Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2007., 18:43   #1
Srednje europska nogometna liga

Mnogo se govori o nekakvoj ex-yu ligi, stalno se vrte nekakve ideje da bi hrvatski klubovi se trebali ukljućiti u nekakvu ligu sa ovima dolje balkancima i da bi kao mi hrvati imali nekakve koristi od toga. Moje je mišljenje da bi od toga imali samo štete, imali bi mrtvih na stadionima a i kvalitete tih balkanskih klubova je još manja nego HNL. Ako bi pak došla neka ideja od Austrijanaca i Čeha o formiranju nekakve srednje europske lige gdje bi igrali klubovi iz RH, SLO, MAĐ, ČEŠ i AUT onda bi to bila dobra zamisao jer bi naši klubovi imali koristi da igraju sa Češkim i Austrijskim klubovima, jer su trenutno oni kvalitetniji i dosta ulažu u nogomet, a Česi su uvijek imali dobru školu nogometa i infrastruktura bi bila podignuta na viši nivo.
HR123 is offline  
Old 28.07.2007., 19:37   #2
kopirat cu svoj post s teme 'balkan', jer mi je potpuno svejedno o kojoj ce se 'regiji' raditi:
Quote:
mogla bi se recimo na proljece odigrati kakva regionalna 'liga(kup) prvaka' s po, recimo, prva dva kluba iz svake zemlje. imat ce vremena, sigurno. i tako nista europskog na proljece ne igraju
liga/kup bi se mogao zvat 'nekako s proljeca' po popularnom komadu, ciji mol tonalitet krasno docarava nasu nogometnu svakodnevicu.
al ovo da su ti 'srednjeeuropski' klubovi kvalitetniji i da bi zato trebali s njima igrati, je glupost. česi i austrijanci mozda imaju trenutno 2-3 kluba koji su u rangu s partizanom ili zvezdom, slovenci i mađari su u k.. , a jaka ekipa bi bili rumunji i/ili bugari. ostalo je cista politika.
pitanje je samo, koliko bi bilo interesantno gledat neki mtk ili gyor. debrecen bi pak bio zanimljiv
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Old 28.07.2007., 20:01   #3
Quote:
barhan kaže: Pogledaj post
kopirat cu svoj post s teme 'balkan', jer mi je potpuno svejedno o kojoj ce se 'regiji' raditi:


al ovo da su ti 'srednjeeuropski' klubovi kvalitetniji i da bi zato trebali s njima igrati, je glupost. česi i austrijanci mozda imaju trenutno 2-3 kluba koji su u rangu s partizanom ili zvezdom, slovenci i mađari su u k.. , a jaka ekipa bi bili rumunji i/ili bugari. ostalo je cista politika.
pitanje je samo, koliko bi bilo interesantno gledat neki mtk ili gyor. debrecen bi pak bio zanimljiv
gle bilo bi zanimljivije gledat mtk, red bull, spartu...
nego iduće godine marsoniu, sesvete i pomorac
mislim da je ideja odlična
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 28.07.2007., 20:06   #4
Bolji su od Zvezde i Partizana , Sparta i Slavija a i austrijanci imaju svake godine neku dobru momčad.
HR123 is offline  
Old 28.07.2007., 20:16   #5
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Bolji su od Zvezde i Partizana , Sparta i Slavija a i austrijanci imaju svake godine neku dobru momčad.
po cemu? u zadnje vrijeme?
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Old 28.07.2007., 23:55   #6
Srednje europska nogometna liga lijepo zvuci ali to je samo san i nista vise od toga, nazalost.
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Old 28.07.2007., 23:58   #7
Bilo koja liga sa Srbima bi značila mrtve na tribinama. Zato NE. Nikako. Radije s Azerbajdžanom nego s njima.
S druge strane, dobro bi došla liga s malo više kvalitetnih klubova. Recimo hrvatsko-slovenska liga bi bila OK.
Ali tek nakon što uđemo u EU, jer bi ih dobivali u nogometu, a oni bi nam zauzvrat radili probleme pri ulasku u EU.
__________________
Čovjek po naravi teži znanju. (Aristotel)
streber is offline  
Old 29.07.2007., 01:18   #8
Sa Srbima ne...
Ne znam zašto toliko potcjenjujemo strani nogomet.Hazar se naprimjer taktički branio kao da se radi o klubu iz liga petice.Slično kao Auxere prošle godine.Svi igrači stoje u rasporedu na točno određenim udaljenostima jedni od drugih u gustom rasporedu,a naši kojekuda.To je posljedica igranja neizazovnih utakmica i trenerske mekoće...
Nikako više ne ići po nekakvim varošima da nam lome kosti i prije nego utakmica počne,ali ne znam zašto biti protiv lige sa Austrijancima,Mađarima,Česima,Slovencima i Bih...
Bilo bi više gledatelja...
Sve da utakmice i ne bi bile kvalitetne,a bi, bile bi bar natjecateljske.Sigurno bi me zanimalo kako je Slaven prošao naprimjer u Sarajevu,Dinamo protiv Red bulla,Hajduk protiv Sparte...
Ta liga bi svakako bila kvalifikacijska za evropske kupove i svaki savez bi imao pravo istupiti iz te lige na kraju svake godine...
Pošto bi se koeficijenti zemalja zbrajali skoro pola lige(recimo 7 od 18 klubova) bi se plasiralo u evropske kupove...Za ispadanje bi se uspoređivao samo sa klubovima iz svoje zemlje...
Postojali bi i koeficijenti za samu ligu za svaku zemlju pa bi broj sudionika iz svake zemlje bio promjenjiv...To bi svaku utakmicu učinilo važnom...
Navijao bi za svoja četri kluba,a i oni koliko god bi bili jedni protiv drugih ipak bi puhali u isti rog zbog zajedničkog koeficijenta.Prva HNL bi u tom slučaju bila natjecanje za popunu te lige...
Zadnji je tren da se hvata vlak sa Zapadnom Evropom jer ovako samo tapkamo u mjestu...
mizuzul is offline  
Old 29.07.2007., 09:39   #9
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Bolji su od Zvezde i Partizana , Sparta i Slavija a i austrijanci imaju svake godine neku dobru momčad.
u to sumnjam... zvezda i partizan oduvjek imaju odličnu nogometnu školu...onakvu kakvu je nekad imao hajduk, a dinamo nije nit ima danas
__________________
http://torcidajerkovac.blog.hr/.
gerrard8 is offline  
Old 29.07.2007., 10:19   #10
pa nije čovjek nigdje srbe spominjal.
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 29.07.2007., 12:02   #11
Dosadiše više te teme o Srbima.I drugi igraju nogomet.
Svakako bi utakmice sa Zvezdom i Partizanom bile natjecateljske,
ali zašto izazivati strasti i mržnju.Tko bi htio igrati u Kruševcu,Palanki
Čačku i da unaprijed zna da će ovako ili onako izgubiti.Recimo tako
da puste svoje utakmice Zvezdi i Partizanu,a nas dočekuju na nož...
Neka imaju ligu u svom pravoslavnom okruženju s Rumunjima,Bugarima,Makedoncima,Crnogorcima.To bi bila "mnogo" jaka liga...
Čak i nešto kvalitetnija nego srednjoeuropska...
Mi bi dobili jaku ligu sa isključivo sportskim predznakom.Pošto srednjoeuropske zemlje stoje ekonomski solidno bilo bi vjerojatno dosta gledatelja na tribinama.Zavrtio bi se novac od sponzora,a gledatelji bi dobili interesantne utakmice.Ključno je da se iz te lige ide u evropske kupove.Nije mi jasno što se čeka...
Vjerojatno je politika uplela svoje prste...
mizuzul is offline  
Old 29.07.2007., 12:10   #12
ja bih, recimo, htio gledati rumunje u nasoj 'katolicki okruzenoj' ligi. oni igraju dobar nogomet.
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Old 29.07.2007., 12:28   #13
Quote:
barhan kaže: Pogledaj post
ja bih, recimo, htio gledati rumunje u nasoj 'katolicki okruzenoj' ligi. oni igraju dobar nogomet.
To i je motivacija politike.Potvrdio si moje riječi.Ja bi ipak radije sa Česima koji su uostalom izbacili Rumunje sa zadnjeg Sp.
Inače nemam ništa protiv Rumunja,dapače.Kad je Hrvatska izgubila od Rusa u košarci na Sp 94 godine po cijeloj Rumunjskoj su zvonila zvona...
Zato sam i rekao pravoslavno okruženje...Ipak ih smatram prijateljskim narodom.Ali ne možeš igrati sa Rumunjima,a ne igrati sa Srbima.Srednjoeuropska liga imala bi isključivo sportski karakter...
Okrenimo se sportu,a ne mržnji.Kada vrijeme zaliječi rane moći ćemo trezvenije razgovarati.
mizuzul is offline  
Old 29.07.2007., 12:45   #14
cekaj, ti mastis o nekim pravoslavnim zvonima po rumunjskoj (rumunji i kosarka? wtf?), a mene optuzujes za politiziranje??

a znas koji je recept za 'Ali ne možeš igrati sa Rumunjima,a ne igrati sa Srbima'? ne igras sa srbima. prosto ko pasulj.

a sto cemo sad? puno ceha su protestanti, a dosta ih je i nereligiozno. to jako utjece na njihov nogomet.

edit: slika za fotoalbum tvojeg lupetanja: svjetsko 2006, grupa E:
1. Italija
2. Gana
3. Ceska
4. SAD
rumunji? a koga su to cesi izbacili? (rumunja nije ni bilo na zadnjem SP, cekali su da vrijeme zalijeci rane, pa da trezvenije igraju nogomet. a dotle su zvonila zvona po cijeloj rumunjskoj. kao i svakog dana, uostalom)
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Old 29.07.2007., 13:01   #15
Quote:
barhan kaže: Pogledaj post
cekaj, ti mastis o nekim pravoslavnim zvonima po rumunjskoj (rumunji i kosarka? wtf?), a mene optuzujes za politiziranje??

a znas koji je recept za 'Ali ne možeš igrati sa Rumunjima,a ne igrati sa Srbima'? ne igras sa srbima. prosto ko pasulj.

a sto cemo sad? puno ceha su protestanti, a dosta ih je i nereligiozno. to jako utjece na njihov nogomet.
Rat je tebi "politika".To je 94 godina...
Naravno da ne igram sa Srbima ni pod razno jer nose slike Mladića.Znaš li ti što se desilo u Srebrenici?Netko je valjda jeo "PASULJ" dok su ljude masovno ubijali.Uopće me ne zanima koje vjere je čovjek sve dok je dobronamjeran.Zato me se ne tiče što su Česi protestanti,
dapače raznolikost je dobrodošla.Tako da ne bude "previše katolicizma".
I naravno da ne mogu zaboraviti zvona.Nisam ja zvonio.Što se Rumunje tiče kako su prošli Hrvati i Rusi u košarci.Svaki sportski poraz prihvaćam,ne i politiku u sportu.Ponavljam ipak su prijateljski narod jer nas nisu napali,iako im je to ispalo politiziranje.
Tebe nisam optužio nizašto,igra se odvija na nekom drugom nivou.Ti si samo nesvjesno potvrdio moje riječi i razmišljanje političara.
SA SRBIMA NE I KRAJ DOK NE DOŽIVE KATARZU.

Siliš na zlo,a bez argumentacije:Česi su igrali u kvalifikacijskoj skupini s Rumunjima i Nizozemcima...
Košarkaška utakmica je bila u 3 ujutro...Tada zvone zvona?
mizuzul is offline  
Old 29.07.2007., 13:11   #16
ajde miomire žužule, privatiziraj imostroj.. bolje ti to ide.

koja zvona,covjece???
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Old 29.07.2007., 13:15   #17
Quote:
barhan kaže: Pogledaj post
ajde miomire žužule, privatiziraj imostroj.. bolje ti to ide.

koja zvona,covjece???
Država je mom ocu otela stan,invalidninu,djedovu kuću.Ipak smo živi..
Ponavljam još jednom:zvonili su u rano jutro iako ih se nije ticalo...
Ipak su za mene prijateljski narod...
mizuzul is offline  
Old 29.07.2007., 14:46   #18
Koliko vidim nijedna činjenica koju sam iznio nije opovrgnuta...
Molim moderatora da ne gasi ovu vrlo interesantnu temu koju pojedinci više nesvjesno pokušavaju pokvariti.Kad se prođe katarza razgovarati ćemo,pa i o sportskoj suradnji.

A sada još malo o ligi.
Jedan od mogućih modela:18 klubova u prvoj sezoni:tri iz Češke ,Hrvatske,Austrije i Mađarske,po dva iz Slovačke ,Bih i Slovenije.Ili neki prijedlog sličan tome...
Svake godine po postignutim rezultatima,najbolja država dobiva jedan klub,a zadnja gubi.Skoro pola lige se plasira u evropske kupove...Svaka utakmica bila bi itekako natjecateljska.
Ako neka država ima pet milijuna stanovnika i malu ekonomsku moć teško može imati kvalitetnu nogometnu ligu.Ljudi ne dolaze na stadione jer nemaju što vidjeti,a i misle više o egzistenciji,ali kad dođu Englezi ili Rusi stadion je pun.Ljude treba vratiti sportu,a i novčano financiranje od multikompanija neće škoditi
mizuzul is offline  
Old 29.07.2007., 15:08   #19
Tesko je organizirati takvu ligu.Sigurno bi bilo zanimljivo pratiti klubove u takvoj ligi ali koliko ljudi bi islo na gostovanje u recimo Austriju?Jako skupo.I kako bi to utjecalo na lige iz kojih su ti klubovi dosli?Bi li bilo vremena i mjesta za tu ligu?

Klubovi bi se pojacali i iskustvo za borbu sa ostalim evropskim klubovima.Samo, jako tesko da se to moze realizirati.

Meni pada na pamet da bi bilo dobro organizirati neko kup natjecanje za klubove koji ispadnu u pretkolima lige prvaka.Da ti klubovi mogu negdje skupiti iskustvo igranja sa klubovima iz drugih liga.A ionako ti klubovi imaju mjesta u sezoni kada mogu odigrati te utakmice.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 29.07.2007., 15:24   #20
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Tesko je organizirati takvu ligu.Sigurno bi bilo zanimljivo pratiti klubove u takvoj ligi ali koliko ljudi bi islo na gostovanje u recimo Austriju?Jako skupo.I kako bi to utjecalo na lige iz kojih su ti klubovi dosli?Bi li bilo vremena i mjesta za tu ligu?

Klubovi bi se pojacali i iskustvo za borbu sa ostalim evropskim klubovima.Samo, jako tesko da se to moze realizirati.

Meni pada na pamet da bi bilo dobro organizirati neko kup natjecanje za klubove koji ispadnu u pretkolima lige prvaka.Da ti klubovi mogu negdje skupiti iskustvo igranja sa klubovima iz drugih liga.A ionako ti klubovi imaju mjesta u sezoni kada mogu odigrati te utakmice.
Moj prijedlog je da ta liga bude kao prva liga,a hnl kao druga liga ...
Svake godine savez može istupiti iz takve lige,ako nečim nije zadovoljan.
Hnl ionako nebi bio puno slabiji jer prosjek dižu i to ne baš puno Dinamo i Hajduk.Cilj lige je veća konkurentnost tih zemalja u Evropi.Stvar je da takva natjecanja nemaju smisla,ako se nešto ne dobiva,a to su eurokupovi i novac.Ako bi sudjelovalo 18 klubova iz 7 zemalja možda čak 10 bi išlo u eurokupove...Prvak hnl bi se komotno mogao nadati da će se sljedeće sezone
kroz tu ligu izboriti recimo Kup uefa...Došlo bi više novca,a ne bi se lako bilo
bilo kome izboriti.Više ništa ne bi bilo jeftino...
Što se tiče udaljenosti od Zagreba do Beča je otprilike kao do Splita.Išlo bi to,a ne bi bilo nepotrebne mržnje.Ovako stojimo u mjestu...
Priznam da je recimo iz Splita dosta daleko,ali ako ekipa sjedne u nekakav kombi i podijeli trošak da se izdržat.Imamo dobre autoceste,uvijek postoje rješenja,također u suradnji s klubom...
mizuzul is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.