Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 15:46   #21
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Očito je samo u Interspara toliki obujam posla da je OK da im nema cijena artikala, da su stare cijene itd. na priličnome broju mjesta. Dok se ljudi u Konzuma, Lidla, Kauflanda, Tommy-ja, NTL-a valjda dosađuju na poslu od tolike besposlice kada im cijene u pravilu uvijek pašu i kada sve stignu.

Ti vodiš neku svoju priču o odnosu radnika i poslovaca i cijeloj strukturi zaposlenika koja je zapravo aposlutno nebitna za samu problematiku, jer je i zakonom itekako propisano kako cijena proizvoda mora biti čitko i jasno izložena i kako kupac ne smije na blagajni platiti veću cijenu od one koja je naznačena na samome proizvodu ili mjestu gdje je proizvod izložen, a ukoliko je naznačeno više cijena kupa plaća manju.

Činjenica je da to o čemu ti trubiš (a nebitno je za ovu temu) vrijedi za sve trgovine, ne samo za Interspar. Sve ih taru. Ja samo uspoređujem trgovinu sa trgovinom i iznosim ono što vidim - kako je Interspar (ne jedan, nego svaki u kojem sam bio, a srećom pa mogu usporedit i one u Zagrebu i one u Splitu/okolici Splita) jako loš po pitanju urednosti, cijena itd. Ne uspoređujem kruške i jabuke, uspoređujem jednu trgovinu u kojoj taru radnike sa drugim trgovinama u kojima taru radnike.

A gle,to ocito bolje znas od mene..nema kaj drugo bit..jel tak..

ja sam ti napisao stvari kak stoje iz prve ruke unutar HR ducana svih velicina i marki kojima sam boravio/obilazio nebrojeno godina..
a ti meni govoris da trabunjam,ok..:klap:

Pa cu ponovit neke bitne stavke,
dakle to se ne desava samo u Intersparu,desava se u SVIM ducanima,vjeruj mi..
Isto tak imas ovdje temu Konzum,
pa tam ljudi misle da je samo u konzumu ih varaju na cijenama...
evo ovdje samo Interspar pa tako u nedogled za svaki ducan..

napisao sam kak stvari funkciniraju da bi neki koji imaju kapaciteta to shvatiit i dikretno je vezano za temu!

I vjeruj mi cijene na kopnu u Intersparu su vecinom ok,
navedi koji nisu ok,naziv/lokacija!?
na moru nesto manje jer prek sezone tamo vlada raspad sistema..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:55   #22
Ti baš ne razumiš? Jesam ti lijepo napisao da se to kod svih događa, ali je kod Interspara daleko najčešće i najuočljivije. A ti opet o nekakvim uopćenim nebulozama opravdavaš Interspar iako to također sve vrijedi i za druge lance a koji su eto usprkos tome daleko ažurniji po tom pitanju.

Ako imaš neke osobne emotivne veze uz Interspar, sve je to OK, ali ako više ljudi piše da Interspar boluje od tog problema, očito je to nekakav simptomatičan uzorak vezan uz Interspar. Na temama drugih trgovaca imaš simptome "nema radnika u poslovnici da ih se nešto priupita", "nema artikala na policama", itd. ali te ne vidim da ideš tamo i tupiš ovu istu priču koja se na sve to može primjeniti. Već je i ovcama na livadi jasno da su sve trgovine potkapacitirane radnicima. Amen. Činjenično stanje. I sada ti kao ideš to svima objasniti da mi to razumimo. Razumimo mi to. Ali u tom potkapacitiranim uvjetima lanci očito imaju različite prioritete. Intersparu očito nije prioritet da im cijene budu izložene kako treba. To je stvar koju ti ne razumiš.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 23:25   #23
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
A necu nit pricat,neznam jel tko od vas primjetio da u zadnje vrijeme (inter)Spar ima uzasno (polu)prazne police...
Nesto kao mladi brat od Konzuma...
Al ne,to nije brat...vec je samo problem sto djelatinici centralong skladista Interspara su usli u neku vrst generalnog strajka,
jer ljudi su dobili jos da lifraju robu i u nove spare(bivse Bille,koje su prese u spareve) na isti broj ljudi i istu placu...a prc,posla 30-40% vise...

Pa pukli i otisli u strajk,neznam jel zavrsio...nisam isao u spar neko vrijeme...
Ja jesam primijetila, hvala na info kaj se događa.
što se mene tiče, podrška djelatnicima
__________________
John_Wayne: Ajmo rednecksi, ajmo seljacine, ajmo krezubi, ognjistari i pecinari!!
yamunche is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:27   #24
primijetio sam da u našičkom Sparu nemaju više nekih domaćih proizvoda kojih je u Billi uvijek bilo pa sam zato počeo odlaziti u Plodine

radi se o blagom hrenu (Zvijezda), Jamnica prosport (okus naranča), Zvečevo tamna čokolada, domaći sok od jabuke i cikle (proizvođač Velis)

netko mi je rekao da nemaju ni kefir od 1 litre, iako imaju manja pakiranja
pearljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 13:45   #25
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
nitko te ne krade, ako si ikad radio u dučanu znao bi kako i zašto se to dešava.
prodavača robova ima jako malo, a radi više poslova, i ne stignu poljepiti sve cijene, i rade to užasno brzo da stignu obaviti sve drugo, jer gazda ne zapošljava više očajnika na minimalcima već koristi jednog za milion poslova.
i u blagajni se promjene sve cijene a robivi ne stignu u kratkom roku promjeniti sve cijene.
i da, neće zaposliti radi tebe više ljudi, jer ih boli briga. a ti dalje misli da te očajnik na minimalcu krade.
pa nije baš istina da nas ne kradu, naplatiti više nego što piše je krađa.
a, ako se nastavi prelaziti i opravdavati ovakve stvari, prodavaca ce biti još manje. zašto bi poslodavac zapošljavao radnike, isplacivao im placu, placao doprinose kad ovako ima vecu korist jer kroz prevare s krivim cijenama još dodatno zaradi.

s, druge strane kako to da se samo ne stignu promijeniti cijene koje su otišle gore a, uredno se stignu one koje idu dolje?
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 14:40   #26
Quote:
pearljam kaže: Pogledaj post
primijetio sam da u našičkom Sparu nemaju više nekih domaćih proizvoda kojih je u Billi uvijek bilo pa sam zato počeo odlaziti u Plodine

radi se o blagom hrenu (Zvijezda), Jamnica prosport (okus naranča), Zvečevo tamna čokolada, domaći sok od jabuke i cikle (proizvođač Velis)

netko mi je rekao da nemaju ni kefir od 1 litre, iako imaju manja pakiranja
Oko 50 radnika centralnog skladista dalo otkaze, pa su police prazne jer ne stima opskrba.
Zahebavali su ljude oko prekovremenih neplacenih, pa ih onda jos jednom zahebali i ovi otisli.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 15:53   #27
http://net.hr/danas/hrvatska/0-jefti...ovackom-lancu/
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 18:26   #28
I tako Austrijanci zacas postali Balkanci...tko bi rekao
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 08:22   #29
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Oko 50 radnika centralnog skladista dalo otkaze, pa su police prazne jer ne stima opskrba.
Zahebavali su ljude oko prekovremenih neplacenih, pa ih onda jos jednom zahebali i ovi otisli.
hvala, nadam se da će ti ljudi naći nešto bolje, ili već jesu
pearljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:07   #30
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
I tako Austrijanci zacas postali Balkanci...tko bi rekao
Ljudi su kod nas jednostavno GLUPI,to je nazalost cinjenica...
Nevide dalje od svoje kljuke...

Evo pratim ovaj forum dosta dugo,sjecam se kako se pisao na temi o Konzumu,sada je Interspar sutra ce bit YX a ne kuzi MERITUM stvari i sto se iza brda valja a nije slon..

Austrijanci su i dosli da budu balkanci isto kak mi kad odemo u AT idemo tamo da budemo becka skola..

Inace ja volim reci da je PROMET slika i prilika raznih drustava...
pa tako zanimljivo je pratit HR tablice kak se voze po DE,AT ili SLO...
onako sve u maniri fine gospode,al kada predju Macelj kao da im netko usadi novi "softver" u glavu.....
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 18:06   #31
Dešava se ovo i u IT dućanima, kamoli ne u takvim dućanima gdje ima tisuće i tisuće artikala...i meni je znala žena isto naletjeti na ove šeme koje se spominju i u prvom postu...ja nisam još, ali dobro ja ne gledam cijene na policama ..to me draga štrcne po prstima ako prijeđem granicu..
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 22:13   #32
od svih centara u SK špar je najskuplji. a SK i sis-mos županija se vode kao najsiromašnije , ali špar i dalje radi (uz plodine, lidl, kaufland, ktc konzum)...tko je tu lud?
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:02   #33
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
od svih centara u SK špar je najskuplji. a SK i sis-mos županija se vode kao najsiromašnije , ali špar i dalje radi (uz plodine, lidl, kaufland, ktc konzum)...tko je tu lud?
I u ZG je Spar medju skupljim trgovinama koliko sam primjetio.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:41   #34
dosta kupujem u interšparu, uglavnom zagreb i koprivnica
imaju dobrih akcija i na njima marke i artikle koje inače kupujem pa redovno pratim kataloge

nekoliko puta sam naišla na situaciju da je u katalogu jedna cijena a na polici druga, ili jedna cijena na polici a drugu mi obračunaju na blagajni
svaki put nakon kupovine pregledam račun i ako nešto ne štima odem na informacije, tamo mi vrate što sam više platila
u jednoj takvoj situaciji sam doznala da svaki put ako radnik nije zamjenio cijenu na polici i netko traži povrat razlike, to oduzmu radniku od plaće
obično kupujem rano ujutro pa ako je akcija krenula od tog jutra nisu stigli sve izmjeniti
pa sad kad naiđem na krivu cijenu potražim radnika i upozorim ga, žao mi ih je. rade puno za malu plaću i onda ih još ovako kažnjavaju

ne volim niti jednu korporaciju, baš me briga iz koje zemlje dolazi, i mrzim pohlepu i gramzivost vlasnika kojima nikad nije dosta a do novaca dolaze preko leđa radnika
da daju malo veće plaće, normalne uvijete rada i dalje bi se lijepo zarađivalo, dječurlija bi mogla ić u privatne škole i ljetovalo bi se po skupim jahtama... ali ne... drago mi je da su radnici u skladištu dali otkaz, da se više ljudi tako postavi ubrzo im ne bi imao tko radit pa bi malo promijenili odnos prema zaposlenicima

evo dm - skup, radnici imaju lijepe plaće a opet dobro posluje
i često tamo kupujem, pratim akcije, koristim bodove i baš mi je gušt ući u njihov dućan
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 08:30   #35
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
pa nije baš istina da nas ne kradu, naplatiti više nego što piše je krađa.
a, ako se nastavi prelaziti i opravdavati ovakve stvari, prodavaca ce biti još manje. zašto bi poslodavac zapošljavao radnike, isplacivao im placu, placao doprinose kad ovako ima vecu korist jer kroz prevare s krivim cijenama još dodatno zaradi.

s, druge strane kako to da se samo ne stignu promijeniti cijene koje su otišle gore a, uredno se stignu one koje idu dolje?
e pa ja sam puno puta kupila nešto, a na blagajni je ispalo jeftinije. jbg, ti se fokusiraš se samo na to kad te oštete. to je normalno.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 11:07   #36
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
e pa ja sam puno puta kupila nešto, a na blagajni je ispalo jeftinije. jbg, ti se fokusiraš se samo na to kad te oštete. to je normalno.
To je u Interspara ono sranje sa kuponima koje ne razumijem zasto uopce distribuiraju kad ti na kasi automatski odobri popust, bez ikakva kupona.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 11:49   #37
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
To je u Interspara ono sranje sa kuponima koje ne razumijem zasto uopce distribuiraju kad ti na kasi automatski odobri popust, bez ikakva kupona.
Da te dovuku u trgovinu kako bi "ustedio" pa ti usput kupis jos par stvari koje ti trebaju, jer eto uvijek nesto "treba"...

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 15:55   #38
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Da te dovuku u trgovinu kako bi "ustedio" pa ti usput kupis jos par stvari koje ti trebaju, jer eto uvijek nesto "treba"...

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
Ja uvijek ciljano kupujem. Tako da se ne usreće na meni.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:39   #39
Pažnj,pažnja!

Spar u Sloboštini naplačuje više nego što imaju označeno na artiklu.
Pazite da se ne vidi da ste u žurbi.
Jedna mala starija za blagajnom,mršava.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:48   #40
Ma svugdje to rade. Jučer u Intersparu u Garden Mallu piše Barilla na akciji 500 g 5,49 kn a naplatili mi 8,49 kn.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.