Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2013., 18:41   #181
Pročitala sam ovu temu, ali nisam pronašla odgovor na svoje pitanje. Bila sam kod ginekologa i rekao mi je da imam kondilome te prepisao Albothyl 36% otopinu, rekao da mažem jednom dnevno i da bi trebalo proći unutar mjesec dana. Međutim, istraživala sam i sama i saznala da su kondilomi izazvani nekim tipom HPV-a koji je virus, a na uputi o lijeku piše da je Albothyl antiseptik, tj. antibakterijsko sredstvo, stoga sam malo nepovjerljiva prema toj terapiji. Nigdje nisam naišla da je ta terapija propisana nekome za liječenje kondiloma. Nadam se da će netko ovdje biti bolje upućen i znati dati savjet.

Edit: Bris za HPV mi je negativan.
theotherone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 13:58   #182
Zanima me da li netko ima iskustva sa Condylox kremom? Koliko je učinkovita i da li se isplati uzimati ju?
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 10:42   #183
Zna li netko kolika je inkubacija tog virusa....nakon koliko vremena se manifestiraju kondilomi.....da li je netko pokusao lijeciti to octom...znam da zvuci smjesno, al znam dosta njih koji to rade umjesto da idu kod doktora paliti...samo sta je zeznuto jer ocat nagriza zdravu kozu pa jako boli
tonka1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 00:42   #184
SAVJET SVIMA - ja sam koristio ovo: http://www.kozniproblemi.com.hr/kozn...bradavice.aspx i nestali su svi kondilomi, ali... javljaju se svako malo!

Jel netko zna kako izbaciti iz organizma?!?!
Tumba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 21:09   #185
Pozdrav svima.

Ja dakle već od prije godinu dana imam...nešto dolje, izgleda kao prištić, ali bijelo je, prozirnkasto. Iz tog razloga sam tada, prije godinu dana, otišla ginekologu na pregled i papa test. Do tada sam 3 godine bila u ozbiljnoj vezi i nisam imala nikakvih čudnih izraslina, tako da ne vjerujem da sam od dečka/sexom nešto pokupila.

Uglavnom, ginekolog je rekao da neće to smatrati kondilomom unaprijed, da ćemo pričekati nalaz papa testa.

Nalaz je bio, kako su rekli- bolje ne može.

E sad, ta izraslina nekad me svrbi, kao da je...živa. Ne širi se, nema sličnih novih izraslina, samo ta jedna.

Ne ponosim se time, ali sam imala više puta oralni sex sa sadašnjim dečkom (prohodali smo kad je već ona bila tu), i nikakvih posljedica u obliku bradavica na drugim dijelovima tijela do danas nije bilo ni na njemu ni na meni.

U jednom kraćem periodu čak je i kao nestala izraslina, ali se vratila uskoro i i dalje ponekad zasvrbi i iritira. Sad izgleda više kao neki potkožni štapić s bijelim na vrhu. Fuj, da.

Neko vrijeme sam pila i antibiotike zbog drugog problema, i nimalo na izraslinu nisu utjecali.

Je li to kondilom, ako nije, što bi drugo moglo biti? Jer kad googlam izrasline na genitalijama, kondilom je jedino što mi izbacuje.

Da preformuliram i ne budem potpuni padobranac, vi koji imate potvrđeno kondilome, je li moguće imati ih a da se ne šire, da se nema HPV, da svrbe..., kao što je kod mene slučaj?

Hvala na odgovoru.
lolaibekrija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 18:58   #186
Cure da vam copy paste-am post s teme o cinovima

Jutro cure imam jedno pitanje prije nego mm ode doktoru...unazad tjedan dana pojavile su mu se bijele fleke po testisima...malo su ispupcene...gdje god citam pise da se kod muskaraca kondilomi javljaju na penisu i naa dnu penisa, nigdje ne pise na testisima...znam da niste doktori, al molim vas za pomoc ako itko zna sta bi to moglo bit...ima na netu slika identicna tome kaj on ima, al ne pise sta je to...pa evo link od slike XXXXXXXXXXX nadam se da sam to smjela stavit...unaprijed vam puno hvala na odgovorima i nadam se cim skorijim jer umirem od brige

nemojte se ljutit kaj sliku stavljam, al zaista sam ocajna!
__________________
U ljubavi, kao i u ratu, pravo je uvijek na strani jačega. I zato će žena koju volimo uvijek biti u pravu ~ Alfred de Muse

Zadnje uređivanje Sashica : 24.03.2014. at 15:00. Reason: obrisan link na sliku spolovila
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 13:29   #187
Odstranjivanje kondiloma

Pozdrav !

Prije par tjedana osjetila sam sitne bradavice na dodir na velikim stidnim usnama. Nisam se previše zabrinjavala jer su mi djelovale kao obične bradavice . Tih dana trebala sam dobiti menstruaciju no ipak je kasnila 8 dana što kod mene nije tako često. Zakazala sam preglede ali nisam ga mogla obaviti jer sam prokrvarila , sad kako je menga završila primijetila sam kako mi je ulaz rodnice hrapav i nakon što sam se detaljno pregledala vidim dosta tih bradavica.

Sad dok čekam pregled kod ginekologa odlučila sam tretirati propolisom i radit na imunitetu.

Prema sve mislim da ću morati na uklanjanje a nema novca za privatne klinike pa me zanima gdje u Zagrebu vrše otklanjanje preko HZZO ukoliko mi sama ginekologica ne odluči sama uklonit kondilome.

Bilo kakvi savjeti , preporuke, iskustva su dobro došla jer sam zbilja prestrašena. Sigurna sam kako su kondilomi došli od bivšeg dečka . S njim sam prekinula početkom 2 mj i od tada ni nema odnos , razlog prekida bila je nevjera.

I eto nakon sveg tog stresa pao mi je imunitet i još sam ovo dobila ...... Zato ljudi pomoć želim što prije riješiti cijelu situaciji ....
Sitna24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 09:35   #188
Prije par dana sam prilikom depiliranja osjetila pod prstima hrapavu kožu, mislila sam prvo da su neki prištići no otišla sam jučer kod ginkologa i - šiljasti kondilomi. Premazani su mi otopinom podofilina. Za cca 2 tj. moram doći na kontrolu.
E sad, zanima me a zaboravila sam pitati. Gin. mi je rekao da će od tog premazivanja ti sitni kondilomi nestati, koliko dugo to obično traje? 2-3 dana? Više? Manje?
Koliko dugo moram izbjegavati odnose? Rečeno mi je jedno vrijeme-a ja nisam pitala koliko je to jedno vrijeme.

Eto, ako mi netko može odgovoriti bila bi zahvalna.
krosnjadrveca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 08:50   #189
Podsjećam da je na PDF-u Zdravlje zabranjeno pisati o uzimanju sredstava opasnih po zdravlje ljudi, stoga je prethodni post obrisan.

O alternativnim načinima liječenja možete pisati na PDF-u Alternativno liječenje, u skladu s njihovim pravilima.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 13:10   #190
Pozdrav
Nadam se da je tema još aktualna.
Zanima me kako da se izvučem bez kupovine Aldare kreme jer košta ko dragi kamen ako ne i više?
Ginekologica mi je prepisala tu kremu a sa plaćom koju imam, krema mi odnese pola, tako da...
neznam čime bi uopće pokušala tretirati bradavice?
Ili ako netko već ima kremu pa da mu je ostala neka količina mala tek toliko za probu, da mi proda. radije ću dati nekome par sto kuna nego 1000 i nešto kuna za cijelu kremu a neznam ni d ali djeluje na mene ili ne.
Hvala na svakoj vrsti pomoći.

Anubis lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 00:26   #191
Quote:
Anubis lady kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Nadam se da je tema još aktualna.
Zanima me kako da se izvučem bez kupovine Aldare kreme jer košta ko dragi kamen ako ne i više?
Ginekologica mi je prepisala tu kremu a sa plaćom koju imam, krema mi odnese pola, tako da...
neznam čime bi uopće pokušala tretirati bradavice?
Ili ako netko već ima kremu pa da mu je ostala neka količina mala tek toliko za probu, da mi proda. radije ću dati nekome par sto kuna nego 1000 i nešto kuna za cijelu kremu a neznam ni d ali djeluje na mene ili ne.
Hvala na svakoj vrsti pomoći.

Aldara kremu ti je bolje nabaviti u Sloveniji. Probaj kontaktirati neku njihovu ljekarnu koja ti je najbliža. Znam da mi je frendica to tamo kupovala i da je koštala otprilike tri puta manje nego ovdje. I trebaš imati privatni recept da bi je mogla kupiti (koliko vidim, ginekologica ti ga je napisala).
__________________
''Dvije te stvari određuju: tvoje strpljenje onda kad nemaš ništa i tvoj stav onda kad imaš sve.''
Gardinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 17:03   #192
Anubis Lady, negdje sam čitala da ih je netko riješio propolisom i da to dobro funkcionira.
Mojoj sestri su dobro reagirali na aromaterapijsku mješavinu, no kad sma kupovala ulja, to je koštalo oko 500 kn sve skupa. U kantarionovo ulje (100 ml) išlo je 20 kapi eteričnog ulja čajevca, 20 kapi ravintsare i 10 kapi eukaliptusa polibractea. Najskuplji je eukaliptus. No mislim da bi ti i kantarion s čajevcem i ravintsarom mogao pomoći, a bilo bi puno manje agresivno od Aldare i jeftinije. Seki je obično trebalo 1-2 tjedna svakodnevnog mazanja da kondilomi prođu.

Aldara je kod nas bila najjeftinija u nekoj ljekarni na Dolcu. Tamo sam je ja kupila, mislim da je bila oko 900 kn. Ali meni nije ništa pomogla (za unutarnje ravne kondilome, premazivao mi je ginekolog).

Preporučam da se javiš nekome od aromaterapeuta, ili odeš u Bioterra trgovinu ako si u Zagrebu i da probaš s uljima.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 16:36   #193
Quote:
Anubis lady kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Nadam se da je tema još aktualna.
Zanima me kako da se izvučem bez kupovine Aldare kreme jer košta ko dragi kamen ako ne i više?
Ginekologica mi je prepisala tu kremu a sa plaćom koju imam, krema mi odnese pola, tako da...
neznam čime bi uopće pokušala tretirati bradavice?
Ili ako netko već ima kremu pa da mu je ostala neka količina mala tek toliko za probu, da mi proda. radije ću dati nekome par sto kuna nego 1000 i nešto kuna za cijelu kremu a neznam ni d ali djeluje na mene ili ne.
Hvala na svakoj vrsti pomoći.

Probaj sa uljem divljeg origana premazivati (malo ga razblažiti sa kantarionom za unutarnje područje) cijena oko 150kn ili gelom ionskog srebra...za nekih tjedan-dva dana se kondilomi povuku..ali ako imunitet padne, ponovno se pojave...tako da usput treba uzimati oralno beta glucan, noni sok ili nešto drugo za podizanje imuniteta...

sretno!
searching is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 00:11   #194
Hvala vam na BRZIM odgovorima. Puno ste mi pomogle
Pokušat ću sa svim po par tjedana. Obično imam vrlo jak imunitet pa mi vraćanje kondiloma ne bi trebao biti takav problem. Nadam se da kad jednom odu da ih neće biti više.
Imam slučaj sa isjetkom koji nije pretjerano obilan, onako srednje, bjelkaste je boje i ima poseban miris neznam kako opisati. Ugl zanima me da li je to također povezano sa kondilomima? da li je netko već imao sličan slučaj?
Jer koristila sam vaginalete za upalu, neznam kako se zovu, ugl tri komada ih ima unutra i prođe upala nakon nekog vremena. no meni se stalno taj iscjedak vraća. nisu gljivice jer sam i za to koristila vaginalete. Inače mi ne bi smetalo ali ako se ne tuširam bar dva puta na dan miris nije ugodan. ne osjeti se na van ali ja ga osjetim prilikom mokrenja.
Oprostite kaj sam možda preizravna al več mi je pun kufer toga. Ginekologica mi nije ništa spomenula za taj iscjedak, samo je primjetila da ga imam i navela kako je to možda povezano da kondilomima i sa time što ne koristim gel za podmazivanje tijekom odnosa!!! Onak nije mi baš to povezano pa....
neznam... evo sve sam rekla kaj da radim sad?
Anubis lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 01:19   #195
???

Quote:
searching kaže: Pogledaj post
Probaj sa uljem divljeg origana premazivati (malo ga razblažiti sa kantarionom za unutarnje područje) cijena oko 150kn ili gelom ionskog srebra...za nekih tjedan-dva dana se kondilomi povuku..ali ako imunitet padne, ponovno se pojave...tako da usput treba uzimati oralno beta glucan, noni sok ili nešto drugo za podizanje imuniteta...

sretno!
Hvala vam na BRZIM odgovorima. Puno ste mi pomogle
Pokušat ću sa svim po par tjedana. Obično imam vrlo jak imunitet pa mi vraćanje kondiloma ne bi trebao biti takav problem. Nadam se da kad jednom odu da ih neće biti više.
Imam slučaj sa isjetkom koji nije pretjerano obilan, onako srednje, bjelkaste je boje i ima poseban miris neznam kako opisati. Ugl zanima me da li je to također povezano sa kondilomima? da li je netko već imao sličan slučaj?
Jer koristila sam vaginalete za upalu, neznam kako se zovu, ugl tri komada ih ima unutra i prođe upala nakon nekog vremena. no meni se stalno taj iscjedak vraća. nisu gljivice jer sam i za to koristila vaginalete. Inače mi ne bi smetalo ali ako se ne tuširam bar dva puta na dan miris nije ugodan. ne osjeti se na van ali ja ga osjetim prilikom mokrenja.
Oprostite kaj sam možda preizravna al več mi je pun kufer toga. Ginekologica mi nije ništa spomenula za taj iscjedak, samo je primjetila da ga imam i navela kako je to možda povezano da kondilomima i sa time što ne koristim gel za podmazivanje tijekom odnosa!!! Onak nije mi baš to povezano pa....
neznam... evo sve sam rekla kaj da radim sad?
Anubis lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 18:23   #196
Dobar dan,

Na puno foruma sam čitala i tražila što više informacija, sva sam trenutno ispreplašena. Imam 20 godina. Prije godinu dana sam primijetila jednu bradavicu iznad klitorisa. Mislila sam - iritacija od brijanja. Pojavile su se još dvije nakon par mjeseci. Opet sam isto pomislila, obične bradavice. Riješila ih se, otpale. Nedavno su se vratile, više njih. Googlala sam i shvatila o čemu se radi i da to definitivno nisu u pitanju obične bradavice. Odmah sam zvala ginekologa i naručila se i otišla na papu. Mislila sam i obaviti briseve, ali pijem tablete kako bih se riješila E. coli pa sam odlučila se naručiti za briseve kada popijem tablete. Pitala sam ginekologa jesu li to kondilomi, rekao je da jesu, nešto promrmljao kako ih se trebam riješiti, i to bi bilo to. Nalazi pape će doći za 2 mjeseca. Kupila sam tablete Vitanet (180 tableta) kako bih poradila na imunitetu i probala se nekako boriti s kondilomima i riješiti ih se. No, googlajući, shvatila sam da postoje i unutrašnji kondilomi. Vrag mi nije dao mira i napipala sam jedan unutra. Do nedavno nisam ni znala što su kondilomi, a sad ne znam što s onim unutra. Da zovem opet ginekologa, kako se riješiti tih unutarnjih? Da čekam nalaze ili nešto prije napravim? Više ne znam ni sama što bih.
Lorea2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 01:10   #197
Quote:
Anubis lady kaže: Pogledaj post
Hvala vam na BRZIM odgovorima. Puno ste mi pomogle
Pokušat ću sa svim po par tjedana. Obično imam vrlo jak imunitet pa mi vraćanje kondiloma ne bi trebao biti takav problem. Nadam se da kad jednom odu da ih neće biti više.
Imam slučaj sa isjetkom koji nije pretjerano obilan, onako srednje, bjelkaste je boje i ima poseban miris neznam kako opisati. Ugl zanima me da li je to također povezano sa kondilomima? da li je netko već imao sličan slučaj?
Jer koristila sam vaginalete za upalu, neznam kako se zovu, ugl tri komada ih ima unutra i prođe upala nakon nekog vremena. no meni se stalno taj iscjedak vraća. nisu gljivice jer sam i za to koristila vaginalete. Inače mi ne bi smetalo ali ako se ne tuširam bar dva puta na dan miris nije ugodan. ne osjeti se na van ali ja ga osjetim prilikom mokrenja.
Oprostite kaj sam možda preizravna al več mi je pun kufer toga. Ginekologica mi nije ništa spomenula za taj iscjedak, samo je primjetila da ga imam i navela kako je to možda povezano da kondilomima i sa time što ne koristim gel za podmazivanje tijekom odnosa!!! Onak nije mi baš to povezano pa....
neznam... evo sve sam rekla kaj da radim sad?
Iscjedak može biti posljedica vaginitisa uglavnom je uzrok neka upala (bakterija, gljivica, virus)...a često se javlja kao popratna pojava hpv-a...ukoliko nije kandida, bilo bi uputno napraviti bris i na bakterije da se i to isključi...više na linku ispod
http://www.krenizdravo.com/zdravlje/...mptomi-i-lijec

Iritacija rodnice uz vaginitis se može pojaviti kod malo žešćeg spolnog odnosa, pogotovo kad postoji već hpv infekcija...pomaže ispiranje rodnice (irigatorom ili špricom) sa bioclin topivim tabletama, može se napraviti čaj od nima (1/4 žličice praha prokuhati) i njime ispirati, ili aplikacija Multigyn gelom navečer prije spavanja..da bi se uspostavila normalna vaginalna flora uzimati dodatno probiotike oralno i vaginalno (postoje vaginalete ili u tekućem obliku od Marinalab u biljnim ljekarnama kao npr Lavandamia), a može i obično acidofilno mlijeko...
ne ispirati spolovilo sa sapunom ili prečesto pranje sa raznim intimnim šamponima što može dodatno prouzročiti iritaciju, pripaziti da intimni sapunu budu ph rodnice kao npr Lactacyd...
searching is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 01:21   #198
Quote:
Lorea2 kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

Na puno foruma sam čitala i tražila što više informacija, sva sam trenutno ispreplašena. Imam 20 godina. Prije godinu dana sam primijetila jednu bradavicu iznad klitorisa. Mislila sam - iritacija od brijanja. Pojavile su se još dvije nakon par mjeseci. Opet sam isto pomislila, obične bradavice. Riješila ih se, otpale. Nedavno su se vratile, više njih. Googlala sam i shvatila o čemu se radi i da to definitivno nisu u pitanju obične bradavice. Odmah sam zvala ginekologa i naručila se i otišla na papu. Mislila sam i obaviti briseve, ali pijem tablete kako bih se riješila E. coli pa sam odlučila se naručiti za briseve kada popijem tablete. Pitala sam ginekologa jesu li to kondilomi, rekao je da jesu, nešto promrmljao kako ih se trebam riješiti, i to bi bilo to. Nalazi pape će doći za 2 mjeseca. Kupila sam tablete Vitanet (180 tableta) kako bih poradila na imunitetu i probala se nekako boriti s kondilomima i riješiti ih se. No, googlajući, shvatila sam da postoje i unutrašnji kondilomi. Vrag mi nije dao mira i napipala sam jedan unutra. Do nedavno nisam ni znala što su kondilomi, a sad ne znam što s onim unutra. Da zovem opet ginekologa, kako se riješiti tih unutarnjih? Da čekam nalaze ili nešto prije napravim? Više ne znam ni sama što bih.
Kod unutarnjih kondiloma meni je pomogao gel ionskog srebra, a možeš sama napraviti mješavinu od kantarionva ulja i par kapi ulja divljeg origana i aplicirati si u rodnicu pomoću šprice i staviti tampon preko noći ili umočiti tampon u mješavinu i staviti u rodnicu...
kod ginekologa se može naručiti na premazivanje podophyllin(podofiloxom) ili trikloracetilnom kiselinom ili kriokauterizacija (zamrzavanje kao kod bradavica)..ove metode sa kiselinama su prilično bolne kao i one sa uklanjanjem pomoću lletza (električne omče), postoji i mogućnost uklanjana laserom kao npr u poliklinici Vili bezbolna metoda (ali je cijena prilična oko 1200kn, postoji popust preko eklinika portala)
searching is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 20:41   #199
Podophyllin sol 20%

Mene zanima da li se smije premazivati tkivo gdje su bili kondilomi još narednih 3 puta otkad su nestali? Prisutan je otok, bol i peckanje, par ranica ...
__________________
"Ljubav ne pobeđuje, nijedna od stotine."
MalaTetaAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:54   #200
Podophyllin se stavlja 1x tjedno!! Iznimno 2x. Zašto bi nastavljala sa terapijom ako su se kondilomi posušili i otpala krastica????? I to još na zdravu kožu?!
audiofonik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.