Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 23:54   #81
Jedino što ga spašava je to što nije jedini u ovom svjetskom kupleraju...
U RH da... (trgovačkom).
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 00:06   #82
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Mislim da dobiva plikove iz krivog razloga.

Zašto su neke ustanove iznad kritike? Zašto se netko ne zapita koji je smisao fakultetskog obrazovanja ako nakon njega radiš kao slagač polica?

Tko je tu ustvari kriv - Todorić, koji nudi posao, ili naš obrazovni sustav u kojem se, nakon 17 godina obrazovanja, možeš nadati jednoj takvoj poziciji?

I na kraju, zašto se s punim pravom ne baca drvlje i kamenje na taj sustav i zahtijeva nekakva odgovornost ili čak, sačuvaj Bože, rezultati?
apsurdna je situacija u kojoj se proklinje obrazovni sustav, a uzdiže i stimulira glavni neplatiša kojem bi trebali biti zahvalni jer eto na xxx mil kuna državih donacija zapošljava nekoliko slagača polica koji će dobiti pedalu za 3 mjeseca.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 00:32   #83
Organizacija i pravilna popuna prostora i polica stotinama artikala nije bitna u psilogogiji prodaje samoposluživanja (još ktome i u malopodajnom gigantu)?
Možda nekih desetak posto prometa Konzuma možeš povečati ili smanjiti...ma šta je to, prava sitnica...
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 00:41   #84
Quote:
anticorr kaže: Pogledaj post
A zašto se ne bi javila? Nemam vremena toliko biti na netu, možda kao neki. Ali razonodit ću se još malo postovima, ukoliko se pokaže kritična masa sa razumijevanjem problema, a ne ljudi koji vade nekakve svoje zaključke iz jala.

Poznavajući naš mentalitet znala sam da ćete prvo uzeti na zub "magistricu ekonomije" i zapravo u meni vidjeti problem, a ne u našem monopolistu Todoriću koji nam negativnom politikom ruši poduzetništvo.
Ali ne bilo je previše očekivati da vi to shvatite.

Najbolje mi je što ljudi niti ne čitaju, pa zaključuju kojekakve besmislice da ja kao magistar odmah pucam na mjesto člana uprave i sl.

Radila sam u Njemačkoj kao unaprjeđivač prodaje te vam moram priopćiti da to mjesto ne znači PUNJENJE POLICA već suradnja s kupcima, razvijanje prodajnih strategija i sl. No ono što je ključ svega, a što vi naravno niste bili u stanju dokučiti/pročitati jest da su do zadnjeg trena skrivali, pardon LAGALI o kakvom se radnom mjestu radi. Te da su me pozvali za nešto ZA ŠTO SE JA UOPĆE NISAM PRIJAVILA, nego sam se prijavila za radno mjesto za koje su tražili izričito magistra ekonomije.

Nadalje, AUTORICU ovoga teksta muči bezočnost jednog ovakvog poduzetnika koji svjesno obmanjuje ne samo javnost već i potencijalne kandidate.
Netko je napisao zašto je onda išla u Agrokor na razgovor? Vjerujte očekivala sam profesionalnost od jedne takve kompanije, a pošto živim u Hrvatskoj situacija je loša ZA SVAKOGA te ne mogu birati poslove i kod koga ću raditi.
No jedno je sigurno učinili su mi uslugu i više se ne bi vratila ni na poziv da radim u nadzornom odboru. Imam svoj dignitet i mrvu razuma.

Neki koji pišu kako su napredovali u Agrokoru od punjenja polica..... joooj ljudi prvi april je prošao. Ajmo ostaviti demagogije na nekom drugom threadu.
A vama ostalima kojima očito smeta što imam fakult.obrazovanje te se samo vraćate na to, što reći...... zavist je loša po zdravlje.
Potpisujem sve izreceno!
Da vecina ljudi ima neki ponos ne bi se mogli poslodavci ovako bahatit! Nasuprot tome ljudi se sve vise ponizavaju pa sto se moze ocekivati? I iluzorno je ocekivati da cete napredovati od punjaca polica, mislim ipak treba imati neki minimum ak vec uzimaju nekog skolovanog. Nitko ne ocekuje da gospodicna magistrica ide u nadzorni odbor, ali punjac polica, ma dajte?!
Cisti gubitak vremena!
I ja sam poslao molbu, iako imam iskustva na slicnim poslovima i inzenjer sam nisam dovoljno valjda skolovan, u hr se ocekuje da svi budemo magistri i da punimo police...
Svatko pametan treba gledati otici iz ove drzave..
kiklop0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 00:43   #85
Cijena njenog rada i vrijednost magisterija je ocijenjena njenom plaćom.

Ako misli da može negdje drugdje bit bolje plaćena, odlično.

Ako misli da može sama otvorit poduzeće ili obrt i još zaposlit ljude još bolje.

ALi čini mi se da treća nije realna opcija, a za drugu je bitna njena sposobnost da se proda.
morsk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 00:46   #86
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
apsurdna je situacija u kojoj se proklinje obrazovni sustav, a uzdiže i stimulira glavni neplatiša kojem bi trebali biti zahvalni jer eto na xxx mil kuna državih donacija zapošljava nekoliko slagača polica koji će dobiti pedalu za 3 mjeseca.
Tko uzdiže Todorića? Autorici teme uopće nije smetalo što je neplatiša kada je tražila posao kod njega. To što je neplatiša je dobro došlo kada je odlučila otvoriti ovu temu.

Da se razumijemo, ja ne uzdižem Todorića, već pokušavam (kao i neki drugi razboriti ljudi ovdje ) autorici objasniti da nije Bogom dana zato jer ima magisterij niti će je itko povlačiti za rukav i tražiti autogram jer je ona akademski građanin.

Kao osoba koja je ne baš tako davno bila u sličnoj poziciji, želim joj ukazati na to da je svoj bijes usmjerila u krivom smjeru - nije Todorić kriv što ona sa magisterijom može raditi kao slagač polica već njezin fakultet i posredno cijeli naš cjeolkupni obrazovni sustav koji za godine života koje uzme daje jedno veliko, da prostiš, sranje.

Dakle, ako ti ili netko drugi želite nekoga na koga bi se mogli ljutiti, krenite sa obrazovnim sustavom.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 00:49   #87
Quote:
kiklop0 kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve izreceno!
Da vecina ljudi ima neki ponos ne bi se mogli poslodavci ovako bahatit! Nasuprot tome ljudi se sve vise ponizavaju pa sto se moze ocekivati? I iluzorno je ocekivati da cete napredovati od punjaca polica, mislim ipak treba imati neki minimum ak vec uzimaju nekog skolovanog. Nitko ne ocekuje da gospodicna magistrica ide u nadzorni odbor, ali punjac polica, ma dajte?!
Cisti gubitak vremena!
I ja sam poslao molbu, iako imam iskustva na slicnim poslovima i inzenjer sam nisam dovoljno valjda skolovan, u hr se ocekuje da svi budemo magistri i da punimo police...
Svatko pametan treba gledati otici iz ove drzave..
Pa tko je onda kriv ako ti ko inžinjer ne možeš naći posao u struci?

Todorić? On ima svoj posao...

Vlast? Ona u čijoj državi tko god želi uložit novac a priori se gleda kao kriminalca?

Kod svake investicije koja ti se ne sviđa spomeni pojmove: neoliberalno, kapitalizam, (nekad tajkun) ili stranac i automatski imaš potporu dobrog djela zajednice koja odmah pljuje po tom istom investitoru...
Jesu možda oni krivi šta nemaš posao u struci?
morsk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 00:53   #88
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Tko uzdiže Todorića? Autorici teme uopće nije smetalo što je neplatiša kada je tražila posao kod njega. To što je neplatiša je dobro došlo kada je odlučila otvoriti ovu temu.

Da se razumijemo, ja ne uzdižem Todorića, već pokušavam (kao i neki drugi razboriti ljudi ovdje ) autorici objasniti da nije Bogom dana zato jer ima magisterij niti će je itko povlačiti za rukav i tražiti autogram jer je ona akademski građanin.

Kao osoba koja je ne baš tako davno bila u sličnoj poziciji, želim joj ukazati na to da je svoj bijes usmjerila u krivom smjeru - nije Todorić kriv što ona sa magisterijom može raditi kao slagač polica već njezin fakultet i posredno cijeli naš cjeolkupni obrazovni sustav koji za godine života koje uzme daje jedno veliko, da prostiš, sranje.

Dakle, ako ti ili netko drugi želite nekoga na koga bi se mogli ljutiti, krenite sa obrazovnim sustavom.
Wrong, wrong, wrong!!!
Kazes kriv obrazovan sustav?
Ma nemoj mi reci?
Kako onda nasi ljudi sa toliko losim obrazovnim sustavom uspiju vani?
I kako to da su nekad ljudi sa tim istim faksevima bili puuunnnoooo vise cjenjeni?
Obrazovan sustav ima mane naravno ali je u principu dobar a zelja poslodavca, a isto tako i onih manje skolovanih je da obezvrijede fakultetske diplome u tome je poanta...
I da nemojte mi reci kao danas puno ljudi zavrsava fakseve? Kote se nisu znacajnije promjenile, mozda neki pojedini faksevi su zastupljeniji jer su uvedeni privatni ali na vecini fakseva su ostale iste upisne kote vec desetljecima...
Poanta je sto nema vise masovnog zaposljavanja i eto sad mozemo uzivati u kapitalizmu na hrvatski nacin i pljuvati po inzenjerima i magistrima, sto je vjerojatno mnogima neskolovanima veliki gust...
kiklop0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 00:54   #89
Ljudi, temelj svega je da u Hrvatskoj ne postoji pripravništvo.
Na zapadu, da ne spominjem šugavi EU sa kojim se stalno uspoređujemo, svi koji završe fakultete se nakon završetka prijavljuju u poduzeća u kojima odrađuju praksu od 1 godine. Po završetku se polaže matura, i dobiva se stalan posao u istom poduzeću.
No dobro, u Hrvatskoj ionako ništa ne funkcionira, pa tako ni ovo.

Ne znam zašto svi toliko spominjete Todorića. Pa nije on zaposlio autoricu, niti ju je zaposlio Agrokor. Zaposlili su je defekti iz Konzuma.
Za Todorića imam samo riječi hvale, uspješan poduzetnik i stručnjak. Jednom rječju uzor ili idol za sve.

Kad je već netko spomenuo Lidl- to poduzeće je najbolji primjer organizirane tvrtke. Tamo se ljudi sa završenim fakultetom prijave za radno mjesto Regionalni voditelj prodaje, i izabrani kandidat se školuje godinu dana, i u tih godinu dana pređe sva radna mjesta u trgovini ( po 2 mj. blagajnik, zamjenik voditelja, voditelj trgovine, te 6 mj. obučavanje za izvorno radno mjesto).
I pri tome mu je stalno ista plaća i na raspolaganju službeni auto.
M.BOSCORELLI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 00:57   #90
Quote:
morsk! kaže: Pogledaj post
Pa tko je onda kriv ako ti ko inžinjer ne možeš naći posao u struci?

Todorić? On ima svoj posao...

Vlast? Ona u čijoj državi tko god želi uložit novac a priori se gleda kao kriminalca?

Kod svake investicije koja ti se ne sviđa spomeni pojmove: neoliberalno, kapitalizam, (nekad tajkun) ili stranac i automatski imaš potporu dobrog djela zajednice koja odmah pljuje po tom istom investitoru...
Jesu možda oni krivi šta nemaš posao u struci?
Konkretno inzenjer sam elektrotehnike i trenutno sto sa vss sto sa všs nas ima oko 500 nezaposlenih...
ne krivim todorica...
mora da smo svih nas 500 sami krivi...
kad kazes nekome tko dodje iz vana koje si struke ne vjeruje da je to moguce...
kiklop0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:03   #91
Quote:
kiklop0 kaže: Pogledaj post
Konkretno inzenjer sam elektrotehnike i trenutno sto sa vss sto sa všs nas ima oko 500 nezaposlenih...
ne krivim todorica...
mora da smo svih nas 500 sami krivi...
kad kazes nekome tko dodje iz vana koje si struke ne vjeruje da je to moguce...
Nisi me shvatio, zamisli da trebaš dobit posao inžinjera u Rockwoolu u Potpićanu.
Posao ćeš dobit ako se kapaciteti prošire. Lokalna zajednica, ne dozvoljava da se prošire.

Tko je tu kriv što nemaš posla?

Družba Adria, Cvjetni centar, turizam na Srđu (susjedi grade s druge strane granice...)
morsk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:09   #92
Quote:
kiklop0 kaže: Pogledaj post
Wrong, wrong, wrong!!!
Kako onda nasi ljudi sa toliko losim obrazovnim sustavom uspiju vani?
Ajde mi sada reci od kuda si to izvukao? Koliko točno "naših ljudi" uspije vani? I kako znaš da je to prvenstveno do obrazovnog sustava?

Quote:
I kako to da su nekad ljudi sa tim istim faksevima bili puuunnnoooo vise cjenjeni?
Nekada je i čovjek koji je znao pisati i čitati bio obrazovan. Danas ipak treba nešto više od "ja išao na faks".

Quote:
Obrazovan sustav ima mane naravno ali je u principu dobar a zelja poslodavca, a isto tako i onih manje skolovanih je da obezvrijede fakultetske diplome u tome je poanta...
Ja, a čini se i poslodavci, cijene samo jednu stvar - znanje. To što ti imaš fakultetsku diplomu vrijedi jako malo ako iza nje ništa ne stoji. A kako se stvari čine, iza naših fakultetskih diploma jako malo toga stoji.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:12   #93
Da ne spominjem da kiklop ne vidi problem u tome sto su obrazovne kvote desetljecima iste... A ekonomija prosla kroz par sitnih promjena. A kvote i ono sto se predaje staro 30 godina.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:12   #94
Quote:
M.BOSCORELLI kaže: Pogledaj post
Za Todorića imam samo riječi hvale, uspješan poduzetnik i stručnjak. Jednom rječju uzor ili idol za sve.
super. nadam se da ćeš mu jednom prodati svoj proizvod i da će ti platiti šleperom kupusa. ili bonovima za konzum.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:15   #95
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post


Nekada je i čovjek koji je znao pisati i čitati bio obrazovan. Danas ipak treba nešto više od "ja išao na faks".


u Hrvatskoj je 8% fakultetski obrazovanih, a ti govoriš kao da ih je barem 80%
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:21   #96
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
potpuno krivo.

jel bi ti nakon završenog fakulteta išao čistiti zahode?

zašto ne? misliš da je ugodno čistačicama ribati govna? ne cijeniš taj rad? ti ljudi su niža bića za tebe?
de ne trkeljaj. Čiščenje zahoda nije po ničemu slično slaganju polica.
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:22   #97
Quote:
M.BOSCORELLI kaže: Pogledaj post
... Regionalni voditelj prodaje, i izabrani kandidat se školuje godinu dana, i u tih godinu dana pređe sva radna mjesta u trgovini ( po 2 mj. blagajnik, zamjenik voditelja, voditelj trgovine, te 6 mj. obučavanje za izvorno radno mjesto).
Kad je već utopija...pozivam pokretačicu teme da nam napiše da li su joj "kadrovi" Agrokora rekli ili dali na uvid gore navedeno ili neki drugi oblik.

@anticorr
Za koju si se poziciju točno prijavila da riješimo sve paradigme?

POZ-
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:23   #98
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
da koji put i natoči šlepera da vidi kako se roba razvozi i da koji put istovari kašete u skladište da upozna kanale distribucije i da koji put izglanca pod da vidi kako kupci ulaze u blatnjavim čizmama? pa da ju negdje pred penziju, ako preživi, stavimo da radi zadnju godinu na mjesto za koje se usavršavala na magisteriju?
a možda će se tada pojaviti neki šefić koji će reći "ej majstore, drž ti ovu babuskaru sebi na policama, ja si uzimam svježu magistru koja još ima volje za životom i želje za učenjem"
A kakvo to ona znanje može imati kao magistrica s 0 dana radnog staža. Na osnovu čega je napravila svoj magistarski rad? Na osnovu iskustava drugih, jer svoja nema. Osim toga i Anto Đapić je magistar. To je mjerilo čega?
Na osnovu čega neki magistar bez iskustva zaslužuje neko radno mjesto? Na osnovi prepisanih iskustava drugih ljudi?
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:27   #99
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post

nakon fakulteta neko nezna što je unapređivač prodaje
na ponos i diku fakulteta

nego, mislim da ti plaća nije 2000, jer prije 7g. je bila oko 2500-3000 u dučanu (za najniži posao, blagajnici/voditelji odjela/itd. su bile više )

inače konzum ima (bar je tad imao ) sistem da krećeš od punjača polica,pa kroz vrijeme napreduješ po ljestivici
ljudi koji su tada samnom radili su sada po drugim bolje plaćenim mjestima (voditelji dućana, razne nabave, izrade planograma, marketing ) ovisi o školovanju
eto ja sam otišao nakon kratkog vremena tako da i nisam visoko dogurao,ali drugi jesu

Halo, Halo, Zemlja Vas zove da se prizemljite. Osoba je završila fakultet?!? Nije li samim time što je utrošila 5 godina vremena, hrpu maminih i tatinih novaca te silni trud (ekonomski govoreći visok oportunitetni trošak) zaslužila određenu razinu časti i ugodnosti u poslu koji obavlja. Nitko ne govori o novčanoj nagradi nego o plaći u obliku zadovoljstva...prisjetimo se malo Adama Smitha i njegove teorije plaća zaposlenika...na zapadu to itekako "drži vodu" dok je kod nas taj ekvilibrijum u značajnoj mjeri ruiniran.
Osobno poznam osobu koja je diplomirala na West Point University, vojno-edukacijskoj ustanovi koja iz "kreme" izabire 2% najboljih, te se zaposlila u Agrokoru na vrlo značajno i strateški orijentiranom radnom mjestu. Nakon 2 godine je pobjegao glavom bez obzira iz te kompanije uz silno negodovanje na ustrojstvo zapovjedanja i odlučivanja unutar kompanije. Mislim da sam dovoljno rekao...
Hrvoje555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:29   #100
@thomascat
Da li friški strojobravar zna sve o svom poslu?
seno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.