Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2017., 19:25   #1
adobe indesign

Dali ima netko tko radi u indesignu,da mi napravi neke vjezbe za fax,placam po dogovoru.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 18:53   #2
Dižem temu.

Prokrstarila sam svim mogućim pitanjima vezanima za određen problem u InDesignu, ali ili sporo kopčam, ili zbilja nema onoga što mi treba.
Dakle, daaaaavno sam završila samo dvotjedni (čini mi se) tečaj u Algebri koji je uključivao i InDesign, ali kako smo učili vrlo brzo, a ja nisam nikad od tada primjenjivala to stečeno oskudno i osnovno znanje u praksi, većina toga mi je isparila i sada učim ponovno, za prijelom knjiga - dakle ništa složeno, bez interaktivnosti.


Trenutno se bakćem s fusnotama i kako ih postaviti na pravo mjesto, jer se kopiranjem dokumenta iz Worda u InDesign one pomiču, pošto se postavke dokumenata ne podudaraju 100%.

Ali još bitnije mi je ovo: još na početku postavila sam Master Page karakteristike (uz pomoć njih odredila numeraciju dokumenta i uz znak A u Masterima dodala naslov knjige koji se isto preslikao na sve ostalo, pri dnu svake stranice, uz odgovarajuću brojku).

No, naknadno sam u Master stranice dodala frames za tekst i smanjila im visinu. Pokušala sam taj smanjeni frame primijeniti na čitav dokument, no ne ide. Kad odem na neku od stranica, bilokoju, npr. 37, pokazuje mi se text frame koji sam originalno postavila u dokumentu (ne na Masteru), s punom plavom linijom, i istočkani manji frame koji sam naknadno stvorila u Masteru. Istočkani se ne može editirati.

Što mi je činiti? Postoji li opcija resizeanja frameova na svim stranicama odjednom, sa ili bez intervencije u Mastere? Pokušala sam, označivši Master Pages, aplicirati promjene, no one se u dokumentu ne vide.
Negdje sam pročitala da se na Mastere nikakvi frameovi uopće ne stavljaju, već samo brojke, headers i footers. I neki vizualni/grafički elementi koji bi se ponavljali kroz čitav dokument.

Da radije promijenim bleed/slug i kako to učiniti?
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.