Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2014., 12:56   #6881
Mislim da je kolega naveo jake argumente.
Ja bi isto prije uzeo aluminijsku ramu nego karbonsku di se radi o par dkg.
Sritno mu na pili
bjudjola is offline  
Old 13.11.2014., 20:37   #6882
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Kolega je vidio sve komentare, pa ću opet ovdje napisat njegov odgovor na sve ovo:

"zašto baš taj bajk....zato što je moj bajk lakši za 65 deka od onog karbonskog, moja rama teži samo 1220 g , zato što cijela grupa sram force 22 košta 970 E a njihova 105 na tom bajku dođe 430 E dokaz ispod
Kod:
http://www.chainreactioncycles.com/hr/en/sram-force-22-11-speed-groupset/rp-prod125447
Kod:
http://www.chainreactioncycles.com/hr/en/shimano-105-5800-11-speed-groupset/rp-prod116477
Zato što kotač na tom njihovom karbonskom bajku je mavic aksium one koji dođe oko 185 E prednji i 200E zadnji , a moj set KSYRIUM SLS dođe 900 E....zato što imam bolje gume na bajku, mislim da je 1000 eura razlike u cijeni, samo u kotačima i grupi na biciklu dovoljan razlog "
Šta jest, jest.

Over Tapatalk
rabbit is offline  
Old 02.12.2014., 21:09   #6883
S obzirom da se sad manje vozim,uglavnom vikendom,zanima me jel bolje da gume stoje tjedan-dva na max pritisku(120 psi) na kojem ih vozim,ili je ipak bolje da se malo ispusti zrak?Bajk je u sobi
__________________
Being second is to be the first of the ones who lose.

Ayrton Senna
maxkuki is offline  
Old 03.12.2014., 17:31   #6884
smanji tlak ...
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Old 15.12.2014., 20:24   #6885
Stigao mali upgrade . Prilično zadovoljan ishodom .

rabbit is offline  
Old 15.12.2014., 21:02   #6886
Fino izgledaju!!

Daj malo detalja.. Model, cijena, teh. karakteristike,..
*igor* is offline  
Old 16.12.2014., 08:26   #6887
Quote:
rabbit kaže: Pogledaj post
Stigao mali upgrade . Prilično zadovoljan ishodom .
mrak kotači!!!
inace super mi je defy, proslu subotu sam dobio đir po jarunu od frenda koji ima defy composite (karbonski) M/L veličina....divan bicikl, jako komotan....
lepe bicikle taj giant radi.
tmbz is offline  
Old 16.12.2014., 19:45   #6888
Quote:
*igor* kaže: Pogledaj post
Fino izgledaju!!

Daj malo detalja.. Model, cijena, teh. karakteristike,..
Kupio dok je bilo na 40% popusta

http://www.wiggle.co.uk/pro-lite-bra...cher-wheelset/
rabbit is offline  
Old 16.12.2014., 21:03   #6889
Quote:
tmbz kaže: Pogledaj post
mrak kotači!!!
inace super mi je defy, proslu subotu sam dobio đir po jarunu od frenda koji ima defy composite (karbonski) M/L veličina....divan bicikl, jako komotan....
lepe bicikle taj giant radi.

Trenutno mi jeu planu Propel ali prvo treba prodati ovog Defy-a no kako sam trenutno u nedostatku gotovine (otišla ušteđevina za Propela ) tako se nadam da ni Defy neće baš brzo imati zainteresirane
rabbit is offline  
Old 17.12.2014., 08:38   #6890
Quote:
rabbit kaže: Pogledaj post
Trenutno mi jeu planu Propel ali prvo treba prodati ovog Defy-a no kako sam trenutno u nedostatku gotovine (otišla ušteđevina za Propela ) tako se nadam da ni Defy neće baš brzo imati zainteresirane
propel je super plan
vidio sam ga u giantovom shopu prije koji mjesec kad sam bio, mrak izgleda, steta jedino kaj nema aero straznju kocnicu. onu kaj je dole kod pogona. jes da je to vjerojatno gnjavaza za podesavat, al kad je aero nek je aero

neznam jesi vidio canyonov aeroad, tu ga vozi jedan od ovih likova s gcn-a
https://www.youtube.com/watch?v=gNzTeEzciec

dugo nisam videl tak lepi bicikl.
tmbz is offline  
Old 20.12.2014., 16:53   #6891
Evo quick pitanje. Da li vas boli gornji dio leđa, tj. vrat i ramena prilikom vožnje. Evo to mi je ograničavaući faktor i ne znam kako ga se riješit.
Javlja mi se sad i na novom cestovnom i ranije na MTB, dakle na potpuno različitim bajkovima ista stvar.
Lo87 is offline  
Old 20.12.2014., 16:55   #6892
I gdje god čitam na netu uvijek i jednino što piše je "go to your local bike shop and get a proper bike fit" koji kosta kod nas 500 kn i u zg je (ja sam u ri). Ako bas bude potrebno cu ic, ali za rekreativnca
Lo87 is offline  
Old 20.12.2014., 17:05   #6893
Quote:
Lo87 kaže: Pogledaj post
I gdje god čitam na netu uvijek i jednino što piše je "go to your local bike shop and get a proper bike fit" koji kosta kod nas 500 kn i u zg je (ja sam u ri). Ako bas bude potrebno cu ic, ali za rekreativnca
mozes probati i sam, kaj se tiče dokumentacije, stvarno na netu ima i filmića a i literature sa uputama, kao npr Kresonjin priručnik u izdanju HBS-a.

posudi trenažer, plati nekom pivu da te poslika i počni se igrati, prvo sa visinom i polozajem sica, onda sa spacerima za visinu kormila i to je to.
pripazi također da ti je sic potpuno ravan, da ne klizes naprijed i ne stezes previse misice ramena i vrata.

mozda bi ti bolje preporuke dao neko ko ima takvih problema, ja ih nemam, ne sjecam se bas ni da sam ih imao (imao sam s koljenom i stopalom)

generalna preporuka je - učvrsti trbušni zid, savijaj se u struku, opusti laktove (meni su skoro pod 90 i potpuno opusteni) i na taj način vibracije sa ceste neće prelaziti na ramena i vrat.
tmbz is offline  
Old 20.12.2014., 17:09   #6894
Quote:
tmbz kaže: Pogledaj post
mozes probati i sam, kaj se tiče dokumentacije, stvarno na netu ima i filmića a i literature sa uputama, kao npr Kresonjin priručnik u izdanju HBS-a.

posudi trenažer, plati nekom pivu da te poslika i počni se igrati, prvo sa visinom i polozajem sica, onda sa spacerima za visinu kormila i to je to.
pripazi također da ti je sic potpuno ravan, da ne klizes naprijed i ne stezes previse misice ramena i vrata.

mozda bi ti bolje preporuke dao neko ko ima takvih problema, ja ih nemam, ne sjecam se bas ni da sam ih imao (imao sam s koljenom i stopalom)

generalna preporuka je - učvrsti trbušni zid, savijaj se u struku, opusti laktove (meni su skoro pod 90 i potpuno opusteni) i na taj način vibracije sa ceste neće prelaziti na ramena i vrat.
Tnx. Ma prošao sam dosta tih filmića, namjestio sam visinu sica i položaj naprijed-nazad, lulicu sam okrenuo prema gore i sad je udobnije, ali neke dane baš iritira...vj ću jednom otići na taj fitting.
Lo87 is offline  
Old 29.12.2014., 10:18   #6895
Evo ovako,
Pukla mi je jedna karika na lancu (shimano 105).
Je li moguce (pametno) samo tu kariku izbacit ili da uzimam novi lanac?
Kako bi se prijenosi ponasali (10spd kaseta+triple) s obzirom da skracujem lanac?

Lanac je odeadio svega 1500km i pokusa bi da mi posluzi do proljeca do servisa s obzirom da skroz malo sad vozim.
bjudjola is offline  
Old 29.12.2014., 18:29   #6896
Pitanje za vas cestovne specijalce.

Kupio bi cestovnjaka i budžet mi je oko 4000 kuna (+-500 kuna).
Cijene novih bicikala su užasno visoke pa sam bacio oko na oglasike.

Na njuškalu je ponuda dosta loša, no na slovenskim oglasnicima ima svašta.

U uži izbor su ušli ovaj Felt, ovaj Fuji , ovaj Scott i ovaj Cannondale.

Nemam pojma jel bolja par godina stara Ultegra ili tipa nova Tiagra ili 105-ica? To me u biti najviše muči. Dal da gledam opremu ili godište?

Recimo da su svi u super stanju, koji bi bio najbolja kupnja?
Mirkec070 is offline  
Old 29.12.2014., 23:06   #6897
Probaj pa vidi koji ti najbolje paše,nema univerzalnog odgovora..
__________________
Being second is to be the first of the ones who lose.

Ayrton Senna
maxkuki is offline  
Old 29.12.2014., 23:53   #6898
Problem je što su svi u Sloveniji pa nemrem isprobavat prije.

Uglavnom, računam da tipa 5 godina stara Ultegra i dalje funkcionira izvrsno pa ću tražiti renomiranu marku čiju veličinu mogu isprobati u našim dućanima.
Kad utvrdim dobru veličinu tek onda idem po bicikl u Sloveniju.
Mirkec070 is offline  
Old 30.12.2014., 15:44   #6899
Stavio bi glavu na panj da neces skuzit bez gledanja jel ti šaltaje ultegra ili 105ca.
Čemu tu upitnik ako nisi neka iskusnjara.
Bitnije ti je općenito stanje bajka i da ti veličinom odgovara.Sve su to renomirane marke.
Ja bi recimo uvijek prije uzeo felta sa 105com iz 2011 nego Canna s ultegrom iz 2008.
bjudjola is offline  
Old 31.12.2014., 10:07   #6900
Moze savjet?

Nadam se da sam na pravom mjestu.Evo ovako,prije par mjeseci sam nabavio rabljeni Trek iz 90te,nisam siguran koji tocno model,al nije ni bitno,zar ne?Trkaci bicikl,ide kao lud.Uglavnom,htio bi isprobati jedan setup koji sam vidio masu puta kod profi i amaterskih biciklista,dvaput cak i uzivo.Da ne duljim,montiranje STI kocnica s mjenjacima na bullhorn volan.Trenutno imam flat,dakle kao na mtb-u.Ugl,volan sam nabavio,ovakav: http://www.rog-joma.hr/oprema_detalj.php?i=11891 ali kad sam probao na njega navuci postojece kocnice,naravno,ispalo je da su preuske.Zanima me da li postoje STI kocnice sa dovoljno sirokim prihvatima za 'rogove'?To bi izgledalo otprilike ovako: http://www.togoparts.com/showroom/ar...5190236625.jpg Dakle,najbolje od oba svijeta,da tako kazem.Ako se netko kuzi,molim pomoc i savjet
BurningHeart is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.