Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2010., 17:39   #1241
trakaste zavjese

Jako mi se sviđaju trakaste zavjese i zanima me kakvo je njihovo održavanje?!
lea&maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 17:50   #1242
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mislim da sam blizu konačnog izbora zavjesa, mislim tkanine, idu definitivno klasičnjače, onak malo gušće, obične bijele

E sad me muči da li dolje staviti porub od 10-tak cm ili onu olovnu trakicu

Meni ljepše porub (ići će cca 1 cm od poda) ali mama i seka me sinoć iznapadale da stavim olovnu trakicu...
ako su gušće onda bih radije stavila porub
ja imam tanke prozirne i one imaju tanki porub jer mi na takve ne ide debeli porub, ali na gušćem materijalu mi on lijepo izgleda

al pitaj i tamo gdje ti šivaju zavjese što ti oni preporučaju za tvoj materijal
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:00   #1243
Quote:
lea&maja kaže: Pogledaj post
Jako mi se sviđaju trakaste zavjese i zanima me kakvo je njihovo održavanje?!
Zeznuto. Brisanje vlažom krpom.
Čuo sam za neku ekipu koja je išla po uredima i prala ih, ali nemam pojma kako.. valjda kemijsko čišćenje nekakvo
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 23:12   #1244
u mojoj kemijskoj peru, mislim da po komadu 10kn, nisam sigurna, ja sam svoje prala u kadi, al se one mogu i stavit u onu mrežicu i prat u perilici na 30
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 10:47   #1245
kupila sam si za kuhinju i trpezariju zavjese od končanih niti. eh, sad, prodavačica mi je rekla da si sama skraćujem kod kuće na željenu dužinu.
moje pitanje-ako ih ostavim da mi padaju po podu hoće li se mrsiti? nekak mi ih žao rezat (ne znam zapravo bi li ih i znala sama ravno odrezat)
__________________
11.9.2010.
matea87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 10:51   #1246
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
je li netko vidio gdje ima za kupiti bijele špageti (resaste) zavjese za balkonska vrata? htjela bi da su rese tanke i da se ne sjaje (recimo kao one u Vip dućanima).
znam da ih ima svuda, ali kad baš hoćeš bijele, neblješteće i te dužine - nikako naći
provjereno ima u jysku za 70kn dužina 90cm. ima bijelih, beige, terakota, smeđa, zelena, boja starog zlata.
__________________
11.9.2010.
matea87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:01   #1247
Quote:
matea87 kaže: Pogledaj post
kupila sam si za kuhinju i trpezariju zavjese od končanih niti. eh, sad, prodavačica mi je rekla da si sama skraćujem kod kuće na željenu dužinu.
moje pitanje-ako ih ostavim da mi padaju po podu hoće li se mrsiti? nekak mi ih žao rezat (ne znam zapravo bi li ih i znala sama ravno odrezat)

ne znam hoće li se mrsiti ili ne. moje nisu na podu.
a koliko su na podu? kak to izgleda? mislim da bi ih ja odrezala, ne znam zašto se bojiš, pa nije to neka nauka..
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:54   #1248
što biste mi preporučili za staviti na prozore koji nemaju rolete? dakle, zavjese neke vrste stavljam isključivo zbog funkcionalnosti - zaklanjanja sunca. zato želim da su fleksibilne, da se mogu spustiti skroz, na pol, na 2/3, dignut skroz i već kako mi paše i treba. dekorativa mi ne treba, uzela bih bijele skroz. i da se lako održavaju, naravno

gledala sam rolo zavjeze i nešto bih tog tipa, ali oni plastični 'lančići' kojima se to regulira mi djeluju slabašno. jel postoje neke koje bi se spuštale i dizale...joj, ne znam kak da to objasnim sad...da se namotavaju same, k'o platno za projektor kad spustiš... šta se još tako namotava...ne znam kak se to zove, aaaaaa
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:16   #1249
Podrav!
moja muka sa zavjesama jos uvijek traje

Ali na pragu sam otkrica onoga sto bi mi trebalo, svidjelo se i bilo funkcionalno hehe!

Dakle, ima li koja od vas DUOFLOR - Doppelrollo (sluzbeno ime, kao)?

(Lali Puna, ovo bi moglo biti dobro i za tvoju situaciju!)

to izgleda ovako:

http://www.heinze.de/hbo/medienpool/...5246287u24.jpg

http://www.hochum.de/bilder/Textiles-Doppelrollo_gr.jpg

Fora je u tome sto se moze namjestiti bjelo na bijelo (ili bilo koja dr boja) i prozirno na prozirno da snce ulazi i da se vidi van..te bijelo-prozirno - kako ne bi bilo vidljivo jer bi sve izgledalo "bijelo" - sumnjam da je dovoljno za jako sunce ali za poglede sasvim dovoljno!

Ima li tko ovakve roloe, zadovoljni? i da li netko mozda zna cca cijenu?
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:38   #1250
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
ne znam hoće li se mrsiti ili ne. moje nisu na podu.
a koliko su na podu? kak to izgleda? mislim da bi ih ja odrezala, ne znam zašto se bojiš, pa nije to neka nauka..
oko 20cm je na podu. ne mogu reći da izgleda loše.
ne znam na koji način da ih potpuno ravno odrežem. jedino da ih stavim na pod, lijepo poravnam, stavim na njih neku ravnu letvicu i režem po njoj?
ne dolazi u obzir da ih režem dok vise jer mislim da bi bili prije valovi nego ravna crta. ima tko bolju ideju? možda ih odnjet krojačici da ona to sredi?
__________________
11.9.2010.
matea87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 14:03   #1251
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
Podrav!
moja muka sa zavjesama jos uvijek traje

Ali na pragu sam otkrica onoga sto bi mi trebalo, svidjelo se i bilo funkcionalno hehe!

Dakle, ima li koja od vas DUOFLOR - Doppelrollo (sluzbeno ime, kao)?
Viđala sam to po salonima zavjesa (mislim da tog ima svugdje gdje se prodaju zavjese), ali mi se baš i ne sviđa


Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
što biste mi preporučili za staviti na prozore koji nemaju rolete? dakle, zavjese neke vrste stavljam isključivo zbog funkcionalnosti - zaklanjanja sunca. zato želim da su fleksibilne, da se mogu spustiti skroz, na pol, na 2/3, dignut skroz i već kako mi paše i treba. dekorativa mi ne treba, uzela bih bijele skroz. i da se lako održavaju, naravno

gledala sam rolo zavjeze i nešto bih tog tipa, ali oni plastični 'lančići' kojima se to regulira mi djeluju slabašno. jel postoje neke koje bi se spuštale i dizale...joj, ne znam kak da to objasnim sad...da se namotavaju same, k'o platno za projektor kad spustiš... šta se još tako namotava...ne znam kak se to zove, aaaaaa
Postoje rolo zavjese bez tih kuglica, sa špagicom na sredini i mehanizmom "koji se potegne dolje kao platno" - pitaj u nekom salonu zavjesa. Što se tiče kuglica, začuđujuće je teško naći da nisu te plastične bijele (jedna varijanta je Ikea, tamo postoje neki bijeli roloi sa metalnim kuglicama) - ja sam isto to tražila pa na kraju ipak naručila rolo sa tim "slabašnim plastičnim" kuglicama, i eto mogu reći da ipak nisu tako slabašne, skroz su ok i manje su upadljive od metalnih.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 14:47   #1252
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post

Postoje rolo zavjese bez tih kuglica, sa špagicom na sredini i mehanizmom "koji se potegne dolje kao platno" - pitaj u nekom salonu zavjesa.
ma pretpostavljala sam da ima, samo ne znam kak se to zove.
dakle, što tražim a da nije 'znate ono što se spušta..'. i ja ne bih da ima špagicu, nego samo da se primi i potegne, nije mi na plafonu ta zavjesa pa da špagicu mora imat
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 15:24   #1253
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post

Postoje rolo zavjese bez tih kuglica, sa špagicom na sredini i mehanizmom "koji se potegne dolje kao platno" - pitaj u nekom salonu zavjesa. Što se tiče kuglica, začuđujuće je teško naći da nisu te plastične bijele (jedna varijanta je Ikea, tamo postoje neki bijeli roloi sa metalnim kuglicama) - ja sam isto to tražila pa na kraju ipak naručila rolo sa tim "slabašnim plastičnim" kuglicama, i eto mogu reći da ipak nisu tako slabašne, skroz su ok i manje su upadljive od metalnih.


I meni te plastične kuglice nisu baš drage, ustvari ne samo da djeluju slabašno nego su mi ružne....i već sam odavno to spominjala i nekako baš zbog njih i izbacila rolo iz glave ...ma nije samo zbog toga, ali eto...

i baš nekidan vidim kod jedne doktorice rolo na p0vlačenje kao platno
ali mi bilo neugodno ić pipkat i gledat koja je kombinacija, ali nisam vidjela tu špagicu na sredini

sljedeći put ću malo detaljnije to pogledat ...već u ovi petak
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 18:50   #1254
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
što biste mi preporučili za staviti na prozore koji nemaju rolete? dakle, zavjese neke vrste stavljam isključivo zbog funkcionalnosti - zaklanjanja sunca. zato želim da su fleksibilne, da se mogu spustiti skroz, na pol, na 2/3, dignut skroz i već kako mi paše i treba. dekorativa mi ne treba, uzela bih bijele skroz. i da se lako održavaju, naravno

gledala sam rolo zavjeze i nešto bih tog tipa, ali oni plastični 'lančići' kojima se to regulira mi djeluju slabašno. jel postoje neke koje bi se spuštale i dizale...joj, ne znam kak da to objasnim sad...da se namotavaju same, k'o platno za projektor kad spustiš... šta se još tako namotava...ne znam kak se to zove, aaaaaa
Rolo platno sa oprugom je to što tražiš.
Old school spika, povlačiš platno sa špagicom na stedini i automatski se namata, i može se zaustaviti gdje bilo.
Između ostalog se bavim time, pa ako mogu pomoći bilo čime, pitajte
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 20:15   #1255
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
viđala sam ih u Kiki!

ja sam svoje kupila u Casi al nisu svilene bijele, nego nešto drugo, al i oni su ih imali. neki dan mi frendica kaže da ih je vidjela čak i u Lidlu na akciji!
vidjela sam i na Jyskovoj stranici da drže te niti, al nisam ti baš sigurna ima li bijelih...

za kiku znam pozdano da su ih imali, al nisam bila tamo već duže....
jel ta casa još postoji? od kojeg su tvoje materijala? ja bi da se ne sjaje previše. a ove u kiki su bil blješteće. moram pogledati u lidlu, hvala


Quote:
matea87 kaže: Pogledaj post
provjereno ima u jysku za 70kn dužina 90cm. ima bijelih, beige, terakota, smeđa, zelena, boja starog zlata.
meni treba dužina oko 245, a na stranici nema bijelih. znam da sam ih tamo gledala kad su otvorili i isto mi se čini da bijelih nije bilo. jesi ti išla nedavno?
grm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 20:46   #1256
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Rolo platno sa oprugom je to što tražiš.
Old school spika, povlačiš platno sa špagicom na stedini i automatski se namata, i može se zaustaviti gdje bilo.
Između ostalog se bavim time, pa ako mogu pomoći bilo čime, pitajte
ne kužim kak to izgleda
imaš fotku/link?
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:10   #1257
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
je li netko vidio gdje ima za kupiti bijele špageti (resaste) zavjese za balkonska vrata? htjela bi da su rese tanke i da se ne sjaje (recimo kao one u Vip dućanima).
znam da ih ima svuda, ali kad baš hoćeš bijele, neblješteće i te dužine - nikako naći
Ja sam svoje kupila u Velani
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:04   #1258
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Rolo platno sa oprugom je to što tražiš.
Old school spika, povlačiš platno sa špagicom na stedini i automatski se namata, i može se zaustaviti gdje bilo.
Između ostalog se bavim time, pa ako mogu pomoći bilo čime, pitajte

ja ne kužim samo tu špagicu po sredini...jel se ona vidi ....uopće je ne mogu predočit
jel ima tih rolo za kupit svih širina i dužina ili samo neke osnovne

ako želim staviti to od vrha plafona, jel ima neka vodilica za to ili se hvata za zid iza ili možda sastrane zida
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:16   #1259
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
jel ta casa još postoji? od kojeg su tvoje materijala? ja bi da se ne sjaje previše. a ove u kiki su bil blješteće. moram pogledati u lidlu, hvala




meni treba dužina oko 245, a na stranici nema bijelih. znam da sam ih tamo gledala kad su otvorili i isto mi se čini da bijelih nije bilo. jesi ti išla nedavno?
izgleda da postoji:http://www.solidum.hr/solidum/index.... .... :ne zna:


moje su hm...ajmo reći da je bukle tkanje. onak nekak ko neka vunica s čvorićima + svilena nit. nisu potpuno bijele, već prljavo bijele. visina 2 m.

u lidlu ih je bilo, danas sam bila al nisam ih uočila....ili redovito prati ponudu ili nazovi pitati hoće li toga još biti

nisi li ti rekla da želiš bijele kao što su u VIP-u, pa tamo su sjajne kao u kiki....ili mi se čini

edit: aha...sad vidim da si rekla neblješteće! sorry.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)

Zadnje uređivanje Kladi : 15.11.2010. at 22:23.
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:01   #1260
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
jel ta casa još postoji? od kojeg su tvoje materijala? ja bi da se ne sjaje previše. a ove u kiki su bil blješteće. moram pogledati u lidlu, hvala




meni treba dužina oko 245, a na stranici nema bijelih. znam da sam ih tamo gledala kad su otvorili i isto mi se čini da bijelih nije bilo. jesi ti išla nedavno?
bila sam u petak. možda sam krivo vidjela (jer bijele mi nisu trebale, kupila sam tamno smeđe), ali zaklela bih se da sam vidjela bijele! radi se o jysku u slavonskom brodu i još nešto-pričaš li o dužini ili širini? ono što sam napisala 90cm-to je širina. duge su 2,5m.
__________________
11.9.2010.
matea87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.