Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2006., 22:02   #21
Quote:
Corbadzija kaže:
Bio ja clan radikala, kao sto nisam, ili Liberalno demokratske partije Cedomira Jovanovica, kao sto jesam, cinjenice stoje te stoje!
Ti mi prijatelju zvucis ko neko kome je Kostunica gurnuo prst duboko u guzicu. Nije valjda da Jovanovic ovakvu jadovinu prima u stranku...
Pištolj doktor is offline  
Old 15.09.2006., 22:24   #22
Quote:
W&S kaže:
Mozda je zeleni?
a gdje si vidio srbina sa zelenim ocima???Rijetki koji ih imaju,dobili su tu genetsku promjenu,kad su im silovali zene za vrijeme drugog svjetskog rata drugovi rusi i ceceni,koje su pripustili
bozanstvena333 is offline  
Old 15.09.2006., 23:07   #23
Quote:
bozanstvena333 kaže:

a gdje si vidio srbina sa zelenim ocima???Rijetki koji ih imaju,dobili su tu genetsku promjenu,kad su im silovali zene za vrijeme drugog svjetskog rata drugovi rusi i ceceni,koje su pripustili
Ovo sto si sada rekla je vrlo, vrlo neukusno odnosno odvratno. Netko tvog stupnja neukusa bi takodjer mogao reci da su i tebe i tvoje guzili neki skotovi koji su, eto, na tebe prenjeli taj zlocudni gen zbog kojeg pricas takve gadarije...
I usput, original Srba sa plavim ocima ima koliko ti god srce zazeli...
Pištolj doktor is offline  
Old 15.09.2006., 23:13   #24
Quote:
Pištolj doktor kaže:
Ovo sto si sada rekla je vrlo, vrlo neukusno odnosno odvratno. Netko tvog stupnja neukusa bi takodjer mogao reci da su i tebe i tvoje guzili neki skotovi koji su, eto, na tebe prenjeli taj zlocudni gen zbog kojeg pricas takve gadarije...
I usput, original Srba sa plavim ocima ima koliko ti god srce zazeli...
Možda se šalila, da isprovocira trolla? Mali hint bi bili ona četiri smajlića?
Xerex is offline  
Old 15.09.2006., 23:29   #25
Ajde dobro...ako je sala
Pištolj doktor is offline  
Old 16.09.2006., 00:13   #26
Quote:
Corbadzija kaže:
Drage moje komsije,

(...)

Pozdrav iz Beograda.


(A čovik se toliko trudija...)
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Old 16.09.2006., 00:25   #27
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
A čovik se toliko trudija...
I uspeo! Dobio je 25 odgovora!!!

Malo li je, za samo jedno popodne i veče???
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Old 16.09.2006., 12:20   #28
U sezoni kiselih krastavaca svaka tema dobro dođe.

E, a meni se uvijek sviđao jedan film iz doba srpske samostalnosti, a to je onaj u kojem Dragan Nikolić nabija na kolac Radu Šerbedžiju. Ili možda obrnuto?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 16.09.2006., 22:08   #29
odje Srbin na buvljak i prodavac mu ponudi detektor lazi za samo 100
kuna. Srbin se zacudi kako tako jeftino ali kupi ga nakon kraceg
razmisljanja. Dolazi kuci i u tom trenutku ide sin iz skole. Sto si
dobio iz matematike? - upita ga majka sa vrata. -Pet! ''Tuuuuuuut''. -
oglasi se detektor lazi.
- Ma, govori, sta si dobio?
-Cetiri. ''Tuuuuut''.
-Sunce ti zarko, govori! - nervozno ce majka.
-Jedan. ( detektor nista. )
-Ja kad sam isla u skolu imala sam sve petice! - doda majka.
-''Tuuuuuuuuuuut''. - ponovo se oglasi detektor.
- Pa dobro, nisam, ali nisam imala ni sve jedinice.
Ukljuci se i otac u pricu:
- Kad sam ja is'o u skolu... ''Tuuuuuuuuuuuuuuuuuut''. - prekine ga
detektor. Pa, dobro, da sam is'o
nikad ne bi imao sve jedinice. - Ma, pusti me, sta me napadas! - povice
sin na sav glas.
A majka skoci:
- Kako to pricas sa ocem! ''Tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuut''
No22 is offline  
Old 17.09.2006., 10:24   #30


Ma, Srbi ne lažu.. " TUUUUUUUUUUUUUUUUUUT"
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 17.09.2006., 19:21   #31
I usput, original Srba sa plavim ocima ima koliko ti god srce zazeli..
----------------------------------------------------------------------------
Da,da Frida i ostali iz ABBE su pošveđeni srbi
šarafciger is offline  
Old 20.09.2006., 00:07   #32
Quote:
Corbadzija kaže:
Drage moje komsije,
Prtijatelj me je uputio na ovaj forum, zacudjen izuzetno velikim brojem tema o Srbiji i Srbima. O raznim sitnicam i nevaznim politicarima, koje Hrvati znaju cak i zivo diskutuju o njima. Kako sam politicki aktivan ovde, dozovolicu sebi da kazem, da sam obavesteniji o prilikama od nekog proseka Srbije i da se u takvom drustvu i krecem, a opet ne mogu da nabrojim vise tamosnjih zvanicnika do Tudjmana, Mesica, Racana i Sanadera. Vi znate i ime direktora Radio televizije Srbije i ko su lideri stranka koje najverovatnije nece uci Parlament (Ceda Jovanovic, Zarko Korac, Nenad Canak), na tamosnjoj televiziji gostuje skeretar opozcione stranke, imate podtake o primanjima gradjana Srbije i, uglavnom, veoma vam je zanimljivo da raspredate o ovdasnjim prilika. Pitao sam se otkud, cemu to? Ovde se, zaista, o Hrvatskoj ne govori nista vise no o Bugarskoj, Rumuniji ili bilo kom drugom susedu.
Razmisljao sta bi moglo da bude po sredi tolikog intersovanja za istocnog komsiju i to uvek u negativnom, ako ne i pakasnom, pa cak i duhu otvorene mrznje. To me je dodatno zacudilo, jer ja o Hrvatim imam isto osecanje kao i Rumunima ili Marokancima. Nisu mu nista posbeno dragi, ali daleko od toga mi vazni i da bi neka tema forumu opsta.
Mislim da je to posledica kompleksa manje vrednosti, zavsiti i frustracije. Vecitog ostajanja u senci veceg komijskog naroda. A kako i ne bi, potpuno vas razumem, pogledajte samo koliko smo vazniji i zapazeniji u samo nekoliko parametara kroz koje sam nas upredio.

1. Hravati su bili pod srpskom krunom Karadjodjevica, dok Srbi nikada nisu bili pod vlascu Hrvata.
2. Dok funkcioneri Komunisticke partije Jugoslavije (Tudjman i Mesic) na neustavan nacin nisu obezbedili nezavisnot nikada nisu imali svoju drzvau, dok srpska datira jos od Stefana Nemanje, dakle X veka. Svi oblici Hrvatske drzave, mada do ovih KPJ-ovaca nikada nije postajala u pravo smislu te reci, bili su tek nus-produkti unutrasnjih trvljenja u Austro-Ugarskoj.
3. Ban Jelacic, covek je koji uspeo da iskoristi previranja u Autro-Ugraskoj i obezdbedi malo siri vid autonimije za Hrvatsku, a njegove istorijske zasluge velike su koliko i pomentuog Nenada Canka u Vojvodini. Dok nas knez Mihailu upravlja drzavaom koja u to vreme vazi uz Franscuku za najdemkraticniju i uzvia ugleda u celoj Evropi. Naravno da i sada skromnoj u odnosu na Srbiju, teritorija Hrvatske, ne moze da se pohvali necim kao sto je veliko Dusanovo carstvo, svojevremno od Dunava do Mediterana, zauzimo vecu povrisnu no danasnjaItalija.
4. U oba svetska rata strana na kojoj je bila Hrvatska porazena je od strane na kojoj je bila Srbija. Smtrate da ste pobedili u tzv. Domovinskom ratu nakon genocida nad Srbima naseljenim vekovima na toj teritoriji, ali ni ona nije bila dugog veka, jer ako zelite u EU moracte nazad da primete svakog Srbina koji to zeli. O pobedi moze da se prica kao o Pirovoj, jer Hrvatska infrastuktura (najsire receno) je u njoj oporilicno nastradala, dok u Srbiji ni grana drvetu nije slomljena.
5. Nauka, na svetskom nivou, ne poznaje nijedno hrvatsko ime, kao sto zna za Srebe Nikolu Teslu i Mihaila Pupina.
6. U pravnoj nauci, mada je o tako necemu za Hrvatsku tesko govoriti jer ona ide naporedo sa drzavom, svetski je vazan Dusanov zakonik i jedana od najbolji kodifikacija Evrope je Opsti imovinski zakonik, a jedan od najboljih pravnih znalaca je Srbin Valtauar Bogisic.
7. Knjizevnost na ovim prostima dobila je samo jednu Nobelovu nagradu i ona je u rukuma Srbina, Iva Andrica.
8. Klasicna muzika u Hrvatskoj nema takvog genija kao sto je nas Stevan Stojanovic Mokranjac.
9. Rokenorol nekadasnje Jugoslavije ne poznaje vazniju grupu od Bijelog dugmeta, a njen glavni covek je Goran Bregovic. I danas Hrvati, u nedostatku valjanih domacih muzicara, zovu tog Srbina da pise muziku za potrebe njihove predstavnice na Evroviziji. Iz tog zlatnog doba rokenrola bivse Jugoslavije, samo jedna velika grupa je prezivela sa mogucnoscu da moze da napravi koncert sa 50.000 posetilaca i ona se zove Riblja Corba, a nijadn pesma ne moze se uprediti sa ‘’Pogledaj dom svoj, Andjele’’ Bore Djordjevica.
10. Ove ili one sezone bice bolji vasi ili nasi klubovi u fudbalu ili kosarci, ali i dalje je jedini klub osvajac Lige sampiona i Internacionalnog kupa, sa ovih prostora Crvena Zvezda i jedini kosakaski klub sa znamenjem sapiona Evrope beogradski Partizan. Nakon raspada SFRJ, nacionalni tim Srbije ima vise medalja u kosarci, odbojci, rukometu, vaterpolu, atletici nego Hrvatski, a svi se secamo razltata jedinog fudbalskog dvomeca nasih reprezentacija.

Kada se tako uporede stvari jasno je iz kojih razloga nas toliko mrze preko zapdane granice. Niste vi krivi, ljudski osecati frustraciju. Zauvek ce ostati kompleks Hrvata od Srba, kao sto ce za Zagreb Beograd uvek biti metropola, a za Beograd Zegreb provincijska varos.

Eto, ja mislim da su to neki razlozi vase mrznje prema nama, ona u spurtnom smeru uglavnom ne postoji. Ukoliko sam pogresio u nekom parametru, rado cu gra prometni na svaku verodstojnu sugesiju.

Pozdrav iz Beograda.


Al' si se prosro.

Vidi se da si "politički aktivan".
Italian stallion is online now  
Old 20.09.2006., 00:37   #33
Quote:
Eto, ja mislim da su to neki razlozi vase mrznje prema nama, ona u spurtnom smeru uglavnom ne postoji. Ukoliko sam pogresio u nekom parametru, rado cu gra prometni na svaku verodstojnu sugesiju.
Evo, samo ću ukratko:

Quote:
1. Hravati su bili pod srpskom krunom Karadjodjevica, dok Srbi nikada nisu bili pod vlascu Hrvata.
Nikad to Hrvatima nije bila ni namjera, jedino Srbi teže tome da nekog imaju "pod vlašću".

Quote:
2. Dok funkcioneri Komunisticke partije Jugoslavije (Tudjman i Mesic) na neustavan nacin nisu obezbedili nezavisnot nikada nisu imali svoju drzvau, dok srpska datira jos od Stefana Nemanje, dakle X veka. Svi oblici Hrvatske drzave, mada do ovih KPJ-ovaca nikada nije postajala u pravo smislu te reci, bili su tek nus-produkti unutrasnjih trvljenja u Austro-Ugarskoj.
Što se neustavnog načina tiče Устав из 1974. године је битно променио носиоца суверенитета (da me bolje razumiješ).
Za ostalo ("X vek") pogledaj ovdje i ovdje.


Da nastavim?
Italian stallion is online now  
Old 20.09.2006., 01:15   #34
Quote:
Italian stallion kaže:
Za ostalo ("X vek") pogledaj ovdje i ovdje.
Pre X, dođe IX vek
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Old 20.09.2006., 02:32   #35
Quote:
GoTo kaže:
Pre X, dođe IX vek


Evo i 800.g i 900.g.

Srbije tu nema, postoje srpska plemena, a Raška kao jezgra buduće srpske države.

Žao mi je GoTo, ali nemam namjeru raspredati o tako dalekoj povijesti, niti sam za to kompetentan.
Ako nisi primjetio, samo sam demantirao Corbadzijine gluposti i to s uredno citiranom njegovom tvrdnjom.
Italian stallion is online now  
Old 20.09.2006., 10:31   #36
I jednome i drugome su karte više nego bezvezne.

Što glupi stranci znaju...
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Old 20.09.2006., 17:59   #37
Postovani moj zemljace, gosp. Corbadzijo, ipak jedno moras priznati: ovaj HRVATSKI forum je vrlo demokratski!

Pokusaj da tako nesto, ali u obrnutom smeru, napises u Serbian cafeu!

Neces uraditi ni "klik", a dobices nogu ispod ledja!
Noc leptira is offline  
Old 20.09.2006., 20:18   #38
Quote:
Noc leptira kaže:
Postovani moj zemljace, gosp. Corbadzijo, ipak jedno moras priznati: ovaj HRVATSKI forum je vrlo demokratski!

Pokusaj da tako nesto, ali u obrnutom smeru, napises u Serbian cafeu!

Neces uraditi ni "klik", a dobices nogu ispod ledja!
Serbiancafeu ne postoji nijedan adekvatan forum u hrvatskoj ( probaj u bosni sa islambosnom ) ono je leglo najneinteligentnijih nakupina bjelančevina na kugli zemaljskoj
šarafciger is offline  
Old 20.09.2006., 23:49   #39
Quote:
Noc leptira kaže:
Pokusaj da tako nesto, ali u obrnutom smeru, napises u Serbian cafeu!

Neces uraditi ni "klik", a dobices nogu ispod ledja!
Al' zato ako odeš na forum B92 i uradiš taj tvoj "obrnuti smer" ne samo da nećeš dobiti po produžetku leđa, nego će te zasuti buketom pohvala.
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Old 24.09.2006., 21:03   #40
Ima nekih netočnosti...Hrvatska je imala kraljevstvo,a samim time i državu prije Srba...recimo samo kralj Tomislav...
Tesla je rođen u Hrvatskoj...u svijetu ga smatraju Hrvatom,jedino ga vi predstavljate kao srbina...
Dalje...Faust Vrančić,Lavoslav Ružička i drugi SVJETSKI poznati znanstvenici i NOBELOVCI...
A Hrvatska ima više medalja,barem što se rukometa tiče...a što se tiče vaše košarke,to vam je sinko kao da se mi dičimo jugoslavenskim medaljama...
Jer jezgru vaše vaterpolo i košarkaške repke čine CRNOGORCI...ne Srbi...u biti,činili su je...
McAucliffe is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.