Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2012., 22:31   #5881
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Prva lasta ne čini proljeće. Da vidimo koliko će ovo potrajati.
Slažem se, ali po onim drugima bi plinjara već odavno 6-icu trebala preć...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 22:42   #5882
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Tebe se nitko nije ni sjetio a ne spomenuo...
Sudeći po postu,sjetio si me se ,a meni je drago.Više od tebe sam prevezao na plin.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 22:43   #5883
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Sudeći po postu,sjetio si me se ,a meni je drago.Više od tebe sam prevezao na plin.
Ni blizu te se nisam sjetio, vjeruj mi. A tko je koliko na plin prevezao bi se dalo debatirati, ali ovo nije nekakav pissing contest. Niti mi je Sonata prvi auto na plin, samo slijedeći nakon duugo vremena
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 23:05   #5884
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Ni blizu te se nisam sjetio, vjeruj mi. A tko je koliko na plin prevezao bi se dalo debatirati, ali ovo nije nekakav pissing contest. Niti mi je Sonata prvi auto na plin, samo slijedeći nakon duugo vremena
Definitivno je plin, po ovoj cijeni, najisplativiji.Sudeći po boldanom,nije ništa bez stalnog preispitivanja,pa i donošenja raznih odluka,koje nisu uvijek najpametnije.Na današnji dan,da moram kupovati auto,bio bi sigurno plinjara,na dan kada sam kupovao,to nije bila najbolja opcija.Više se zaradi na dionicama,nego plinu,tko ima nos za sutra...

Zadnje uređivanje polki : 04.07.2012. at 23:36.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 01:18   #5885
Dok je god plin 50% jeftiniji od benzina uopce nije upitna isplativost.
Tu u Belgiji je 50c litra,samo steta, moram vratit auto u hrv nedaju mi ga uvest..picke...uzo sam novog diesela,sad kad vidim cijenu plina bas mi zao bude...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 08:07   #5886
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ja u nedjelju navecer na PCZu. 37 i nesto litara za 154 kn, imam onaj popust od 3% zbog ugradnje kod njihovih susjeda. Pravo osvjezenje.
Ke?

Otkad to?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 10:07   #5887
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Ke?

Otkad to?
Pa ne znam. Ugradili smo tartarini u onoj radioni pored PCZa i rekli su nam da imamo na PCZu 3% popusta na plin.

Ide trosarina na benzin na staro, 15 lipa gore. Znaci da ce jos neko vrijeme ostat ispod 50%. Sad je cca na 43%, a ima i jeftinije.

Zadnje uređivanje lukarak : 05.07.2012. at 10:23.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 11:03   #5888
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pa ne znam. Ugradili smo tartarini u onoj radioni pored PCZa i rekli su nam da imamo na PCZu 3% popusta na plin.

Ide trosarina na benzin na staro, 15 lipa gore. Znaci da ce jos neko vrijeme ostat ispod 50%. Sad je cca na 43%, a ima i jeftinije.
I moj Tartarini je ugrađen tamo, još dok su i oni bili PCZ, ali nitko mi nije spominjao nikakav popust. To je valjda nešto novijeg datuma...

Možda plinko1 nešto napiše, ako opet nije zaboravio password....
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 16:33   #5889
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
I moj Tartarini je ugrađen tamo, još dok su i oni bili PCZ, ali nitko mi nije spominjao nikakav popust. To je valjda nešto novijeg datuma...

Možda plinko1 nešto napiše, ako opet nije zaboravio password....
Ne znam, nekak mi je ostalo u uhu da je rekao covjek tamo da kao to je ostalo jos iz vremena kad su bili ista firma, pa da i dalje imaju tu akciju.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 17:55   #5890
u čemu je kvaka da je sada LPG cca 43% od eurosupera95, a prije uvijek bilo oko 55%

da li se nešto mijenjalo u formuli obračuna cijene( izborili se naš miroslav i udruge lpg potrošača?), ili je nešto drugo u pitanju?

da li će ovako povoljno po vama ostati malo duže ( vjerojatno hoće ako se mijenjala formula izračuna cijene) ili neće?
nadam se da nije :da se ekipa iz ine nije malo zeznula sa obračunom, pa nam 1.8. odmah vrate na staro?
mislim nije da zazivam zlo, ali nekako ne mogu vjerovat da je barem nešto kod hrbvata značajnije pojeftinilo
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 10:08   #5891
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
u čemu je kvaka da je sada LPG cca 43% od eurosupera95, a prije uvijek bilo oko 55%

da li se nešto mijenjalo u formuli obračuna cijene( izborili se naš miroslav i udruge lpg potrošača?), ili je nešto drugo u pitanju?

da li će ovako povoljno po vama ostati malo duže ( vjerojatno hoće ako se mijenjala formula izračuna cijene) ili neće?
nadam se da nije :da se ekipa iz ine nije malo zeznula sa obračunom, pa nam 1.8. odmah vrate na staro?
mislim nije da zazivam zlo, ali nekako ne mogu vjerovat da je barem nešto kod hrbvata značajnije pojeftinilo
Mislim da je to vezano na maksimalnu promjenu cijene od 3% koje nema za plin ...
Z O X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 15:39   #5892
Znači, na povratku kući sa mora ne tankati na Ini s obzirom da je na auto cesti plin skoro za kunu skuplji na njihovim crpkama?!
damir-vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 17:02   #5893
Već barem godinu i pol su na autocesti više cijene, samo sad su otišli u krajnost...
vivivivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 22:03   #5894
Do sada je, ako se ne varam, razlika bila 10 lipa, a ovo sada je stvarno previše. Na 50 litara 35 kn uštede ako npr. natočim na Tifonu nego par km prije na Ini. Mislim da samo Ina koristi to pravo na razliku u cijeni. Neka me ispravi neko ako sam u krivu.
damir-vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 23:58   #5895
Cijena plina i dalje se izračunava po postoječoj formuli.
Kvaka je u ponudi i potražnji na Mediteranu pa je stoga i cijena pala.
To što je INA iskoristila zakon o slobodnom formiranju cijene na autoputevima i ostavila cijenu autoplina na najvišoj razini to je isključivo njihova odluka koja je možda zbog turista takva kakva je a da li će se to INA-i isplatiti vidjeti će na kraju sami jesu li donjeli dobru ili lošu odluku.
Osobno skoro nikada ne točim na autoputevima osim u inozemstvu pa me INA i u buduče neće vidjeti na svojim pumpama kao niti do sada pa me to uopće ne uzbuđuje.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 10:58   #5896
Nije ni mene vidjela. Na cijeloj dionici auto ceste od Zagreba do Lipovca na Ini sam našao plin samo na Marsoniji (Sl. Brod). 2 crpke prije imaju plin ali ga nema već dulje vrijeme. Sreća, pa je na toj dionici napravljena nova OMV crpka koja ima plin po 4,45 kn i na kojoj je gužva non-stop na plinu. Tamo sam i sipao. Mislim, da nisam ovdje sipao, da bih vozio na benzin do Vinkovaca i tamo nasuo na Tifonu koliko me je Ina iznervirala.
damir-vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 19:37   #5897
Nezz koliko je kod vas plin ali kod mene na jednoj privatnoj BP je 4.36kn
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 16:17   #5898
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Cijena plina i dalje se izračunava po postoječoj formuli.
Kvaka je u ponudi i potražnji na Mediteranu pa je stoga i cijena pala.
To što je INA iskoristila zakon o slobodnom formiranju cijene na autoputevima i ostavila cijenu autoplina na najvišoj razini to je isključivo njihova odluka koja je možda zbog turista takva kakva je a da li će se to INA-i isplatiti vidjeti će na kraju sami jesu li donjeli dobru ili lošu odluku.
Osobno skoro nikada ne točim na autoputevima osim u inozemstvu pa me INA i u buduče neće vidjeti na svojim pumpama kao niti do sada pa me to uopće ne uzbuđuje.
Evo iz prve ruke danas INA Kozjak LPG 4,46, Tifon Jasenice 4,36, Sirovina Benz Ploče 4,41

BTW Zanimljivo http://www.vecernji.hr/vijesti/talij...-clanak-428796

Zadnje uređivanje gogo_2006 : 10.07.2012. at 16:52.
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 19:53   #5899
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Evo iz prve ruke danas INA Kozjak LPG 4,46, Tifon Jasenice 4,36, Sirovina Benz Ploče 4,41

BTW Zanimljivo http://www.vecernji.hr/vijesti/talij...-clanak-428796
Još uvijek na internetskoj stranici INA-e stoji da je cijena autoplina u gradovima 4,36, a na autocesti 5,09.
Očito je to preporuka a ne i pravilo jer se i sami ne drže napisanog i preporučenog.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 23:40   #5900
Svaki dan prolazim pored INA - Gradna na autocesti prema Bregani i potaknut gornjim postom, danas sam pogledao cijenu i na njoj je isto 4,46 kn.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.