Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2014., 22:09   #3361
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
HZZO i HZZ su odvojeni. Ne mora se biti u evidenciji HZZO da bi imao zdravstveno.
znači ne moram ništa brinut, zdravstveno ostaje?
19th50 DS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 09:18   #3362
Quote:
19th50 DS kaže: Pogledaj post
22.10 sam tamo upisan, znači 20.11 (prije 2 dana) je bio najkasniji rok za javljanje.
Dali da se uopće onda javljam u ponedjeljak (jer možda postoji šansa da me nisu brisali) ili da jednostavno čekam 6 miseci? Jer to će bit onda već 24.11. Malo previše kasnim.
Sano se ti javi ništa ne gubiš pa ćeš vidjet što će ti reči.
žek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 13:19   #3363
Quote:
19th50 DS kaže: Pogledaj post
znači ne moram ništa brinut, zdravstveno ostaje?
Ostaje.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 13:24   #3364
Quote:
19th50 DS kaže: Pogledaj post
22.10 sam tamo upisan, znači 20.11 (prije 2 dana) je bio najkasniji rok za javljanje.
Dali da se uopće onda javljam u ponedjeljak (jer možda postoji šansa da me nisu brisali) ili da jednostavno čekam 6 miseci? Jer to će bit onda već 24.11. Malo previše kasnim.
Zako zelis biti u evidenciji, nazovi u pon i reci da kasnis par dana, eto, i da se nadas da jos nisi brisan i da si se u zadnja 4 tjedna javio tu tu i tu.
Pa ces cuti jel si jos unutra ili vani.

Vidim da ti savjetnik na burzi treba... Strasno. Ne sjetis ga se ni jednom mjesecno
Zakaj onda se trudis ostat u evidenciji???
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 19:21   #3365
Kolika je placa za zaposlenike na mjeri "Pola - pola do 1. posla?"
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 22:00   #3366
Quote:
19th50 DS kaže: Pogledaj post
Pa vjerojatno sam briše, da. Znači sad me nema na birou 6 miseci

1. A sad me zanima koje uopće "pogodnosti" dobivaš time što si na birou? Meni to nema nikakvog smisla, osim možda da se zna otprilike koliko ima nezaposlenih u državi.
Ajmo reci da nemas bas neke super pogodnosti ali prvenstveno ti se povecava sansa da te neko zaposli ako si dugotrajno nezaposlen/a . Ako tvoj buduci poslodavac koristi tu mogucnost netreba davati za tebe odredeni vremenski period . Isto tako recimo postoji mogucnost da ti jave za neki posao ali prije ces ti ga vidjeti ako listas oglasnike na netu nego oni posto gledaju samo HZZ
nazadsam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 09:39   #3367
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
Zako zelis biti u evidenciji, nazovi u pon i reci da kasnis par dana, eto, i da se nadas da jos nisi brisan i da si se u zadnja 4 tjedna javio tu tu i tu.
Pa ces cuti jel si jos unutra ili vani.

Vidim da ti savjetnik na burzi treba... Strasno. Ne sjetis ga se ni jednom mjesecno
Zakaj onda se trudis ostat u evidenciji???

Ne treba mi savjetnik nego zavod...zašto? Zato jer ako slučajno poslodavac koristi kakve mjere neće me zaposlit

Ili sam ja sve to pobrkao pa savjetnik i zavod nemaju veze jedno s drugim (da tako kažem), nego me sad savjetnica na 6 mj. nogira, a zavodu se moram javljat ili što?

Zadnje uređivanje 19th50 DS : 24.11.2014. at 09:50.
19th50 DS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 09:46   #3368
Molim vas da mi objasnite što ovo znači
Najprije svakog miseca, onda nakon dva uzastopna miseca
Ništa mi nije jasno

Nezaposlena osoba prijavljena u evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje aktivnost redovnog mjesečnog javljanja treba obaviti svakoga mjeseca (bilo kojeg radnog dana u mjesecu) na Info-pultu područnog ureda ili ispostave u kojem je prijavljena. Ukoliko ste se prestali javljati Zavodu, biti ćete brisani iz evidencije nezaposlenih osoba nakon dva uzastopna mjeseca nejavljanja.
19th50 DS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 10:20   #3369
javio sam se i neki ljubazan čovik se javio i rekao da sam još u evidenciji i da se danas nisam javio da bi me brisali. Tako da mi je oprostio ako se tako može reć i rekao da pripazim idući put.

Ali me i dalje zanimaju odgovori na gore postavljena pitanja, obećajem, neću više ništa pitat
19th50 DS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 10:31   #3370
Eto, mogu ti odgovorit.

Dakle 28 dana je max rok za javljanje što ti i piše u profesionalnom planu ak ga malo bolje pogledaš), možeš mailom ili telefonom što stvarno ne bi smio bit problem nikome. Ova 2 mjeseca je zastarjeli podatak, vrijedilo je do 01.01.2014. to pravilo.

Inače je vođenje u evidenciji na dobrovoljnoj bazi, no kad već odlučiš bit u evidenciji potpisuješ profesionalni plan na prvom savjetovanju, u kojem ti jasno piše datum i načini javljanja i koje su sankcije nepridržavanja istih. Što naravno potvrđuješ i svojim potpisom.

Naravno da dosta ljudi to ni ne pročita , niti obraća pažnju baš na to, ali to ne bi trebala bit isprika. A i vidiš i sam da su tolerantni i nisu te htjeli obrisat, iako su mogli bez problema.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 12:48   #3371
Quote:
19th50 DS kaže: Pogledaj post
Ne treba mi savjetnik nego zavod...zašto? Zato jer ako slučajno poslodavac koristi kakve mjere neće me zaposlit

Ili sam ja sve to pobrkao pa savjetnik i zavod nemaju veze jedno s drugim (da tako kažem), nego me sad savjetnica na 6 mj. nogira, a zavodu se moram javljat ili što?
Da se sad ne raspravljamo bezveze. Neki trebaju zavod, neki savjetnika, neki oboje a neki nista.
U slucaju da ti treba bilo savjetnik bilo zavod, drzis se pravila igre. Javljas se na vrijeme.
Da, ako te odjave radi nepridrzavanja pravila, dobis obavijest da te odjavljuju na 6 mj. A onda se ti mozes na to zalit.
Zalio se il ne, dok si odjavljen s burze, nemas se kom tamo javljati. I naravno, nemas ni prava bit korisnik mjera.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 12:57   #3372
Pozdrav,

ovako, bila sam u radnom odnosu do 30.09. (redovni radni odnos, sezonski), a radila sam i još jedan honorarni posao, također do 30.09. Sa 01.10. sam stekla pravo da nastavim koristiti još mjesec i pol naknade koja mi je preostala iz prošle godine, a koju sam prekinula zbog gore navedenog sezonskog zapošljavanja. Naknadu za 10.mjesec sam uredno primila u 11.mjesecu.
Međutim, prije par dana me zvala savjetnica da sam sa strane zaradila više nego što sam smjela (više od onih 1600 kn) i pozivaju se na honorar za taj dodatni posao. Donosim im dokaze iz kojih se jasno vidi da sam za tu firmu radila do 30.09., te da su mi posljednji honorar za 09/2014 isplatili 10.10. Ja sam pravo na nastavka naknade stekla u 10/2014, dakle to nema veze jedno s drugim. Priložila sam ugovor i ispise žiro računa iz kojih se vidi da tijekom 11.mjeseca kada mi je isplaćena naknada za 10.mjesec nisam primila nikakvu drugu uplatu koja bi ugoržavala moju prijavu na zavodu.
Savjetnica mi danas kaže da će sve moje dokumente proslijediti u pravnu službu (morala sam potpisati i nekakav zapisnik u kojem tvrdim da taj novac nisam primila u tom mjesecu), ona vjeruje da će sve biti u redu, ali isto tako postoji mogućnost da će me se brisati iz evidencije i da ću morati vratiti natrag naknadu koju sam primila prošli mjesec????

Zašto da me se briše i da vraćam novac kada nisam zaradila ništa sa strane i priložila sam sve potrebne dokaze, mislim, tko je tu lud?

PRavo na naknadu mi je isteklo 12.11., dakle imam još tu jednu isplatu.

Molim pomoć i savjet ako je netko imao slično iskustvo

Hvala puni
IvkaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 15:20   #3373
Hvala na objašnjenjima
19th50 DS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:23   #3374
Molim vas ako netko moze da mi odgovori
radila sam kao sezonski radnik s pocetkom ugovora od 15.5, svojevoljno sam prekinula ugovor 22.8 i prebacila se u drugu firmu u kojoj sam bila prijavljena od 25.8 - 27.10. Znaci nastavila sam raditi na drugom mjestu, nisam sjedila kod kuce...trebala sam imati pravo na primanja s hzz-a jer sam imala 9 mjeseci u 2 godine, nekidan dodjem na hzz da bi mi rekli da nemam pravo jer u zadnjem poslu nemam 3 mjeseca i s obzirom na to gledaju prethodni posao, a tamo sam sama dala otkaz i s tim nemam pravo na novcanu naknadu? Jel bio tko u ovakvoj situaciji?
__________________
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
lilli7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 18:19   #3375
Bas isla korigirati svoj odgovor na ovu temu. No ocito je pod onim naknadama...

Kaj se tebe tice, da, to je bas taj slucaj: ako ti je zadnji radni odnos kraci od 9 mj, gleda se prethodni. A tvoj prethodni je zavrsio sporazumno.
Macku o rep objesi prituzbu.

Glupa logika je: da si ostala na prethodnom poslu (a ne dala otkaz), mozda bi jos uvijek imala posao. A ti si birala, odabrala i sad kad nije ispalo kak si zamislila- ko ti kriv.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 08:02   #3376
Nerado, al moram te ispravit . Zadnji, ako traje kraće od 3 mjeseca a ne 9- u tom slučaju se gleda predzadnji.

Lili, jedina pozitivna stvar je da će ti se sav taj staž zbrajat ukupno u duljinu trajanja naknade kod sljedećeg sezonskog. Ako, naravno opet ne bude sporazum.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:27   #3377
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
Bas isla korigirati svoj odgovor na ovu temu. No ocito je pod onim naknadama...

Kaj se tebe tice, da, to je bas taj slucaj: ako ti je zadnji radni odnos kraci od 9 mj, gleda se prethodni. A tvoj prethodni je zavrsio sporazumno.
Macku o rep objesi prituzbu.

Glupa logika je: da si ostala na prethodnom poslu (a ne dala otkaz), mozda bi jos uvijek imala posao. A ti si birala, odabrala i sad kad nije ispalo kak si zamislila- ko ti kriv.
ne bih imala posao jer sam odmah na pocetku potpisala do datuma do kojeg sam trebala raditi i ugovor se nebi produzivao jer je bio sezonski rad, tako da sam sa zadnjim poslom bila zaposlena duze nego sto bih bila da sam ostala na prvom
__________________
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
lilli7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 10:55   #3378
Znam da ne bi zadrzala taj posaoi. Zato i kazem: glupa logika.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 14:20   #3379
Imam pitanje u vezi s poticajima: koji su uvjeti da bih dobio poticaj (novcani ili bilo kakav drugi)?
Dali je to određen radni staž, ili zivotna dob, ili duljina boravka na burzi rada? Recimo ako se prijavljujem 6 mjeseci na burzu, i zaposlim u poslodavca (ili mozda otvorim sam svoj vlastiti obrt) mogu li dobiti ikakav poticaj od drzave?

Druga stvar. Ako se ne javim na vrijeme na burzu, i dobijem pismo brisanja, kakve su sanse da se mogu zaliti i izvuci na taj nacin? Dali je zaljenje samo protokol, ili se moze stvarno nesto postici time?

Hvala
humaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 17:13   #3380
Na drugom savjetovanju sam potpisao profesionalni plan na datum 06.11. i u ponedjeljak (01.12.) idem na konzultaciju savjetnika. Znači do tad će proći 25 dana, znači neću se kasniti i neće me brisati iz evidencije? Malo sam zabrinut.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.