Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2010., 22:37   #141
Meni je se skoro tako cvoric pojavio i dobila sam ampiciline da pijem da to prodje,i pomoglo je,sve zavisi opet,ali svaki put kad se razbolim tako mi se pojave cvorici...
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 00:17   #142
Moguće je da se povećaju zbog neke upale, naravno, ali Sharlotte mora otići kod svog liječnika, jer ovako možemo samo nagađati.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 20:49   #143
Question Žlijezda, limfni čvor ili nešto treće?!

Nešto, nekakva tvorevina ili što već, nalazi mi se točno ispod vilice s jedne strane. Nije baš ni opipljivo (još!), pa ne mogu reći ni da je kvrga, ni da je natečeno. Ali osjetim ga kad spuštam/podižem glavu. Osjetim da mi nešto smeta i kad gutam. Radi se o nečemu sasvim blago izraženom, ali postojećem.
Koji je to k.? Ne znam trebam li se zabrinjavati, ali zabrinuta sam!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 02:38   #144
pozdrav
prvo slažem se s blaurom
limfni čvorovi se osim kod upala, na vratu mogu pojaviti kod žena npr kad treba dobit menstruaciju. svi to mi imamo, kod njih nekad treba i dugo da se povuku. ali isto preporučam odlazak doktoru za svaku sigurnost
Soke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 01:29   #145
Quote:
Yossarian kaže: Pogledaj post
Npr. kvržica na vratu...ako nije tumor što još može biti? Nekakva upala ili slično? Ako netko zna....Da li su to uopće limfni čvorovi ili kako se već zovu...

Hvala!

testiraj se na HIV ..
tardor77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 12:18   #146
Kvrga na vratu

Molim moderatore da spoje temu ako postoji već takva, ja sam tražila pa je nisam našla.

Uglavnom izbila mi je nekakva kvrgetina iza na vratu, bila je veličine kovanice od 2 kune, sad se malo smanjila. Ne boli me i kad se uhvati miče se pod prstima.

Zanima me jel to može biti limfni čvor? Jel postoje uopće limfni čvorovi iza na vratu?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 12:20   #147
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Molim moderatore da spoje temu ako postoji već takva, ja sam tražila pa je nisam našla.

Uglavnom izbila mi je nekakva kvrgetina iza na vratu, bila je veličine kovanice od 2 kune, sad se malo smanjila. Ne boli me i kad se uhvati miče se pod prstima.

Zanima me jel to može biti limfni čvor? Jel postoje uopće limfni čvorovi iza na vratu?
Može biti i aterom
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 12:34   #148
Nadam se da nije to.

Nek me neko utješi da postoje limfni čvorovi i odozada na vratu. Za ove naprijed na vratu znam di su jer sam imala tu nesreću da su mi se bili toliko upalili da nisam mogla vratom okretati koliko je bolilo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 13:34   #149
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nadam se da nije to.

Nek me neko utješi da postoje limfni čvorovi i odozada na vratu. Za ove naprijed na vratu znam di su jer sam imala tu nesreću da su mi se bili toliko upalili da nisam mogla vratom okretati koliko je bolilo.
Možda miogeloza? Ja sam ih imala puna leđa i dvije straga na vratu, doduše kvrge mi nisu iskočile ali ih je fizioterapeut napipao pod prstima. Najbolje da odeš doktoru
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 15:05   #150
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Molim moderatore da spoje temu ako postoji već takva, ja sam tražila pa je nisam našla.

Uglavnom izbila mi je nekakva kvrgetina iza na vratu, bila je veličine kovanice od 2 kune, sad se malo smanjila. Ne boli me i kad se uhvati miče se pod prstima.

Zanima me jel to može biti limfni čvor? Jel postoje uopće limfni čvorovi iza na vratu?

Ja sam nesto slicno imala. Kod mene je u pitanju reakcija na boju za kosu. Kad obojam kosu pojavi mi se mala kvrzica na vratu,velicine graska,i veca,bolna kvrga na potiljku. Inace nikad nemam niti osjetim bilo kakve kvrzice. Samo kad se obojam. Ja sam ocito alergicna na neke sastojke iz boje za kosu. I za dva,tri dana prode i nestane.
Jesi mozda ti bojala kosu ili slicno? Mozda je i kod tebe neka alergijska reakcija u pitanju?

Ne razumijem se bas u to. Ali recimo,moj djed ima 4 velike kvrge na glavi. Davno je to operirao,rezao,i opet se pojavilo nakon nekoliko godina.
On_Off is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:48   #151
Ne bojam se, imam pramenove. A njih nisam vadila jedno 2-3 mjeseca, tako da nije od toga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:50   #152
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Možda miogeloza? Ja sam ih imala puna leđa i dvije straga na vratu, doduše kvrge mi nisu iskočile ali ih je fizioterapeut napipao pod prstima. Najbolje da odeš doktoru
Nije isključeno, a jel to ne boli ko sam vrag?

Znam da ova jedna cura ima to i kad je uhvati ide na injekcije koliko je boli. Mene ovo moje ništa ne boli niti mi smeta, sam eto napipala sam je pa me muči sad šta je to.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 18:00   #153
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nije isključeno, a jel to ne boli ko sam vrag?

Znam da ova jedna cura ima to i kad je uhvati ide na injekcije koliko je boli. Mene ovo moje ništa ne boli niti mi smeta, sam eto napipala sam je pa me muči sad šta je to.
Je, miogeloze su jako bolne. Fakat ne znam kaj bi to tvoje moglo onda biti. Zašto ne odeš doktoru pa se riješiš neizvjesnosti?
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 18:11   #154
Ja sam ti u zadnje vrijeme stalno po doktorima, kontrolama u bolnici, vađenjima krvi i stvarno mi se ne da sad i zbog ovoga šetati po doktorima. Kontala sam ako ne prođe za par dana, onda otići.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 18:20   #155
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Molim moderatore da spoje temu ako postoji već takva, ja sam tražila pa je nisam našla.

Uglavnom izbila mi je nekakva kvrgetina iza na vratu, bila je veličine kovanice od 2 kune, sad se malo smanjila. Ne boli me i kad se uhvati miče se pod prstima.

Zanima me jel to može biti limfni čvor? Jel postoje uopće limfni čvorovi iza na vratu?
Evo moja frendica s posla je imala nešto slično...kvrgu malo ispod vrata...i tako nije odmah otišla kod doktora, te se ipak ona odluči otić....i eto ustanovili da je tumor (išla je na kemoterapije i zračenja, sad je ok)...nije da te plašim ili da mislim da je to ali svakako odi vidi što bi to moglo biti, već sutra...eto nadam se da nije ništa ozbiljno...sretno
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 20:51   #156
ja imam vec godinama malu kvrgicu iza na vratu tamo gdje se masira vrat s desne strane i ne boli niti se mice...jednom sam to rekla doktorici i rekla je da nije nista..ali evo vec godinam je imam i niti se povecala niti smanjila...
greta beta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 21:06   #157
Quote:
efos kaže: Pogledaj post
Evo moja frendica s posla je imala nešto slično...kvrgu malo ispod vrata...i tako nije odmah otišla kod doktora, te se ipak ona odluči otić....i eto ustanovili da je tumor (išla je na kemoterapije i zračenja, sad je ok)...nije da te plašim ili da mislim da je to ali svakako odi vidi što bi to moglo biti, već sutra...eto nadam se da nije ništa ozbiljno...sretno
Ma znam, i moja legica je isto tako imala kvrgu na vratu, doktorica ju je stalno otpilalava da nije ništa i na kraju ispao non hodgkin limfom. isto išla na kemoterapije i sad je dobro.

Ma ne vjerujem da je tumor, tumori se ne smanje u nekoliko dana. Meni je ovo bilo veličine kovanice od 2 ili 5 kuna, sad je manje.

Bdw, jel nick tako bezveze ili ideš na ekonomiju u osijeku? Ako da, onda smo kolege.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 22:59   #158
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma znam, i moja legica je isto tako imala kvrgu na vratu, doktorica ju je stalno otpilalava da nije ništa i na kraju ispao non hodgkin limfom. isto išla na kemoterapije i sad je dobro.

Ma ne vjerujem da je tumor, tumori se ne smanje u nekoliko dana. Meni je ovo bilo veličine kovanice od 2 ili 5 kuna, sad je manje.

Bdw, jel nick tako bezveze ili ideš na ekonomiju u osijeku? Ako da, onda smo kolege.
A ne znam..ne budi lijena i odi na pregled
Je, na ekonomiji sam..
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 11:46   #159
draga to ti je najverojatnije lojna zlijezda koja tis e moze povecavati i smanjivati....
a ako si imala neku upalu nedavno onda je limfni cvor
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 19:50   #160
Bila danas kod doktorice po recept pa sam je odmah usput pitala za to i kaže da je limfni. Meni se to smanjilo, al mi je rekla ako se poveća i počne bolit da dođem opet da će mi dati antibiotike.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.