Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 13:09   #1
Ekipa iz dvorišta horora moli za pomoć!

Oni koji me imaju na FB vidjeli su u kakvom sam psihičkom stanju jučer bila i dok se malo nisam smirila nisam imala u glavi ni one osnovne pristojnosti da vam se obratim na šapi...
Uglavnom, sve je počelo tako da sam dobila dojavu svog prijatelja da se kod jedne gospođe u dvorištu nalazi kujica i njenih šest štenaca i da štence treba pofotkat i oglasiti za udomljavanje.
Otišla sam na adresu i zatekla horor, inače sam se svega u životu nagledala ali taj prizor me natjerao na povraćanje...
Šest štenaca izlazi jedno po jedno iz sjenika, po njima plaze buhe,tekuti..stomačići su im kao lopte od glisti..
Za njima izlazi njihova mama, vuče cicke do poda, mršava i jadna...
Za njima izlazi mužjak kojem lije gnoj iz oka..
Gospođa mi kaže u sjeniku je duboko uvučena i još jedna kujica,nju nisam vidjela jer ne izlazi otamo, nisam ju mogla ni na konzervu dozvati

Gospođa kod koje su ZAISTA ZA OVO NIJE KRIVA!!! Ona nema ni za kruh! Ima ogromno dvorište i na kraju tog dvorišta sjenik,iza sjenika šljivik koji nije ograđen i ta tri odrasla psa su joj se dotepla u dvorište, za štence nije ni znala dok nisu počeli puzati ispred sjenika.
Gospođa ih svaki dan hrani onime što ima (to je natopljeni kruh i ostaci sa stola)
Ridala je jučer suze zajedno samnom i preklinjala me da im pomognem...

Mužjak je bio u najgorem stanju, za njega sam u 20:00 navečer izvukla veterinara na teren, odmah u tom dvorištu smo ga stavili pod anesteziju i odvezli ga u ambulantu. Očistili smo mu oko, ima ogromnu ugriznu ranu. Primio je svu terapiju koja se nastavlja i ostavljen je kod njih u stacionaru na njezi..

Molim vas da svim tim bićima pomognemo, financijski izdaci će biti OGROMNI, veliku većinu nam veterinarska stanica neće naplatiti, (samo jučer za mužjaka bi izlazak na teren,anestezija,smještaj u stacionar,dežurstvo i liječenje bilo oko 1.000 kuna)

*Liječenje mužjaka
*Cijepljenje štenaca
*Sterilizacija mame štenaca i zavuene kujice u sjenik
*Hrana
*Ostalo (frontline)

Prošli tjedan smo skupljali novce za sterilizaciju kujice s Drave i skupili smo 400 kuna, ta kujica sutra ide na sterilizaciju a djevojka koja će ju primiti sebi na njegu je u cijelosti odlučila financirati njenu sterilizaciju tako da tih 400 kuna ostaje za pomoć ovim bićima iz dvorišta horora.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=654972

-Flogoderm mast za mužjaka (rane kod oka) 55,00
-Frontline sprej za štence 121,00
-Hrana (Trainer, 30%proteina, 20 kg -nabavljena preko jedne uzgajivačnice) nažalost nema se novca za puppy hranu ali i ova je visokoproteinska i biti će im dobra. 196,00
-Prateli i Dein Bestes konzerve 40,00

(Ja sam sve novce potrošila)

Slijedeće što je HITNO! je procijepiti štence protiv zaraznih bolesti.
Imam mogućnost nabaviti Vanguardovo polivalentno cjepivo po 40,00 što je upola jeftinije nego da ih procjepljujemo u stanici.
Za njih 6 je to 240.00 kuna
Treba pothitno sterilizirati kujicu koja se ne izvlači ispod sjenika jer gospođa je rekla da je imala prije dva tjedna "svatove" pasa u dvorištu koji su se dovlačili kroz šljivik, tada joj se i ovaj mužjak dovukao koji je ostao i kujica je 99.9% skotna.
Nju treba "još jučer) sterilizirati i za to opet dovući veterinara u dvorište koji će ju staviti pod anesteziju na licu mjesta jer je poprilično divlja..

Troškovi će biti abnormalni, 400 kuna je potrošeno i to sve na elementarne stvari a nismo se pomakli s mrtve točke.
Mogu samo reći Bože hvala ti što imam takve veterinare koje mogu zvati u bilo koje doba dana i noći i koji će izići na teren bez oklijevanja i što su spremni svakome pomoći.
Naplatit će samo ono što moraju, svoje izlaske,dežurstva i rad neće.


Ja znam da ste svi kao i ja financijski iscrpljeni, razmišljam da počnem prodavat svoje privatne stvari kako bi im pomogla, odrekla sam se ljetovanja zbog pasa i maca i nije mi žao..
Svaki dan se pojavljuju druge njuškice s istim sudbinama, svjesna sam da im se svima ne može pomoći ali ne mogu okrenuti glavu kad vidim ovako nešto.
Dehidrirala sam već od suza, osjećam se tako nemoćno i jadno što im sama ne mogu pomoći..
Eto pišem kilometarski tekst jer si valjda tako i olakšavam dušu..




Zadnje uređivanje Didi : 03.09.2011. at 09:17.
Lilitica is offline  
Old 14.07.2011., 13:17   #2
pošalji mi broj računa i ime na koje da uplatim.

i ja sam financijski presušila, no probat ću iskemijati koju kunu.

drago mi je da ovi psi imaju tebe, kapa dolje
Biska is offline  
Old 14.07.2011., 13:25   #3
Ime izbrisano na zahtjev - otp banka 2407000-3205254757
evo broj računa za one koji mogu financijski pomoći ovim jadnim i ispaćenim nesretnim bićima

Zadnje uređivanje Didi : 01.09.2011. at 12:47.
Lilitica is offline  
Old 14.07.2011., 13:35   #4
Ma njih treba SVE SKUPA što prije odande skloniti i naći im privremene smještaje do udomljenja. Ajme meni pa ovo je više prešlo svaku granicu, svaki dan neki horor. Ja bi rado pomogla financijski ali nemogu, jučer sam sama izbavila malu kujicu sa štencima iz sličnoga pakla ali se nadam da će drugi plavošapci barem malom uplatom pomoći. Srce mi se slama
zivotinjskazas is offline  
Old 14.07.2011., 13:41   #5
pokušat ću ja štence stavit u stacionar veterinarske stanice čim mužjak primi sve terapije, to bi moglo biti za koji dan.
To je onaj boks gdje je bio mužjak bernardinac, nije idealno ali u svakom slučaju će im tamo biti bolje nego ovdje a ja ću ih moći u toku dana nekoliko puta obilaziti, davati im svježu vodu i hranu. Tamo ipak ima hladovine i bit će im ok.
Kad štenci dobiju polivalentno cjepivo i kad se riješe tih buha i tekutova jedno po jedno ću ih voditi u pet shop (da budu od ujutro do navečer) kao veću šansu da se tako udome.
Svako štene će morati biti udomljeno uz ugovor i obveznu kastraciju/sterilizaciju kad za to dođe vrijeme, uz kopiju osobne i oib..nema šanse na vjerovanje,dosta mi je više ljudskih i obećavanja i svega pa makar ih udomljavala do nove godine.
Dosta ju oni jadnici propatili za 12 života.
Lilitica is offline  
Old 14.07.2011., 13:44   #6

Držite se plave šapice...neznam šta drugo reć, strašno mi je teško... svaki dan pregledam sve teme al ovo me dotuklo!

Sutra vam uplatim nešto novčeka, mogu pomoć još jedino u hrani, drukčije nažalost nemogu...
karolinko is offline  
Old 14.07.2011., 13:45   #7
Uplatila 1.000 kn. Sretno i svaka čast!
miho70 is offline  
Old 14.07.2011., 14:00   #8
Jao, citala sam jucer na fejsu, nazalost nemogu pomoci financijski, nadam se da ce se ekipa ubrzo udomiti....

Inace Trainer hranu imam i Puppy hranu koja kosta 15 kg 153,00 kn zamolite ih da Vam to naruce, ako nece, javite se meni pa cu Vam ja naruciti i oni Vam dostave na adresu koju kazete.....
vuckici is offline  
Old 14.07.2011., 14:01   #9
OGROMNO I JOŠ JEDNOM OGROMNO HVALA...
još danas ću pokušati onu drugu kujicu iz sjenika koja ne izlazi namamiti da mi dođe, i da ju promptno steriliziramo kad ju veterinar pregleda i ako nije u visokom stupnju skotnosti.
držite fige i na rukama i na nogama da uspijemo jer za mjesec,mjesec i pol ćemo imati onda istu situaciju sa štencima
Lilitica is offline  
Old 14.07.2011., 14:06   #10
Quote:
vuckici kaže: Pogledaj post
Jao, citala sam jucer na fejsu, nazalost nemogu pomoci financijski, nadam se da ce se ekipa ubrzo udomiti....

Inace Trainer hranu imam i Puppy hranu koja kosta 15 kg 153,00 kn zamolite ih da Vam to naruce, ako nece, javite se meni pa cu Vam ja naruciti i oni Vam dostave na adresu koju kazete.....
provjerit ću, odmah danas javim! U tom slučaju nema šanse da im dajem ovu za odrasle. kad sam ja pitala rečeno mi je samo da imaju neku po 400 i kuju kunu više trainer puppy od 20 kila.
hvala ti što si mi javila, do neba ti hvala na svemu
Lilitica is offline  
Old 14.07.2011., 16:03   #11
O Slavonci naši jadni .
Sve gora priče od gore, Lilitice , a isto tako i za veterinare koji su ti izašli u susret (pomoći ozljeđenoj i ugroženoj životinji po meni je za veterinara kao Hipokratova zakletva za liječnike).

Za Miho samo tisuću što uvijek i iznova ima srce za ovakve jadnike.
J.D. is offline  
Old 14.07.2011., 16:13   #12
J.D apsolutno se slažem s tobom, i od ovih 9 njuškica hvala svakome na svakoj lipi, hvala do neba...
Ovo s liječnicima veterinarima me jednostvano potaklo da vam ispričam i jednu jako lijepu priču iz njihove ambulante i pokažem vam njihovu humanost..

Prije mjesec i pol dana su na poziv 112 dobili dojavu u ozlijeđenoj i pregladnjeloj sovi po koju su otišli, smjestili ju u stacionar i liječili puna 4 tjedna i kada je bila posve zdrava i samostalna ju pustili u njeno prirodno stanište...

evo i par fotkica...

Zadnje uređivanje Didi : 03.09.2011. at 09:17.
Lilitica is offline  
Old 14.07.2011., 16:22   #13
Psst, znam da je zabranjeno, ali možeš li klonirati te svoje vetove lijepo bi išli na nekoj aukciji
J.D. is offline  
Old 15.07.2011., 00:09   #14
Quote:
J.D. kaže: Pogledaj post
Psst, znam da je zabranjeno, ali možeš li klonirati te svoje vetove lijepo bi išli na nekoj aukciji

za vetove
fala bogu na svijetlim primjerima
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 15.07.2011., 00:43   #15
Taman kad smo obavili sve terapije, obišli sve psiće smo vet i ja sjeli na kavu..21:00 navečer, poziv na mobitel..dojava za štene na pampasu u osijeku.
Sjeli smo oboje u auto i otišli ju potražili, gazili smo po šipražju do struka i pronašli siroticu sklupčanu na zemlji.
Nismo joj se ni približili da ju uhvatimo, sirotica je već počela cviliti od straha, a kad smo ju primili se popiškila i pokakila od straha.
Dovezli smo ju u ambulantu, dali joj vitamine,hranu i vodice kad se malo opustila i ostavili ju da tamo prenoći.. Iz ambulante smo izišli nešto poslije 23:00 sata..ali da smo ju ostavili tamo u sred ničeg kroz dan dva bi sigurno uginula jer je i sad već bila dehidrirana (
Od sutra nemamo kamo s njom, pa ako znate nekoga da bi želio malu mješankicu labradora,staru 2,5 mjeseca javite se na 099/400-7727.
Znam da je offtopic, nemojte mi zamjeriti...
Eto, otprilike ovako izgleda naš jedan dan..ali barem mrvicu po mrvicu spašavamo ta jadna i nesretna bića..



Zadnje uređivanje Didi : 03.09.2011. at 09:20.
Lilitica is offline  
Old 15.07.2011., 09:30   #16
Siroti samo izviru sa svih strana .
Ova crnkica je već dosta velika za udomljavanje pa možda da joj odmah otvoriš temu na udomljavanju i staviš na njuškalo, a ni za one malce ne bi bilo loše otvoriti udomljavanje - rezerviranje (a možda već jesi a ja nisam vidjela). Mali su, slatki, trebalo bi biti interesa
J.D. is offline  
Old 15.07.2011., 12:36   #17


predivno!

A bogme da sam mlađa ne bi vetu "oprostila"što je pravi veterinar još k tome zgodan



p,s. i daj plizzz smanjuj slikice na 640x640
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Old 15.07.2011., 12:48   #18
aha, budem ih drugi puta smanjila..
je je, vet je
Lilitica is offline  
Old 15.07.2011., 12:57   #19
Quote:
Lilitica kaže: Pogledaj post
...... Nismo joj se ni približili da ju uhvatimo, sirotica je već počela cviliti od straha, a kad smo ju primili se popiškila i pokakila od straha.[IMG][/IMG]
o, bože, što rade tim jednima životinjama

curka je prekrasna a po fotkicama u ambulanti izgleda da se ipak malo opustila

a i okeco mužjaka je super
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 15.07.2011., 13:21   #20
Uplatila sitnih 50 kn
sretno pesekima
karolinko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.