Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2011., 12:36   #61
žig od kuće javorova kosa i žig od kuče lokanda kod višnjevice se nalaze kod ljubazne gospođe Blažice Sveticki 098/260 209 u privatnoj kući u ravnoj gori.
renataz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:23   #62
bili u nedjelju na bijelim stijenama, kuća bijele stijene bila otvorena, u njoj se nalazi žig kuće i žig skloništa miroslav hirtz
renataz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 00:37   #63
U nedjelju sam bio kod novog skloništa Skorpovac koje još nije do kraja uređeno može se prespavati drva ima a kaj se tiče vode šterna je pokraj kuće ali čini mi se da još nije u upotrebi
GURKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 16:19   #64
Quote:
GURKY kaže: Pogledaj post
U nedjelju sam bio kod novog skloništa Skorpovac koje još nije do kraja uređeno može se prespavati drva ima a kaj se tiče vode šterna je pokraj kuće ali čini mi se da još nije u upotrebi
a ima li žiga?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 22:07   #65
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
a ima li žiga?
Ima i nema odnosno trenutno ga nema.Na otvaranju obilaznice je bio ali sad je opet u Zagrebu pretpostavljam dok god sklonište ne bude potpuno gotovo.Bilo je još žigova na otvaranju i to od Kurozeba i VPP žig od bivšeg skloništa Radlovac.
Inače sklonište ima plavu tablu i na šterni pokraj njega ima metalni žig od PPV (plan. put Velebno)
GURKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 23:19   #66
Quote:
GURKY kaže: Pogledaj post
Ima i nema odnosno trenutno ga nema.Na otvaranju obilaznice je bio ali sad je opet u Zagrebu pretpostavljam dok god sklonište ne bude potpuno gotovo.Bilo je još žigova na otvaranju i to od Kurozeba i VPP žig od bivšeg skloništa Radlovac.
Inače sklonište ima plavu tablu i na šterni pokraj njega ima metalni žig od PPV (plan. put Velebno)

Plan. put Velebno? Onda je to neka nova KT, a ja imam prastari dnevnik. ;-)
RRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 00:28   #67
Quote:
RRunner kaže: Pogledaj post
Plan. put Velebno? Onda je to neka nova KT, a ja imam prastari dnevnik. ;-)
Nova KT jer je izašlo novo izdanje dnevnika 2010 sa 17 kt http://www.zagreb-matica.hr/index.ph...d=61&Itemid=12
GURKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 15:29   #68
pozdrav svima...

fala svima koji su mi pomogli s putem na Korita. eto prije dva tjedna smo odradili turu Moščenićka draga_Vojak_Poklon_Velki Planik_Korita sve skupa s ranjenim koljenom, pivom na poklonu i ozljeđenim članom 10:30min. Nije loše s obzirom da smo sasvim polagano hodali i veci dio puta cekali ranjene...

eto fala svima na pomoci
mirosh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 20:29   #69
Planinarski dom na Kalniku - neradni ponedjeljak

Osvrnuti ću se na planinarski dom na Kalniku. Sagradilo ga je križevaćko planinarsko društvo Kalnik i on je otvoren u lipnju 1935. godine. Prije dvije godine - krajem kolovoza 2009. godine je bio zatvoren, dotadašnji zakupnik planinarskog doma križevački Mlinar je odustao od zakupa.

Novi zakupnik iz Križevaca UGOSTITELJSTVO PRIGORJE d.o.o. zapoćeo je u rujnu te godine temeljitu obnovu planinarskog doma. Krajem lipnja 2010. dom je ponovno otvoren i radio je svaki dan. Od prije dva tjedna uveden je neradni dan za zaposlenike ponedjeljak.

Detaljne informacije o radu doma mogu se dobiti na:

http://www.pldom-kalnik.hr/kontakt.html



O povjesti doma detaljnije na stranicama planinarskog društva Kalnik iz Križevaca:

http://www.pdkalnik.hr/index.php?opt...d=16&Itemid=22

U planinarskom domu za vikende ima planinarske hrane za male novce, te po naruđbi skuplje.
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 23:27   #70
Domari doma na Hahliću najbolji u 2012. godini

Hrvatski planinarski savez tradicionalno na kraju godine nagrađuje najuspješnije udruge, pojedince i suradnike koji su se istaknuli uspješnim radom i rezultatima. Godišnje nagrade HPS-a dodijeljene su na svečanoj novogodišnjoj sjednici održanoj 17. prosinca 2012. u Domu Hrvatskog planinarskog saveza u Zagrebu.
U kategoriji najbolji domar priznanje su dobili dežurni planinari doma na Hahliću članovi PD-a Obruč. Radojka i Zvonko, Marica, Mile i Anita, Romina i Braco su imena koja se kriju iza naziva „dežurni planinari doma na Hahliću“. Titulu najboljeg domara izborili su u doista velikoj konkurenciji, kada se zna koliko dobrih planinarskih domova i domara ima u Hrvatskoj. Nakon 10 godina priznanje opet dolazi u ruke domara na Hahliću, da se podsjetimo, 2002. godine priznanje za najboljeg domara dobio je legendarni domar doma na Hahliću Davor Šupak, kojeg svi od milja zovu Davorić.
Preuređenjem doma na Hahliću postignuti su visoki standardi, no pitanje je koliko bi oni vrijedili da svi namjernici nisu uvijek potpuno sigurni da će preko vikenda dom biti otvoren, u bilo koje godišnje doba i po bilo kojem vremenu, za što je zaslužna velika volja i zalaganje dežurnih planinara.







Dežurni planinari doma na Hahliću na slici, lijevo: Anita Klić, Radojka Pintar, Romina Žiković, Marija Senkić, Zvonimir Pintar, Savo Milanović i Milan Senkić.
zabacri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 14:21   #71
Proteklog vikenda put me nanio na planinarsko sklonište Malinščak na Papuku (kod Velike). Sklonište je nedavno novo sagrađeno, u rpizemlju je prostor za boravak i peć, a na katu ležajevi. Zbilja fenomenalno sklonište, jedno od ljepših koje sam vidio u Hr. Preporučujem za posjetu i boravak, svaka čast lokalno PD Malinščak na trudu i požrtvovnosti!
Gorski-vilenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 09:38   #72
Pozdrav planinari, može li mi itko reći okvirno cijene noćenja u planinarskim domovima na Medvenici?
Bar doma u kojem ste vi noćili.
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 10:02   #73
Quote:
Mona* kaže: Pogledaj post
Pozdrav planinari, može li mi itko reći okvirno cijene noćenja u planinarskim domovima na Medvenici?
Bar doma u kojem ste vi noćili.
Lipa, 50 kn sa HPS-ovom iskaznicom.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 11:31   #74
Na lipi je 25 kn u sobi bez posteljine. Inače na većini sljemenskih domova noćenje nije moguće (nedavno sam bio u situaciji da sam trebao noćiti, 4 doma sam zvao i nijedan osim runolista ne dežura).

Načuo sam na nekim forumima i blogovima da je domar na Petrovom vrhu kod Daruvara malko neljubazan. Lik ne da je neljubazan, nego je bijesan pas
Gorski-vilenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 18:29   #75
planinarski dom docek nove

pozdrav ekipa.

zna li tko kakav dom koji se moze iznajmiti za docek?
40 ljudi, spavanje + neka prostorija za druzenje

tenks
stefanovicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 08:06   #76
Quote:
stefanovicka kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa.

zna li tko kakav dom koji se moze iznajmiti za docek?
40 ljudi, spavanje + neka prostorija za druzenje

tenks

Super sročeno pitanje
Evo, tu imaš blizu Dubrovnika jednu kuću

Evo ti lista, pa zovi i traži..
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 19:31   #77
Kakva je situacija u ratkovom za prespavati? Ima li deka?
Pretpostavljam da je otključano i da se ne treba nikome javiti...
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 17:53   #78
Sklonište je otključano, deka nema.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 13:05   #79
Bio sam prvi put kod "nove" planinarske kuće Junac na Medvednici (Činovnička livada).Prije je to bila drvena kućica sa puno klupa gdje se po lijepom vremenu sunčalo i uvijek je bila gužva sve dok je netko nije zapalio krajem 2011.
Sad je to montažni objekt i ima plavu tablu i time naravno i žig http://www.hps.hr/info/planinarske-k...ka-kuca-junac/
GURKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 13:09   #80
Pozz,
planirala sam sa prijateljima sutra otići malo prošetati/planinariti ali zbog ovakvog vremena nas je strah da nas ne snađe pljusak pa me zanima kako funkcionira to sa skloništima jer bi htjeli imati neki zatvoreni prostor u rezervi?
Inaće sam samo par puta prespavala u domovima ili sam išla po lijepom vremenu pa nisam upućena u to.
I može li mi netko napisati koja su na žumberku ili medvednici.
Hvala.
ibbi333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.