitnjačom totalno off.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 11:41   #12
Ima raznih okusa toga, jagoda, čokolada, neutralno, pa probaj sve
svi_umiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 19:31   #13
evo 0 bodova, moze se dobiti na recept samo ako stricek specijalist preporuci
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 22:50   #14
Bok, e imam 13 godina i slučajno sam popio jedan mali tetrapak tog mlijeka misleči da je obično čokoladno mlijeko i sada se sav brinem dali neče imati kakvih nuspojava ili slično...MOLIM VAS ODGOVORIE MI...HVALA
Sheldor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 12:20   #15
Quote:
Sheldor kaže: Pogledaj post
Bok, e imam 13 godina i slučajno sam popio jedan mali tetrapak tog mlijeka misleči da je obično čokoladno mlijeko i sada se sav brinem dali neče imati kakvih nuspojava ili slično...MOLIM VAS ODGOVORIE MI...HVALA
Nikakve nuspojave. To je jedan poseban dodatak prehrani.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 21:39   #16
Ja već odavno nemam apetit i dosta sam mršava, nakon svih mogućih pretraga i preparata počela sam uzimati ensure plus, o tome sam čula samo najbolje, ne mogu to dobiti na recept ali kupujem sama u ljekarni, cijena je 12kn, okus kao čokoladno mlijeko, pijem to već par dana, dva puta na dan i imam apetit...e sada, vidjet ćemo hoće li biti pomaka na kilaži nakon nekog vremena...lječnica mi je to isto preporučila...dobro je i za osobe oslabljenog imuniteta...
MissMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 14:46   #17
Imala bih jedno pitanje...dali se Ensure napitak moze dobiti na recept u slucajevima lijecenja od ovisnosti...dali to moe biti indikacija za dobivanje istog ne recept?Za jacanje organizma?Dali je bilo takvih slucjeva?
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 11:42   #18
Hallo

Ja bi ovo kupila braticu koji ima 15 godina!
Da li je to uredu?
čoksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 15:48   #19
Dižem temu. Mama ima 72 godine, i dosta je mršava. Kupila sam joj preko oglasa Ensure plus i advance, i voli to piti. Pije sada već oko mjesec dana po 3 bočice dnevno, i primjećuje se lagani dobitak na težini. Ne znam uopće jel smije toliko, ali kako vrlo slabo jede inače...

Dakle, raspitala sam se kod sestre od njenog dr. opće prakse, jer nisam mogla do doktora (a dotična inače pršti od ljubaznosti i susretljivosti ) može li joj to doktor prepisati na recept. Ona tvrdi da ne može, jer da je to samo za teške kronične bolesnike, one u terminalnoj fazi, itd. i da to treba prvo prepisati specijalist.

Jel to točna informacija, ili bi sestra samo doktoru željela uštediti koji recept?
Patsy Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2022., 23:37   #20
ENSURE PLUS NAPITAK

koji doktor moze propisati ovaj napitak na recept?
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.