Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2003., 21:31   #21
Prije tri godine ja sam bio: 194 cm. 70 Kg.

Danas sam: 195 cm. 90 Kg.

Kako? Teretana + zderanje. (s prekidima )) pno igram kosarke pa puno trosim jebi ga, da ne igram bilo bi vise kg )) )
Pij mljeka jako puno , 4 l. Jedno mljeko ti je oko 640 kalorija pa ti kontaj. + imas vitamine u njemu
Jedi jaja, banane su ti pravo dobre za ugljikohidrate i td....
__________________
Life is a game. With complicated rulez ....
BoLa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 21:35   #22
Quote:
koveonline kaže:
Evo ti par savjeta koji su mene uvalili u debelo salo

Kad dobiješ ili kupiš čokoladu. Nije bitno je li 50g. ili pola kile. Pojedi do kraja. - vrijedi za sve slatkiše i slastice.

Nemoj jesti slatko da se zasladiš - nego da se najedeš!

Navečer kad legneš u kauč s namjerom da gledaš Zvjezdane staze počasti se sa omletom od sira, colom i nečim za desert.

Počni jesti iz dosade po mogućnosti u nepravilnim razmacima .

Goli kuhar:
Dok kuhaš puding, umjesto tri žlice šečera istresi 1/4 posude, kakaoa nekoliko žlica (velikih), više mljeka pa rijetkost pudinga kompenziraj sa pšeničnim grizom. Izlij u veču zdjelu do pola naguraj nekoliko pettit beuere keksa unutra. Kad se ohladi stavi 3-4 kuglice sladoleda, prelij čokoladom ili čokoladnim mrvicama, malo šečera u prahu i možda par komada kandiranog voća.

E, ekipa od ovog se moraš udebljat. Tako je izgledao moj life style i dogurao sam do 108 kg sa svojih 190cm. Nisam imao zdravstvenih problema niti višak šečera, valjda me sport spašavao.

koji si ti gurman, odvalila sam se kad sam čitala tvoje recepte
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 21:39   #23
Quote:
BoLa kaže:
)
Pij mljeka jako puno , 4 l. Jedno mljeko ti je oko 640 kalorija pa ti kontaj. + imas vitamine u njemu
mlijeko baš nije jako zdravo, bar ne ono punomasno jer se mast iz mlijeka taloži po žilama (tamo sam čula) pa bi možda bilo bolje piti niskokalorično mlijeko.

Ali svakako začini salatu s maslinovim uljem, 100 g ulja ima 900 kalorija, a dobro je za žile.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2003., 15:56   #24
Question Kako se udebljati???

Pozdrav...

Pišem ovu temu u nadi da cu dobiti odgovor na moje pitanje!!! Naime o cemu se radi...prirodno sam mršav i bez obzira što pojeo nemogu se udebljati! Cak sam isao i kod liječnika po savjet, rekao mi je da je stvar u metabolizmu...Od kad sam se rodio nikad nisam imao neku vecu razliku u kilazi (ono da se naglo udebljam ili naglo smršam) nego mi je kilaža konstantno isla prema gore, ali jaaako sporo!!! Sad imam 19 godina, 57kg i visok sam 180cm....katastrofa!!! Problem je i u tome što sam u toku dana vrlo aktivan i nemogu odjednom pojesti veliku količinu hrane...npr: kad se zasitim za vrijeme rucka, mogao bih pojesti tu istu količinu hrane za jedno 2 sata!
Htio bih da mi kazete par savjeta sto se tiće hrane...koja je hrana najbogatija proteinima...sta da jedem???
Ali nemojte sad tu neke skupe kreatine u vrečicama il sta ti ja znam nabrajat, nego mi recite neku hranu koju bi moja mama mogla spraviti za mene....cilj mi je samo da nabacim bar jedno 10-15 kg i ako je moguće u sto kracem vremenu!!!

Htio bih da mi date konkretan recept...npr. radi to i to i za toliko i toliko dana ces dobiti neznam koliko kg...

Eto toliko od mene...aj cujemo se!!!


premjesteno na prikladnu temu by lahor
__________________
remember me?

Zadnje uređivanje lahor : 19.06.2003. at 20:45.
ertuzio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 20:14   #25
Red face Kako se udebljati ili dobit masu

Meni jedna draga osoba ima problem s nedostakom tezine ili ti ga mase.
Jednostavno ne moze dobit masu ,a zaista puno jede i to raznovrsnu hranu. Ja mu savjetujem da ode u teretanu ,al on veli da se tamo ne moze dobit na masi.
Cula sam da mogu pomoci nekakvi dodaci prehrani koji imaju za kupiti u Vlaškoj Iako ja mislim da se uz tu prehranu mora baviti i nekom tjelovježbom.

txn
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 21:54   #26
a da prvo ode kod svog liječnika
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 21:58   #27
Quote:
Morph kaže:
a da prvo ode kod svog liječnika
Slažem se!
Neka se prvo očisti od glista
IMF-ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 22:42   #28
Bio je i sve je uredu nema glista,a ni trakavicu. Stvarno veoma je bitno pa ako netko zna sto poduzeti neka napiše. Ili ako ima iskustva stim dodacima prehrani koji se prodaju u vlaškoj.

E da, da li mu se isplati ici u teretanu ili ne?


txn
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 00:00   #29
Re: Kako se udebljati ili dobit masu

Quote:
Shadowfax kaže:
Cula sam da mogu pomoci nekakvi dodaci prehrani ...
Zašto 'nekakvi'? Sigurno da mogu pomoći jer uzalud je jesti hranu ako ne sadrži sve ono nepohodno za naš organizam.

Ja sam se udebljao par kila koristeći Tianshi spirulinu.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 00:12   #30
e i mene zanima nesto. da li ja mogu uzimati te dodatke a da ne idem u teretanu, jer bih zelio sa neta narucit pa da onda dode kod mene jer nema kod mene teretane...
koliko inace dode takav preparat?
Ivory is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 00:23   #31
Quote:
Ivory kaže:
e i mene zanima nesto. da li ja mogu uzimati te dodatke a da ne idem u teretanu, jer bih zelio sa neta narucit pa da onda dode kod mene jer nema kod mene teretane...
koliko inace dode takav preparat?
Naravno da možeš.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 15:43   #32
i koliko dode tako nesto???
Ivory is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 19:07   #33
Quote:
Ivory kaže:
da li ja mogu uzimati te dodatke a da ne idem u teretanu,

jer bih zelio sa neta narucit pa da onda dode kod mene jer nema kod mene teretane...

koliko inace dode takav preparat?
koji preparat, možda neki anabolik, sintetski testosteron
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 19:10   #34
mislim da smo u osnovnoj učili da je masa mjera za tromost tijela,
nije mi jasno zašto bi neko htio postat tromiji nego što je
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 19:20   #35
Re: Kako se udebljati ili dobit masu

Quote:
Shadowfax kaže:
Ja mu savjetujem da ode u teretanu ,al on veli da se tamo ne moze dobit na masi.
txn
to kaj mu ti veliš za teretanu to se zove radna hipertrofija mišića iliti po domači pumpanje mišića

a on bi bez teretane, ako bi unosio viška kalorija (ugljikohidrata, masti, proteina) tovario to u spremište koje se zove masno tkivo, točnije u masne stanice. To je inače vrlo zdravo
mislim koliko on uopće ima godina

meni se ovo čini kao zona sumraka
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 20:52   #36
radna hipertrofija mišića

čitao sam već ranije tu na forumu da se kod tog bildanja na rubovima mišićne stanice dijele u dvije........
nebuloze prvoklasne

kaj se događa.
mišićna vlakna postaju deblja, a sama riječ hipertrofija govori da postaju punija hranjivih tvari

dizanjem utega (a i općenito) pojačava se metabolizam, povečava se osmotski tlak u tkivima koje rade (mišići)

zbog dizanja zapanjujućih težina utega, za što je potrebno urnebesno puno energije i kisika,dolazi do nakupljanja ugljičnog dioksida kao konačnog produkta metabolizma u kojem se dobija energija. Nakupljanje obilnije količine ugljičnog dioksida čini mišićnu stanicu, odnosno njen koloid pojačano prihvatljivom za tekućinu. Pojačanim prodiranjem tekućine zajedno ulaze i hranjive tvari. Aktivnim radom mišića povećava se površina i propustljivost njhovih stanica, što još više potpomaže prodiranju hranjivih tvari u mišićno tkivo. Rezulzat- mišićna vlakna postaju deblja

Kaj se tiče prehrane
ovi kaj dižu utege (metabolizam je anaeroban - nema dovoljno kisika, zbog pretjerivanja), mislim da ne smiju baš masno jer ono u dobivanju energije treba puno kisika,
glikogen je mislim za njih idealan, no kad se potroši može se nadomjestiti jedino iz proteina, tj glukoplastičnih aminokiselina, tako da ti tipovi kaj bildaju pojedu 2-3 kokoši dnevno i još si zdrmaju par čaša proteina, vit., min........ hm nekak mi se čini da je to skup sport.
koja je svrha toga

ako sam nešto gadno fulao (a to je vrlo moguće jer nisam pročitao nikakvu knjigu u vezi ovoga) molim lijepo da se obrecnete,

Ovi kaj trče maraton, rade umjerene vježbe (za izdržljivost), oni jedu više ugljikohidrata koji se pretvara u glikogen (rezerva glukoze), a ostatak se pretvara u mast. Inače pošto oni umjerenije rade, ima dovoljno kisika da se usput iskorištavju i masti (masne kiseline - 2.25x više energije nego ugljikohidrati,; glicerol - glukozu)
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 21:04   #37
Svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje ...
pomnozi to sa 5 i dodaj prehrani i dobit ces masu.


Mesine , tijesta ... fast food , spek , kulen prsut s puno kruha.

Nek ti prijatelj promjeni navike u prehrani .. neka jede kruh sa svakim jelom , dodaje vise ulja i dresinga u salate .
Masno i slatko ......
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 21:08   #38
inače na TV-u je prije nekih 10-15 god, Neven Čorak (mislim da se tak zove), bodibilder govorio kako se u jednom periodu prije natjecanja, možda 2-3 mj. prije, ukrme, ili kak se to veli, usvinje , da se nakupi mast između mišićnih vlakana i tako da stvore dodatno mjesta okolo kako bi se te mišićne st. mogle još više napumpati kada se rješe masnog tkiva prilagođenom prehranom.
se možda nekom čini da je to

inače prije natjecanja 48h (nemojte me za riječ uzimat) jede se riža svaka, ne znam 4h i trenira se, pumpa, onda spavanje pa opet , itd.
jedu se valjda ugljikohidrati kako se ne bi gubili proteini, pad glukoze izaziva mobilizaciju proteina, hm to su samo moja promišljanja
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 21:09   #39
Re: Re: Kako se udebljati ili dobit masu

Quote:
Morph kaže:
to kaj mu ti veliš za teretanu to se zove radna hipertrofija mišića iliti po domači pumpanje mišića

a on bi bez teretane, ako bi unosio viška kalorija (ugljikohidrata, masti, proteina) tovario to u spremište koje se zove masno tkivo, točnije u masne stanice. To je inače vrlo zdravo
mislim koliko on uopće ima godina

meni se ovo čini kao zona sumraka
Ima 30 godina i sta kolutaš toliko ocima.

Ja o tome nemam pojma zato sam i postavila temu da mi netko odgovori. Ne,on ne zeli salo nego normalnu kilazu na svoju visinu,jebem te smotanog.
Samo mi nije jasno kako misicnom masu mozes biti trom


Naravno da masno tkivo nije zdravo ne moraš to govorit,to svatko zna. Ja trazim samo savjet.

I ne zeli izgledat ko bodi bilderi itd..

Covjek zeli samo imat normalnu tezinu na svoju vesinu. Jeduci pizdarije kao fast fud moze dobiti samo povišen kolesterol.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 21:11   #40
Quote:
Hmmm kaže:
Svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje ...
to su standardne propagandne poruke za ispiranje mozag
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.