Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2007., 00:13   #261
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
šta taj kare ima u solidumu?
imaju genijalijalnih stvari
otvorili prije tjedan dana; ja već tržila i to prije otvorenja - škvadra masovno rezervirala. potpuno nepotrebno jer mi veli cura koja tam radi da kad se naruči, ako nema kod njih na skladištu, čekaš dva tjedna.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 09:34   #262
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Zna li neko kako da izvedem to sa tonerom? da ga pomiješam s vodom i ostavim zavjesu preko noći ili šta?
a da probaš sa bojom za tkaninu iz dm-a?kupiš pakiranja prema nijansi koju želiš postići i ubaciš sve u veš-mašinu.jedini uvjet je da tkanina ima barem 50% pamuka u sebi.poslije ti se ne ispire.
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 13:10   #263
Quote:
crazyform kaže: Pogledaj post
a da probaš sa bojom za tkaninu iz dm-a?kupiš pakiranja prema nijansi koju želiš postići i ubaciš sve u veš-mašinu.jedini uvjet je da tkanina ima barem 50% pamuka u sebi.poslije ti se ne ispire.
Mogao bih, ali nisam iz hr, pa nemamo DM, ali ću pogledati u većim drogerijama Nisam znao da se u drogerijama prodaje boja za tekstil. Vjerujem da ima barem 50% pamuka.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 15:31   #264
ako može pomoć! Da li u ikei ima za kupit onih karniša koje kod nas zovu "sistem". To su one zavjese koje se dižu prema gore? Htjela bi si tako nešto, a kod nas mi je to malo previše novaca. Jedan sistem dođe oko 500 kn. a meni trebaju 4, bez zavjesa i bez šivanja.
inform is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 15:57   #265
Quote:
nana666 kaže: Pogledaj post
Moje su od 130-230 cm, a meni je recimo trebalo 260 cm. Tako da sam ja onda uzela dvije i spojila ih dužinom od 130 cm. I ispalo je super. Možda si i vidjela na Slikice vasih stanova, namjestaja...sitnica za kucu - ako nisi evo link http://img503.imageshack.us/my.php?image=zavjesesp1.jpg. Doduše tu se ne vidi karniša ali ovo su ti moje:
nana, meni su se isto jako svidjeli ti paneli...tebi je ovaj u sredini širi od ovih sastrane?? koliki ti je prozor???
u db imam jedan prozor od 140cm i jedan izlaz na terasu od 120cm...
stavila sam to, ali sada imam veeeliki problem, odnosno, prekrasno to izgleda ali nikako nije funkcionalno...
kakav imaš prozor? klizni ili dvokrilni?? mislim da je to super za klizno...
sad razmišljam o tome da ih maknem, pretvorim u normalne zavjese...

Zadnje uređivanje fonemf : 16.04.2009. at 18:05.
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 16:07   #266
Inform, misliš li na one koje se spajaju u "harmoniku" ili one koje idu u rolu?? uglavnom tamo imaš svašta....
ja sam tamo kupila za u kupatilo, na netu sam našla bila neke u raznim dezenima, ali jednom kad sam došla tamo ih nije bilo...
moj je stari kupio to u Bauhausu... ali ne znam za koliko veliki prozor ti treba??
ja Ikeu totalno preporučam svima, pogotovo onima koji vole moderno, a nemaju jako puno love...
mi smo tamo 95% stana opremili... i super sam zadovoljna. i postala ovisnica o Ikei...
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 16:10   #267
http://www.ikea.com/it/it/catalog/ca...e/10374/10701/
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 16:24   #268
pokušavam stavit sliku zavjesa ali mi baš ne ide mislim na one koje idu u harmoniku-valjda. Imaju onaj lančić ili konopac kojima ih se vuče prema gore. Gledala sam na ikeinoj stranici ali neznam da li je to to!? Razlika u cijeni je ogrooomna-tako da bi tamo kupila i karniše i materijal a ovdje dala šivat.
Imam tri prozora u dnevnoj sobi gdke bi njih stavila i jedan bočni balkonski na koje sam mislila staviti panele. Neznam kako će to izgledat, ali ovaj bočni balkonski me muči. Ta vrata se stalno otvaraju pa ni sama neznam što da na njih stavim.
Malo sam se raspisala
hvala na informacijama
inform is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 16:37   #269
oni ti tamo imaju gotove, ali sumnjam da bi našla dimenzije koje tebi trebaju...
mi u uredu imamo na vratima te, ali mislim da su došle jako puno koštati, one su zaljepljene na ta dvoja vrata...
ja sam kupila sve u ikei i kda sam došla kod krojačice da mi napravi samo rubove, kaže mi cijenu neku po m2 (zaboravih od muke), da bi me njeno obrubljivanje došlo više od samog materijala i karniša...
ne znam kakve biš karniše za to mogla upotrijebiti... mi tu u kanc imamo samo neku "letvicu", ona je u zavjesi, i niti se ne vidi...
nisam sigurna da li biš to mogla dati nekome da ti izvede, a da ti ne naplati toliko koliko bi te sve zajedno poslije ispalo..
nadam se da griješim...
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 16:39   #270

uspjela e takav tip zavjese bi-samo drugi materijal i boju. saznala sam da se to zove paket zavjesa
inform is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 16:44   #271
karniša se fiksira u strop ili u zid i onda na nju čičkom se stavi zavjesa. Danas sam bila u dva salona zavjesa u zg-uglavnom to što ja hoću šivanje, materijal i karniše bi me došlo 4700 kn!!! neznam kako se inače kreću cijena po salonima ali meni to izgleda jako puno -za samo tri prozora.
u ikei ima i metraže jeftine za kupit pa sam mislila tako uzet materijal
inform is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 16:54   #272
ako imaš vremena i znaš malo o šivanju, mislim da si i sama možeš napraviti...
ja sam kupila u Ikei, kao što rekoh jednu takvu i stavila u kupaonu... i kad sam vidjela kako je to napravljeno, u biti je jednostavno...
samo u današnje vrijeme malo tko ima vremena time se baviti...
a svakako za materijale u ikei... lom...
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 16:59   #273
hvala colorblind. Neznam da li bi se upustila sama u šivanje. Idem sad mužu prezentirat cijenu zavjesa i planirat put do ikee
inform is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:21   #274
[QUOTE=colorblind;10528625]
Quote:
nana666 kaže: Pogledaj post
Moje su od 130-230 cm, a meni je recimo trebalo 260 cm. Tako da sam ja onda uzela dvije i spojila ih dužinom od 130 cm. I ispalo je super. Možda si i vidjela na Slikice vasih stanova, namjestaja...sitnica za kucu - ako nisi evo link http://img503.imageshack.us/my.php?image=zavjesesp1.jpg. Doduše tu se ne vidi karniša ali ovo su ti moje:

nana, meni su se isto jako svidjeli ti paneli...tebi je ovaj u sredini širi od ovih sastrane?? koliki ti je prozor???
u db imam jedan prozor od 140cm i jedan izlaz na terasu od 120cm...
stavila sam to, ali sada imam veeeliki problem, odnosno, prekrasno to izgleda ali nikako nije funkcionalno...
kakav imaš prozor? klizni ili dvokrilni?? mislim da je to super za klizno...
sad razmišljam o tome da ih maknem, pretvorim u normalne zavjese...

Svi četiri panela su širine 60 cm. A to ti nisu prozori nego ti imam troje vrata - svaka širine 80 cm. Jedna dvokrilna, a druga jednokrilna, to mi je izlaz na balkon. Da ja sam već prije rekla da nisu baš praktični, jer ih moraš stalno povlačiti, a pogotovo ako imaš dijete u stanu. Ali eto, stavili smo ih, valjda će izdržati neko vrijeme.
__________________
666999
nana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:27   #275
Quote:
inform kaže: Pogledaj post
karniša se fiksira u strop ili u zid i onda na nju čičkom se stavi zavjesa. Danas sam bila u dva salona zavjesa u zg-uglavnom to što ja hoću šivanje, materijal i karniše bi me došlo 4700 kn!!! neznam kako se inače kreću cijena po salonima ali meni to izgleda jako puno -za samo tri prozora.
u ikei ima i metraže jeftine za kupit pa sam mislila tako uzet materijal
Ja sam bila u 5 salona zavjesa (Meblo, Kreativa, Velana i još 2 u Solidumu, zaboravila sam kako se zovu) i sve cijene su se kretale oko istih skupih veličina. Ono što je dobar dio te visoke cijene je mehanizam, koje imaš raznih vrsta, pa ovisno o tome i cijena varira. Imam doma još uvijek razrade tih cijena pa ti mogu egzaktno reći koliko košta mehanizam za rimski paket po m2.
Na materijalu i šivanju možeš dosta uštediti ako se sama baciš u to, ali i to naravno ovisi o samom odabranom materijalu i njegovoj cijeni.
Nažalost, u Ikei imaju jako mali izbor gotovih rimskih paketa, mislim 2-3, i svi su dosta obični.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 10:29   #276
eto mojih panela.....
dok su još na zidu i ne pretvore se u obične zavjese....


colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 11:37   #277
Quote:
colorblind kaže: Pogledaj post
eto mojih panela.....
dok su još na zidu i ne pretvore se u obične zavjese....


Ej pa paneli su ti zakon!!!!!! Prekrasno izgledaju. Nemoj ih mijenjati u obične zavjese. Nemoj, jer mislim da neće ni upola tako dobro izgledati kao ovo.
Pretrpi to malo što su nepraktični, naviknut ćeš se na to. Jesu to samo dva panela ili?
__________________
666999
nana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 11:41   #278
3 su...
samo baš sam ljuta... kad god idem van na terasu, ispalim...
ali ok... prošlo je ljeto pa neću toliko morati otvarati prozore.. a možda za drugo sredimo i klimu... pa ipak ostanu. meni se isto jako sviđaju....

ja sam mislila ako ih promjenim ovo tamnije, pošto je na duplo, proširiti i navući navečer... a ispod neki lijepi prljavo bijeli materijal...
nemam pojma...
svašta će se još desiti...
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 11:48   #279
Quote:
colorblind kaže: Pogledaj post
3 su...
samo baš sam ljuta... kad god idem van na terasu, ispalim...
ali ok... prošlo je ljeto pa neću toliko morati otvarati prozore.. a možda za drugo sredimo i klimu... pa ipak ostanu. meni se isto jako sviđaju....

ja sam mislila ako ih promjenim ovo tamnije, pošto je na duplo, proširiti i navući navečer... a ispod neki lijepi prljavo bijeli materijal...
nemam pojma...
svašta će se još desiti...
U svakom slučaju dajem glas za ostanak panela!!!! Ej a di si ih kupila???
__________________
666999
nana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 11:50   #280
u Ikei sam kupila materijal za ove tamne i dala napraviti... a ovu u sredini sam nedavno kupila tamo gotove, jer sam se bila preračunala sa materijalom...
vodilice isto u Ikei...
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.