Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2006., 22:05   #81
Quote:
bubica kaže:
Ne mogu reći da za nečim patim i žalim što više nema, ali sjetila sam se Lizli, čokoladice na štapiću - kolko se sjećam, nije bila loša. Mislim, možda toga još ima... tako, palo mi je na pamet.

ima ima, jela neki dan
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 22:09   #82
Ja već dugo ne mogu naći pudinge(za kuhanje) lješnjak,karamel i kokos.A bili su mi tak fini...
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 22:10   #83
puding od lješnjaka sam vidla u mercatoru neki dan
vjerojatno ima i drugdje, samo ja baš ne gledam po tim policama
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 22:17   #84
Sjeća li se itko od malko starijih kolačića po imenu Banini? Ili sam ja to sanjala
Vivianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 22:57   #85
Quote:
milkica kaže:
Ja već dugo ne mogu naći pudinge(za kuhanje) lješnjak,karamel i kokos.A bili su mi tak fini...
Evo, ja sam baš trebala lješnjak i jučer ga našla u Getrou. Karamel i kokos nisam nigdje vidjela.
__________________
Ni do jednog mjesta
na koje je vrijedno stići
ne vodi skraćeni put.
_bebi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 22:58   #86
Majburger je bio jedan jedini i proizvodio ga je 5. maj iz bjelovara. to je bio prvi proizvod tog tipa (duboko smrznuta pljeskavica) u komunističkoj jugi.
5. maj je devedestprve postao Cromax, nakon toga BIM, a prije par godina je i to propalo čini mi se. dakle, majburgera više NEMA i NISTE ih mogli kupiti prije 2 mjeseca. mogli ste kupiti pikburgere ili tak nešt, a u menzama se zove majburger jer im je ostalo ime od nekad.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 22:58   #87
Quote:
Cats kaže:
Nekidan sam našla u ladici kutijicu od tih žvaka cigareta i unutra hrpu pripadajućih sličica od estradnih umetnika


Quote:
Cats kaže:
Ako je Čobi rok onda sam ja balerina

Ontopic, ja bi da opet ima čokolada Braco i Seka.
nema Braco i Seka!!!??? moj svijet se ljulja
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:02   #88
Quote:
annerri kaže:
I nitko se ničeg ne sjeća osim slatkiša? Ajd' ovaj "Majburger" je sad "Pikburger".- i to je nešto. A slatkaći razni-varijacije na temu... makni kupine ,stavi maline. A prava hrana? Gavrilovićka koja nije posivila na prerezu za pola sata ? Kako se to zvalo?
Evo nešto što nije slatkiš (iako se njih nekako najviše sjećamo) - Njam, njam paštete (s onim svakakvim facama na poklopcu) - to je bilo aktualno prije nekih 15ak godina - tak negdje (uglavnom, tad još nisam bila vegetarijanac) i to mi je tad bila najbolja pašteta - pogotovo ona s dodatkom povrća.


Quote:
bubica kaže:
I sjećam se da su se u Kraš Expresu dobivale neke šablonice plastične za crtanje, to sam skupljala neko vrijeme
Okrugle, plastične, fluorescentnih boja (uvijek neke zelene, narančaste...), a unutar kruga "izrezbareni" razni likovi - ako me sjećanje ne vara.
__________________
Ni do jednog mjesta
na koje je vrijedno stići
ne vodi skraćeni put.
_bebi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:03   #89
Prije sam se u trenutku večernje gladi sjetila onih Gavrilović hrenovki u visokim plavim konzervama - mislim da su bile po tri para unutra. Ajme ludila.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:13   #90
Quote:
x-type kaže:
Majburger je bio jedan jedini i proizvodio ga je 5. maj iz bjelovara. to je bio prvi proizvod tog tipa (duboko smrznuta pljeskavica) u komunističkoj jugi.
5. maj je devedestprve postao Cromax, nakon toga BIM, a prije par godina je i to propalo čini mi se. dakle, majburgera više NEMA i NISTE ih mogli kupiti prije 2 mjeseca. mogli ste kupiti pikburgere ili tak nešt, a u menzama se zove majburger jer im je ostalo ime od nekad.
ajd, cjepidlacis.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:19   #91
Quote:
Cats kaže:
Prije sam se u trenutku večernje gladi sjetila onih Gavrilović hrenovki u visokim plavim konzervama - mislim da su bile po tri para unutra. Ajme ludila.
a Gavrilović pašteta u limenici visokoj brat-bratu & sestra-sestri 30ak cm? To su imale tete u školskoj kuhinji za marende
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:20   #92
Quote:
RobiKa kaže:
a Gavrilović pašteta u limenici visokoj brat-bratu & sestra-sestri 30ak cm? To su imale tete u školskoj kuhinji za marende
Ja ti nevolin paštetu a nismo ni kuhinju imali u školi ali se sjećam onih marmelada od Vitaminke u trokilaškim kantama.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:25   #93
Quote:
Cats kaže:
Ja ti nevolin paštetu a nismo ni kuhinju imali u školi ali se sjećam onih marmelada od Vitaminke u trokilaškim kantama.
phew i Podravka je imala te velike konzerve. Nu pričaju stariji da se po butigama prodavala marmelada na deke iz drvenih kutija
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:27   #94
Quote:
RobiKa kaže:
phew i Podravka je imala te velike konzerve. Nu pričaju stariji da se po butigama prodavala marmelada na deke iz drvenih kutija
Amo ih zadavit s dinosaurskim pričama
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:33   #95
Quote:
Cats kaže:
Amo ih zadavit s dinosaurskim pričama
s jajcima u prahu (trumanovim )
i žutim sirom
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:35   #96
A jel se sjećate alpskog mlijeka u tirkiznim piramidalnim tetrapakima?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:35   #97
Quote:
polly kaže:
s jajcima u prahu (trumanovim )
i žutim sirom
isto u konmzervi
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:35   #98
da.

al se nitko ne sjeca mog ljesnakovog mlijeka
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:36   #99
Quote:
Cats kaže:
A jel se sjećate alpskog mlijeka u tirkiznim piramidalnim tetrapakima?


ček, ček... a jogurt u tetrapaku

a jogurt & mliko u staklenim bocama zatvorno staniolskim poklopcem
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:37   #100
Quote:
kemik kaže:
da.

al se nitko ne sjeca mog ljesnakovog mlijeka
Ja se sjećam. I, neću stavit ruku u vatru, al nešto mi govori da to možda još postoji. Provjerim dogodine pa javim.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.